Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1826836 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5235 Dátum: 2013.06.24 08:37:29 »
Tudtommal a Corolla pont Golfclasse, tehát akkor a mérete tökéletes neked.
Szerintem vegyél egy olyant mint bepi, akkor lesz hely mindennek, még be is fér a garázsba ;)

Az ave kombi nekem jó is lenne, de barátnőmre is kell gondolnom, hogyan fog tudni közlekedni vele. Az E10-el sem egyszerű betolatni az udvarba a garázsig, ave-vel még nehezebb, volt szóval tudom, mondjuk kombi se volt még a családban.

Accord-ot azért nem említettem, mert drágább, mint amennyit rászánok, bár kint még nem néztem őket.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5236 Dátum: 2013.06.24 08:54:56 »
Az ave kombi nekem jó is lenne, de barátnőmre is kell gondolnom, hogyan fog tudni közlekedni vele. Az E10-el sem egyszerű betolatni az udvarba a garázsig, ave-vel még nehezebb, volt szóval tudom, mondjuk kombi se volt még a családban.

Accord-ot azért nem említettem, mert drágább, mint amennyit rászánok, bár kint még nem néztem őket.
Kombival könnyebb tolatni, mert látod meddig tart az autó :yes: A többinél ma már csak sejteni lehet, sedán, Lb,Hb.Max a garázsajtó lehet szűk, nekem pár centi van 2 oldalt, ráadásul a felnyitó kar pont a tükrök magasságába van a Corinak (egy normál alacsonyabb autónak a tükre simán alatta elfért :szemez:)Meg is sinylette mind két tükröm :D
Egyébként feleségem meg csak nagy autót akar, és igaza van.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5237 Dátum: 2013.06.24 08:56:50 »
Így van, kombival tényleg egyszerűbb látni, hol a vége, de ha nem az, akkor is meddig tart egy tolatóradart beszerelni?  ;)
         

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5238 Dátum: 2013.06.24 09:13:53 »
Így van, kombival tényleg egyszerűbb látni, hol a vége, de ha nem az, akkor is meddig tart egy tolatóradart beszerelni?  ;)
konkrétan kb egy óra :D
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5239 Dátum: 2013.06.24 09:17:25 »
Na Murray, kész a Civic lakatolása :D S

jóvan. ha te úgy érzed hogy jó lett akkor jó.   :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5240 Dátum: 2013.06.24 09:19:28 »
HB-val tényleg botrány tolatni, az ave HB-volt. Mondjuk igaz, a kombinál ott az oszlop, látom hová megy. A fent említett autókból amúgy pont a 2 német tetszik kombiban és az ave (carisma nincs is) de utóbbiból biztosan nem találok 600 körül vállalhatót. A Focus kombi meg mondjuk nagyon bejövős, választék is van, amikor az Ave lett, akkor egy Focus kombi volt a másik kiszemelt 2004-es Fresh felszereltség, de 1ft-ot sem voltak hajlandók engedni belőle, forintra ugyanannyi lett volna, mint az Ave, csak 2 évvel fiatalabb, de így inkább az Ave kellett. Egyterűekből csak a franciák vannak ilyen áron sajnos, pedig az megint egy praktikus kialakítás. A családban van egy Octavia 1.9 dízel kombi, majd lehet elviszem egy körre, ha hazajön a tulaj (Németországban él), hogy milyen vezetni. (ha már kombi, van egy ismerős idős házaspár, egy 2007/8-as Astra Classic kombijuk van, újonnan vették, tavaly lépték át az 5000km-t vele, valaki jól fog járni azzal az autóval, az előző autójuk egy Lanos volt ,azt számították be nekik az Astrába valami 300k-ért annó, 2002-es volt és nem volt benne 10ezer)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5241 Dátum: 2013.06.24 09:19:30 »
Az ave kombi nekem jó is lenne, de barátnőmre is kell gondolnom, hogyan fog tudni közlekedni vele. Az E10-el sem egyszerű betolatni az udvarba a garázsig, ave-vel még nehezebb, volt szóval tudom, mondjuk kombi se volt még a családban.

