Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1827326 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5340 Dátum: 2013.06.30 09:31:35 »
így van. mást sem csinálsz csak "sorolsz" évek óta. unalmas már. nevezheted fosnak az autómat majd meglátom te mit kapsz mert a baráti ingyenes 20e kmes  francia autós igényed is több mint röhejes amit lejjebb írtál.
vicc, ba+.  fürdősqrva effektus van itten.
Ne menjünk már el ebbe az irányba, még ha nem is te kezdted ezt a stílust  ::) ...

Unalmas vagy sem: diegho megteheti, hogy itt agyal. Erre (is) van a fórum. Én is vagy két évig agyaltam, mire megvettem a Yarist. És közben gondolkodtam mindenfélén, Merci 190-estől a Mitsu SpaceStaron át a Suzuki Ignisig. Az mondjuk kétségtelenül fura, ahogy néha reagál mások segítő szándékú hozzászólásaira (lásd pl. a Carina-kérdést, "nem felel meg az igényeimnek, remélem érhető", uff én beszéltem).

Fos? Nem, nem fos az autód, mert rendbe rakattad ;) ... de elhamarkodottan vetted, ez tény. Nem a típust - hanem a konkrét példányt. Egyébként te is sokat agyaltál itt a dolgon előtte, és te sem hallgattál ránk  :flowers: ... Mert akkor most lenne egy klassz Ave I-esed, és szinte biztosan nem kellett volna százezreket költs javításokra. Ettől persze még jó autó a Fabia, de kicsit tovább kellett volna keresgélned, és akkor több pénz maradt volna a zsebedben. Nade most már ez van, minden jó, ha a vége jó  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5341 Dátum: 2013.06.30 09:37:33 »
Az ave kombi nekem jó is lenne, de barátnőmre is kell gondolnom, hogyan fog tudni közlekedni vele. Az E10-el sem egyszerű betolatni az udvarba a garázsig, ave-vel még nehezebb, volt szóval tudom, mondjuk kombi se volt még a családban.

Accord-ot azért nem említettem, mert drágább, mint amennyit rászánok, bár kint még nem néztem őket.
diegho, én azt tapasztaltam, hogy csajok egy nagy kombival gyakran ügyesebben tudnak tolatni-manőverezni, mint egy kisebb nem-kombival :) ... de tényleg. A kombi áttekinthető, "érzik", hogy hol van a térben, hol a széle, hol a vége. Egy ferdehátút, vagy pláne szedánt, sokkal kevésbé "éreznek". Szóval könnyen lehet, hogy barátnőd nem boldogulna rosszabbul az Ave kombival, mint a Cori szedánnal - sőt  :yes:

Accord: jó autó, finom autó, klassz vezetni... De hozzá a legdrágább az alkatrész az összes japán közül; nehéz belőle nem "sportosan" hajtottat találni; és eszik. Nagybátyáméknak volt egy '99-es 1.8-as szedánja, több ezer km-t mentem vele, figyeltem a fogyasztását (is) - országúton egy bő literrel, városban szűk két literrel evett többet, mint az 1.8-as Ave I (8-10 vs. 6.5-8.5 liter közötti értékek). 1.6-os Accord és Ave I között ugyanekkora a különbség.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5342 Dátum: 2013.06.30 09:39:56 »
Kombival könnyebb tolatni, mert látod meddig tart az autó :yes: A többinél ma már csak sejteni lehet, sedán, Lb,Hb.
A HB-re nézve ez nem igaz, szerencsére :) - hisz a HB (Golf, Yaris stb) gyakorlatilag, a kocsi végének formáját tekintve, pont ugyanolyan mint egy kombi  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5343 Dátum: 2013.06.30 09:42:55 »
HB-val tényleg botrány tolatni, az ave HB-volt. Mondjuk igaz, a kombinál ott az oszlop, látom hová megy. A fent említett autókból amúgy pont a 2 német tetszik kombiban és az ave (carisma nincs is) de utóbbiból biztosan nem találok 600 körül vállalhatót. A Focus kombi meg mondjuk nagyon bejövős, választék is van, amikor az Ave lett, akkor egy Focus kombi volt a másik kiszemelt 2004-es Fresh felszereltség, de 1ft-ot sem voltak hajlandók engedni belőle, forintra ugyanannyi lett volna, mint az Ave, csak 2 évvel fiatalabb, de így inkább az Ave kellett. Egyterűekből csak a franciák vannak ilyen áron sajnos, pedig az megint egy praktikus kialakítás. A családban van egy Octavia 1.9 dízel kombi, majd lehet elviszem egy körre, ha hazajön a tulaj (Németországban él), hogy milyen vezetni. (ha már kombi, van egy ismerős idős házaspár, egy 2007/8-as Astra Classic kombijuk van, újonnan vették, tavaly lépték át az 5000km-t vele, valaki jól fog járni azzal az autóval, az előző autójuk egy Lanos volt ,azt számították be nekik az Astrába valami 300k-ért annó, 2002-es volt és nem volt benne 10ezer)
Asszem kevered a HB-t meg az LB-t  ;) ... az Ave, az LB volt. Liftback, vagyis ferdehátú (és azzal tényleg nehezebb tolatni). A HB, az a Hatchback, vagyis csapotthátú forma - mint a Golf, a Polo, a Swift stb. És azokkal nem nehéz tolatni :)

