Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1765145 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10830 Dátum: 2017.07.17 23:16:22 »
Varosba masodik autonak... :hmmmm:
Ha nincs harom gyerek, akkor a kisautok is elegek szoktak lenni...
Erdekes a kriteriumrendszer...
A focus jo kocsi, ha nem zavar, hogy kisse osszevissza a belseje. Nezzel kettofel korul egy negyeves szivo benzines kombit, a maradek loveval meg xsinalj valami jobbat...

Kia ceed? Hetes golf? J astra?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10831 Dátum: 2017.07.17 23:36:46 »
Varosba masodik autonak... :hmmmm:
Ha nincs harom gyerek, akkor a kisautok is elegek szoktak lenni...
Erdekes a kriteriumrendszer...
A focus jo kocsi, ha nem zavar, hogy kisse osszevissza a belseje. Nezzel kettofel korul egy negyeves szivo benzines kombit, a maradek loveval meg xsinalj valami jobbat...

Kia ceed? Hetes golf? J astra?
Nemcsak városba, alapvetően ez az én kocsim (mint most a Corolla) járok pályán is, de dolgozni városon belül is. Családi hosszabb utak (hétvégente Balaton) pedig a feleségem céges kocsijával járunk (bár lehet, nem fog itt dolgozni forever).
Opelt és VW csoportot biztosan nem veszek, Kiát megnézem.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10832 Dátum: 2017.07.18 07:33:59 »
Nemcsak városba, alapvetően ez az én kocsim (mint most a Corolla) járok pályán is, de dolgozni városon belül is. Családi hosszabb utak (hétvégente Balaton) pedig a feleségem céges kocsijával járunk (bár lehet, nem fog itt dolgozni forever).
Opelt és VW csoportot biztosan nem veszek, Kiát megnézem.
Hát pedig az Auris kombit, hibridben neked találták ki [rohog] :winkiss:

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10833 Dátum: 2017.07.18 09:40:37 »
Felhozom kicsit a topikot. Nálunk a feleségem egyre gyakrabban nyomja, hogy cseréljük le a Corollát, addig még rendes mennyiségű pénzt kapunk érte (ebben mondjuk pont igaza van), és már nézegetem jó ideje mit kéne, de nem könnyű.
- Csak szívó benzinest szeretnénk (sok város, hosszú utakra van céges kocsi), normális méretű (tehát nem a Toyota 1,33-as) motorral, vagyis a Toyotánál az 1.6 valvematic játszik.
- nem, hibrid nem érdekel (ne is próbálj meggyőzni!)
- kézi váltó
- Corolla/Auris kategóriában lehetőleg kombi (Auris kombi nem lenne rossz, de elég drága)
- extrákkal kapcsolatban elvárás: ülésfűtés és tempomat -- ezek nélkül nem veszünk autót, és ezekkel jön a többi felszereltség is.
- 3-4 évesnél ne legyen több
- 4,5 milliónál többet nem költenénk rá
- lehetőleg azért ne 200 ezer vagy több km legyen benne (130-140 ezerig rendben van).

Ami szóba jött:
- Mazda 3 5 ajtós (neki megbocsátom, hogy nem kombi), nagyon drága
- Auris kombi, 1,6-os jól felszerelt alig van, ami van az sem fér bele a keretbe, de leginkább ez a favorit.
- Nézegettem a Hyundai-t nem nem vagyok elájulva tőlük...
- Ford Focusok 0 kilométeresen vannak a hahun 4,2-4,5 körül, 1,6-os benzinessel... meggondolandó. Nem tud szerintem az Auris annyival többet, mint amennyivel többe kerül.

Bárkinek bármi ötlete?

Kia ceed kombi?
Kollégám most cserélte le a Corolla hatchbacket. Nyári akció van/volt. Némi kp + hitelre vették. 4,2 millió.
Eddig jókat mondott , mondjuk az autó új.  ::)

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10834 Dátum: 2017.07.18 11:34:46 »
Kia Ceed ugrott be nekem is,

Egy kollégám most újította 1-2 hete, sötétebbszürke (grafit) metál. Igencsak szemre való.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10835 Dátum: 2017.07.18 16:49:19 »
Nekünk volt első generációs fészliftes, szerettük. 1.4-es volt 5 sebességes, de az 1.6-osnak már 6 sebességes váltója volt.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10836 Dátum: 2017.07.18 22:31:48 »
A focus jo kocsi, ha nem zavar, hogy kisse osszevissza a belseje. Nezzel kettofel korul egy negyeves szivo benzines kombit, a maradek loveval meg xsinalj valami jobbat...

