Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1763065 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #195 Dátum: 2011.09.11 13:05:00 »
Ezek csak példák, de ÉN biztosan ezeket nézném Robi helyébe, mint a franciákat! Mindkét általam belinkelt kocsi behozott, de ezeknél ez nem gond, ilyen felszereltség mellett itthon nem sokat adtak el, ahhoz képest, viszont ezek jó árban vannak. Én főleg a másodikért csorgatom a nyálam. Mind motorikusan, mind műszakilag, mind variálhatóság-helykínűlat tekintetében kitűnő autók, masszívak. Szerintem össze sem lehet hasonlítani a franciákkal... Sokkal komolyabb autó a Zafira náluk!  :excl: (koknrétan a XP mellette kb papírhatású (hogy maradjak a védjegyemmé vált jelzőnél  :devil: ))

Én annó a Touran - Zafira - ScenicII triumvirátusból választottam, választottunk.  Szerencsénk volt, egyik kereskedésben volt éppen mindegyik modellből.  A végeredményt ismeritek. :yawn: :surrender: :whistling: :yes: :D

Nem állítom, hogy az Sc hibátlan, sőt vannak biztosan jobb autók is a palettán. De csak azért leírni, mert francia nem célszerű.

Amúgy a fentebb említett hármas környékén nézelődnék robi helyében.
Te vagy az első, aki dicséri a francia kocsikat. Az elmult 20 évben sok komoly hibát és gondot hallottam közeli ismerősöktől. Már éppen ideje ,hogy megjavuljanak. Végülis már elég "nemzetközi" a gyártás, beszállitás. Sok japán autoban is vannak fracia fődarabok meg Fo-ban is gyártanak japánt :hmmmm:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #196 Dátum: 2011.09.11 13:07:11 »
ezek a versok mind ilyen krva drágák??? ennyiért rendes avensist is lehet kapni
Mert az uj aruk is majdnem ugyanannyi  ;)
Gondolom az Avenssisből több behozott, cégautó van a piacon, ami letöri az árakat.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #197 Dátum: 2011.09.11 13:08:29 »
Az meg semmi, de maguk a francia gyartok is generaciok ota igergetik, hogy most aztan megbizhato kocsit hoztak ossze. Kvazi bevallva ezzel azt, hogy ezt eddig nem sikerult...
Mondom, flottakezelo szerint dragabbak a francia autok a joval alacsonyabb vetelar ellenere...
Trotter autoja meg azert jo, mert kivetel erositi a szabalyt  :devil:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #198 Dátum: 2011.09.11 13:14:49 »
Te vagy az első, aki dicséri a francia kocsikat. Az elmult 20 évben sok komoly hibát és gondot hallottam közeli ismerősöktől. Már éppen ideje ,hogy megjavuljanak. Végülis már elég "nemzetközi" a gyártás, beszállitás. Sok japán autoban is vannak fracia fődarabok meg Fo-ban is gyártanak japánt :hmmmm:

Hát van honnan feljönni, nem vitás. A Renaultnak a Nissan házasság tett jót, az enyém 2004-es gyártású. 2003-tól, az SC II megjelenésétől lehet a minőségi javulást (látványos) tettenérni. Látnád a SCIII-at... :flowers: Pl. a kettesben a hatsebességes váltó Nissan eredetű, köze nincsen a pimpós fakanál-érzetnek, kattogós japán.

De a Citromnál is a jelenlegi C4-es sor már-már tökéletes. És valjuk be a francia kocsik mindíg is kényelmesebbek voltak a német-japán autóknál, ebben nagyok a csigaevők.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #199 Dátum: 2011.09.11 13:20:54 »
Trotter, a korábban belinkelt Xsara Picasso-ról mi a véleményed:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/citroen/xsara_picasso/citroen_xsara_picasso_1.6_klima_35000km_pdc_exclusiv-5047438

Amikor azt a rengeteg ilyen Xsara Picasso-t látom taxiként futni, valahogy nem az az első gondolatom, hogy egy megbízhatatlan, és ezáltal drágán fenntartható autó. Ha valakinek fontos a jó ár/érték arány, és a megbízhatóság, na az a taxis.
Toyotát ritkán látok taxiban, biztos vagyok benne, hogy szívesen taxiznának Toyotákkal, de úgy a bekerülési ára, mint az alkatrész/javíttatása egy Toyotának, sokkal nagyobb, mint bármelyik európai modellnek.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #200 Dátum: 2011.09.11 13:23:26 »
Igen a franciák ,kényelmesek, szépek designosak. Aki csak a gari végéig tartja meg ill. nők akik csak vezetnek és nem is érdekli öket műszaki problémák (feleségem még tankolni se szeret :D) persze hogy megveszik.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #201 Dátum: 2011.09.11 13:39:32 »
Trotter, a korábban belinkelt Xsara Picasso-ról mi a véleményed:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/citroen/xsara_picasso/citroen_xsara_picasso_1.6_klima_35000km_pdc_exclusiv-5047438

