Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1763501 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #225 Dátum: 2011.09.11 18:36:15 »
Valahogy ezek a közel azonos korú kintről származó autók mindig hasonló km-t futottak  :hmmmm:
Biztos mind konvojba jártak [rohog] [rohog]

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #226 Dátum: 2011.09.11 18:43:33 »
áll az utcánkban egy eladó 2002-es benzines verso 180.000 km-rel 5000 euróért.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #227 Dátum: 2011.09.11 19:27:42 »
Honnan tudod, hogy nem igaz amit Ákos írt? :hmmmm:
Logika van benne :D
Mert Ákostól már megszokhattuk, hogy használtautó vásárlásnál neki üldözési mániája van, pedig még soha nem vett külföldről behozott autót...

...velünk ellentétben (6db eddig!). Tudom, miről beszélek, mert bőven van tapasztalatom, Álossal ellentétben, és ez zavar a véleményében, hogy nem a saját bőrén tapasztalt dolgokról állítja a véleményét...

Ákos, ne értsd ezt félre, én tényleg csíplek, nincs Veled semmi - valóban komoly - bajom, de zavar, ha valaki olyanról alkot szikla szilárd meggyőződést, amit nem tapasztalt a saját bőrén. Ettől számomra az adott témában hiteltelenné válik.  :wacko:

Peace!  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #228 Dátum: 2011.09.11 19:38:58 »
Minden hájjal megkent nepperek állitolag pedig vannak :lol: Bár én még eggyel se találkoztam, aki azt deklarálta volna :cry:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #229 Dátum: 2011.09.11 19:40:17 »
...velünk ellentétben (6db eddig!).
Mármint külföldről behozott nepper által árultat, vagy Ti hoztátok be? Mert nagyon nem mindegy  ;)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #230 Dátum: 2011.09.11 19:49:07 »
Honnan tudod, hogy nem igaz amit Ákos írt? :hmmmm:
Logika van benne :D
Mert Ákostól már megszokhattuk, hogy használtautó vásárlásnál neki üldözési mániája van, pedig még soha nem vett külföldről behozott autót...

...velünk ellentétben (6db eddig!). Tudom, miről beszélek, mert bőven van tapasztalatom, Álossal ellentétben, és ez zavar a véleményében, hogy nem a saját bőrén tapasztalt dolgokról állítja a véleményét...

Ákos, ne értsd ezt félre, én tényleg csíplek, nincs Veled semmi - valóban komoly - bajom, de zavar, ha valaki olyanról alkot szikla szilárd meggyőződést, amit nem tapasztalt a saját bőrén. Ettől számomra az adott témában hiteltelenné válik.  :wacko:

Peace!  :hug:

Nézd meg a mobile.de-n a használt zafira (fullos dízel) árakat. A 80ezret futott 2008-as árára tegyél regadót meg a magyar üzembehelyezés és behozás költségeit, a kereskedő hasznát.... sosem jön ki 2,7M-re... egyszerűen nem működik. MérnökÚr, tessék számolni is! Újonnan 7millás fullos Zafira nem lesz 3év/80ezer km alatt 2,7Millás autó a kereskedő hasznával együtt.
A Magyarországon vett, szervizkönyves, valós 100%-osan alátámasztott 80ezret futott dízel nem ennyi, sem a zafira esetében sem más, hasonló, újonnan 7millás dízel esetében. E van..

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #231 Dátum: 2011.09.11 19:50:05 »
....

Ezen kívül váltanánk egy fiatalabb autóra, nem szeretnénk megint lestrapált vasba ülni. A gyermek 11 hónapos, tervezzük a testvért, így megint lesz egy 6-7 éves szakasz, amikor nem akarunk autót cserélni. Ha most 8 éves lenne az autó, akkor mire kifut az idő, megint egy pár százezret érő vaskupacunk lesz, amitől alig lehet megszabadulni, és amire egy rakás pénzt kell költeni, hogy üzemképes maradjon.