Egyterűek: azért ha találnál kint pl. egy Toyota Picnicet, az nem lenne rossz  :) - de ennyiből nem jön ki, az tény.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5344 Dátum: 2013.06.30 09:52:15 »
Carisma téma: Közben válaszoltak index fórumon, az összes 1.6-os Carisma váltója kényes, az 1.8 GDI ebből a szempontból jobb, közvetlen befecskendezéses, kb olyan, mint a volt Ave-m 1AZ-FSE motorja (ha jól tudom).
A GDI-nek meg a motorja kényes. Igen, csakugyan közvetlen befecskendezéses; ritka, nagyobb a meghibásodási valószínűsége, és ha valami specifikus dolog bekakál rajta, bele fogsz őrülni, annyiba lesz a javítás.

Tökéletes az 1.6-os abba az autóba  :) ! Sok van belőle, agyonverhetetlen, tök jól megy, keveset eszik. Ne félj ennyire ettől a váltó-dologtól; nem úgy kell elképzelni, hogy 30 ezrenként lerohad a kocsi az árok szélén. Jó barátomék háromszor kellett javíttassák, valami 420 ezer km alatt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5345 Dátum: 2013.06.30 09:55:45 »
Nem hiszem, ha kimennek megnézni az autót és ott már 150 van az órában, akkor bizony bukta.
Hogy bizonyítod, hogy ugyanennek a kocsinak az órájáról készült a több km-t mutató fotó? Sehogy  ::)

Én is jártam már így. Odamenve, élőben, jóval kevesebb km volt a kocsi számlálóján, mint a hirdetésben a fotón. Szóvá tettem. Nepper válasza, full pókerarccal: "ja, a kolléga rossz fotót tett fel".
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5346 Dátum: 2013.06.30 10:13:23 »
A családba belépett egy második új autó...
Hát igen, ha anyukádnak bevált a márka, és egyébként is ilyen keveset fog vele menni, akkor nincs azzal semmi gond, hogy most Aveót vett és nem Yarist.

Csak nem értem, hogy ha olyan kevés benne a km és annyira jó az állapota/felszereltsége, akkor egyáltalán miért kellett leváltani a Cielót  :) ?

Megírnád amúgy pü-ben, hogy mennyit szeretnétek érte?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5347 Dátum: 2013.06.30 10:21:26 »
...ha lejárt külföldi okmányos autót veszek itthon, akkor mi a teendő?
Kérdés, hogy került be az országba a kocsi? Ha az árulja, aki kint megvette, akkor az ő nevére szól az adásvételi. Ezért neki kéne levizsgáztatnia és forgalomba helyeznie az autót - majd utána te megveszed tőle, magyar adásvételivel. Ezt meg kell beszélned vele.

Persze ha kereskedés árulja, akkor semmi gond, mert ők ezt elintézik szépen, és te már forgalomba helyezve, nevedre írva kapod a kocsit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5348 Dátum: 2013.06.30 10:26:19 »
Mindazonáltal - szerintem - a korrózióvédelme egy 2 kategóriával a Demio feletti autónak alaposabb...
Nincs ilyen összefüggés. Hogy mondjak egy konkrét példát: B-Vectrák rohadósabbak, mint a B-Corsák.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5349 Dátum: 2013.06.30 10:47:35 »
Ezt nem értem, honnan számolod, amikor jellemzően egy Yarisszal nem mennek évente annyit, mint egy Avéval. Általában. Honnan veszed ezt a különbséget?
A másik. Baromira nem mondegy, hogyan használod az autót. Sem az Avensist, sem a Yarist. Ez már a useren múlik, szóval ez a 120e Ft egy nagyon légből kapott, megtévesztő adat.  :excl:
De miért lenne az? Nyilván egy adott, éves futással számolt. Máshogy nem is lenne értelme összehasonlítást végezni! X km-t akarok menni egy évben - megnézem, melyik autóval mennyibe kerül.

