Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1757062 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10905 Dátum: 2017.07.26 08:47:43 »
háááát őőőőőő...

francia...

de tényleg...nem mertem. meg egyébként is vettem már új autót és úgy éreztem, hogy pénzkidobás. használtat meg aztán pláne nem mertem franciát
Franciák újabb generációiról meglepően kevés rosszat olvasni. Az értéküket viszont nem tartják túlságosan.
Az új autót illetően teljesen egyetértek, egy jó állapotú 5-10 éves vétele gazdaságosabb. A használati értéke ugyanannyi mint a szalonkocsinak, márpedig ezért vesszük. De kevésbé fájdalmas mikor rátojik a galamb, vagy mikor a 3 pár láb rugdossa a háttámlát meg az oldalkárpitot az utazás 2. órájától kezdve. Mondom ezt úgy, hogy volt már új Passat, T22, T25.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10906 Dátum: 2017.07.26 11:24:03 »
Az új autót illetően teljesen egyetértek, egy jó állapotú 5-10 éves vétele gazdaságosabb. A használati értéke ugyanannyi mint a szalonkocsinak, márpedig ezért vesszük.
Nem teljesen azonos a használati értéke, csak majdnem! Az újon van garancia, assistance, ami legfőbb esetben virtuális dolog (nem használod), de nyugalmat ad. Ezen felül a költséges szervízek is később vannak, igaz azt kifizeted az árban.
Én szeretnék egyszer az életben egy új autót. Én jellemzően sokat használom az autót, tehát kevésbé érdekel, hogy mennyi az 1-2 éves értékvesztése. A 3-4 éveseket nézem, azok ma már alig olcsóbbak, mint az újak (4,5 millió alatt nincs 3-4 éves Auris kombi 1.6-os motorral, csak 200 ezer körül futással). Akkor inkább kicsit drágábban legyen új.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10907 Dátum: 2017.07.26 14:17:31 »
Nekem mar volt uj autom. Hasznaltam is az assistence szolgaltatast. De es viszont: ez nem csak az uj autokra van, es garancia is letezik hasznaltakra is.
Az arakhoz:  harom es fel evesen a plus az uj listaaranak kb. felebe kerult. Nagy kulonbseg! Es kaptam hozza szuk ket ev teljeskoru garanciat.

De az most nagyon faj, hogy szeretett macudam eves kotelezoje es egy uj akkumlator melle beesett egy 800 euros elso futomu javitas. Es delben hivtak a szervizbol hogy hatul is el van torve valami es az tovabbi 500ba lesz... :cry: :cry: :cry:
11 eves, sose volt baja es a magyar utak mostanra nyiffantottak ki a futomuvet, meg fogom csinaltatni de nem esik jol a kocsi ertekenek vagy 20-30% at rakolteni

De ezek utan mar tenyleg megtartom egyket evig...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10908 Dátum: 2017.07.26 15:24:38 »
Nekem mar volt uj autom. Hasznaltam is az assistence szolgaltatast. De es viszont: ez nem csak az uj autokra van, es garancia is letezik hasznaltakra is.
Az arakhoz:  harom es fel evesen a plus az uj listaaranak kb. felebe kerult. Nagy kulonbseg! Es kaptam hozza szuk ket ev teljeskoru garanciat.

De az most nagyon faj, hogy szeretett macudam eves kotelezoje es egy uj akkumlator melle beesett egy 800 euros elso futomu javitas. Es delben hivtak a szervizbol hogy hatul is el van torve valami es az tovabbi 500ba lesz... :cry: :cry: :cry:
11 eves, sose volt baja es a magyar utak mostanra nyiffantottak ki a futomuvet, meg fogom csinaltatni de nem esik jol a kocsi ertekenek vagy 20-30% at rakolteni

De ezek utan mar tenyleg megtartom egyket evig...
Nézőpont kérdése: új autó értékéhez képest viszont nem sok, A használati értéke viszont majdnem ugyan annyi, azért is érdemes megtartanod :winkiss:
Valószínű ha lehetősége lett volna itthon rendbehozatni , sokkal olcsóban kihozták volna, nem?

