Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1763581 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10935 Dátum: 2017.08.25 11:58:31 »
A felsorolt hibák fele elő sem fog jönni a következő 2 évben...  hisz ez egy "pesszimista - minden beesik" lista. :)

Mindig csak azzal kell foglalkozni ami már van - avagy - japán autón olyat részt nem szedünk szét, nem cserélünk aminek még nincs funkcionális baja, végzi a dolgát. (Ezt itt tanultam!)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10936 Dátum: 2017.08.25 12:10:00 »
Egyetértek  :clap: :clap: :clap:

Egy eredeti gyári állapotba (még 10 év után is) belenyúlni, nem lesz jó vége, bármilyen jó szándékkal teszi is azt a szerelő, az automatikusan indukálni fog egyéb problémákat, és indul is a pénznyelő roncsderby.

És hiába költesz rá 300ezret, azt az érzést, hogy vacakkal jársz, csak rövid ideig fogja enyhíteni - ismerem az érzést, voltam már így (és ez nem az autó problémája).

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10937 Dátum: 2017.08.25 12:23:26 »
Nagyjából most van keret másikat venni. Ha veszünk egy új lakást, akkor biztosan nem lesz.
Tehát a kérdés az, hogy vagy rendberakatom és akkor 4-6-8 évig marad, vagy most csere.

Feleségem céges kocsija egyáltalán nem biztos, hogy lesz forever.
És ha hétköznap kell mennem külföldre, nem gyakori, de például lehet, hogy az ősszel lesz egy utam Zágrábba és Pozsonyba, akkor legyen tuti.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10938 Dátum: 2017.08.25 12:48:56 »
Amennyiben ennyire félsz az autódtól, megbízhatóságát illetően, pénztárcádat illetően... akkor ne tőlünk várj igazolást.

Pl.: a féltengelytörést májusban nem esett jól - az óvoda előtt, de egy kazahsztáni túra alkalmával még rosszabb lett volna... ennek ellenére bízom a verdában, így hogy 12 évesen vettem, most majdnem 14....

Ráadásul TE - A SAJÁT autód jóval jobban ismered. Nekem az jön le, hogy le akarod cserélni, de valamennyire ragaszkodsz hozzá. :P

'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10939 Dátum: 2017.08.25 13:29:00 »
Hát én ennyit nem költenék rá az biztos. Megbízható autószerelőt én még soha életembe nem láttam, olyan állatfaj nem létezik. (max 80-90%-os, de 100-as tuti nincs).

Akkor nézz messzibbre és lásd: ha ráköltesz 300ezret, mikor lesz időben a következő pillanat, amikor azt fogod mondani, hogy akkor adod el? 2 év? Megér 300ezret 2 év, úgy, hogy addigra biztos, hogy újabb hibák lesznek, amelyeket most még nem látsz? Akkor nem fogod sajnálni az addig ráköltött időt és pénzt? És közben ki fog derülni, hogy mégis vacakban jártál, mert úgyse sikerül már annál tutibbra csinálni, akármennyit költenél rá.

Külföldre úgyse ezzel mész, a zasszonyod céges autója úgyis rendben van. Ha valami miatt azt le kell adni, akkor abba az évbe nem mentek külföldre, azt' kész.  :hug:
Srácok, elmentem ebédelni, és végiggondoltam, amit mondtatok, igazatok van!  ::)
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10940 Dátum: 2017.08.25 13:30:36 »
Amennyiben ennyire félsz az autódtól, megbízhatóságát illetően, pénztárcádat illetően... akkor ne tőlünk várj igazolást.

Pl.: a féltengelytörést májusban nem esett jól - az óvoda előtt, de egy kazahsztáni túra alkalmával még rosszabb lett volna... ennek ellenére bízom a verdában, így hogy 12 évesen vettem, most majdnem 14....

Ráadásul TE - A SAJÁT autód jóval jobban ismered. Nekem az jön le, hogy le akarod cserélni, de valamennyire ragaszkodsz hozzá. :P
Igazad van!
Azért szeretném lecserélni, mert én olyan autóval szeretek járni, amit évente beviszek a szervízbe olajcsere + egyebekre, és egyébként nem kell szerelgetni. De tény, hogy ettől még megbízható.
Mondjuk egyszer hagy ott az út szélén, utána mennie kell. Az előző autóm is mindent megkapott, mégis egyszer otthagyott az autópálya közepén. Utána már nem volt bizalom, mennie kellett.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10941 Dátum: 2017.08.25 13:42:49 »
Szóval arra az "egyszer otthagy"-ra vársz... merítsd le az akksit :P
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10942 Dátum: 2017.08.25 13:47:08 »
Szóval arra az "egyszer otthagy"-ra vársz... merítsd le az akksit :P
Az nem otthagyás, az belefér. Olyasmira gondolok, hogy menet közben családdal, vagy akár egyedül is, mindentől messze megáll és nem megy tovább.
Ha el sem indul az a jobbik eset.