Ráadásul egy totálisan reális összeget adott meg a 120 ezerrel. 5.5 vs. 7.5-ös átlagfogyasztással (1.0 Yaris vs. 1.6-os Ave), évi 15 ezer km-es futással, ki is jön a 120 ezres különbség.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5350 Dátum: 2013.06.30 10:52:35 »
Ave-t azért elég nehéz találni 1500-1700 euró közötti ársávban szép állapotban.
1500, az már necces. De 1700-1800-ért már lehetséges a dolog. Én 2100-ért vettem egy '99-es 2.0 Sol kombit, 2012 márciusában, második tulajtól, szervizkönyvvel, két szett jó gumival-felnivel, valós 205 ezer km-rel, a Ruhr-vidéken. Koszos volt, cigis-kutyás, ki kellett alaposan pucoválni belül - de amúgy semmi baja. Preventíven vezérlést cseréltünk, és slussz. Műszakira 1 db stab-pálcát kellett kicserélni rajta.

Kint több 100 eurót foghatsz meg a kocsi árán, ha "megelégszel" egy olyan kocsival, ami nincs kipucoválva. Tudni kell észrevenni a dzsuva alatt a korrekt állapotot  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5351 Dátum: 2013.06.30 10:57:50 »
Én még mindig dilemmázok a nagyobb idősebb (98-00)és a fiatalabb (03-05) kisebb autók között. Mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya is. Ugyanúgy kérdéses a külföld vs. itthon téma.
600-ból nem hozod ki a kintről származót. Csak a forgalomba helyezés, vizsga, regadó stb. elvisz kb. 300-at. Márpedig 1000 euroért nem kapsz kint 15 év körüli, középkategóriás, korrekt autót.

Más kérdés, hogy itthon pedig nagyon nehéz olyan autót lelni 600-ért, ebben a méret- és korosztályban, ami nem volt szanaszéjjel törve, nem lett 400-ról 200-ra visszatekerve az órája, stb...

Én felemelném a helyedben a keretet 850-900-ra, és annyiból hoznék be, Németországból, egy szép, megkímélt, aránylag keveset futott Ave I-est. 550-600 lenne a kocsi kinti ára, 300 az egyéb költség.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5352 Dátum: 2013.06.30 11:05:59 »
Azt mondja ő német párti inkább és keressek egy jó állapotú G Astra-t, Fordot nem szereti, de a Focus vállalható, Fiat, Alfa messziről kerülendő. Mellesleg mikor ment egy kört az E10-el és utána mondtam neki, hogy el akarom adni, majdnem kérdőre vont, hogy ugyan miért akarom én ezt a jó autót eladni?! Aztán mondtam neki, hogy nekem belül kicsi, nincs klíma, nincs abs, nincs légzsák, akkor mondta, hogy hát igen, igazam van.
Német pártiak, mert ezt szívták magukba az anyatejjel (Magyarországon jó 8 évtizedes hagyománya van a német autók istenítésének) - és mert ahhoz értenek.

Az olaszt, franciát leszólják, mert arról tudják, hogy olyan, amilyen...

Érdekes módon, a japánt nem szólják le, de mégis német pártiak  ;) ... a japánról óvatosan hallgatnak, mert a nagy többségük kevésbé ismeri - nomeg mert a magyar ember marha nehezen vált agyban. Lásd csak a 15 W-40-es Castrol az olaj  :lol:

A Focus amúgy jobb, mint az Astra. Némi alaposabb ismeretség után azt mondom, hogy a lehangoló fekete belsejű, több konstrukciós hiányossággal (pl. szar szellőzés) "megáldott", elég gyakran meghibásodó, dögunalmas G-Astra kéne a fenének! De ha már az Alfánál tartunk: egy 147-est előbb vennék meg, mint egy Astrát. Érdemben nincs vele sokkal több gond, de cserébe sokkal szerethetőbb és élvezetesebb autó.
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.30 11:08:59 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5353 Dátum: 2013.06.30 11:08:29 »
És te láttad őket, hogy megkérdőjelezed? Tudod megközelítés kérdése.
Sokkal ésszerűbb megközelítés NEM kijelenteni egy kereskedés autóiról látatlanban, hogy szépek. Sajnos az esetek hatalmas többségében a valóság csalódást jelent a fotókhoz képest.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5354 Dátum: 2013.06.30 11:17:40 »
Érzek benne némi előszériás VVTi, E11 LB hátsó ablaktörlős és 2006-os E12 váltós ízt :D
Ja, csak te most három típusból gereblyéztél össze hibalehetőségeket, míg a Corsa ezt egymagában produkálja  :szemez: ... meg még produkál mellé egyebeket is.

Nemtom, mit kell állandóan azon rugózni, hogy a Toyota sem hibátlan. Csak a hülyék hiszik, hogy hibátlan. De ha tényleg összevetjük konkrét európai típusokkal, akkor elég szépen látszik a különbség a hibalehetőségek arányában.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )