Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1765186 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10845 Dátum: 2017.07.19 22:05:06 »
5. Ha a vállalkozáshoz kell a kombi (biztos hogy kell?) várd meg mire beindul. Fuvarozgatásból nem lehet megélni- úgy általában.
A vállalkozás nem fuvarozásról szólna, de a szolgáltatás fontos része lenne (prémium kategória), és a Corolla mérete erőteljesen határeset. A vállalkozás és a domain név már bejegyezve, német partnerrel letárgyalva, de még nem kezdtük el igazán, majd az ősszel.

Amúgy köszönöm mindenkinek a kommenteket!
A Focus azért is tetszene, mert látom a céges fordnál, hogy a szervízköltsége töredéke mondjuk a vw csoportnak, és amúgy megbízható, strapabíró jó autó. Azért ha valamelyikőtöknek van olyan ismerőse, akinek az aktuális Focusból van 1.6 Ti-VCT motorral (ez a szívó benzines), akkor szívesen megnézném, illetve megkérdezném a tapasztalatait róla. Azért is érdekelne, mert a Feleségemnek fél évig volt egy 2008-as Focusa (szintén cégautó) 1.6-os 100 lóerő körüli motorral (újkorától 20 ezerig hajtotta akkor állást váltott), ami lomha volt, cserébe sokat fogyasztott (egy tankkal nem lehetett vele megjárni a Budapest-Debrecen-Budapest távot).

