Szerző Téma: Yaris III.  (Megtekintve 171519 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Yaris III.
« Válasz #120 Dátum: 2011.09.02 11:16:47 »
Idézet
Annyival nőtt mint amennyit tologatni lehetett, így értelmetlen a kritika.

 :eek:
Ezt ugye te se gondolod komolyan? A Yaris (Verso) egyik nagyon hasznos tulajdonsága, hogy egy mozdulattal lehet egy nagyobb csomagtered.

Idézet
Ez inkább árképzési trükközés. A gyengébb dízel szerintem ugyanannyiba kerül, nem olcsóbb.
Baromi jó erre már válaszoltam de eltünt a hszem.
Szóval, a baj az, hogy a konkurencia kezd csúnyán elhúzni. Benzinesnél ott vannak a TSIk amik nem kicsit nyomatékosabbak mint pl az 1.33as (vs 1.2TSI).
Aztán szintén benzinesnél jönnek az új miller mocik amik pl Nissannál annyiba kerülnek mint az 1.33as toyotanal hasonlóak teljesítményben is viszont majdnem dízeles szinten fogyasztanak. pl.: http://www.autosforum.hu/automarka/103-nissan/850-nissan-micra-uj-motorja.html
És akkor dízel fronton se virgonc a helyzet jönnek a kis ccmes dízelek amik mint a régi 1.4/1.6osok. pl.: http://totalcar.hu/tesztek/2011/08/28/a_vegen_meg_megterek/ és akkor ha vki dizelt vesz mert nagyon sokat megy (évi 50.000+km) és fontos neki a 0 extrakiadás ami azért dízelnél beeshet megveszi Hyundaiban 5év garival amin nincs km korlátozás.  Ha vki évi 50.000km+t megy igencsak imponáló, hogy 5évig csak kötelező szervíze van meg 4-4.5l körüli fogyija. Mindezt semmi hypermilageval.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.02 11:33:10 írta Fade »

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Yaris III.
« Válasz #121 Dátum: 2011.09.02 12:58:30 »
A Yaris (Verso) egyik nagyon hasznos tulajdonsága, hogy egy mozdulattal lehet egy nagyobb csomagtered.
yaris versoban nem tologatható a hátsó üléssor.
a két szélső ülés a padlóba süllyeszthető.
a középső sámlit pedig ki kell venni már akkor is, ha csak az egyik szélső ülést süllyeszted le.

de valóban nagyon praktikus dolog ez a tologathatóság, és az a 2-3kg súlytöbblet, amibe "kerülne" a yaris3-nál, az még vállalható lenne. szerintem.

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Yaris III.
« Válasz #122 Dátum: 2011.09.03 02:28:30 »
Idézet
yaris versoban nem tologatható a hátsó üléssor.

Verso szimplán.

Idézet
de valóban nagyon praktikus dolog ez a tologathatóság, és az a 2-3kg súlytöbblet, amibe "kerülne" a yaris3-nál, az még vállalható lenne. szerintem.

Nekem annyira fontos, hogy ki is esett a listáról... Toyotaból még a VersoS érdekelhetne de az meg nincs MOon forgalmzva.  :clap:

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re: Yaris III.
« Válasz #123 Dátum: 2011.09.03 09:32:31 »
Nem tudom elképzelni, hogy a gyakorlatban tényleg számít ez a tologathatóság, hogy pont ennyivel nagyobb tárgyat akar valaki szállítani és pont 3 gyerekkel. Ha már variálhatóság akkor legyen Jazz szintű. A kormány és az ülésmagasság állíthatósága ugyanez, ha többen használják akkor nagyon zavaró, hogy mindig átállítják, inkább legyen fix.

A Rio árlistára kíváncsi leszek, tényleg közvetlen konkurens, de 10% árelőny biztosan nem vonzana, nagyobb meglepetésre meg nem számítok.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris III.
« Válasz #124 Dátum: 2011.09.03 10:10:33 »
Nem tudom elképzelni, hogy a gyakorlatban tényleg számít ez a tologathatóság, hogy pont ennyivel nagyobb tárgyat akar valaki szállítani és pont 3 gyerekkel. Ha már variálhatóság akkor legyen Jazz szintű. A kormány és az ülésmagasság állíthatósága ugyanez, ha többen használják akkor nagyon zavaró, hogy mindig átállítják, inkább legyen fix.
Rengetegszer tologattam már az ülést.

Kormány- és ülésmagasság-állítás: micsoda  :ph34r: ? Hisz pont ez az egyik fő értelme, hogy ha többen használják rendszeresen a kocsit, akkor mindent be tudjanak maguknak megfelelően állítani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re: Yaris III.
« Válasz #125 Dátum: 2011.09.03 10:22:09 »
Rengetegszer tologattam már az ülést.
Ahhoz kell az obejktív feltétel, 3 gyerek és jól behatárolható csomagméret, hogy indokoltan tologathasd.

Idézet
Kormány- és ülésmagasság-állítás: micsoda  :ph34r: ? Hisz pont ez az egyik fő értelme, hogy ha többen használják rendszeresen a kocsit, akkor mindent be tudjanak maguknak megfelelően állítani.
Csak minden egyes alkalommal állíthatod vissza a saját méretedre, engem ez jobban zavar, ameddig nem luxusautósan automatikus.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Yaris III.
« Válasz #126 Dátum: 2011.09.03 11:24:30 »
Idézet
yaris versoban nem tologatható a hátsó üléssor.

Verso szimplán.

Idézet
de valóban nagyon praktikus dolog ez a tologathatóság, és az a 2-3kg súlytöbblet, amibe "kerülne" a yaris3-nál, az még vállalható lenne. szerintem.

