Szerző Téma: Yaris III.  (Megtekintve 169183 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Yaris III.
« Válasz #30 Dátum: 2011.08.31 19:47:02 »
Aha  mostmár látom, csak még egy kicsit halovány, pedig az orrom elött van ;)

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Yaris III.
« Válasz #31 Dátum: 2011.08.31 19:52:02 »
Aha  mostmár látom, csak még egy kicsit halovány, pedig az orrom elött van ;)

Mert még nincs meg. Október...  :cry:

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re: Yaris III.
« Válasz #32 Dátum: 2011.08.31 19:55:59 »
Mert még nincs meg. Október...  :cry:
Gondolom már jóideje a III-ast gyártják és így fokozott kereslet esetén sem lesz hosszú várólista.
A listaár és az alku utáni valós ár egy ideig ugyanaz lesz vagy nincs ilyen összefüggés?

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Yaris III.
« Válasz #33 Dátum: 2011.08.31 19:59:25 »
Még nem kezdődött el "rendes" gyártás. Csak a demo/tanuló/bemutató autókat gyártják.

Hát a két ár között nincs valós különbség  :no:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris III.
« Válasz #34 Dátum: 2011.08.31 20:11:55 »
ennek fő összetevője a tologatható hátsó ülés
Annyival nőtt mint amennyit tologatni lehetett, így értelmetlen a kritika.
A nagyobb helyet is lehet növelni  ;) ... Vegyük a következő szitut: három személy kell utazzon, sok csomaggal. Eddig (a II-esben) megvolt az a remek lehetőség, hogy a 3. személy a hátsó ülés 1/3-án üljön, ami maximálisan hátra van tolva, hogy így minél több helye legyen; a fennmaradó 2/3 pedig maximálisan előretolva, hogy jól elférjenek a csomagok. Ez az opció innentől nincs... Szerintem manapság, mikor a gyártók egymást igyekeznek felüllicitálni ötletekben, variálhatóságban, egy ilyenfajta visszafejlesztés nem szerencsés dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris III.
« Válasz #35 Dátum: 2011.08.31 20:14:19 »
Ez megint ízlések és pofonok. Lazán lehet ,hogy már az ötlet sem jön be valakinek. ...és nem kell egyből hadjáratot indítani a meggyőzésére  :hug:
Hadjáratról nincs szó, csak az a megfogalmazás, hogy "visszakerültek a műszerek oda, ahová valók", olyasvalakitől, aki nem is vezetett ilyen elrendezésű autót, engem bosszant és vitára késztet  ::) ... Üljön be, nézze meg, vezesse tartósan, éjjel-nappal... És utána mondjon véleményt. Nekem sem tetszett ez a megoldás a Yarisban, látatlanban  :hmmmm: ... Aztán rájöttem, hogy valójában tök jó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Yaris III.
« Válasz #36 Dátum: 2011.08.31 20:25:33 »
Mert még nincs meg. Október...  :cry:
Gondolom már jóideje a III-ast gyártják és így fokozott kereslet esetén sem lesz hosszú várólista.
A listaár és az alku utáni valós ár egy ideig ugyanaz lesz vagy nincs ilyen összefüggés?
Én az első honapban,  amikor megjelent vettem a Corollát 2007 márciusban. Gyakorlatilag a listaárba belealkudtam majdnem  fél milliot, ami ugyis kellett volna: metálszin, levehető vonohorog,változár, forgalombahelyezés stb
Akkoriban cca annyiba került a Corolla mint most az uj Yaris.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Yaris III.
« Válasz #37 Dátum: 2011.08.31 20:32:50 »
Szóval nem vezettél ilyet. Mindjárt gondoltam.
En igen (hosszabb tavon), de semmi pluszt nem adott, ellenben furcsa.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re: Yaris III.
« Válasz #38 Dátum: 2011.08.31 20:34:22 »
A Yaris II modellválasztéka már hosszú hónapok óta látványosan csökkent, valamit csak csináltak ezalatt a dolgozók, beszállítók, persze átállás, de nekem logikusnak tűnne egy felhalmozott III-as készlet.

