Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1762265 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10965 Dátum: 2017.08.27 15:22:10 »
Én nem erre gondoltam. Ha komolyan autót akarsz venni, akkor tájékozódsz előre, hogy a 7,5M listaárú autót már 6-ért elhozhatod - például egy toyotás fórumon.... Ekkor a 6 kezd a fejedben lebegni, és nem (biztos, hogy) számolsz a lentebbiekkel, hogy az árlistán szereplő ár még nem tartalmazza a metálfény, a forgalomba helyezés költségeit, és olyan dolgokat, amiket vagy nem kapsz meg a gyártótól, vagy aranyáron, ezért érdemes másutt beletetetni (tipikus eset a csomagtértálca, váltózár, riasztó, etc.), ezek nincsenek benne a listaárban. Természetesen ha az eredeti 7,5M-ból indulsz ki, akkor még mindig beljebb vagy, de ha komoly érdeklődő vagy, akkor te is tudod, hogy a 7,5M ár tk. fiktív ár, és lényegesen kevesebbel számolhatsz.

Pont, hogy nem. Az általam említett 7,5M-s példa mindent tartalmaz, listaáron összeadva, amit szeretnék, cakkum pakk forgalomba helyezéssel együtt. Mint amikor minden adatot otthon összeadsz egyenként, alapár+extra+metál+egyéb költségek. Minden infó publikus, nem "lebeg" semmi a fejedben, mert a matek az világos. Majd bemész tárgyalni azzal amit összeállítottál, és kijön mit adnak mindebből ingyen, vagy kedvezményesen. Nekem így jött ki a Verso 1,5M-val olcsóbban, mint a listákon szereplő alapár. A 12ezres csomagtértálca nem mérvadó példa egy ekkora nagyságrendnél, azt én is másutt vettem, de csak azért, mert ott a gyárinál sokkal jobb minőségű.


« Utoljára szerkesztve: 2017.08.27 15:27:54 írta robi (Robi) »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10966 Dátum: 2017.08.27 19:37:15 »
Pont, hogy nem. Az általam említett 7,5M-s példa mindent tartalmaz, listaáron összeadva, amit szeretnék, cakkum pakk forgalomba helyezéssel együtt. Mint amikor minden adatot otthon összeadsz egyenként, alapár+extra+metál+egyéb költségek. Minden infó publikus, nem "lebeg" semmi a fejedben, mert a matek az világos. Majd bemész tárgyalni azzal amit összeállítottál, és kijön mit adnak mindebből ingyen, vagy kedvezményesen. Nekem így jött ki a Verso 1,5M-val olcsóbban, mint a listákon szereplő alapár. A 12ezres csomagtértálca nem mérvadó példa egy ekkora nagyságrendnél, azt én is másutt vettem, de csak azért, mert ott a gyárinál sokkal jobb minőségű.

de a lényeg az, hogy mindenki tudja, hogy a listaárhoz képest mennyiért lehet egy autót megvenni. te is elmondtad, más is elmondja. ez tehát köztudomású. apám astrája a gyári listaárhoz képest vagy 25%-kal olcsóbb lett (7.2 vs 5.8) és hasonló engedményt kínált a ford is. te is hasonló mértékű kedvezményt kaptál. ez van. ez ennyi. úgyhogy szó nincs arról, hogy az új autó olcsóbb, mert nincs mihez viszonyítani. a listaár egy fiktív dolog. a lényeg az, hogy hány forintot kell átutalni az új masináért.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10967 Dátum: 2017.08.27 22:24:10 »
elolvastam a hibalistádat hát ezek nem olyan nagy hibák. várd amig tényleg csereértettek lesznek ezek a dolgot.
bármilyen használtat veszel ezek simán előjöhetnek

én is most voltam lent a horvát tengerparton a skodával.  nem mondom hogy nem aggódtam..de bírta!
és nagyon komoly autókat láttam tréleren a pályán.  bármilyen jó kocsid van , megállhat bárhol
Mondjuk ezzel nekem nincs gondom, én bárhova elindulok vele. Eddig még vissza is hozott. Voltunk vele Dubrovnikban, igaz 5 évvel ezelőtt, 2012-ben.
Amúgy ha jöttünk haza a Balatonról, és rengeteg lerohadt autót láttunk az M7-esen, lehet nem bírták a nagy meleget. Volt egész új BMW és Peugeot is, meg persze régebbi vasak is.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10968 Dátum: 2017.08.27 22:27:09 »
Mondi másra vágyik és kész. Bármennyit rákölt erre a kocsira, mindig másra fog vágyni.
Volt oszt társam azért cserélte le az Accordot, mert asszony kapott egy céges 0km-es mondeót és rájött hogy mekkorát fejlődött az autóipar 1x év alatt. Ennyi. Náluk meg asszony hozza haza mindig a vadi új céges verdákat. Nem tesz jót az önbecsülésének sem :D
Ha meg a rendelkezésre állás miatt sem akarsz aggódni, akkor meg kell venni a 2-3 éves kocsit és elmész vele még 8 évet.
A 20+-os olasz kocsival való külföldre rohangálást meg hagyjátok meg a jól kereső aberrált pszichopatáknak :D
:D
Pontosan ez a koncepció, ez volt a Corollánál is. 2 év 9 hónaposan megvettem, és azt terveztem, hogy megyek vele 6-8 évet, aztán csere. De lett közben gyerek, a feleségemnek olyan céges autó, ami szabadon lehet vinni (az előző munkahelyén nem teljesen így volt, ott kellett okoskodni, ezért sokkal többet ment a Corolla is).
De vágyom egy másik kocsira na, meg ezt is szeretem.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10969 Dátum: 2017.08.28 08:12:01 »
:D
Pontosan ez a koncepció, ez volt a Corollánál is. 2 év 9 hónaposan megvettem, és azt terveztem, hogy megyek vele 6-8 évet, aztán csere. De lett közben gyerek, a feleségemnek olyan céges autó, ami szabadon lehet vinni (az előző munkahelyén nem teljesen így volt, ott kellett okoskodni, ezért sokkal többet ment a Corolla is).
De vágyom egy másik kocsira na, meg ezt is szeretem.