A corolla valószínűleg marad, egy ideig biztosan, aztán meglátjuk.
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.19 22:08:13 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10846 Dátum: 2017.07.19 22:22:00 »
Ha van cég a családban, ráadásul hitel akkor érdemes mégis újban gondolkozni, cégesen lízingelni. Az autó teljes értéke áfakörben van, ugyanúgy az összes költsége is, az üzemanyag áfája pedig a céges használat arányában (amit viszonylag egyszerűen lehet igazolni). Azért lényeges szempont, hogy mindez nem a családi kasszát terheli... (még akkor is ha családi vállalkozás, mert úgy rosszabbul jössz ki, ha leadózva veszed ki a pénzt a cégből személyi jövedelemként, és utána költöd a járgányra, minimum az áfával fizetsz többet).
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.19 22:23:33 írta robi (Robi) »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10847 Dátum: 2017.07.19 22:46:45 »
Ha van cég a családban, ráadásul hitel akkor érdemes mégis újban gondolkozni, cégesen lízingelni. Az autó teljes értéke áfakörben van, ugyanúgy az összes költsége is, az üzemanyag áfája pedig a céges használat arányában (amit viszonylag egyszerűen lehet igazolni). Azért lényeges szempont, hogy mindez nem a családi kasszát terheli... (még akkor is ha családi vállalkozás, mert úgy rosszabbul jössz ki, ha leadózva veszed ki a pénzt a cégből személyi jövedelemként, és utána költöd a járgányra, minimum az áfával fizetsz többet).
Egyelőre egy KATÁ-s vállalkozás van, de bármikor lehet belőle "rendes" vállakozás is.
De ez jó szempont, köszi!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10848 Dátum: 2017.07.19 22:51:57 »
Rendben lévőnek nem nevezném, de ez a trend. A rendszeresen negatív energia mérleg és a gondozás " mentességgel" gyakran együttjáró karbantartás mellőzés nem jár következmények nélkül.
 Ma már nem tervezik jelentősen hosszabbra az akkuk élettartamát, sőt a sok új fogyasztó ami korábban csak a prémium kategória jellemzője volt, valamint a start-stop rendszereknél még a sokkal rövidebb élettartam sem ritkaság.
Az édesapám által használt 1,4 D E12 ben 13 éves az akku. Odanem figyelésből és a töltési rendszer meghibásodása miatt eddig 4x volt mélymerülése. A kapacitása már jelentősen csökkent, de még pöccre indít, persze a túltervezés (és az alacsonyabb db szám) miatt az ára ma is a duplája mint a hasonló teljesítményű akkumulátoroknak.
Koszi. A gyari het evig birta, persze mar az is nalam faradt el...es most a negyedik evben van a masodik. Vegig varosi dzsungelharcos uzemmodban hasznalva. Evi 6-8000 km, de szerintem az ovijarat minimum dupla szorzoval jatszik. Most neztem az olajat, teljesen fekete es a minimum szintnel van. Ideje cserelni meg ha csak parezret is futott.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10849 Dátum: 2017.07.19 23:39:09 »
Mondi, azt írod, hogy az autóra egyre többet kell költeni. Ez tény, vagy csak szólam? Ha az utóbbi, ne adjátok el a Corollát! Ha tény, akkor le kell ülni számolni, de akkor is kétesélyes a dolog, hiszen egy másik használt is lutri...
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10850 Dátum: 2017.07.20 07:06:11 »
Egy faceliftes T25 Wagon az 1,8vvt-i-vel tökéletes lenne. Egy valag pénzetek maradna, mert, még,  ha Marciékkal hozatnátok is be egyet, amiben max 100000km van, az még nagyon sokáig nagyon jó autó lenne és sztem megállna 2-2,5Milla között. Igaz, ezek min 9 évesek, de a Toyotáknál, ugye, nem elsődleges a kor. Cserébe egy rendesen felszerelt, biztonságos, magas minőségű, nagy autótok lehetne, ami akár a vállalkozás igényeinek is megfelelne.
Annak az ár/érték aránya még jobb, mint a Rolláé.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10851 Dátum: 2017.07.20 08:23:17 »
Mondi, azt írod, hogy az autóra egyre többet kell költeni. Ez tény, vagy csak szólam? Ha az utóbbi, ne adjátok el a Corollát! Ha tény, akkor le kell ülni számolni, de akkor is kétesélyes a dolog, hiszen egy másik használt is lutri...
Nem szólam, én számolok és nyilvántartok, abból azért látszik. Azt akarom elkerülni, hogy ez elérje a kritikus értéket.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10852 Dátum: 2017.07.20 08:24:51 »
Egy faceliftes T25 Wagon az 1,8vvt-i-vel tökéletes lenne. Egy valag pénzetek maradna, mert, még,  ha Marciékkal hozatnátok is be egyet, amiben max 100000km van, az még nagyon sokáig nagyon jó autó lenne és sztem megállna 2-2,5Milla között. Igaz, ezek min 9 évesek, de a Toyotáknál, ugye, nem elsődleges a kor. Cserébe egy rendesen felszerelt, biztonságos, magas minőségű, nagy autótok lehetne, ami akár a vállalkozás igényeinek is megfelelne.
Annak az ár/érték aránya még jobb, mint a Rolláé.
Ilyen korú autó van, én sem szeretnék 9-10 éves autóra cserélni. Nem vagyok autócserélgetős, tehát ha veszek valamit, azt 6-8 évig akarom használni, és a vége felé legyen 10-12 éves kor körül, ne az elején.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10853 Dátum: 2017.07.20 08:46:56 »
Ha van cég a családban, ráadásul hitel akkor érdemes mégis újban gondolkozni, cégesen lízingelni. Az autó teljes értéke áfakörben van, ugyanúgy az összes költsége is, az üzemanyag áfája pedig a céges használat arányában (amit viszonylag egyszerűen lehet igazolni). Azért lényeges szempont, hogy mindez nem a családi kasszát terheli... (még akkor is ha családi vállalkozás, mert úgy rosszabbul jössz ki, ha leadózva veszed ki a pénzt a cégből személyi jövedelemként, és utána költöd a járgányra, minimum az áfával fizetsz többet).
Egy kezdő vállalkozásnak nem ajánlanám a céges leasinget. Csak  akkor, ha már nem tudja hová rakni a nyereséget :winkiss: Ha nem érdemes többet bérre, beruházásra költeni, ....
Max. az lehet az érv, hogy nem saját tőkét kell használnod, marad a cég tevékenységre.
Magánautóval szemben iszonyú sokba kerül, áfát csak a gázolajra számolhatod el, az adminisztráció is nagyon macerás (írogathatsz minden km-t). A leasing cégautó áfája pedig kevesebb, mint  amit megspórolsz ha saját autót veszel.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10854 Dátum: 2017.07.20 08:54:37 »
Ilyen korú autó van, én sem szeretnék 9-10 éves autóra cserélni. Nem vagyok autócserélgetős, tehát ha veszek valamit, azt 6-8 évig akarom használni, és a vége felé legyen 10-12 éves kor körül, ne az elején.

Esküszöm semmi közöm hozzá, meg nem akarok senki tárcájába turkálni, de ha 8évig megmarad egy kocsi, és 4-4.5millió a keret, akkor mi szól a használt autó mellett? i30/Ceed/Focus. Mind jó, mindből van kombi. Én kb. ebbe a sorrendbe venném őket. Nagybátyám most hozott ki egy 1.6os HB Ceedet a Jászberényi kereskedésből, ha jól rémlik 4.4 körüli pénzért. Ott találta a legjobb árakat. Nem tudom mennyi a kombi felár, de azt sem tartom kizártnak, hogy beleférnél a 4.5millióba, és akkor nem kell aggódni semmin. Nálam kb 4-5évnél van ez a "megéri újat venni" határ. Nyilván mindenkinek más.
kisa
born to ride