Kia ceed? Hetes golf? J astra?
Feleségem céges kocsija egy Ford Connect, ami gyakorlatilag egy Focus nagyobb felépítménnyel, és teljesen jó a belseje. Elrőe furcsa volt, de én könnyen meg lehet szokni, minden kézre áll.
VW-nek nincs szívó benzines motorja, így kiesett.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10837 Dátum: 2017.07.19 12:03:14 »
Felhozom kicsit a topikot. Nálunk a feleségem egyre gyakrabban nyomja, hogy cseréljük le a Corollát, addig még rendes mennyiségű pénzt kapunk érte (ebben mondjuk pont igaza van), és már nézegetem jó ideje mit kéne, de nem könnyű.
- Csak szívó benzinest szeretnénk (sok város, hosszú utakra van céges kocsi), normális méretű (tehát nem a Toyota 1,33-as) motorral, vagyis a Toyotánál az 1.6 valvematic játszik.
- nem, hibrid nem érdekel (ne is próbálj meggyőzni!)
- kézi váltó
- Corolla/Auris kategóriában lehetőleg kombi (Auris kombi nem lenne rossz, de elég drága)
- extrákkal kapcsolatban elvárás: ülésfűtés és tempomat -- ezek nélkül nem veszünk autót, és ezekkel jön a többi felszereltség is.
- 3-4 évesnél ne legyen több
- 4,5 milliónál többet nem költenénk rá
- lehetőleg azért ne 200 ezer vagy több km legyen benne (130-140 ezerig rendben van).

Ami szóba jött:
- Mazda 3 5 ajtós (neki megbocsátom, hogy nem kombi), nagyon drága
- Auris kombi, 1,6-os jól felszerelt alig van, ami van az sem fér bele a keretbe, de leginkább ez a favorit.
- Nézegettem a Hyundai-t nem nem vagyok elájulva tőlük...
- Ford Focusok 0 kilométeresen vannak a hahun 4,2-4,5 körül, 1,6-os benzinessel... meggondolandó. Nem tud szerintem az Auris annyival többet, mint amennyivel többe kerül.

Bárkinek bármi ötlete?

Rendes pénzt már nem kapsz érte, szerintem évek óta sokkal nagyobb az E12-ők használati értéke, mint a piaci. Messze jobb autók, mint az értékük tükrözi, de ugye ilyen dolog az amortizáció.

Tudom ajánlani a Ceed-et, és az i30-at is. 2.5éve jól szuperál az i30, csak jót tudok mondani róla. Persze tudni kell helyén kezelni, de kategóriájában nagyon jó autó. Nem prémium, nem is akar annak tűnni. Az én szememben ma a Hyundai az, ami 10-12éve a Toyota volt. Nekik még kell bizonyítani, és akarnak is. Jó úton járnak, jók az autóik... A design az nyilván vagy bejön, vagy nem (nekem az első lámpákon kívül bejönnek), de a kocsik jók. Látókörömben fut két Kia Carens, két előző generációs Ceed, meg pár hete lett egy legújabb, arról nyilván még semmi érdemleges infó.

Amúgy reálisan gondolkozva szerintem sokkal gazdagásosabb szintentartani az E12-est, ha nincs komolyabb baja. Ezt a dőlt mondatot nem neked, hanem általánosan: A státusszimbólumságán (meg esetleg az a tulaj önérzetén/önigazolásán, önmegnyugtatásán) kívül szerintem kb semmi előnye egy hibátlan 10éves jól felszerelt kocsival szemben egy újnak. Nem lesz se kényelmesebb, se megbízhatóbb, se semmi. Esetleg az a pár cm, amennyit híztak a kategóriák azóta, bár azt nem írtad szempontként.

Ha van 4-4.5m, és autómegtartós tipus vagy, akkor vagy kiegészíteném egy 0km-es koreaira, vagy döntenék érzelmi alapon, és vennék 1-2m között egy szép 159-est, és megforgatnám a többi pénzt. Ja de ez nem is feltételes mód   :wub: :wub: :wub:
kisa
born to ride

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10838 Dátum: 2017.07.19 15:24:19 »
A megtartas temajahoz: 11. eves a mazda. Es egy eve elkezdett zorogni a futomu. Es most mar zavar. Elvittem a szervizbe. 1200 euro lesz  :cry:
Gatlok, gombfejek meg mittudomen mi mindent kell cserelni. Mondjuk ebben az arban benne lesz egy uj akksi is es az eves kotelezo szerviz.
Elvittem az ajanlatot a szerelomhoz, megnezte, realisnak mondta. Ugyhogy most ezt kikohogom, de iden mar nem adom el az tuti, kicsit hadd hasznaljam en is ezt a sok ujdonsagot amit beleepitenek...

