Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1757971 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #180 Dátum: 2011.09.11 09:58:34 »
Egy masik forumon van egy ficko, aki flottakezelo. Szerinte meg mindig a francia autok a legdragabbak. Gondolom van ralatasa.
A Mazda6 nem johet szoba? Egesz jo peldanyokat lehet talalni, bar most epp kombi nincs, amit felhivnek. (bar ez is 5 ajtos, jol pakolhato 500 liter  :yes: )
Amit bepi is irt? Zafirak? Az 1.9 dizel kerulendo, joval problemasabb mint az 1,7.
Sztem Zafirabol ki tudnal fogni fiatal es alacsony futasu dizelt jo aron.  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #181 Dátum: 2011.09.11 10:06:54 »
Hamár kompakt egyterű, nem tudom, volt-e már ötletként, de én számba venném azt is, hogy hoznék be külföldről egy faceliftes SOL COV 1,8 vvt-i-t...  :whistling: Ezek közül az említett típusok közül nemsokat gondolkodnék azon, hogy vajon egy magyarországi francia kocswit, vagy egy külföldi (de vezetett szervizkönyves) COV-ot vennék-e... Használtan egész biztosan elkerülném a francia kocsikat (számomra még a faceliftes Mégane II lehetne alternatíva talán), pláne a Citroeneket... És tudvalevő, hogy a COV 1ZZ motorja nagyon keveset eszik, miközben elég erős, és strapás motor...

Pölö...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #182 Dátum: 2011.09.11 10:18:11 »
Egy masik forumon van egy ficko, aki flottakezelo. Szerinte meg mindig a francia autok a legdragabbak. Gondolom van ralatasa.
A Mazda6 nem johet szoba? Egesz jo peldanyokat lehet talalni, bar most epp kombi nincs, amit felhivnek. (bar ez is 5 ajtos, jol pakolhato 500 liter  :yes: )
Amit bepi is irt? Zafirak? Az 1.9 dizel kerulendo, joval problemasabb mint az 1,7.
Sztem Zafirabol ki tudnal fogni fiatal es alacsony futasu dizelt jo aron.  :yes:
Fekete Zafira
Gyönyörű kék fullos

Ezek csak példák, de ÉN biztosan ezeket nézném Robi helyébe, mint a franciákat! Mindkét általam belinkelt kocsi behozott, de ezeknél ez nem gond, ilyen felszereltség mellett itthon nem sokat adtak el, ahhoz képest, viszont ezek jó árban vannak. Én főleg a másodikért csorgatom a nyálam. Mind motorikusan, mind műszakilag, mind variálhatóság-helykínűlat tekintetében kitűnő autók, masszívak. Szerintem össze sem lehet hasonlítani a franciákkal... Sokkal komolyabb autó a Zafira náluk!  :excl: (koknrétan a XP mellette kb papírhatású (hogy maradjak a védjegyemmé vált jelzőnél  :devil: ))
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #183 Dátum: 2011.09.11 10:22:48 »
EZ pl. egészen vadállat autó... csak, persze drága...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #184 Dátum: 2011.09.11 11:35:11 »
Egy masik forumon van egy ficko, aki flottakezelo. Szerinte meg mindig a francia autok a legdragabbak. Gondolom van ralatasa.
A Mazda6 nem johet szoba? Egesz jo peldanyokat lehet talalni, bar most epp kombi nincs, amit felhivnek. (bar ez is 5 ajtos, jol pakolhato 500 liter  :yes: )
Amit bepi is irt? Zafirak? Az 1.9 dizel kerulendo, joval problemasabb mint az 1,7.
Sztem Zafirabol ki tudnal fogni fiatal es alacsony futasu dizelt jo aron.  :yes:
Fekete Zafira
Gyönyörű kék fullos

Ezek csak példák, de ÉN biztosan ezeket nézném Robi helyébe, mint a franciákat! Mindkét általam belinkelt kocsi behozott, de ezeknél ez nem gond, ilyen felszereltség mellett itthon nem sokat adtak el, ahhoz képest, viszont ezek jó árban vannak. Én főleg a másodikért csorgatom a nyálam. Mind motorikusan, mind műszakilag, mind variálhatóság-helykínűlat tekintetében kitűnő autók, masszívak. Szerintem össze sem lehet hasonlítani a franciákkal... Sokkal komolyabb autó a Zafira náluk!  :excl: (koknrétan a XP mellette kb papírhatású (hogy maradjak a védjegyemmé vált jelzőnél  :devil: ))
A kéknek nevezett fullos, ami világosszürke/ezüst  bejövös :hmmmm:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #185 Dátum: 2011.09.11 12:06:23 »
Ezek a fullos dízel újszerű 3év körüli, és véletlenszerűen 80ezer km-el álló Zafirakban 2,7-2,9milla környékén az az egy baj van, hogy mind külföldről behozott= vagy 200ról visszatekert vagy törött és újraépített autók. Nincs ezzel semmi baj, meg lehet őket venni. De azt tudni kell, hogy ezek nem egyenlőek egy újonnan Magyarországon üzembehelyezett, márkaszervizben leinfózható valós 80ezret futott 1. tulajos zafirával. Ezek a külföldiek olcsók, de az olcsósággal mindig jár kockázat, ami vagy jól sül el vagy nem....  :hug:
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.11 12:22:10 írta Ákos2004 »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #186 Dátum: 2011.09.11 12:39:52 »
sztem nagyon vakmero vagy hogy hasznalt dizel Scenic-eket nezel hosszu tavu hasznaltra  :no:

Többiek is így gondolják?