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10909 Dátum: 2017.07.26 15:41:49 »
Nézőpont kérdése: új autó értékéhez képest viszont nem sok, A használati értéke viszont majdnem ugyan annyi, azért is érdemes megtartanod :winkiss: Valószínű ha lehetősége lett volna itthon rendbehozatni , sokkal olcsóban kihozták volna, nem?
nehéz megmondani. az ajánlatban 11 euró az olajszűrő, 22 euró az üzemanyagszűrő, 115 euró az akkumlátor, 120 egy gátló, én nem érzem olyan nagyon drágának, bár az otthoni árakat nem (sem) ismerem. talán a munkadíjon lehetne fogni. csak számoljunk hozzá három napot és háromezer km-t. úgy már talán nem akkora biznisz...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10910 Dátum: 2017.07.26 17:33:39 »
Nem teljesen azonos a használati értéke, csak majdnem! Az újon van garancia, assistance, ami legfőbb esetben virtuális dolog (nem használod), de nyugalmat ad. Ezen felül a költséges szervízek is később vannak, igaz azt kifizeted az árban.
Én szeretnék egyszer az életben egy új autót. Én jellemzően sokat használom az autót, tehát kevésbé érdekel, hogy mennyi az 1-2 éves értékvesztése. A 3-4 éveseket nézem, azok ma már alig olcsóbbak, mint az újak (4,5 millió alatt nincs 3-4 éves Auris kombi 1.6-os motorral, csak 200 ezer körül futással). Akkor inkább kicsit drágábban legyen új.
10 éves használtat megvéve is van assistance. De az assistance csak annyit jelent, hogy ingyen visznek be oda ahol tejelhetsz. Ez kb. egy húszezer forintos tétel.  Egy 10 éves kocsi jellemzően a listaárának a 75%-át elvesztette. Avensis esetében például ez 6 millió ft.
90 óta azt hiszem öt újautó volt közvetlen szűk családban. Egy időután már nem igénylem az érzést. Jobban megnyugtat ha a vételár le van téve a bankban/ingatlanban/stb. és nekem termel, nem az autógyár részvényeseinek. Persze el tudom fogadni, ha valaki megveszi az új autót. Én viszont már nem vennék.


nehéz megmondani. az ajánlatban 11 euró az olajszűrő, 22 euró az üzemanyagszűrő, 115 euró az akkumlátor, 120 egy gátló, én nem érzem olyan nagyon drágának, bár az otthoni árakat nem (sem) ismerem. talán a munkadíjon lehetne fogni. csak számoljunk hozzá három napot és háromezer km-t. úgy már talán nem akkora biznisz...
Kint a munkadíj az ami nagyon drága. Magyarországon a maszek átlag 23€, a márkaszervíz 42-60€ körüli óradíjjal dolgozik, kint a 100€ se ritka. Egy 20 órás menet akár 1000€ különbség is lehet.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10911 Dátum: 2017.07.26 18:23:56 »
nehéz megmondani. az ajánlatban 11 euró az olajszűrő, 22 euró az üzemanyagszűrő, 115 euró az akkumlátor, 120 egy gátló, én nem érzem olyan nagyon drágának, bár az otthoni árakat nem (sem) ismerem. talán a munkadíjon lehetne fogni. csak számoljunk hozzá három napot és háromezer km-t. úgy már talán nem akkora biznisz...
Az alkatrészárak kb rendben vannak, itthon sem lenne olcsóbb.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10912 Dátum: 2017.07.26 18:27:27 »
1800 euró lett a vége. hátul féltengelyeket is cseréltek. a 110 eurós akksit 170-re számlázták, azt szóvá tettem, drágábbat tettek bele, de szó nélkül átírták 110-re.



