Szerző Téma: Yaris III.  (Megtekintve 171389 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Yaris III.
« Válasz #165 Dátum: 2011.09.07 15:48:45 »
OFFF!
Bocs Mickey, de ezt még leírom...

Oldpiet. A Golffal kapcsolatban igazad van, de azért a 3-as helyett inkább a IV.-től kezdve az V., és VI. gen. hasonlítanak nagyon. Persze a laikusoknak...  :tt2: :devil:

ONNN
Ja! Csak azt akartam mondani,hogy a Yaris 3 nem hozott szenzációs designelemet mint pl az 1-es volt.
Még a müszerek is visszakerültek a klasszikus helyre :lol:

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Yaris III.
« Válasz #166 Dátum: 2011.09.07 17:49:48 »
Idézet
Rio árlista, semmi különösen vonzó: http://galeria.vezess.hu/files/555/047/000/47555/47555_371040_750x450.jpg

Hát ennyiért nem tudom ki fogja venni amikor ott már márkán belűl a Ceed.

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re: Yaris III.
« Válasz #167 Dátum: 2011.09.07 18:24:05 »
Hát ennyiért nem tudom ki fogja venni amikor ott már márkán belűl a Ceed.
Ha úgy fogalmazod meg, hogy klímás dízel kell, akkor 3,4 és 4,3, persze nem ugyanaz, de erre a kérdésre ez látványos válasz.
Ha kis benzines és klímás, akkor Rio 3 és Yaris 3,25, akkor sokkal inkább Yaris.

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re: Yaris III.
« Válasz #168 Dátum: 2011.09.07 18:25:46 »
Az új külsővel kapcsolatban abszurd módon nekem a japán Vitz nagyon nem tetszett, a Yaris pedig nagyon tetszik.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Yaris III.
« Válasz #169 Dátum: 2011.09.07 18:59:01 »
Az új külsővel kapcsolatban abszurd módon nekem a japán Vitz nagyon nem tetszett, a Yaris pedig nagyon tetszik.
Az a Verso S ugye? Nekem viszont nagyon tetszik (ha az ;))

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re: Yaris III.
« Válasz #170 Dátum: 2011.09.07 19:31:58 »
Az a Verso S ugye? Nekem viszont nagyon tetszik (ha az ;))
Nem, az Yaris japán neve és már jóideje megnézhető és kapható. Ez az: http://toyota.jp/vitz/003_p_002/exterior/gallery/index.html Pedig ugyanaz, de nekem tényleg nagyon nem tetszett elsőre.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Yaris III.
« Válasz #171 Dátum: 2011.09.08 08:40:39 »
Az új külsővel kapcsolatban abszurd módon nekem a japán Vitz nagyon nem tetszett, a Yaris pedig nagyon tetszik.
Az a Verso S ugye? Nekem viszont nagyon tetszik (ha az ;))
Neeem, Japánban nem Yarisnak hívják, hanem Vitz-nek, de amúgy egy-és ugyanaz a kasztni. A Verso S más.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

pzs

  • Vendég
Re: Yaris III.
« Válasz #172 Dátum: 2011.09.08 09:29:57 »
Japanban Vitz, USA-ban Echo, Europaban Yaris...

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Yaris III.
« Válasz #173 Dátum: 2011.09.08 13:16:13 »
Fura dolog ez a "hogy néz ki" kérdés: Én azt mondom, hogy nagyon sok autónál mosás közben jöttem rá/láttam meg olyan érdekes formai megoldást, ami szárazon, "messziről" fel sem tűnik. ...

Ezek olyan apró észrevételek, amik teljesen átformálják az ember véleményét az adott autó formájával kapcsolatban.
OFF
legalább olyan perverz vagy, mint én  :D

bár az is250 "simogatás" nélkül is elsőre :wub: de nem bírtam megállni, h januárban ne csutakoljam le magam.
(nem, nem fagyott...bezzeg mikor a prius3 volt nálam, akkor igen, sőt hó is esett. így azt nem is mosogattam le.)

https://lh4.googleusercontent.com/-_-IX8Xf_Puo/SX734Fl54XI/AAAAAAAAFX8/-2UF98hEEqU/s640/Image141.jpg
https://lh6.googleusercontent.com/-DwF_UkVz5ZQ/SX733kb5SnI/AAAAAAAAFX0/j2LJGsWWuuU/s640/Image140.jpg
https://lh6.googleusercontent.com/-XoYhxbi_w00/SX732cjmPEI/AAAAAAAAFXk/Q9pH67yR1Og/s640/Image138.jpg