www.youtube.com/watch?v=eK9tXoUWt9w  [rohog]
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10970 Dátum: 2017.08.28 09:08:50 »
:D
Pontosan ez a koncepció, ez volt a Corollánál is. 2 év 9 hónaposan megvettem, és azt terveztem, hogy megyek vele 6-8 évet, aztán csere. De lett közben gyerek, a feleségemnek olyan céges autó, ami szabadon lehet vinni (az előző munkahelyén nem teljesen így volt, ott kellett okoskodni, ezért sokkal többet ment a Corolla is).
De vágyom egy másik kocsira na, meg ezt is szeretem.

én csak egyet nem értek. nem vitás meguntad a corollát.  jó a váltómizéria az megbocsáthatatlan volt (toyota szinten)
de mire váltasz? ha jól emlékszem focusokat vagy mit nézegetsz. újat? régebbit? tök uaz a kategória csak legalább több lesz a szervizdíj.

akkor lépnél egy szintet, mondjuk egy SUV vagy bármi.   :surrender:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10971 Dátum: 2017.08.28 09:53:48 »
én csak egyet nem értek. nem vitás meguntad a corollát.  jó a váltómizéria az megbocsáthatatlan volt (toyota szinten)
de mire váltasz? ha jól emlékszem focusokat vagy mit nézegetsz. újat? régebbit? tök uaz a kategória csak legalább több lesz a szervizdíj.

akkor lépnél egy szintet, mondjuk egy SUV vagy bármi.   :surrender:
Alapvetően maradnék a japán vonalon. Mazda 3 lenne a kedvenc, de annyira dréga még használtan is, amennyit nem vagyok hajlandó adni érte. 2014-ben jöttek be, az első példányok, amelyek most 3-4 évesek is 5 millió felett kezdődnek. A másik ami érdekelne az Auris kombi 1.6 valvematic, de az is nagyon drága. 3-4 évesen kerül annyiba, mint egyí új Focus, Ceed vagy I30. Szerintem ennyivel nem jobb autó a Toyota.
SUV nem érdekel, kompakt kombit szeretnék, ez alól a mazda3 a kivétel, az szerelem  :whistling: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10972 Dátum: 2017.08.28 10:33:20 »
Az uj mazda3asok a nemeteknel mar 4millio korul honositva is megvehetok. Focus kombi a 150 lovas benzinessel detto de azok egyket ezer euroval olcsobbak ha jol latom

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10973 Dátum: 2017.08.28 11:59:53 »
Az uj mazda3asok a nemeteknel mar 4millio korul honositva is megvehetok. Focus kombi a 150 lovas benzinessel detto de azok egyket ezer euroval olcsobbak ha jol latom
És mi lesz a vége, mire itthon van? Tutira kijön 4 millió körül? Ha igen, akkor ma nekiállok nézni  :yes: :whistling: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10974 Dátum: 2017.08.28 12:26:16 »
4,5 korul mar otthon is vannak szalonautok. Ha abbol is jol tudsz alkudni, akkor az is kijon egy kicsivel tobb, mint 4-bol.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10975 Dátum: 2017.08.28 12:36:15 »
4,5 korul mar otthon is vannak szalonautok. Ha abbol is jol tudsz alkudni, akkor az is kijon egy kicsivel tobb, mint 4-bol.
Látom, de azok egészen mezítlábas kivitelek. Nem baj ha van benne pár 10 ezer kilométer, és 3 éves, de inkább legyen jobban felszerelt. Ülésfűtés és tempomat nélkül nem veszek autót.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10976 Dátum: 2017.08.28 12:57:41 »
Látom, de azok egészen mezítlábas kivitelek. Nem baj ha van benne pár 10 ezer kilométer, és 3 éves, de inkább legyen jobban felszerelt. Ülésfűtés és tempomat nélkül nem veszek autót.
Ja, hogy nem feltetlen 0km-est szeretnel... Akkor tenyleg erdemes a svaboknal nezelodni. :D
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10977 Dátum: 2017.08.28 13:39:45 »
És mi lesz a vége, mire itthon van? Tutira kijön 4 millió körül? Ha igen, akkor ma nekiállok nézni  :yes: :whistling: .

szemezgessél. nekem is a szívem csücske.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10978 Dátum: 2017.08.28 13:46:31 »
Alapvetően maradnék a japán vonalon. Mazda 3 lenne a kedvenc, de annyira dréga még használtan is, amennyit nem vagyok hajlandó adni érte. 2

mindenképp olyat vegyél ami tetszik. múltkor mentem egy új mazda2-vel a csaj vmi 3,5 körül vette vmi szalonautó volt ott állt, hát vmi állat egy autó volt. 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10979 Dátum: 2017.08.28 17:56:08 »
Látom, de azok egészen mezítlábas kivitelek. Nem baj ha van benne pár 10 ezer kilométer, és 3 éves, de inkább legyen jobban felszerelt. Ülésfűtés és tempomat nélkül nem veszek autót.

Itt egy friss teszt

http://www.autopult.hu/tesztek/optimalis-extazis-mazda3-g120-aut-sedan-2017-teszt.html