A lealkudható ár eddig sem tudom, hogy mennyi volt, csak jelképes metálfényár, ilyesmi vagy ennél azért más gyártókhoz hasonlóan több.

Ha 3 személy van akkor részben lahajthatod, ha balesetveszélymentesen rögzíted a csomagokat. Elvileg jó lenne a mozgathatóság, de ha a statisztikák nem mutatják azt, hogy ezt gyakran kihasználták akkor nem éri meg a plusz pénzt és súlyt, csak marketingszempontból lehet fontos.

A középre helyezett műszereknél a nagyobb távolság a lényeg, azaz kevesebb idő megy fókustváltásra, hiába nem érzékeljük, az az idő kiesik. De a komolyabb kinézethez ez jobban illik.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Yaris III.
« Válasz #39 Dátum: 2011.08.31 20:35:26 »
Ez megint ízlések és pofonok. Lazán lehet ,hogy már az ötlet sem jön be valakinek. ...és nem kell egyből hadjáratot indítani a meggyőzésére  :hug:
Hadjáratról nincs szó, csak az a megfogalmazás, hogy "visszakerültek a műszerek oda, ahová valók", olyasvalakitől, aki nem is vezetett ilyen elrendezésű autót, engem bosszant és vitára késztet  ::) ... Üljön be, nézze meg, vezesse tartósan, éjjel-nappal... És utána mondjon véleményt. Nekem sem tetszett ez a megoldás a Yarisban, látatlanban  :hmmmm: ... Aztán rájöttem, hogy valójában tök jó.
Már bocs, hogy ilyen konzervativ vagyok, de nekem személy szerint nem tetszik, mégha praktikus sem. Kutyahust se eszem és nem akarom megkostolni, pedig lehet ,hogy finom :D
Igazábol csak néhány tipus csinált ilyen műszerelhelyezést, de nem lett elterjedt divat. Ebben egyetértünk ugye?
 Ahogy a pápaszemes Mercit is csak kevesen utánozták mint a Polo , meg a Corolla :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris III.
« Válasz #40 Dátum: 2011.08.31 20:59:22 »
Szóval nem vezettél ilyet. Mindjárt gondoltam.
En igen (hosszabb tavon), de semmi pluszt nem adott, ellenben furcsa.
Azzal a világon semmi bajom, ha valaki kipróbálta, és utána mondja, hogy nem tetszik neki  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Yaris III.
« Válasz #41 Dátum: 2011.08.31 21:10:04 »
Ez nem stimmel. Nem kell valamit kipróbáljak, hogy véleményt mondjak róla. (A kutyahús jó példa :) )

De téma befejezve, mert off...  ::)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Yaris III.
« Válasz #42 Dátum: 2011.08.31 21:21:00 »
Mert még nincs meg. Október...  :cry:
Itt van az már a kertek alatt  :)
Én megvárom a hibrid opciót  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris III.
« Válasz #43 Dátum: 2011.08.31 21:21:36 »
Yaris műszerfal elrendezésekről vitatkoztunk, a Yaris III kapcsán. Szal nem igazán értem, miért off... A kutyahús pedig szerintem nem jó példa, mert az abszolút ízlés dolga, míg ez a kijelző nagyon is átgondolt agymunka eredménye a Toyotáék részéről (elhelyezés, holografikus jelleg), amit szvsz előbb próbáljon ki valaki, utána nyilatkozzon róla. Vagy ha mégsem így tesz, akkor ne csodálkozzon, ha kritika éri.

De értettem, pofa befogva  :surrender: ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Yaris III.
« Válasz #44 Dátum: 2011.08.31 21:48:10 »
Én megvárom a hibrid opciót  ;)

Igen, azt IS várom  ;)