Szerző Téma: Yaris III.  (Megtekintve 171377 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Yaris III.
« Válasz #270 Dátum: 2011.10.23 11:13:10 »
Semmi szükség ilyesmire. Minden stimmel amit írtam, oktatni fogok nemsokára, hidd csak el bátran, számolgattam eleget, mi merre hány méter. Vagy felőlem ne hidd el  :) ... Nekem mindegy.
Ha ekkora dugót nézünk akkor ott a legnagyobb baj, hogy jellemzően 1,5 tonnás és 180 végsebességű autókat használunk belvárosi célra.
Egyébként elméletileg természetesen jó a start-stop, hacsak a nagyobb akkumulátor és indítómotor gyártási többlet környezetterhelése nem viszi el a megtakarítást. A LED-es nappali fény viszont biztosan jó, az sajnos most sincs.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Yaris III.
« Válasz #271 Dátum: 2011.10.23 11:22:23 »
Kicsit eljöttünk a topic témájától  :offtopic:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Yaris III.
« Válasz #272 Dátum: 2011.10.23 11:25:17 »
A hideg motor újraindítása ott valószínűleg több energiát igényel mint az alapjárat.
Nem az újraindítás energiaszükségletével van összefüggésben, hanem addig nem állítja le a motort amíg az (legalább valamelyest) nem melegszik fel üzemi hőfokra. Ez a jelenség megvan a hibrideknél is.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris III.
« Válasz #273 Dátum: 2011.10.23 11:36:57 »
Kicsit eljöttünk a topic témájától  :offtopic:
Akkor most van az uj Yarishoz stop&go? :hmmmm:
Pl a dieselhez :1eye: ;)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris III.
« Válasz #274 Dátum: 2011.10.23 11:40:18 »
Itt Pécsett is sok ilyen lámpa van. És egy percnél hosszabb piros eléggé ritka. De elég egyszer oda-vissza átmenni a városon (ami mondjuk fél óra), és egy csomó ilyet kifog az ember.
Boccs hogy off: gimis koromban(1970) voltam Pécsett: egyetlen EGY db közlekedési lámpa volt és mindenki ugy hivta "A Villanyrendőr"

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Yaris III.
« Válasz #275 Dátum: 2011.10.23 11:51:16 »
Visszatérve az új Yarishoz, de maradva a fogyasztásnál, az érdekes, hogy az előző modellel összahasonlítva a hivatalos fogyasztási értékek mindenhol kicsit csökkentek, de vannak furcsaságok. Városban az 1,0 fogyasztása meglepően fél litert csökkent, az 1,33-asé viszont 4 decit nőtt. Lehet ezt valamivel magyarázni?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris III.
« Válasz #276 Dátum: 2011.10.23 12:06:05 »
Kérdés, hogy pl. váltóáttételek változtak-e?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris III.
« Válasz #277 Dátum: 2011.10.23 12:41:06 »
Kérdés, hogy pl. váltóáttételek változtak-e?
Palaczk!
Lenne egy nehéz kérdésem?
Tetszik a Yaris III, de kényelmes autot szeretnék, közel amennyire mint a Corollám, mert egyenlőre többet használom hosszu uton mint városban.
Hogy qvadrál az uj a te régi Yarisodhoz? Pl hosszu uton? Persze ha legalább ültél az ujban ;)
Én csak a régi Swiftet meg a Jazzt tapasztaltam meg hosszu uton, egyik se nagyon kényelmes,(mondjuk egy Bp-Bécs-BP uton)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris III.
« Válasz #278 Dátum: 2011.10.23 13:25:03 »
Nemtom, nem ültem még az újban.

Viszont én a magamét kényelmesnek tartom - eddig 650 km volt a leghosszabb táv, amit egyhuzamban megtettem vele, de azzal sem volt semmi probléma. A régi Swiftnél pl. sokkal-sokkal kényelmesebb - halkabb (sokkal), több a hely, jobb az üléspozíció, és maga az ülés is.

Viszont ha a Jazzt te kényelmetlennek tartod, akkor könnyen lehet, hogy a Yaris sem tetszene. Bár Jazzban még csak álló helyzetben ültem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Yaris III.
« Válasz #279 Dátum: 2011.10.23 13:34:05 »
Bár Jazzban még csak álló helyzetben ültem.
Ez a mondat első olvasatra értelmezhetetlen volt számomra, de azért megoldottam  :lol:

OldPiet:
Szerintem ha a kényelem a fő szempont, akkor azt nem a Corollanál kisebb autókban kellene keresni.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris III.
« Válasz #280 Dátum: 2011.10.23 13:42:48 »
Ez a mondat első olvasatra értelmezhetetlen volt számomra, de azért megoldottam  :lol:

OldPiet:
Szerintem ha a kényelem a fő szempont, akkor azt nem a Corollanál kisebb autókban kellene keresni.
Gondoltam a kissebbek is nőltek, drágultak annyira mint a régebbi eggyel nagyobbak :yes:
Én egyébként nem a beltér szélességére gondoltam, mert se széltében se hosszába nem vagyok túlméretes

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Yaris III.
« Válasz #281 Dátum: 2011.10.23 13:49:47 »
Én nem csak a belső méretekre gondoltam. Általában minél kisebb az autó, annál kevésbé tudják jól megoldani a kényelmet (ülés, rugózás)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Yaris III.
« Válasz #282 Dátum: 2011.10.23 14:10:20 »
Nem nem tudjak, nem akarjak  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Yaris III.
« Válasz #283 Dátum: 2011.10.23 14:40:36 »
Én nem csak a belső méretekre gondoltam. Általában minél kisebb az autó, annál kevésbé tudják jól megoldani a kényelmet (ülés, rugózás)
...+ zaj szigetelés... nekem a kisautókban ez a legzavaróbb...

Palaczkkal picit ellent kell, hogy mondjak, mert, bár a YarisII-vel van tapasztalatom, de az én 188cm-hez hosszú távon kényelmetlen az ülés (természetesen a vezetőről beszélek). Egyértelműen nem hosszú utakra való, városban, és rövidebb városközi vezetéshez elegek.

Én anno Tiszaújváros-Békéscsaba útvonalat jártam vele 1 seggel...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris III.
« Válasz #284 Dátum: 2011.10.23 15:00:10 »
188 centis magassághoz már tényleg kényelmetlen lehet... Nekem (180 cm) még pont jó, de afölött már tényleg gondok lehetnek, mert a kormány közel van a pedálokhoz és nem lehet tengelyirányban állítani. Most persze Yaris I-ről beszélek.

Ez a kényelem-dolog is erősen szubjektív ám... Ki hova teszi a mércét, mihez van szokva... Ismerve az autók gyors fejlődését ezen a téren, nomeg a Yaris I szintjét, én nem hinném, hogy egy Yaris III számottevően kényelmetlenebb lenne, mint egy E15 Corolla. De persze a leglső az, hogy bele kell ülni, kipróbálni, hogy egyátalán az ember talál-e kényelmes üléspozíciót az adott autóban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )