Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1740582 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10950 Dátum: 2017.08.25 19:58:20 »
de te öregebb vagy még yodánál is!
Na és akkor mi van: ez 33 év alatt jött össze, ami átlag ~2 évente 1 kocsit jelent, igaz volt amikor 2 db is volt egyszerre  ez a Cori meg már 10 éve megvan.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10951 Dátum: 2017.08.25 20:16:57 »
Ebben igazad van, de én nem szeretek vackokkal járni. Ha úgy adódik kell menni hosszabb távra, külfödre, nekem az autó legyen rendben és megbízható.

elolvastam a hibalistádat hát ezek nem olyan nagy hibák. várd amig tényleg csereértettek lesznek ezek a dolgot.
bármilyen használtat veszel ezek simán előjöhetnek

én is most voltam lent a horvát tengerparton a skodával.  nem mondom hogy nem aggódtam..de bírta!
és nagyon komoly autókat láttam tréleren a pályán.  bármilyen jó kocsid van , megállhat bárhol
 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10952 Dátum: 2017.08.25 20:22:04 »

Feleségem céges kocsija egyáltalán nem biztos, hogy lesz forever.
És ha hétköznap kell mennem külföldre, nem gyakori, de például lehet, hogy az ősszel lesz egy utam Zágrábba és Pozsonyba, akkor legyen tuti.

zágrábba a 30 éves corollámmal lementem , mi az ? semmi 330 km. olyan Dubrovnik alatt ezer km alatt kezdődik vmi izgalom
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10953 Dátum: 2017.08.25 20:23:25 »
elolvastam a hibalistádat hát ezek nem olyan nagy hibák. várd amig tényleg csereértettek lesznek ezek a dolgot.
bármilyen használtat veszel ezek simán előjöhetnek

én is most voltam lent a horvát tengerparton a skodával.  nem mondom hogy nem aggódtam..de bírta!
és nagyon komoly autókat láttam tréleren a pályán.  bármilyen jó kocsid van , megállhat bárhol
Kivéve ha Toyotád van [rohog] :wacko: :innocent: :winkiss: :flowers:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10954 Dátum: 2017.08.26 07:13:11 »
Amúgy szeretem ezt az autót, csak azt nem szeretem, hogy mostmár folyamatosan foglalkozni kell vele és költeni rá.

Csereérett! Rádobott 300ezertől ez nem fog megszűnni nálad.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10956 Dátum: 2017.08.26 08:29:18 »
Csereérett! Rádobott 300ezertől ez nem fog megszűnni nálad.
Szerintem is így van! Mert ugye nem lesz minden kicserélve, így mindig jöhet valami. Ráadásul amit megcsinálnak se biztos hogy olyan tutti lesz mint elötte/újkorában. (ezért nem nyúlnák idő előtt egy váltóhoz,kuplunghoz stb)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10957 Dátum: 2017.08.26 12:39:24 »
Mondi másra vágyik és kész. Bármennyit rákölt erre a kocsira, mindig másra fog vágyni.
Volt oszt társam azért cserélte le az Accordot, mert asszony kapott egy céges 0km-es mondeót és rájött hogy mekkorát fejlődött az autóipar 1x év alatt. Ennyi. Náluk meg asszony hozza haza mindig a vadi új céges verdákat. Nem tesz jót az önbecsülésének sem :D
Ha meg a rendelkezésre állás miatt sem akarsz aggódni, akkor meg kell venni a 2-3 éves kocsit és elmész vele még 8 évet.
A 20+-os olasz kocsival való külföldre rohangálást meg hagyjátok meg a jól kereső aberrált pszichopatáknak :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10958 Dátum: 2017.08.26 14:22:33 »
Igazad van. De akkor ne bromozzal itt hogy mennyi az annyi, tessek szepen megvallani hogy masikat akarsz es kesz, meg fogjuk erteni  :hug:

12 eve vettem az elso autonat, azota a hatodikat hajtom  :D

Ovisan,hogy intézted el a tulajdonlást.  ::) :D :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10959 Dátum: 2017.08.26 18:59:02 »
Ovisan,hogy intézted el a tulajdonlást.  ::) :D :flowers:

kérdezzél bátran, ha valamit nem értesz

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10960 Dátum: 2017.08.26 23:45:12 »
Itt az új alatt használtat értesz-gondolom.
Nem, az alatt tényleg a vadi újra gondoltam. Csak az sem annyiba kerül, amennyibe. Meglátod a listaárat, leülsz a kereskedővel, és örülsz, hogy lealkudtál (vagy elhitetik veled, hogy ez alku volt...?) X00.000 forintot. Feltételezzük, hogy ebbe már a metálfényezés ára is belekerült. Aztán kiderül, hogy ez jó, de kéne még teszem azt csomagtértálca, meg ez, meg az, máris elment 50-100-150ezer. Meg valami lopás elleni védelem, elvégre egy sokmilliós autóról beszélünk, az is 20-500ezerig bármi lehet. És akkor még mindig nincs vége, mert rendszám kell rá, forgalmi, törzskönyv, stb., nem tudom, új autónál mi van még, de ott is közelíti a százezret a forgalomba helyezés költsége. Ha ezt összeadod, máris ott vagy a 300.000-nél, amit nem akarsz a tizenéves autódra rákölteni...
Az egyesszám második személy általános alany, nem konkrétan neked szól.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10961 Dátum: 2017.08.27 08:31:37 »
Ezzel szemben a realitás az, hogy egy 7,5M-érz árult, minden általad kért extrás (pótkerék, vonóhorog, stb) autót forgalomba helyezve kulcsrakészen kb. 6,2 M-ért el lehet hozni 5 éves leasing-el. Leasing nélkül (kp-re) ez kb. 6,6M lett volna. Így is majd' 1M.
Ezt ügyesen belekalkulálják előre, kvázi a listaár amit a PDF-ben meg prospektusban látsz az szándékosan fel van srófolva, a kedvezményeket maguktól sorolják, ha látják hogy komoly szándékkal ülsz le tárgyalni.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10962 Dátum: 2017.08.27 09:08:37 »
amíg nem jutunk el az "egyszer használatos" autók világáig, addig lesz a használt autóknak is piaca és lehet elmélkedni azon, hogy mennyi az annyi.
de azért lássuk, hogy használt autókat nem gyártanak, csak újakat.
szerintem nincsen általános szabály arra nézvést, hogy gazdasági megfontolás alapján inkább újat vagy használtat érdemes tartani. japán kocsiból én például újat sose vennék. új autónak simán bevállalnék inkább egy citroent. aztán ott van a céges-privát tulajdonlás kérdése. meg még millió egyéb.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10963 Dátum: 2017.08.27 11:31:05 »
Ezzel szemben a realitás az, hogy egy 7,5M-érz árult, minden általad kért extrás (pótkerék, vonóhorog, stb) autót forgalomba helyezve kulcsrakészen kb. 6,2 M-ért el lehet hozni 5 éves leasing-el. Leasing nélkül (kp-re) ez kb. 6,6M lett volna. Így is majd' 1M.
Ezt ügyesen belekalkulálják előre, kvázi a listaár amit a PDF-ben meg prospektusban látsz az szándékosan fel van srófolva, a kedvezményeket maguktól sorolják, ha látják hogy komoly szándékkal ülsz le tárgyalni.
Én nem erre gondoltam. Ha komolyan autót akarsz venni, akkor tájékozódsz előre, hogy a 7,5M listaárú autót már 6-ért elhozhatod - például egy toyotás fórumon.... Ekkor a 6 kezd a fejedben lebegni, és nem (biztos, hogy) számolsz a lentebbiekkel, hogy az árlistán szereplő ár még nem tartalmazza a metálfény, a forgalomba helyezés költségeit, és olyan dolgokat, amiket vagy nem kapsz meg a gyártótól, vagy aranyáron, ezért érdemes másutt beletetetni (tipikus eset a csomagtértálca, váltózár, riasztó, etc.), ezek nincsenek benne a listaárban. Természetesen ha az eredeti 7,5M-ból indulsz ki, akkor még mindig beljebb vagy, de ha komoly érdeklődő vagy, akkor te is tudod, hogy a 7,5M ár tk. fiktív ár, és lényegesen kevesebbel számolhatsz.
Vagy.
Eldöntöd, hogy x. milliót szánsz autóra, leülsz a márkakereskedővel, és kiderül, hogy ebbe mi fér bele. Mivel a japánok csomagban adják az extrákat, nagy eséllyel vagy megveszel olyan extrákat sok pénzen, amire nincs szükséged, vagy egy kicsit alálősz, és így tk. nem azt az autót veszed meg, amit szeretnél. Az emberek többsége az utóbbit választja, hogy olcsóbban megússza. Tehát ott vagy, hogy nagyjából elérted a keret tetejét, de még nincs benne egy-két dolog, amit szeretnél (+ itt is fennáll a lopás elleni védelem, és egyéb külső kiegészítők), ezért vagy a kompromisszumkötés miatt leszel savanyú, vagy azért, mert még egy kicsit drágább lesz, mint amit a kereskedő mond, hiszen a hiányzó dolgokat megpróbálod másképpen megoldani(, már ha lehet egyáltalán).
Ha meg részletre veszed, akkor az elején örülsz, hogy már 2-3-4-5 M-ért elhoztad az autót, de örökké ott fog kísérteni (már, ha egyben is ki tudtad volna fizetni a teljes árat), hogy ugyan nem egyszerre, de mégiscsak jóval többet fizetsz ki, és hosszú távon rosszul jártál. No meg amíg le nem csengett az utolsó részlet is, benned van az "adós vagy" érzés, amit személy szerint rettenetesen utálok, ezért kerülök.
No de az egész arról akart szólni, hogy egy új autónál az a 300.000 Ft, ami egy öregebbnél az autónál értékéhez viszonyítva igen jelentős, ezért nagyobb fájdalommal jár kifizetni, sokkal könnyebben elmegy. Toyotánál eggyel magasabb felszereltségi szintnél már ennél többet kell hozzáadni.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10964 Dátum: 2017.08.27 13:44:43 »
így van. nekem is fájt az az 1500 euró a mazdára, de tízévesen, 150ezer km-rel ez mégsem akkora etvasz (feltéve, hogy pár évig most jó lesz). egy barátom "megszorult" kicsit nemrég, úgyhogy nem vette meg meg a negyvenezer eurós 911-est, amit tervezett, hanem előszedte a sufniból a párszázezres F-astráját és azt rázta gatyába 350ezer forintért. ami ezek után továbbra is ugyanannyit ér, mint előtte...van ilyen :D