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10855 Dátum: 2017.07.20 08:55:17 »
Rendben lévőnek nem nevezném, de ez a trend. A rendszeresen negatív energia mérleg és a gondozás " mentességgel" gyakran együttjáró karbantartás mellőzés nem jár következmények nélkül.
 Ma már nem tervezik jelentősen hosszabbra az akkuk élettartamát, sőt a sok új fogyasztó ami korábban csak a prémium kategória jellemzője volt, valamint a start-stop rendszereknél még a sokkal rövidebb élettartam sem ritkaság.
Az édesapám által használt 1,4 D E12 ben 13 éves az akku. Odanem figyelésből és a töltési rendszer meghibásodása miatt eddig 4x volt mélymerülése. A kapacitása már jelentősen csökkent, de még pöccre indít, persze a túltervezés (és az alacsonyabb db szám) miatt az ára ma is a duplája mint a hasonló teljesítményű akkumulátoroknak.
Az én autóm (és a gyári aksija) is elmúlt 10 éves, még mindig prima és még soha nem kellett vele foglalkozni, odafigyelni, max. évente megnézem, hogy kék-e a varázsszem [rohog]
Igaz ritkán használom városban, viszont nem is minden nap.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10856 Dátum: 2017.07.20 09:08:06 »
Esküszöm semmi közöm hozzá, meg nem akarok senki tárcájába turkálni, de ha 8évig megmarad egy kocsi, és 4-4.5millió a keret, akkor mi szól a használt autó mellett? i30/Ceed/Focus. Mind jó, mindből van kombi. Én kb. ebbe a sorrendbe venném őket. Nagybátyám most hozott ki egy 1.6os HB Ceedet a Jászberényi kereskedésből, ha jól rémlik 4.4 körüli pénzért. Ott találta a legjobb árakat. Nem tudom mennyi a kombi felár, de azt sem tartom kizártnak, hogy beleférnél a 4.5millióba, és akkor nem kell aggódni semmin. Nálam kb 4-5évnél van ez a "megéri újat venni" határ. Nyilván mindenkinek más.
Én is így gondoltam régen, pláne hogy a körülmények úgy hozták, hogy sokszor hamarabb cserére került a sor (pl másra fájt a fogam, vagy nem voltam megelégedve vele)
De pl. nem ad okot a mostani miért cseréljem le 10 évesen (és mint korábban említettem volt 10 éves autóm is amit még 8 évig használtam, nagy megelégedettségemre 190D, és a Toyota is van olyan jó mint a Merci volt régen ;)
Ráadásul  a 4,5millás új árából már közel 2/3-a már eltünt, nincs mit bukni rajta. Jónak ugyan úgy jó mint régen.
Ha meg valaki nem akar drága német vagy japán  autót venni, nem érdekli a presztizs: akkor miért nem mindjárt Dacia, ott van a kombi MCV. És legjobban tartja az árát! :D

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10857 Dátum: 2017.07.20 09:12:17 »

Ha meg valaki nem akar drága német vagy japán  autót venni, nem érdekli a presztizs: akkor miért nem mindjárt Dacia, ott van a kombi MCV. És legjobban tartja az árát! :D

Azok nomád puritán igénytelen gagyi autók. A szavak jó, és rossz értelmében is. Mindenki tegye ahova akarja. Hatalmas minőségérzetbeli visszalépésnek gondolnám egy E12-ből átültetni egy új Daciaba.
kisa
born to ride

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10858 Dátum: 2017.07.20 09:28:40 »
Azok nomád puritán igénytelen gagyi autók. A szavak jó, és rossz értelmében is. Mindenki tegye ahova akarja. Hatalmas minőségérzetbeli visszalépésnek gondolnám egy E12-ből átültetni egy új Daciaba.
Van egy partnerem új T25-ja volt, aztán jött egy nagyobb javítás, megcsináltatta, de el is adta és most egy Dacia Dokkerral jár. Daciával mindenki, akit ismerek meg van elégedve.
De kicsit igazad van, én is valami minőségibb autót vennék ha lecserélném , keveset fogom használni, de sokáig (talán életem végéig) :hmmmm:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10859 Dátum: 2017.07.20 09:38:25 »
Van egy partnerem új T25-ja volt, aztán jött egy nagyobb javítás, megcsináltatta, de el is adta és most egy Dacia Dokkerral jár. Daciával mindenki, akit ismerek meg van elégedve.
De kicsit igazad van, én is valami minőségibb autót vennék ha lecserélném , keveset fogom használni, de sokáig (talán életem végéig) :hmmmm:

Nekem is van Dokkeres ismerősöm. Az megvan, hogy a műanyag övtakaró felett nem kárpitozottak az oszlopok, hanem kasztni színre le van festve ugyanúgy, mint kívül? És nincs benne tetőkárpit. Tippelj milyen a zajkomfortja :wacko:
kisa
born to ride