szerk. három és fél év városi használat alatt ha kimerül egy akksi az szerintetek rendben van?
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.19 15:43:19 írta csufár »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10839 Dátum: 2017.07.19 18:05:14 »
Sokat agyalok ezen a csere/megtartás dolgon. Leírtam itt, mi szól a csere mellett. Az autót szeretem, de nem lesz fiatalabb, egyre többet kell rá költeni, és még mindig olcsóbb mint az új/másik, de akkor is nem lesz már fiatalabb. Ha elkezd a kaszni rozsdásodni, akkor kérdés nélkül eladom, én nem kezdek vele kasznizásba, másik családi kocsin végig csináltam, sosem lesz jó, mindig gond lesz vele... Nem akarok olyan autót, amire mindig vagyonokat kell költeni és közben csak öregszik és ha eladom akkor sosem jön vissza, amit ráborítottam. Tehát ha marad, akkor sok évig, mert másnak nem csináltatom meg.

Tény, hogy a használati értéke nagyobb, mint amennyit adnak érte. Tegyük hozzá még, mert ha elkezd egyre több dolog tönkremenni, egy idő után nem fogok merni elindulni vele. Viszont tény, hogy amire jelenleg használom, arra egy 300 ezres swift is bőven elég lenne, tehát a Corolla is luxus rá, nemhogy egy újabb, drágább fiatalabb autó. Továbbá az utcán állna, ott pedig nem szívesen tartok 4 milliós értéket.

Feleségem azt mondja, hogy addig adjuk el, ameddig rendes (7 számjegyű) összeget kapunk érte. Ebben részben igaza van. Neki persze van céges kocsija, ami jelenleg első autó a családban, de nem biztos, hogy mindig itt fog dolgozni (magánvélemény: remélem...), és akkor nem lesz céges kocsi, akkor pedig fog kelleni egy "rendes" első autó. Továbbá gondolkodunk egy vállakozás beindításán, ahová szintén kellene egy kombi, de még nem tudjuk belevágunk-e, és ha igen akkor jól fog-e menni.

Továbbá azt is mondja, hogy mivel lakást is keresünk, addig vegyünk autót, amíg nincs meg a nagyobb lakás, mert ha megvesszük, akkor jó ideig nem veszünk másikat. Ha most ráfizetek mondjuk 1 millert, aztán havonta részlet (mondjuk 40 ezer), azt kevésbé érezném meg lakás mellett, de ha meglesz, akkor az 1 miller ráfizetés nem biztos, hogy fog menni (nyilván akkor minden pénz a lakásra fog menni).

Ugyanakkor azt is mondja, amivel nem értünk egyet, hogy 3 évesnél öregebbet ne vegyünk. Valami miatt ez a 3 év beakadt neki, nem értem, hogy a 4 éves mennyivel rosszabb, mint a 3 éves, de erről nem tudom meggyőzni. És tény, hogy egy 3-4 éves rendesen felszerelt Auris annyi, mint egy új elég jól felszerelt Focus. Ennyivel pedig nem jobb a Toyota.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10840 Dátum: 2017.07.19 18:16:13 »
egyetértek a gondolatmenettel. csináld. de a hibridek nem rosszak ám ;)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10841 Dátum: 2017.07.19 18:52:28 »
Sokat agyalok ezen a csere/megtartás dolgon. Leírtam itt, mi szól a csere mellett. Az autót szeretem, de nem lesz fiatalabb, egyre többet kell rá költeni, és még mindig olcsóbb mint az új/másik, de akkor is nem lesz már fiatalabb. Ha elkezd a kaszni rozsdásodni, akkor kérdés nélkül eladom, én nem kezdek vele kasznizásba, másik családi kocsin végig csináltam, sosem lesz jó, mindig gond lesz vele... Nem akarok olyan autót, amire mindig vagyonokat kell költeni és közben csak öregszik és ha eladom akkor sosem jön vissza, amit ráborítottam. Tehát ha marad, akkor sok évig, mert másnak nem csináltatom meg.

Tény, hogy a használati értéke nagyobb, mint amennyit adnak érte. Tegyük hozzá még, mert ha elkezd egyre több dolog tönkremenni, egy idő után nem fogok merni elindulni vele. Viszont tény, hogy amire jelenleg használom, arra egy 300 ezres swift is bőven elég lenne, tehát a Corolla is luxus rá, nemhogy egy újabb, drágább fiatalabb autó. Továbbá az utcán állna, ott pedig nem szívesen tartok 4 milliós értéket.

Feleségem azt mondja, hogy addig adjuk el, ameddig rendes (7 számjegyű) összeget kapunk érte. Ebben részben igaza van. Neki persze van céges kocsija, ami jelenleg első autó a családban, de nem biztos, hogy mindig itt fog dolgozni (magánvélemény: remélem...), és akkor nem lesz céges kocsi, akkor pedig fog kelleni egy "rendes" első autó. Továbbá gondolkodunk egy vállakozás beindításán, ahová szintén kellene egy kombi, de még nem tudjuk belevágunk-e, és ha igen akkor jól fog-e menni.