Nekem annyira fontos, hogy ki is esett a listáról... Toyotaból még a VersoS érdekelhetne de az meg nincs MOon forgalmzva.  :clap:
Esetleg lesz Verso S? Nagyon Jazz-like és van dieselben is ami bejövös. Van valami infod?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris III.
« Válasz #127 Dátum: 2011.09.03 12:04:51 »
Rengetegszer tologattam már az ülést.
Ahhoz kell az obejktív feltétel, 3 gyerek és jól behatárolható csomagméret, hogy indokoltan tologathasd.
Ja, értem, OK  :lol: ... Akkor feleslegesen tologattam  :flowers: ... Tudsz más extrák létjogosultságára is ilyen okos feltételeket szabni? Pl. klíma... Ha egyedül vagy, indokolt a léte, vagy mondjuk kell hozzá minimum plusz egy személy az utastérben? Esetleg elég plusz egy kutya is  :D ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re: Yaris III.
« Válasz #128 Dátum: 2011.09.03 12:23:05 »
Esetleg lesz Verso S? Nagyon Jazz-like és van dieselben is ami bejövös. Van valami infod?
Nagyon jó lenne, de ahogyan az Urban Cruiser is kikerült a kínálatból szerintem ez sem fog bekerülni.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris III.
« Válasz #129 Dátum: 2011.09.03 12:30:17 »
Idézet
A kormány és az ülésmagasság állíthatósága ugyanez, ha többen használják akkor nagyon zavaró, hogy mindig átállítják, inkább legyen fix.
Ezt remélem Te sem gondolod komolyan? Ilyen elven rádió sem kell, mert mindenki más csatornát hallgat... Sosem vennék autót állítható kormány és ülésmagasság nélkül, mert az kell ahhoz hogy kényelmesen el tudjak helyezkedni!

Idézet
Nem tudom elképzelni, hogy a gyakorlatban tényleg számít ez a tologathatóság, hogy pont ennyivel nagyobb tárgyat akar valaki szállítani és pont 3 gyerekkel.
Az I-es Yarisnak annyira rövid a csomagtartója (cserébe magas), hogy két normál utazótáska nem fér el egymás mögött, csak felett. Viszont ha elöretolom a hátsó üléssort, akkor elfér egymás mögött kettő, rájuk még kettő, és még mellettük marad egy csomó hely... Természetesen így hátra nem tudnak beülni, de mégsem kell ledönteni a hátsó ülést és oda pakolni, ahol szem elött van, tehát feltörhetik! Én pl. ezért szeretem! Ugyanezt semmelyik alapból nagyobb csomagtartóju kisautóban nem tudod megcsinálni, minimum egyel nagyobb kategóriáju autó kell hozzá.
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris III.
« Válasz #130 Dátum: 2011.09.03 12:48:14 »
Az I-es Yarisnak annyira rövid a csomagtartója (cserébe magas), hogy két normál utazótáska nem fér el egymás mögött, csak felett. Viszont ha elöretolom a hátsó üléssort, akkor elfér egymás mögött kettő, rájuk még kettő, és még mellettük marad egy csomó hely... Természetesen így hátra nem tudnak beülni, de mégsem kell ledönteni a hátsó ülést és oda pakolni, ahol szem elött van, tehát feltörhetik! Én pl. ezért szeretem!
Én is  :yes: ... De még be is tud ülni így hátra egy személy, jobbra, ha a JE-n ülő kellőképpen előrehúzza az ülését, ami mondjuk egy nem túl hosszú úton simán vállalható.

A II-esben pedig aztán végképp tökéletes a dolog, az osztottan tologathatósággal. Ez nekem önmagában egy komoly érv lenne az autó mellett, minden mástól függetlenül  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Yaris III.
« Válasz #131 Dátum: 2011.09.03 12:50:54 »
Rengetegszer tologattam már az ülést.
Ahhoz kell az obejktív feltétel, 3 gyerek és jól behatárolható csomagméret, hogy indokoltan tologathasd.

Idézet
Kormány- és ülésmagasság-állítás: micsoda  :ph34r: ? Hisz pont ez az egyik fő értelme, hogy ha többen használják rendszeresen a kocsit, akkor mindent be tudjanak maguknak megfelelően állítani.
Csak minden egyes alkalommal állíthatod vissza a saját méretedre, engem ez jobban zavar, ameddig nem luxusautósan automatikus.
:eek: kgeza, Te valóban soha egy percet sem éltél a Yarissal, ha ilyen butaságokat írsz...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris III.
« Válasz #132 Dátum: 2011.09.03 12:54:37 »
Valóban zavaró az ülést/kormányt minden egyes alkalommal állítgatni... De még SOKKAL zavaróbb lenne, ha egyáltalán nem is lehetne állítani  :nonono: ... Menjünk mindjárt vissza mondjuk a 30-as évekbe - ott aztán nem lehetett állítani semmit, fix volt az ülés, fixen a padlóra rögzítve; aztán vagy passzolt, vagy nem. Nulla állítási lehetőség, nulla bosszúság, hurrá  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Yaris III.
« Válasz #133 Dátum: 2011.09.03 13:14:13 »
Miért zavaró, ha mondjuk az asszony után nekem vissza kell állítani az ülést? (kormányt nálam nem lehet) A fix beállítás konkrétan senkinek sem lenne kényelmes... Ekkora badarságot hogy lehet kitalálni? Inkább örülni kéne, hogy személyre szabható a vezetői pozíció! Ergonómia, kényelem, hosszú távon is! :excl:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re: Yaris III.
« Válasz #134 Dátum: 2011.09.03 13:15:40 »
:eek: kgeza, Te valóban soha egy percet sem éltél a Yarissal, ha ilyen butaságokat írsz...  :whistling:
Dehogynem.