Amikor azt a rengeteg ilyen Xsara Picasso-t látom taxiként futni, valahogy nem az az első gondolatom, hogy egy megbízhatatlan, és ezáltal drágán fenntartható autó. Ha valakinek fontos a jó ár/érték arány, és a megbízhatóság, na az a taxis.
Toyotát ritkán látok taxiban, biztos vagyok benne, hogy szívesen taxiznának Toyotákkal, de úgy a bekerülési ára, mint az alkatrész/javíttatása egy Toyotának, sokkal nagyobb, mint bármelyik európai modellnek.
Tényleg? Én nem sok Picasso taxit láttam :hmmmm: Szinte mindenből van Skodátol, H Jazz-ig, Mercitől, Audiig, ;) sok Toyotábol sincs.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #202 Dátum: 2011.09.11 13:49:08 »
Trotter, a korábban belinkelt Xsara Picasso-ról mi a véleményed:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/citroen/xsara_picasso/citroen_xsara_picasso_1.6_klima_35000km_pdc_exclusiv-5047438

Amikor azt a rengeteg ilyen Xsara Picasso-t látom taxiként futni, valahogy nem az az első gondolatom, hogy egy megbízhatatlan, és ezáltal drágán fenntartható autó. Ha valakinek fontos a jó ár/érték arány, és a megbízhatóság, na az a taxis.
Toyotát ritkán látok taxiban, biztos vagyok benne, hogy szívesen taxiznának Toyotákkal, de úgy a bekerülési ára, mint az alkatrész/javíttatása egy Toyotának, sokkal nagyobb, mint bármelyik európai modellnek.

Törést én nem látok rajta, ez a kocsi jelenleg a Liptai-Autókereskedésben áll.  Jó dolog, hogy leinformálható, vagy adja az alvázszámot. Meg kellene nézni ezt is tüzetesen. Egy hibája azért akad, egyhatos benzines.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #203 Dátum: 2011.09.11 13:50:15 »
Egy hibája azért akad, egyhatos benzines.
Ne kíméld...

Most az autó egy 18. kerületi kereskedés udvarán áll, kerítésen át megpillantottuk.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #204 Dátum: 2011.09.11 13:54:57 »
Én vezettem egyhatos Tourant, kiipróbáltam egyhatos Zafirát és SC-t is,  na nekem ezek alulmotorizáltak. (benzinesre értettem)  Nyilván a Pikacsu is dettó, az alapmotorral.  Nem mondom, ha egy egynégyes tCi lenne..... :szemez:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #205 Dátum: 2011.09.11 14:01:32 »
Egy zörrenésből már lehet tudni, hogy hova nyúljon az ember fia.   Legutóbb egyik vákuumcsövem repedt meg. 20 percig tartott a diagnosztika, mire megtaláltuk a turcsi orrában utána 2 percig a hibaelhárítás. :hug:
Trotter kartács, a világért sem akarlak megbántani, de nem mindenkinek van ideje/érzéke/idegrendszere az ilyen zörgések diagnosztizálására. Aki arra használja az autóját, hogy beleül, és vigye el valahova, de ha elromlik, csak a szerviz marad, az nem szereti az ilyen "zörgéseket", mert
1. nem tudja, hogy ez csak egy sima, korból, kopásból eredő valamelyik műanyag elem okozta zörej, aminek a világon semmi jelentősége nincs, csak legfeljebb zavar; avagy
2. egy nagyobb baj esetleges előjele lehet; esetleg
3. ez már maga a nagyobb baj.
... és aki ilyen, annak bizony mégiscsak a COV-ot ajánlanám, mert annál fele-harmada az esélyed, hogy problémád lesz.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #206 Dátum: 2011.09.11 14:51:01 »
ezek a versok mind ilyen krva drágák??? ennyiért rendes avensist is lehet kapni
Igen. Használtan sokkal jobban tartják az árukat.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #207 Dátum: 2011.09.11 14:54:08 »
Én annó a Touran - Zafira - ScenicII triumvirátusból választottam, választottunk.  Szerencsénk volt, egyik kereskedésben volt éppen mindegyik modellből.  A végeredményt ismeritek. :yawn: :surrender: :whistling: :yes: :D
És a konkrét autó miatt lett Scenic, vagy az már korábban eldőlt, hogy ebből a 3 típusból a ti igényeiteknek a SC fele meg a leginkább. (Magyarul mi miatt döntöttél úgy, ahogy?)
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #208 Dátum: 2011.09.11 15:07:52 »
Toyotát ritkán látok taxiban, biztos vagyok benne, hogy szívesen taxiznának Toyotákkal, de úgy a bekerülési ára, mint az alkatrész/javíttatása egy Toyotának, sokkal nagyobb, mint bármelyik európai modellnek.
Pedig van bőven. Inkább azért látsz kevesebbet, mert nagy hely igazán csak az Avensisben van, az pedig - mondjuk egy Picassohoz viszonyítva - sokkal drágább.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #209 Dátum: 2011.09.11 15:09:54 »
Egy hibája azért akad, egyhatos benzines.
Az nem feltétlenül hiba. ;) Hamarabb vennék ilyet, mint 110 lovas egyhatos HDi-t.
music