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris III.
« Válasz #174 Dátum: 2011.09.10 16:14:05 »
Ma megnéztem szalonban az új Yarist. Vannak benne dolgok amelyek bejönnek, van amelyeket kritikus szemmel néztem, főleg a Yaris 2-höz képest. A kasztni formája összességében tetszik. Érdekes az egykarú ablaktörlő, amelynél a spricni nem az üvegre irányul, hanem keresztben a lapát elé. Gondolom a jobb felső sarkát nem törli az üvegnek, de ha balra teljesen kimegy a széléig, akkor az jó. A tükrök kifelé nagyon keskenyednek, vélhetően kisebb lesz a szélzaj ugyan, de nem biztos hogy láthatóságilag jobb lenne. De jobb lenne forgalomban kipróbálni. 175/65R15 Ecopia gumik voltak rajta, a keskenyebb méret biztos jót tesz a fogyasztásnak. Már két hátrameneti lámpa van illetve tolatókamera, ami nagyon jó. A hátsó ködlámpa alul van a sarokban, szerintem itt nagyobb a sérülésveszély, viszont ködben jobban látszódik. Elöl maradtak a H4-es izzók és örömmel tapasztaltam, hogy nagyon könnyen hozzáférhetők izzócseréhez. Az utastérben a többféle színű és anyagú borítások nekem megfeleltek, talán egy észrevétel, hogy sok helyen olyan találkozási felület, amit nem lesz könnyű tisztítani. A műszerfal egész jó, bár az arányokat kicsit eltolnám, szerintem túl nagy a km óra, a fordulatszámmérő bal oldalon kicsit kicsi, túl sok visszajelző van belezsúfolva és itt van a váltásra figyelmeztető piktogram, ami nincs egészen szem előtt. A kapcsolók lényegében ugyanazok, a fedkomp kiolvasásához nem kell végre hajolgatni középre. A kormány minden irányban állítható, jó fogású. A középkonzol is jó a vízszintesen elhelyezett szabályzógombokkal, elég közel a kormányhoz. A középkijelzőn is ott van minden ami kell, bár ráeső fényben nem olvasható le jól. A kilátás jó, bár az A oszlop itt is elég vastag, viszont a tükör előtti kis ablak nagyobb, jobb a kilátás. Az ülés kényelmes, sokkal jobb az oldaltartás az ülőlapon és a támlán is. Kellő tér van mindenhol, a térdnek is. Pakolóhely szempontjából sajnos nagy a visszalépés. Van egy nyitott kis tároló bal oldalon fent és lent, a sebváltó előtt (ez nagyobb mint a 2-esé), valamint a kesztyűtartó. Afelett van még valami padkaszerűség, de oda nem hinném hogy érdemes bármit is tenni. A kéziféknél több kis tároló van mütyüröknek, cd-nek. Az USB csatlakozóhoz csak a kesztyűtartó kinyitása után hozzáférhető, de csak az utas éri el. A hátsó sornál van elég lábhely, de az ajtókon semmi zseb, csak ülések hátulján, meg középen egy flakontartó. A csomagtartó mérete okés, a felső lapot le lehet tenni alulra, nem kell kirakni a kocsiból ha nem kell. A hátsó ülések támlái nem dönthetők le teljesen vízszintbe. Szerintem így a csomagtartó hossza rövidebb mint a Yaris 2-ben. Így első blikkre ennyi észrevételem van, majd kipróbálom amint lesz tesztautó. Őszintén szólva nagyobb durranásra számítottam, és ami a 2-es megvásárlásánál komoly szempont volt nekem, az itt hibádzik és nem biztos hogy a többi extra kárpótolna érte.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Yaris III.
« Válasz #175 Dátum: 2011.09.10 16:28:02 »
Ha csomagtartóban a felsü lapot fent hagyod, akkor se kapni sik rakteret, ha ledöntöd az ülést? :?:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris III.
« Válasz #176 Dátum: 2011.09.10 16:40:05 »
Ha csomagtartóban a felsü lapot fent hagyod, akkor se kapni sik rakteret, ha ledöntöd az ülést? :?:
Úgy egyvonalban van, csak az üléstámla kicsit emelkedik felfelé.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris III.
« Válasz #177 Dátum: 2011.09.10 18:25:25 »
Idézet
Érdekes az egykarú ablaktörlő, amelynél a spricni nem az üvegre irányul, hanem keresztben a lapát elé. Gondolom a jobb felső sarkát nem törli az üvegnek, de ha balra teljesen kimegy a széléig, akkor az jó.
A spricni működés közben nekem tetszett. Pont a lapátra visz, és törlős közben is folyamatosan követi, ezzel folyamatosan áztatva azt. Ráadásul elöbb spriccel, csak később indul a törlés.
Viszont a megoldás hátránya, hogy így van a szélvédő elött egy védtelen gumicső. Ezt a motortérbe is szeretik a gyestek elrágni, és tapasztalatom szerint jóval több nyest mászkál az autókon mint a motortérbe, úgyhogy aki olyan helyen lakik cserélgetheti majd hetente  :D
Maga az egykarú ablaktörlő egyértelműen spórolás, de ahhoz képest elég ügyesen van megoldva!

Idézet
Az USB csatlakozóhoz csak a kesztyűtartó kinyitása után hozzáférhető, de csak az utas éri el.
Ennek az a magyarázata, hogy a Touch (& Go) rendszer képes iPod dokkolásra, és azt nem célszerü szem elött hagyni, így viszont zárt kesztyütartóval lehet használni!
Xanyi

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris III.
« Válasz #178 Dátum: 2011.09.10 19:40:55 »
Akkor fémszövetes csövet kell használni, azt csak nem rágják majd el. :D

Ol, ebből a szempontból logikus lépés hogy rejtve van. Gondolom mp3-akkal telerakott pendrive-ot is tud kezelni, ahhoz viszont jobb lenne egy olyan hely ami közelebb van a sofőrhöz. Ha lenne mondjuk kartámaszos tároló középen, ott príma helye lehetne. De így is jobb mint a semmi. :)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris III.
« Válasz #179 Dátum: 2011.09.10 21:30:44 »
Akkor fémszövetes csövet kell használni, azt csak nem rágják majd el. :D

Ol, ebből a szempontból logikus lépés hogy rejtve van. Gondolom mp3-akkal telerakott pendrive-ot is tud kezelni, ahhoz viszont jobb lenne egy olyan hely ami közelebb van a sofőrhöz. Ha lenne mondjuk kartámaszos tároló középen, ott príma helye lehetne. De így is jobb mint a semmi. :)

Mondjuk egy USB filléres tétel. Lehetne egy a kesztyütartóban, egy meg a műszerfalon ahová mehet a pendrive  ;)
Xanyi