Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1764502 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10891 Dátum: 2017.07.21 22:47:37 »
Ez érdekes, köszi az infót. Ilyen szegmensben nálunk kétszázezres futású taxik vannak. Durva.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10892 Dátum: 2017.07.22 01:37:00 »
Andriska, Toyota forumon nem istenítünk olaszt. Arra ott az olasz autós fórum. [emoji6]
Itt a japókat szeretjük, ezért vagyunk itt és nem ott.
Én egyre inkább kedvelek egy bizonyos franciát, mióta használom :tt2:
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10893 Dátum: 2017.07.22 09:23:08 »
Én egyre inkább kedvelek egy bizonyos franciát, mióta használom :tt2:

Gabika, arra ott a franciaautós fórum!  [rohog] [rohog] [rohog]
kisa
born to ride

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10894 Dátum: 2017.07.22 10:25:39 »
kis_andras mindhárom kérdésére igennel felelhetek. Sajnos az olasz autók még akkor is tudnak kellemetlenséget okozni, ha van belőle tartalék amit a lerobbant helyére cserébe hoz a tréler és más fizeti a javítást. Ennek ellenére értem, hogy sok szerethető dolog van bennük, az új Alfa az egyik kedvencem.
A francia autók úgy tűnik túl vannak a mélyponton.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10895 Dátum: 2017.07.24 10:54:57 »
Jaja, szervizes szakemberek tapasztalata szerint a 2010-11 után gyártott franciák egész korrekt minőséget hoznak. Akkorra jöttek rá, hogy nem elég fosch minőséget olcsón adni, oda kell magukat tenniük minőség terén is.
Majd most meglátom. Kb 5e km-t mentem eddig egy 2014-es Citroën C4-el. Eddig bejön. Kényelmes, gerinctámaszos ülés, kétzónás klíma, 4 el. ablak, kihangosító korrekt minőségben, 115 lovas start-stop-os E-hdi motor, stb stb.
Gabe 254.

Dömdödöm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10896 Dátum: 2017.07.24 10:55:56 »
Sziasztok!
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy van vkinek tapasztalata becsületesnepperrel kapcsolatban? Hozatot már valaki rajta keresztül be autót? Ha igen, akkor milyen a tapasztalat, milyen a vélemény?
Tudom, hogy jó dolgokat mond és értékelendő, hogy próbál segíteni a használtautó vásárlóknak, de nem találtam visszajelzést, hogy mint kereskedő valójában milyen.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10897 Dátum: 2017.07.24 10:59:30 »
Jaja, szervizes szakemberek tapasztalata szerint a 2010-11 után gyártott franciák egész korrekt minőséget hoznak. Akkorra jöttek rá, hogy nem elég fosch minőséget olcsón adni, oda kell magukat tenniük minőség terén is.
Majd most meglátom. Kb 5e km-t mentem eddig egy 2014-es Citroën C4-el. Eddig bejön. Kényelmes, gerinctámaszos ülés, kétzónás klíma, 4 el. ablak, kihangosító korrekt minőségben, 115 lovas start-stop-os E-hdi motor, stb stb.
Pedig a C4-et nem a jól sikerült típusok között tartják számon.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10898 Dátum: 2017.07.24 12:09:31 »
Sziasztok!
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy van vkinek tapasztalata becsületesnepperrel kapcsolatban? Hozatot már valaki rajta keresztül be autót? Ha igen, akkor milyen a tapasztalat, milyen a vélemény?
Tudom, hogy jó dolgokat mond és értékelendő, hogy próbál segíteni a használtautó vásárlóknak, de nem találtam visszajelzést, hogy mint kereskedő valójában milyen.
Van trapasztalat, a fórumon legalább 3 embernek hozott Németországból kocsit.
Nem olcsó, de elégedettek voltunk vele. Átnézi a kocsit, ha végzett az alkuval akkor megcsörget. Visszahívod, megmondja mennyit sikerült alkudni. Kerek-perec mondja, ha nem a legjobb vétel és inkább menne tovább, de minden esetben a vevő dönt. Ha lecsaptad, akkor hazahozza, vizsgáztatja, rendben átadja. A felesleges lukrafutások 10ezer/kocsi.
Egyetlen dologban voltunk elégedetlenek, az pedig a biztosítós akivel dolgozik. Valami gödöllői PBA-nak bedolgozó hölgy. Vele egyeztetni egy hét folyamatos telefonálgatás volt, a végén ráadásul sokkal többe került mintha én kötöttem volna meg online. Amikor én kötöttem akkor alvázszámra Allianz oldalán fizetéssel együtt 10 perc.
Legközelebb is Becsületesnepperrel hozatunk, de a biztosítást én fogom intézni. Németeknél egyszerűbb jó külső-belső állapotú járgányt találni, de azt érteni kell, hogy sok a hulladék ott is. Nepper fel tudja mérni, tud rá alkudni, tud németül, van rá ideje. Csupa olyan dolog amihez nem értek, de jó kocsiért cserébe hajlandó vagyok megfizetni. Ebben a szituban a nepper inkább van a te oldaladon, mintha vennél tőle autót. Azt is el kell fogadni, hogy a kintről hozott kocsi nagy valószínűséggel drágább lesz mintha itthon vennéd(nepper díja megdobja), tehát csak akkor éri meg behozni, ha a választott példány állapota nagyon jó, hogy ezáltal kompenzáld az árkülönbséget.
Valószínűleg az őrületbe kergettem(becsszó nem miattam hullott ki az összes haja), mert minden pénzátadásnál tételes papírozás volt és amikor a személyi okmányok adatai nem stimmeltek, arra is volt készenlétben szerződésem. :)


Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10899 Dátum: 2017.07.24 13:47:13 »
Van trapasztalat, a fórumon legalább 3 embernek hozott Németországból kocsit.
Nem olcsó, de elégedettek voltunk vele. Átnézi a kocsit, ha végzett az alkuval akkor megcsörget. Visszahívod, megmondja mennyit sikerült alkudni. Kerek-perec mondja, ha nem a legjobb vétel és inkább menne tovább, de minden esetben a vevő dönt. Ha lecsaptad, akkor hazahozza, vizsgáztatja, rendben átadja. A felesleges lukrafutások 10ezer/kocsi.
Egyetlen dologban voltunk elégedetlenek, az pedig a biztosítós akivel dolgozik. Valami gödöllői PBA-nak bedolgozó hölgy. Vele egyeztetni egy hét folyamatos telefonálgatás volt, a végén ráadásul sokkal többe került mintha én kötöttem volna meg online. Amikor én kötöttem akkor alvázszámra Allianz oldalán fizetéssel együtt 10 perc.
Legközelebb is Becsületesnepperrel hozatunk, de a biztosítást én fogom intézni. Németeknél egyszerűbb jó külső-belső állapotú járgányt találni, de azt érteni kell, hogy sok a hulladék ott is. Nepper fel tudja mérni, tud rá alkudni, tud németül, van rá ideje. Csupa olyan dolog amihez nem értek, de jó kocsiért cserébe hajlandó vagyok megfizetni. Ebben a szituban a nepper inkább van a te oldaladon, mintha vennél tőle autót. Azt is el kell fogadni, hogy a kintről hozott kocsi nagy valószínűséggel drágább lesz mintha itthon vennéd(nepper díja megdobja), tehát csak akkor éri meg behozni, ha a választott példány állapota nagyon jó, hogy ezáltal kompenzáld az árkülönbséget.
Valószínűleg az őrületbe kergettem(becsszó nem miattam hullott ki az összes haja), mert minden pénzátadásnál tételes papírozás volt és amikor a személyi okmányok adatai nem stimmeltek, arra is volt készenlétben szerződésem. :)

+1 . Bár a biztosítóval kapcsolatban nem volt gondom. Ugyanannyi volt az ajánlat , mintha én kötöttem volna.
Kollégámnak is ajánlottam. Sajnos útközben lerobbant , így elmaradt a biznisz. Az előleget amit kapott , visszaadta. Korrekt volt.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10900 Dátum: 2017.07.25 15:20:36 »
Jaja, szervizes szakemberek tapasztalata szerint a 2010-11 után gyártott franciák egész korrekt minőséget hoznak. Akkorra jöttek rá, hogy nem elég fosch minőséget olcsón adni, oda kell magukat tenniük minőség terén is.
Majd most meglátom. Kb 5e km-t mentem eddig egy 2014-es Citroën C4-el. Eddig bejön. Kényelmes, gerinctámaszos ülés, kétzónás klíma, 4 el. ablak, kihangosító korrekt minőségben, 115 lovas start-stop-os E-hdi motor, stb stb.

Teljesen megértelek. Nekem a 2012 körüli C5 kombi van a "vennék" listámon, egy jó kis 3.0 V6dízellel :) Baromi jó az a kocsi.
kisa
born to ride

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10901 Dátum: 2017.07.25 15:40:01 »
nekem az új c5 grand picassonál "rezgett nagyon a léc", majdnem kértem rá ajánlatot is :D

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10902 Dátum: 2017.07.25 16:16:23 »
nekem az új c5 grand picassonál "rezgett nagyon a léc", majdnem kértem rá ajánlatot is :D

Az is tetszetős darab! Miért nem? :)
kisa
born to ride

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10903 Dátum: 2017.07.25 17:46:43 »
háááát őőőőőő...

francia...

de tényleg...nem mertem. meg egyébként is vettem már új autót és úgy éreztem, hogy pénzkidobás. használtat meg aztán pláne nem mertem franciát

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10904 Dátum: 2017.07.25 19:54:38 »
háááát őőőőőő...

francia...

de tényleg...nem mertem. meg egyébként is vettem már új autót és úgy éreztem, hogy pénzkidobás. használtat meg aztán pláne nem mertem franciát

Ezekről az újhullámosokról én csak jót láttam/hallottam, de amíg nekem nem lesz, addig nem ítélkezem a gyávaságod felett. :D :D :D
Az újautós pénzkidobós matekkal egyetértek, vsz. nekem se lesz soha többet.
kisa
born to ride