Szerző Téma: Yaris III.  (Megtekintve 170808 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re: Yaris III.
« Válasz #150 Dátum: 2011.09.05 15:35:26 »
Lehet csak novemberre lesz autó. Nem kapkodják el.  :no:
Vajon a szokatlan CVT-s modell késik vagy a külföldi kereslet miatt a magyar piac kielégítése késik vagy általánosan minden?

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Yaris III.
« Válasz #151 Dátum: 2011.09.05 15:55:27 »
Lehet csak novemberre lesz autó. Nem kapkodják el.  :no:
Vajon a szokatlan CVT-s modell késik vagy a külföldi kereslet miatt a magyar piac kielégítése késik vagy általánosan minden?

általánosan. nem késik, hanem ekkorra lesznek mag :) még nincsenek dátumok a rendszerben de október vége, november eleje amit tippelnek.

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Yaris III.
« Válasz #152 Dátum: 2011.09.05 16:16:37 »
Idézet
Itt jön a képbe a Hyundai ix20. Árban nagyon szorítja a Yaris III-at, minőségben nem tudom, de felszereltségben és csomagtartó méretben még rá is ver.  :?:


És abban van tologatható ülés?


Van. De nekem és ez szigorú szvsz az IX20 közelebb van a Versohoz (nem Yaris Verso!) mint a Yarishoz.

Whis: azért jóval nagyobb az IX20

OldPiet: Sajnos én se tudok semmi jót. Szvsz az elmúlt évek egyik/hanem leginkább eltalált Toyotaja ha tetszik Toyota Jazze... és erre nem árulják MOon. Ellenben ugye az IQ/UCt meg behozták. Vicc.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.05 16:23:47 írta Fade »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Yaris III.
« Válasz #153 Dátum: 2011.09.05 18:12:49 »
De nekem és ez szigorú szvsz az IX20 közelebb van a Versohoz (nem Yaris Verso!) mint a Yarishoz.

Whis: azért jóval nagyobb az IX20
Persze valamivel nagyobb. Ezért is mondtam, hogy szorítja árban. Mert azért az ix 20-at még nem venném szigorúan köiépkategóriásnak. Egy nagyon ügyes átmenet.  :szemez:
Yaris III - 3.9 méter
Verso - 4.4 m
ix20 - 4.1 m
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Yaris III.
« Válasz #154 Dátum: 2011.09.05 18:40:55 »
De nekem és ez szigorú szvsz az IX20 közelebb van a Versohoz (nem Yaris Verso!) mint a Yarishoz.

Whis: azért jóval nagyobb az IX20
Persze valamivel nagyobb. Ezért is mondtam, hogy szorítja árban. Mert azért az ix 20-at még nem venném szigorúan köiépkategóriásnak. Egy nagyon ügyes átmenet.  :szemez:
Yaris III - 3.9 méter
Verso - 4.4 m
ix20 - 4.1 m

Akkor sanszosan előretolt üléssel 440lityos az ix20 csomagtere.

Amúgy szimpi lenne az IX20 csak 1.4es benyalt nekem 6.5-6.8at ott/úgy ahol Yaris 5el elment. Benya költségben az a +~30-40%  elég húzós, többszázezer forint.

VersoS vagy Jazz... marad a listán... esetleg egy Prius. :)
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.05 18:44:45 írta Fade »

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Yaris III.
« Válasz #155 Dátum: 2011.09.06 14:06:35 »
Sziasztok!

Volt egy kis időm este és elmélyedtem a yaris eddigi verzióinak összehasonlító elemzésében, sok cikket és képet végig olvastam
és arra jutottam hogy lehet hogy a III-as yaris már jóval több kényelmi dologgal + biztonsági dologgal és egyéb tényleg
jó és hasznos cuccal meg van pakolva de ha valaki a formavilággal foglalkozik akkor tényleg elfogultság nélkül
kijelentem hogy legjobban az I-es ,azon belül is a ráncfelvarrott tetszik.Egyszerűen pofás, normálisan végig van vezetve a vonal,van benne elképzelés.Ez a hármas verzónál
c oszlop és környéke egy nagy semmi.akár lehetne egy "szép" Aveo hátulja is. összecsapott, semmit mondó, szerintem!
Elsőre a japánban bemutatott verziót láttam a III-asról, led-es lámpa, fehér szín, fólia, hatalmas alufelnik, ültetve stb.....az úgy tetszett elsőre.persze az átlag verzióval
,az utakon később futó példányokkal köszönő viszonyban sincs. Az itthoni tesztpéldányoknál mintha más autót látnék, el sem hiszem.