Accord-ot azért nem említettem, mert drágább, mint amennyit rászánok, bár kint még nem néztem őket.
lófüttyöt.
látszik,h nemvolt még kombitok. pofonegyszerű tolatni vele.
tudod tenni ide oda a seggét.
és az a jó,h amit a tükörben látsz,az tényleg a hátulja. nem kell még rászámolgatni tükörben nem látszó részeket!;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5242 Dátum: 2013.06.24 09:24:50 »
Tolatni szerintem az E11lb-vel botrányos. Pl párhuzamos parkolásnál, csak sejteni lehet hol a sarka... Kellett kb 1 év, mire megszoktam... :wacko:

Kapun beállni meg ilyesmi mondjuk nem annyira gáz, mert széles a hátsó üveg.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5243 Dátum: 2013.06.24 09:26:39 »
E11 LB nem vészes tolatásnál, ahol az üveg alja van, onnan van még max 15 centid (lökös).  :szemez:
         

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5244 Dátum: 2013.06.24 09:30:32 »
Oké meggyőztetek megnézem a kombikat is. Amúgy úgy kell elképzelni a garázsba beállást, hogy egy nagyjából 25m-t kell tolatnom befelé a kaputól 2 házfal között, amik nem párhuzamosak (kb 30centi van a tükröktől a legszűkebb ponton) és egy enyhe emelkedő van, közben a macskákat kell figyelni, mert jellemzően a kerék útjába fekszenek, innen kell rátolatni a garázsra, úgy, hogy az autó eleje már majdnem éri a bokrot, ami az udvarban van. (a bokor tuti repül, ha hosszabb autót veszek)

Jobban belegondolva kint rengeteg kombi van, ha kintről hozok autót ez előny is lehet, mert nagy a választék.

Carisma téma: Közben válaszoltak index fórumon, az összes 1.6-os Carisma váltója kényes, az 1.8 GDI ebből a szempontból jobb, közvetlen befecskendezéses, kb olyan, mint a volt Ave-m 1AZ-FSE motorja (ha jól tudom).
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.24 09:42:30 írta diegho »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #5245 Dátum: 2013.06.24 09:43:17 »
hát,amelyik macska nem ugrik el egy tolató kocsi elől. az hulladék.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5246 Dátum: 2013.06.24 09:43:35 »
Semmi más, csak szokás (és kényszer) kérdése, hogy a párod mikor tanul meg ennyit és így tolatni.  :flowers:
Anno nekem sem ment, 10-15 métert kell anyuéknál a garázshoz betolatni házfal (kiálló gázcső) és durván karcolós sövény között (a garázs bejárata amúgy a ház mögött van, 90 fokban elforgatva, bejárattal a sövény felé). Két-két tükör mellett van max 5-10 centi két oldalt. Az első pár alkalommal vért izzadtam, aztán mivel muszáj volt, megtanultam.  :hug:
         

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5247 Dátum: 2013.06.24 09:58:36 »
Így van, kombival tényleg egyszerűbb látni, hol a vége, de ha nem az, akkor is meddig tart egy tolatóradart beszerelni?  ;)
Te szereltél már be? Mert én még nem :no:
Mennyi kütyüt vettem már amit soha nem használtam, mert megvenni a legkönnyebb :D

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5248 Dátum: 2013.06.24 10:12:56 »
Semmi más, csak szokás (és kényszer) kérdése, hogy a párod mikor tanul meg ennyit és így tolatni.  :flowers:
Anno nekem sem ment, 10-15 métert kell anyuéknál a garázshoz betolatni házfal (kiálló gázcső) és durván karcolós sövény között (a garázs bejárata amúgy a ház mögött van, 90 fokban elforgatva, bejárattal a sövény felé). Két-két tükör mellett van max 5-10 centi két oldalt. Az első pár alkalommal vért izzadtam, aztán mivel muszáj volt, megtanultam.  :hug:

Volt neki sedan G Astrája, azt szerette, szeretett vele tolatni is, mert látta a hátulját, de 5 ajtós Polo-val utál tolatni pedig sokkal kisebb.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5249 Dátum: 2013.06.24 10:13:59 »
Ha nem értesz hozzá, elviszed egy autó villamossági szakemberhez és beszereli ;)