Hadd ne mondjam, hogy ezen a koron túl már a biztosítás sem egyszerű történet, ha bármi esemény bekövetkezik (szinte akármilyen kicsi, ami egy karcoláson túl halad), rögtön gazdasági totálkárrá minősítik, és abból, amit adnak érte alig futja valamire. Ez egy veszélyes csapda, és ez az első indok, amiért nem vennék öreg autót.

Ha akadna egy ismerős 2-3 (na jó, max 4) éves autó, mely megfelel az említett szempontoknak, akkor rögtön más lenne a leányzó fekvése. Lehet, hogy alku nélkül átvenném.
Kikerestem az érveidet :szemez: Elvileg ráérsz cserélni, ha már tényleg itt a 2. gyerek, addig nem kell több hely ;)
 Ha van egy öreg olcso autod, akkor nem tudsz veszteni, mert nem értékes az autod.Éppen ez a legfőbb ok egy olcso auto mellett, amit írsz.
De nem gond jól elgondolkodunk egy ujabb auton, mindannyian tanulunk belőle.

Nem írtam le az összes érvemet, csak néhány általános érvet írtam le, melyeket személyes tapasztalatok alapján alkottam. A jelenlegi Corollámat hogy konkrétan miért akarom lecserélni, egy teljesen más indok-halmaz, amiről szó sem esett, csupán egyet említettem belőlük, hogy kinőttük. Tényleg. Lehet más ugyanekkora létszámú család beleférne, de mi nem - és ezzel kérem ezt az OFF-ot lezárni.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #232 Dátum: 2011.09.11 19:59:32 »
gyerekek, azért a kereskedők nem a mobiléról hoznak ám be kocsit...anno a kétéves, jól felszerelt dízel mazda ötösömet (TX)  42ezer km-rel 12500 euróért vette meg belgiumban egy kereskedő. ez kevesebb volt a bruttó  új listaár felénél. 14-15 körül futottak akkortájt. szóval durván lehúzzák ám azokat, akik relatíve új kocsit akarnak eladni...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #233 Dátum: 2011.09.11 20:03:32 »
A Magyarországon vett, szervizkönyves, valós 100%-osan alátámasztott 80ezret futott dízel nem ennyi, sem a zafira esetében sem más, hasonló, újonnan 7millás dízel esetében. E van..
Max listaaron 7... Fatereke is annyi lett volna listaraaron es bo 1,5 millioval olcsobban kaptak meg... (ezt hianyolja az ember, ha belep egy Toyota markakereskedohoz  :lol:)
igy nem lehetetlen 3,5-ert venni 3 eveset, habar egy bepi altal linkelt peldanyt sem neznek meg  :whistling:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #234 Dátum: 2011.09.11 20:18:33 »
Nem alaptörvényt írtam le, csak egy benyomást egy belinkelt autóról, illetve egy erre vonatkoztatott általánosítást.
Az a szép és jó a liberalizált piacban, hogy mindenki azt vesz, amit akar, azt tart fenn amit akar, azt ad el, amit akar, és persze azt kockáztat amit akar.
Én, ha egyszer oda eljutnék, hogy egy jólfeleszerelt, keveset futott, tágas dízelt akarnék, akkor nagyon szeretnék egy ismert előéletű, egygazdás példányt... de ilyen kevés van, az is drágán.
Tőlem vegyétek meg a kevesett futott, ámde fullos, és ugye olcsó Zafirat... nekem teljesen egal... főleg, hogy nem én fizetem a karbantartását, és majd nem nekem kell továbbadni egyszer..  :hug:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #235 Dátum: 2011.09.11 20:31:13 »
Egy jo kombi Ceed dizel? Vagy az kicsi lenne?
A linkelt peldany nekem nagyon szimpi, es meg van rajta 3 ev gari.. meg ha nem is teljeskoru.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #236 Dátum: 2011.09.11 20:45:38 »
Egy jo kombi Ceed dizel? Vagy az kicsi lenne?