B Z M G



ellenben krvára baromi jó lett. esküszöm, mint az új :D ja mondjuk új  is szinte az egész odalent... :whistling:

mondtam már, hogy most egy ideig nem adom el ? :D


mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10913 Dátum: 2017.07.26 18:40:53 »
1800 euró lett a vége. hátul féltengelyeket is cseréltek. a 110 eurós akksit 170-re számlázták, azt szóvá tettem, drágábbat tettek bele, de szó nélkül átírták 110-re.
Nem olcsó...
Ezért is adják el sokan nyugaton az autóikat, mert inkább újat vesznek, mint ezer eurókat költsenek szervízre.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10914 Dátum: 2017.07.26 18:53:53 »
10 éves használtat megvéve is van assistance. De az assistance csak annyit jelent, hogy ingyen visznek be oda ahol tejelhetsz. Ez kb. egy húszezer forintos tétel.  Egy 10 éves kocsi jellemzően a listaárának a 75%-át elvesztette. Avensis esetében például ez 6 millió ft.
90 óta azt hiszem öt újautó volt közvetlen szűk családban. Egy időután már nem igénylem az érzést. Jobban megnyugtat ha a vételár le van téve a bankban/ingatlanban/stb. és nekem termel, nem az autógyár részvényeseinek. Persze el tudom fogadni, ha valaki megveszi az új autót. Én viszont már nem vennék.


Én sokakat ismerek pl itt az utcánkban is, akik megvették az új autót, főként a válság elött , és még mindig meg van nekik. Sokan úgy vannak , hogy összejön egy új autóra való (vagy némi hitelt még bevállal) aztán több mint 10 évig nincs gondja autóval.
Biztos , hogy az autó a legrosszabb befektetés, de már a bank se hoz szinte semmit. Ingatlan az még mindig nyerő!(sőt jobban mint pár éve)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10915 Dátum: 2017.07.26 18:58:43 »
Nem olcsó...
Ezért is adják el sokan nyugaton az autóikat, mert inkább újat vesznek, mint ezer eurókat költsenek szervízre.
És akkor még egy (akár kissebb) karambólról nem is beszélve, vagy ha egy fődarab meghibásodik.
Plusz most már sok német városba be se lehet hajtani, ha nem elég új (környezetvédelmi plakettes)
az autó, a mostani hisztériáról nem is beszélve.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10916 Dátum: 2017.07.26 19:00:51 »
Nem olcsó...
Ezért is adják el sokan nyugaton az autóikat, mert inkább újat vesznek, mint ezer eurókat költsenek szervízre.
hát nem. de ha lecseréltem volna egy sokhengeres prémiumra, asszem ez lett volna az induló költség. és aztán még a többi. magyarázom a bizonyítványt :D
sajnos az a helyzet, hogy most nincs olyan opció, hogy valamelyik autónk nem megy. és ennek ez az ára...és a futóműnek jónak kell lennie...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10917 Dátum: 2017.07.26 19:02:05 »
És akkor még egy (akár kissebb) karambólról nem is beszélve, vagy ha egy fődarab meghibásodik.
Plusz most már sok német városba be se lehet hajtani, ha nem elég új (környezetvédelmi plakettes)
az autó, a mostani hisztériáról nem is beszélve.

legújabb belga szabály: 2018-tól az 1997-nél korábban gyártott dízelek NEM KÖZLEKEDHETNEK a brüsszeli régióban! egy év múlva a benzinesek sem  :wacko:

ennyit az öregautó-projektemről...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10918 Dátum: 2017.07.26 19:12:22 »
legújabb belga szabály: 2018-tól az 1997-nél korábban gyártott dízelek NEM KÖZLEKEDHETNEK a brüsszeli régióban! egy év múlva a benzinesek sem  :wacko:

ennyit az öregautó-projektemről...
Az a poén, hogy a 97 előtti dízel jó eséllyel kevésbé szennyező mint egy modern társa. :D OT feloldás azért csak lesz, nem?

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10919 Dátum: 2017.07.26 19:19:36 »
nemtom. majd kiderül...