Én nem, és nem véletlenül.  Hibátlant úgyse tudsz venni. De nemcsak Scenic-ből, másból sem.  A fórumon azt hiszem én vagyok az egyetlen SC tulaj, és higgyétek el az együtt töltött boldig 4 év alatt eléggé megismertem a modell összes búját-baját, lehetséges hibaforrásokat.
Elektromos zűrök lehetnek velük, de szinte fillérekért van hozzá minden, ami nagy kincs az a típusismeret. Egy zörrenésből már lehet tudni, hogy hova nyúljon az ember fia.   Legutóbb egyik vákuumcsövem repedt meg. 20 percig tartott a diagnosztika, mire megtaláltuk a turcsi orrában utána 2 percig a hibaelhárítás. :hug:

Szóval szerintem egy motorikusan ép SC nem rossz választás.  :hug: Nade azt a példányt valóban meg kell találni, mert ha belenyúl az emberfia egy kehesbe, az szívás.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #187 Dátum: 2011.09.11 12:41:32 »
Hamár kompakt egyterű, nem tudom, volt-e már ötletként, de én számba venném azt is, hogy hoznék be külföldről egy faceliftes SOL COV 1,8 vvt-i-t...  :whistling: Ezek közül az említett típusok közül nemsokat gondolkodnék azon, hogy vajon egy magyarországi francia kocswit, vagy egy külföldi (de vezetett szervizkönyves) COV-ot vennék-e... Használtan egész biztosan elkerülném a francia kocsikat (számomra még a faceliftes Mégane II lehetne alternatíva talán), pláne a Citroeneket... És tudvalevő, hogy a COV 1ZZ motorja nagyon keveset eszik, miközben elég erős, és strapás motor...

Pölö...

ezek a versok mind ilyen krva drágák??? ennyiért rendes avensist is lehet kapni

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #188 Dátum: 2011.09.11 12:43:15 »
sztem nagyon vakmero vagy hogy hasznalt dizel Scenic-eket nezel hosszu tavu hasznaltra  :no:
Többiek is így gondolják?
Én igen. OK, talán nem használnám a "nagyon vakmerő" kifejezést, de mindenképpen úgy gondolom, hogy felesleges kockázatot vállalsz.

Mással is bevállalja, tudom, tudom a statisztika.... :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #189 Dátum: 2011.09.11 12:44:28 »
általában a fiatal toyoták miért ilyen q drágák? 10-30%os feláruk van az azonos korú és kategóriájú autókkal szemben :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #190 Dátum: 2011.09.11 12:46:59 »
Renault, Citroen... Valahol az énem gonoszabbik része azt kívánná, hogy OK, vegyetek csak ilyet, aztán szívjátok meg, akkor majd rájöttök. Persze ezt nem komolyan mondom  :)

Engedd meg, hogy nevessek egy jót!  :D :D :D :D :D  (no nem ki, egyáltalán!!)

Mindig a szerelőm jut eszembe, aki most vett egy GS egyöt döcit, motorhibásan. Kibelezte újrafűzte és két millióból van egy fullos döcije, ami 4 éves.  :hug: :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #191 Dátum: 2011.09.11 12:48:47 »
általában a fiatal toyoták miért ilyen q drágák? 10-30%os feláruk van az azonos korú és kategóriájú autókkal szemben :cry:

Minőség, értéktartás mond valamit? Vagy fordítsuk meg: egy másik márka autója ugyanolyan kondíciókkal miért ér százezrekkel, milliókkal kevesebbet mint ha Toyota jel lenne rajta?
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #192 Dátum: 2011.09.11 12:49:19 »
általában a fiatal toyoták miért ilyen q drágák? 10-30%os feláruk van az azonos korú és kategóriájú autókkal szemben :cry:
Tudod a mondast, olcso husnak hig a leve  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #193 Dátum: 2011.09.11 12:49:58 »
ezek a versok mind ilyen krva drágák??? ennyiért rendes avensist is lehet kapni
Mert az uj aruk is majdnem ugyanannyi  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #194 Dátum: 2011.09.11 12:51:37 »
Ezek csak példák, de ÉN biztosan ezeket nézném Robi helyébe, mint a franciákat! Mindkét általam belinkelt kocsi behozott, de ezeknél ez nem gond, ilyen felszereltség mellett itthon nem sokat adtak el, ahhoz képest, viszont ezek jó árban vannak. Én főleg a másodikért csorgatom a nyálam. Mind motorikusan, mind műszakilag, mind variálhatóság-helykínűlat tekintetében kitűnő autók, masszívak. Szerintem össze sem lehet hasonlítani a franciákkal... Sokkal komolyabb autó a Zafira náluk!  :excl: (koknrétan a XP mellette kb papírhatású (hogy maradjak a védjegyemmé vált jelzőnél  :devil: ))

Én annó a Touran - Zafira - ScenicII triumvirátusból választottam, választottunk.  Szerencsénk volt, egyik kereskedésben volt éppen mindegyik modellből.  A végeredményt ismeritek. :yawn: :surrender: :whistling: :yes: :D

Nem állítom, hogy az Sc hibátlan, sőt vannak biztosan jobb autók is a palettán. De csak azért leírni, mert francia nem célszerű.

Amúgy a fentebb említett hármas környékén nézelődnék robi helyében.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.