Amúgy szeretem ezt az autót, csak azt nem szeretem, hogy mostmár folyamatosan foglalkozni kell vele és költeni rá.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10943 Dátum: 2017.08.25 15:06:43 »
Valaszthatsz az ertekvesztes miatti jovobeni vesztesegek es a javitasok miatti azonnali vesztesegek kozott.

Aki vesz egy uj autot mondjuk 6M forintert annak 5 ev alatt lesz 3M  vesztesege. Az evi 600ezer. Nem keves. Sok alkatresz belefer ennyibe...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10944 Dátum: 2017.08.25 15:40:25 »
Valaszthatsz az ertekvesztes miatti jovobeni vesztesegek es a javitasok miatti azonnali vesztesegek kozott.

Aki vesz egy uj autot mondjuk 6M forintert annak 5 ev alatt lesz 3M  vesztesege. Az evi 600ezer. Nem keves. Sok alkatresz belefer ennyibe...
Ezt pontosan tudom, ezt magyarázom én is a feleségemnek. De azért lássuk be, ez nem olyan egyszerű kérdés, ami simán pénzzel leírható.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10945 Dátum: 2017.08.25 15:49:21 »
A Corsa bő 6 évig volt nálunk, ebből az első 3 és fél évben túlnyomórészt városban ment, az utolsó 2,5 évben jött be a heti egy vidékre járás, ami az akksit jól feltöltve tartja. Ehhez képest nem cseréltem benne egyszer sem, azt sem tudom, hogy milyen volt benne, mert egyébként elég hülye helyen van, a szélvédő alatt-előtt jobb oldalt.
De azt, hogy új akksit kell venni, meg új gumit, nem hoznám fel az autóra költés tényezőjeként. Ha veszel egy másikat, ami nem új, szinte biztosan arra is kell legalább egy garnitúra gumit venni, és korától függően az akksi is esélyes.
Új autónál meg azt nem szabad elfelejteni, hogy a kialkudott vételáron felül még bőven van fizetnivaló - üzembehelyezés, casco. (Sőt ha egy új akksi tétel, akkor említsük meg azt is, hogy autót általában üres tankkal kap az ember, egy 55-60 literes tankot feltölteni is majdnem egy húszas...)
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10946 Dátum: 2017.08.25 17:02:40 »
A Corsa bő 6 évig volt nálunk, ebből az első 3 és fél évben túlnyomórészt városban ment, az utolsó 2,5 évben jött be a heti egy vidékre járás, ami az akksit jól feltöltve tartja. Ehhez képest nem cseréltem benne egyszer sem, azt sem tudom, hogy milyen volt benne, mert egyébként elég hülye helyen van, a szélvédő alatt-előtt jobb oldalt.
De azt, hogy új akksit kell venni, meg új gumit, nem hoznám fel az autóra költés tényezőjeként. Ha veszel egy másikat, ami nem új, szinte biztosan arra is kell legalább egy garnitúra gumit venni, és korától függően az akksi is esélyes.
Új autónál meg azt nem szabad elfelejteni, hogy a kialkudott vételáron felül még bőven van fizetnivaló - üzembehelyezés, casco. (Sőt ha egy új akksi tétel, akkor említsük meg azt is, hogy autót általában üres tankkal kap az ember, egy 55-60 literes tankot feltölteni is majdnem egy húszas...)
Itt az új alatt használtat értesz-gondolom. Márpedig alapból lehet ,hogy még annyira sem megbízható mint az eddigi kocsi, csak arról nem tud és reméli hogy nem lesz. Pedig több mint 50% az esély, hogy a (várható) hibái miatt adják el.Szóval lehet, hogy nem lesz megbízhatóbb(akár még egy 3 éves se)
Az előre jósolt hibák akár sok évig nem fognak jönni. aksi lehet 10 évig is jó (mint az enyém), váltócsapágyhibám nekem is volt, de szerintem az gyari hibától volt fiatal korában és lehet, hogy több 100ekm-en belül nem lesz baja, kuplung is birhatja sokáig
 

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10947 Dátum: 2017.08.25 17:59:08 »
Ezt pontosan tudom, ezt magyarázom én is a feleségemnek. De azért lássuk be, ez nem olyan egyszerű kérdés, ami simán pénzzel leírható.
Igazad van. De akkor ne bromozzal itt hogy mennyi az annyi, tessek szepen megvallani hogy masikat akarsz es kesz, meg fogjuk erteni  :hug:

12 eve vettem az elso autonat, azota a hatodikat hajtom  :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10948 Dátum: 2017.08.25 18:44:02 »
Igazad van. De akkor ne bromozzal itt hogy mennyi az annyi, tessek szepen megvallani hogy masikat akarsz es kesz, meg fogjuk erteni  :hug:

12 eve vettem az elso autonat, azota a hatodikat hajtom  :D
Nekem 18 autóm volt eddig, abból 10 új volt!

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10949 Dátum: 2017.08.25 19:02:07 »
Nekem 18 autóm volt eddig, abból 10 új volt!
de te öregebb vagy még yodánál is!