A linkelt peldany nekem nagyon szimpi, es meg van rajta 3 ev gari.. meg ha nem is teljeskoru.
Az vicces, hogy a váltózárat vltzr-nek írja..  :D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #237 Dátum: 2011.09.11 20:49:37 »
Tőlem vegyétek meg a kevesett futott, ámde fullos, és ugye olcsó Zafirat... nekem teljesen egal... főleg, hogy nem én fizetem a karbantartását, és majd nem nekem kell továbbadni egyszer..  :hug:
En Veled ertek egyet! Amikor az asszony autojat vettuk, akkor kereskedok szoba se johettek  :no: Csak maganszemely vagy markaszerviz 1. tulaj es ismert hatter. Igy persze a legkisebb motor es legalapabb felszeretlseg fert bele, de en is igy alszom nyugodtan  :hug:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #238 Dátum: 2011.09.11 21:06:25 »
Tőlem vegyétek meg a kevesett futott, ámde fullos, és ugye olcsó Zafirat... nekem teljesen egal... főleg, hogy nem én fizetem a karbantartását, és majd nem nekem kell továbbadni egyszer..  :hug:
En Veled ertek egyet! Amikor az asszony autojat vettuk, akkor kereskedok szoba se johettek  :no: Csak maganszemely vagy markaszerviz 1. tulaj es ismert hatter. Igy persze a legkisebb motor es legalapabb felszeretlseg fert bele, de en is igy alszom nyugodtan  :hug:
Egy 2literes középkategóriás autó lehet simán jó, és sokáig használható attól még, ha belegurult 220ezer a német pályán, vigyáztak rá, általában 1 ember ült benne, igényesen karban volt tartva stb.
Szinte szalonállapot egy ilyen autó. Ha elkezdi egy magyar az éves átlag 15-20ezer km-el használni, nagyon sok esetben semmi jele nincs a német használatnak.
Egyébként van tapasztalatom. Az előző cég, ahol dolgoztam, céges kocsinak is mindig import tekert dízeleket vett, volt több kollégám is aki ilyet vett. Kombi Mondeo 2tdci.... 80ezer km, fullos, és persze
kedvező áron, import autó. Aránylag gyakran látogatta a Ford szervizt, de 2év alatt belerakott vagy 100ezret, és taposta neki keményen. Szóval ezek a kocsik rettentő sokat eltudnak menni, sokkal többet, mint a magyar autós szokásos éves kilométerjei. Ha meg baj van vele, faluszéli szerelő megszerelgeti. Így olcsón van egy nagy dízelje mindenkinek, amivel királykodhat az utakon kis pénzből.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #239 Dátum: 2011.09.11 21:13:55 »
Nézd meg a mobile.de-n a használt zafira (fullos dízel) árakat. A 80ezret futott 2008-as árára tegyél regadót meg a magyar üzembehelyezés és behozás költségeit, a kereskedő hasznát.... sosem jön ki 2,7M-re... egyszerűen nem működik. MérnökÚr, tessék számolni is! Újonnan 7millás fullos Zafira nem lesz 3év/80ezer km alatt 2,7Millás autó a kereskedő hasznával együtt.
A Magyarországon vett, szervizkönyves, valós 100%-osan alátámasztott 80ezret futott dízel nem ennyi, sem a zafira esetében sem más, hasonló, újonnan 7millás dízel esetében. E van..
Ebben pedig van igazság, nem is kevés. Néha az 1,8-as COV-kat (2005-2006 évjárat) megnézem a német oldalakon, és bizony már 9000€ alatt 2005-ös is alig van, ami napi árfolyamon 2,5M Ft, és ehhez jön még kb. fél milla ilyen-olyan költség, azaz 3M lesz a vége. Nézd meg, itthon mennyiért kapsz ilyet! Megsúgom: 2005-et 2,3M-tól kezdve, de 2,6M fölött már a fiatalabbak dominálnak. Ez nem azt jelenti, hogy egy-egy esetben nem lehet ennél olcsóbban találni - lásd squiddy Priusát - de üzletszerűen behozni csak a bibiset éri meg.
music