Azért hogy pozítiv dolgot is mondjak, szerintem nem baj hogy az egér mozi eltűnt, jó így, bár nekem egy kevésbé befordított, az utasok által jobban látható digitális műszerfal
jobban tetszene, de ez tényleg szubjektív.

Thomas

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re: Yaris III.
« Válasz #156 Dátum: 2011.09.06 14:44:28 »
Ez mélyen elfogult vélemény. Nekem az I-es veszélyes női autónak tűnik, a II-es női cukiságnak.

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Yaris III.
« Válasz #157 Dátum: 2011.09.06 21:49:07 »
Elég furcsa hogy ezt mondod. Nagyon sok szép autó fut az utakon, de ebben az új yarisban  igazán szép formatervet nehezen  találok.Elölről csak-csak, de oldalról nézve szerintem nem sok
jót lehet mondani.A hátsó ajtó(5 ajtós) és C oszlop környéke kimondottan semmilyen, jellegtelen, szerintem összecsapott.
A műszerfal például kimondottan kellemes szerintem,az pl. tetszik:-)
Nem állítottam hogy macsós autó a yaris első két verziója, egyszerűen az összeszedett formavilágot keresem a 3-asban amit nem nagyon találok, valahogy az egész egy összeollózott valami, mintha kötelező lett volna kirukkolni az újjal.
Probáltam leírni, mi az ami nagyon nem tetszik benne, még jó hogy szubjektív.....
A "veszélyes női autónak tűnik" egy nagyon érett megfogalmazás, sok tuning I-es yaris-t biztosan nem láttál még.
Szívesen vitatkozok, de te az indoklás, vélemény megfogalmazás  kategórizálsz, ezzel nehéz mit kezdeni.......


Ez mélyen elfogult vélemény. Nekem az I-es veszélyes női autónak tűnik, a II-es női cukiságnak.

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re: Yaris III.
« Válasz #158 Dátum: 2011.09.06 23:07:22 »
Az összes tizenéves kisautó biztonsági szempontból nyomasztó nekem, lehetne ezt objektíven is vizsgálni, összehasonlító törésteszttel mindhárom generáció esetén, az érdekes lenne.
Majd kíváncsi leszek élőben, hogy ez ugyanolyan kisautós maradt vagy tényleg az volt a cél, hogy a megcélzott vásárlóréteg nagyobb legyen, és városi női autó helyett olcsóbb-kisebb, de komoly Aurisnak-Corollának nézzük.

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re: Yaris III.
« Válasz #159 Dátum: 2011.09.07 09:33:31 »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Yaris III.
« Válasz #160 Dátum: 2011.09.07 14:27:12 »
Fura dolog ez a "hogy néz ki" kérdés: Én azt mondom, hogy nagyon sok autónál mosás közben jöttem rá/láttam meg olyan érdekes formai megoldást, ami szárazon, "messziről" fel sem tűnik.
Pl. G Astra Caravan: pillanatok alatt lefolyik róla a rápermetezett víz. Akár milyen szögletesnek látszik, mindenhol van rajta egy minimális domorulat, ami a kijelölt helyen vezeti el a vizet a felületről.
Mégane II Grantour: Rendkívül rövid orrész, a motorháztető síkja mélyebben ül, mint az oldalsó doblemez, amolyan "vállas" hatást kelt...
Corolla E11 LB: A motorháztetőn konkrétan megáll a víz még szinte közvetlen a polírozás-waxolás utáni első mosásnál is! Megdöbbentő! Szinte vízszintes a felület, pedig az is domborúnak látszik...

Ezek olyan apró észrevételek, amik teljesen átformálják az ember véleményét az adott autó formájával kapcsolatban. Amit Thomas írt, hogy a YarisIII hátuljával nincs kibékülve, igaz, nekem ugyanez volt a benyomásom, de szeretnék egyszer magam lemosni egy ilyen autót, egészen biztosan megtalálnám rajta a YarisI-nél említett vonásokat, a formatervezés "logokáját"...  :yes:

Ne ítéljétek el elsőre, egészen közelről is meg kell nézni...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Yaris III.
« Válasz #161 Dátum: 2011.09.07 15:15:21 »
Fura dolog ez a "hogy néz ki" kérdés: Én azt mondom, hogy nagyon sok autónál mosás közben jöttem rá/láttam meg olyan érdekes formai megoldást, ami szárazon, "messziről" fel sem tűnik.
Pl. G Astra Caravan: pillanatok alatt lefolyik róla a rápermetezett víz. Akár milyen szögletesnek látszik, mindenhol van rajta egy minimális domorulat, ami a kijelölt helyen vezeti el a vizet a felületről.
Mégane II Grantour: Rendkívül rövid orrész, a motorháztető síkja mélyebben ül, mint az oldalsó doblemez, amolyan "vállas" hatást kelt...
Corolla E11 LB: A motorháztetőn konkrétan megáll a víz még szinte közvetlen a polírozás-waxolás utáni első mosásnál is! Megdöbbentő! Szinte vízszintes a felület, pedig az is domborúnak látszik...

Ezek olyan apró észrevételek, amik teljesen átformálják az ember véleményét az adott autó formájával kapcsolatban. Amit Thomas írt, hogy a YarisIII hátuljával nincs kibékülve, igaz, nekem ugyanez volt a benyomásom, de szeretnék egyszer magam lemosni egy ilyen autót, egészen biztosan megtalálnám rajta a YarisI-nél említett vonásokat, a formatervezés "logokáját"...  :yes:

Ne ítéljétek el elsőre, egészen közelről is meg kell nézni...
Persze hogy meg kell, sőt ki is kell próbálni, ki is fogom!!!
Szerintem az első benyomás sokat számít mindennél, és mindenkinél, legyen az tárgy vagy személy.
Nekem többszőri megnézésre sem állt össze a kérdéses részlet, pedig nem erőlködtem hogy találjak valamit.
Szerintem ha valamit eltaláltak a tervezők, akkor az elsőre is tetszik, ha pedig már akkor is furcsa, akkor lehet hogy van
benne valami.Ízlése válogatja, én hagytam volna a fiúkat a gyárban még kicsit bibelődni a formavilággal.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.07 15:25:35 írta kleingy »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Yaris III.
« Válasz #162 Dátum: 2011.09.07 15:33:31 »
Nekem sok auto uj modellje  elöször nem tetszik, aztán késöbb egyre jobban. Az uj Yaris mintha konzervativabb lenne máris, ill beleilleszkedik az eddigi nagyobb Toyoták designjába.
Szoval nekem elsőre tetszik. A másik, hogy amiben nem zsufolnak össze rendkivüli megoldásokat, azok késöbb is ujszerünek néznek.Pl a Golfnál- mivel nem figyelgettem- számomra alig van különbség  3-ás és a késöbbiek között.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Yaris III.
« Válasz #163 Dátum: 2011.09.07 15:38:38 »
OFFF!
Bocs Mickey, de ezt még leírom...

Oldpiet. A Golffal kapcsolatban igazad van, de azért a 3-as helyett inkább a IV.-től kezdve az V., és VI. gen. hasonlítanak nagyon. Persze a laikusoknak...  :tt2: :devil:

ONNN
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Yaris III.
« Válasz #164 Dátum: 2011.09.07 15:44:41 »
Persze hogy meg kell, sőt ki is kell próbálni, ki is fogom!!!
Szerintem az első benyomás sokat számít mindennél, és mindenkinél, legyen az tárgy vagy személy.
Nekem többszőri megnézésre sem állt össze a kérdéses részlet, pedig nem erőlködtem hogy találjak valamit.
Szerintem ha valamit eltaláltak a tervezők, akkor az elsőre is tetszik, ha pedig már akkor is furcsa, akkor lehet hogy van
benne valami.Ízlése válogatja, én hagytam volna a fiúkat a gyárban még kicsit bibelődni a formavilággal.
Az biztos, hogy az első benyomás nagyon meghatározó. De, ha az ember elég nyitott, akkor ezzel még nem írja le az adott autót, jelen esetben a YarisIII-at. Az, hogy képeket nézegetünk róla, minden irányból, meg látunk egyet-egyet az utcán, a szalonban nem egyenlő azzal, amit egészen közelről, pl. törölgetéskor látunk. Minden autónál feltűnik így egy-egy újabbnak tűnő részlet.

Az igazat megvallva, az tény, hogy a YarisI-II gömbölyű formavilága már nem jönne be, a konkurens modellek is a szögletesebb formák felé mozdultak el, ezt kellett követnie a Yarisnak is. Szerintem ez is hozzájárulhat ahhoz, hogy elsőre megosztóbb EZ a mostani modell, mint anno a YarisI.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i