Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1827590 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4665 Dátum: 2013.04.23 05:54:58 »
Nem lesz botrány.  :flowers: :flowers:

Amúgy a Megane-ok közül a magasabb felszereltség mellet dönts, ebben az esetben a Privileg az.

(én vennék egy kombi Toy-t, vagy Mitsut ennyiért oszt jól van) :whistling: :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4666 Dátum: 2013.04.23 06:52:46 »
Plusz 300ért új garázst? Ha elférne carisma lenne a befutó.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4667 Dátum: 2013.04.23 07:53:56 »
E11 facelift-től félek, mert ha nem volt javítva az olajevés, akkor komolyat lehet szívni vele.
Igazad van, vegyél inkább Megane I-est.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4668 Dátum: 2013.04.23 08:04:38 »
Az a botrány, hogy ez itt a Toyotaklub fórum, ehhez képest az utóbbi időben a rendszeres hozzászólók között (legalábbis azokban a topikokban, amikben gyakran járok) kezdenek kisebbségben lenni azok, akik azt az álláspontot képviselik, hogy a legjobb ötlet Toyotát választani. És fórumtagok kérik ki maguknak sértődötten, ha az ember annyit le mer írni, hogy a Toyotával kevesebb a gond. Ez a botrány. Nem hinném, hogy bármelyik másik márkafórumon létezne ilyesmi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4669 Dátum: 2013.04.23 08:49:00 »
Nem szeretnék dizelt. Megkérdezem totalcart erről a thaliaról mi a véleményük.
Ha keveset mész, vehetsz dieselt is, hiszen a nagyon sok km hozza az esetleges drágább javításokat [rohog]

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4670 Dátum: 2013.04.23 08:49:11 »
"Nem hinném, hogy bármelyik másik márkafórumon létezne ilyesmi."

Nem bizony!  :excl:
De tulajdonképpen, amíg nem a mi pénzünk forog kockán, addig nyugodtan lehet MeganeI-et venni, meg fosthalicskát, engem aztán pont nem érdekel. Majd rájön az ember, hogy mit jelent a Toyota megbízhatóság, amikor vesz mást és úgy veszi be vele az ipari lóf*szt, hogy csak na. Folyamatosan. És visszaemlékszik, hogy a Toyota milyen unalmas volt...
Nincs egy hete, hogy megjelent a TC cikk, hogy az egyik legkisebb költséggel üzemeltethető ÉS legmegbízhatóbb tizen éves autó az E11 Corolla. Ezt támasztja alá nagyjából az összes valamire való nemzetközi megbízhatósági mutató is, de mindegy, mert az olajevéssel csak szívni lehet...ugye... Akkor vajon milyen lehet a TÖBBI autó???

Azért még megjegyezném, hogy a Megane I tökéletes példája a 90-es évek francia autógyártásának fekete korszakáról... Ez az autó manapság minimum 11 éves, és újkorában is iszonyú problémás volt. De biztos az idő múlásával ezek a bajok eltűntek, hiszen, azóta csak lefutott kivétel nélkül mind alsó hangon 200.000km-t. De valóban, jó vétel lesz!

Ha az E11 vvt-i-jétől fél az ember, akkor miért nem fél az Opel Ecotecjétől? Mert az MIND eszi az olajat?

Palaczknak igaza van, el kellene gondolkodjatok azon, hogy egy Toyota fórumon mégis miért ajánlotok, vagy néztek tizen éves kategóriában olyan autókat, amikkel gyakorlatilag garantált a folyamatos szervi/szerelő látogatás? Ha pedig valóban így gondoljátok, akkor talán nem kellene ezt hangoztatni, mert hiteltelenné tesz benneteket, hiszen, egyikőtöknek sincs ilyen autója, VALAMIÉRT mindnyájatoknak japán, vagy japán márkájú autója van (kivéve Trotter mestert, aki üdítő színfolt a francia autó tulajok között, hogy nincs különösebb baja a Scenic-kel.)

Egy szó, mint 100, mindenki azt vesz, amit akar, ez tény, de minimum butaság elvitatni olyan dolgokat, amik nyilvánvalók.

A családbővülési hírek mindig örömmel töltenek el, ehhez gratulálok, de diegho, nagyon gondold meg ilyen korú francia autó vásárlását, mert a gyerekre kell majd lóvét költeni ez biztos, de nem biztos, hogy elegendő forrásod marad egy ilyen választás esetén autóra. Talán érdemes lenne első körben a megbízhatóságot előre helyezni és a minimális fenntartási költségeket. De mégegyszer mondom, a TE döntésed lesz, akárhogy is döntesz.  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4671 Dátum: 2013.04.23 08:51:10 »
http://atv.hu/cikk/20130423_havi_15_ezer_kilometert_autozhat_az_adofizetok_penzen_az_allamtitkar?source=hirkereso
Na így vegyen az ember céges vagy levetett állami autót: 100.000-180.000 km per ÉV! :cry:

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4672 Dátum: 2013.04.23 09:18:23 »
Miért nem facelift előtti E11? Mert a legrondább autó a föld bolygón. Még egy Thalia is sokkal értsd SOKKAL jobban néz ki. Nekem az autó egy eszköz, ami elvisz A-ból B-be. Nem több. Vehetnék új autót? Igen! Vehetnék pár éves toyotát vagy lexus-t? Simán! De akkor egy időre nem lenne olyan anyagi tartalékom, ami nélkül nem érezném jól magam. Ezt csak az fogja megérteni, aki szintén a semmiből, minden segítség nélkül szedett össze szép összegeket. A családomtól soha nem kaptam pénzt (elmúlt 3 évben kb 1,5 milliót adtam nekik én marha, erre az örökségemről is le kellett mondanom, mert jelzáloghitel van mindenen elég szép összegben), nem nyertem semmit, mindent magam teremtettem meg magamnak, az elveim pedig adottak. Ha lenne olyan facelift E11, aminek ismerem az előéletét megvenném, de nincs. Annak a valószínűsége, hogy harmadszor is kapok alkalmi vételben toyotát elég csekély, más pedig nem jöhet szóba japán fronton, csak a facelift E11, de ennyiért csak az alja kapható, többet meg nem szánok rá, mert más márkából kapok megfelelőt ezen az áron. Ha valaki ezt nem érti meg, sajnálom! Ezért is kérdezem meg olyanoktól inkább, akik nem márkafüggőek, amit pedig itt kérdeztem vegyétek úgy, hogy meg sem történt.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4673 Dátum: 2013.04.23 09:22:43 »
Ha Corollát vagy egyebet szeretne venni, elmenne a Corollát Aurist szeretnék venni topicba (gondolom van az ave-hoz is ilyen).
Szerintem az OFF-topic is mindent elárul, Marci BMW-s tapasztalatait is szívesen olvastam, meg hallgatom mai napig, tanulságos hogy azért a plusz-ért, amit ad a márka, milyen szívások vannak vele (az sem indul el minden nap :D), lehet bennetek is erősítette volna a mér ne vegyünk bömcit (persze más kérdés Marci stílusa).
Ha a méretek és anyagi lehetőségek korlátozva vannak, a kocsi meg kell, miért ne tegyen fel olyan kérdést hogy mi legyen az alternatíva?
Én sem vennék FL E11-est, mert ha van jó meg rossz motoros verzióban és nem tudom egy 13 éves vasról ránézésre eldönteni, akkor miért kockáztassak? Ha meg kell X időn belül az új, akkor nem fogok várni 3 évet, mire a szalonállapotú, szervizkönyves idős női nemdohányzó garázs tulaj túlad az autóján.
Szerintem ha valaki beírná hogy tud jó E11-est, lehet meghallgatná.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4674 Dátum: 2013.04.23 09:23:39 »
Nem szeretnék dizelt. Megkérdezem totalcart erről a thaliaról mi a véleményük.
ennyi pénzért a pözsó 306 lenne az én titkos favoritom. kifejezetten jó kocsik, egyszerűek, még abból a korszakból, amikor a franciák jó kocsikat gyártottak. benzines motorral. egyébként nem értek egyet azokkal akik rögtön puffogni kezdenek, hogy toyota így meg úgy, ha valakinek más is eszébe jut. szerintem 600ezer forintért egy toyota lehet nagy bukta is. ebben a kategóriában már különösen nagy jelentősége van az autó előéletének. ha van ismerős kocsi, feltétlenül azt kell megpróbálni. egyébként a suzuki swift nem játszik?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4675 Dátum: 2013.04.23 09:31:01 »
De akkor miért nem nézed meg akibor E11-ét. Az nem eszi az olajat, szinte utolsó szériás, és nagyon szép állapotban van, valós 105-106.000km-rel. Kérdés, hogy éppen most eladó-e... De az rendben van és azzal járnál a legjobban.

A leírtakhoz minden tiszteletem, de éppen ezért lenne célszerűbb NEM franciát venni. Meg leginkább az E11-től eltérőt sem igazán. Ahogy írtad, neked az autó egy eszköz A-ból B-be. Akkor kit érdekel, hogy a békalámpás Cori tetszik-e vagy sem? Cserébe kevés pénzedbe kerül. Ennyit nem ér meg, ha már mindent magad kuporgattál össze? El akarod verni egy gyakran meghibásodó autóra? Szerintem ezzel ellent mondanál magadnak és a pénzednek.  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4676 Dátum: 2013.04.23 09:35:03 »
Miért nem facelift előtti E11? Mert a legrondább autó a föld bolygón.
Hidd el ha vennél egyet és ráköltenéd a vételár felét az apróságokra (vezérlés, motorban a tömítések, új kuplung, meg a lengéscsilik meg két új garnitúra gumi), elkezdene tetszeni  ::)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4677 Dátum: 2013.04.23 09:35:11 »
szerintem 600ezer forintért egy toyota lehet nagy bukta is. ebben a kategóriában már különösen nagy jelentősége van az autó előéletének.
De a többi felsorolt, pláne gall autóval mégnagyobb a bukta esélye! Éppen azt próbálom leírni, hogy ha a legkisebb kockázatot akarja az ember magának, akkor EBBEN a korban Toyotát vesz. Igen, fontos az előélet, hogyne, csak nem mindegy, hogy egy adott autó eleve milyen minőségű...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4678 Dátum: 2013.04.23 09:38:25 »
bepi, semmi értelme fárasztanod magad.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4679 Dátum: 2013.04.23 09:43:57 »
Nos mivel a 2 statisztikavadásszal nem lehet értelmesen beszélni, ezért én nem szólok hozzá többet a témához, majd azt veszek amit akarok, vagy inkább úgy mondom, hogy azt, amit a nem elfogultak ajánlanak.