Továbbá azt is mondja, hogy mivel lakást is keresünk, addig vegyünk autót, amíg nincs meg a nagyobb lakás, mert ha megvesszük, akkor jó ideig nem veszünk másikat. Ha most ráfizetek mondjuk 1 millert, aztán havonta részlet (mondjuk 40 ezer), azt kevésbé érezném meg lakás mellett, de ha meglesz, akkor az 1 miller ráfizetés nem biztos, hogy fog menni (nyilván akkor minden pénz a lakásra fog menni).

Ugyanakkor azt is mondja, amivel nem értünk egyet, hogy 3 évesnél öregebbet ne vegyünk. Valami miatt ez a 3 év beakadt neki, nem értem, hogy a 4 éves mennyivel rosszabb, mint a 3 éves, de erről nem tudom meggyőzni. És tény, hogy egy 3-4 éves rendesen felszerelt Auris annyi, mint egy új elég jól felszerelt Focus. Ennyivel pedig nem jobb a Toyota.
Szerintem ne add el/ne cseréld le a Coridat:
1. amiket felsoroltál nem sok és van ami egy 3 évesnél is hamar javításra szorul.(Az én autóm is 10 éves és nem kell rá többet költeni mint évekkel ez előtt, főként nem javításokra nem. De volt autom amit 10-től a 18. éves koráig megtartottam, ott se volt jelentősen javitási költség növekedés-- OK azért adtam el mert már kezdett rozsdásodni és a motor tömítések kezdtek szivárogni--de a fő Ok hogy elavult, már nem volt presztizse, amit akkor elvártak tőlem.)
2. Feleséged biztos azért mondja a 3 évet, mert általában addig van gari.
3. nem soroltál fel semmit, ami  *drága lenne és miatta nem merhetsz elindulni, mert megbízhatattlan
4. ha lakásvásárlásban gondolkodtok , pláne nem vennék drágább kocsit, pláne nem hitelre.
5. Ha a vállalkozáshoz kell a kombi (biztos hogy kell?) várd meg mire beindul. Fuvarozgatásból nem lehet megélni- úgy általában.
6. Várd ki, szerintem, amíg történik valami az 1. számú autóval, ha nem lesz a cégautó, akkor megint máshogy gondolkodtok.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10842 Dátum: 2017.07.19 19:50:32 »
Mi ezeken a vajúdásokon akkor mentünk át, amikor a Corollánk 16 éves volt. Addigra már a lakatosmunka drágább lett volna, mint a kocsi teljes értéke, többi szervizköltség bár nem volt sok darabszámra, nem is kalkulálhattuk. A gyerekprojekt miatt lépnünk kellett, és mivel hitelről volt szó, új autó sokkal racionálisabb volt.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10843 Dátum: 2017.07.19 20:17:42 »
Mi ezeken a vajúdásokon akkor mentünk át, amikor a Corollánk 16 éves volt. Addigra már a lakatosmunka drágább lett volna, mint a kocsi teljes értéke, többi szervizköltség bár nem volt sok darabszámra, nem is kalkulálhattuk. A gyerekprojekt miatt lépnünk kellett, és mivel hitelről volt szó, új autó sokkal racionálisabb volt.
Persze ha sok rozsda jön akkor már nem érdemes többet invesztálni bele (akkor már csak pár 100eFt-ot ér eleve az autó (a lakatosmunka+ fényezés ugyan annyi és pár év múlva kezdőik megint előlről, ha nem profin csinálták- profin meg csillióba kerülne)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10844 Dátum: 2017.07.19 20:22:42 »
három és fél év városi használat alatt ha kimerül egy akksi az szerintetek rendben van?
Rendben lévőnek nem nevezném, de ez a trend. A rendszeresen negatív energia mérleg és a gondozás " mentességgel" gyakran együttjáró karbantartás mellőzés nem jár következmények nélkül.
 Ma már nem tervezik jelentősen hosszabbra az akkuk élettartamát, sőt a sok új fogyasztó ami korábban csak a prémium kategória jellemzője volt, valamint a start-stop rendszereknél még a sokkal rövidebb élettartam sem ritkaság.
Az édesapám által használt 1,4 D E12 ben 13 éves az akku. Odanem figyelésből és a töltési rendszer meghibásodása miatt eddig 4x volt mélymerülése. A kapacitása már jelentősen csökkent, de még pöccre indít, persze a túltervezés (és az alacsonyabb db szám) miatt az ára ma is a duplája mint a hasonló teljesítményű akkumulátoroknak.
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.19 20:32:46 írta Agyarka »