Szerző Téma: Avensis adok-veszek  (Megtekintve 300880 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re: Avensis adok-veszek
« Válasz #15 Dátum: 2011.08.02 10:34:57 »
Nincs benne semmi kényes, de majd ha meglesz, akkor érdemes róla beszélni.
Nagy valószínűséggel a szögletes COV (2004-től gyártott) lesz az Ave helyett, mert abban kényelmesen elfér hátra 3 gyerekülés, kikapcsolható a jobb egy légzsákja, és egy ideig (amíg a gyerekek kicsik) még annak a +2 szükségülésnek is hasznát lehet néha venni. A nálunk oly fontos tényező, a csomagtere sajnos kisebb, nem is kicsivel, de mivel dobozforma, felfelé több tartalékja van, mint a ferdehátú Avensisnek, ezzel talán kompenzálja ezt a hiányát.
De ehhez még el kell adni az Avét, és meg kell találni a megfelelő COV-t. Ja, és bármennyire is kacérkodom vele, nincs akkora fizetésem, hogy bele merjek vágni egy dízelbe. Ha lenne pénzem újra, egy percig nem gondolkodnék rajta, de használtban nem merek rizikózni.


mi a kombiba sem férünk el két gyerekkel. úgyhogy vettünk egy boxot is. tudom ajánlani. most már ott tartunk, hogy egy kategóriával kisebb autó is elég lesz, mert nem kell babakocsit hordani és a gyerekek is kinőnek a 18 kg-s ülésekből, amihez kell a hátsó lábtér. a box meg bármira feltehető.  persze három gyerek az más...

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis adok-veszek
« Válasz #16 Dátum: 2011.08.02 11:26:05 »
mi a kombiba sem férünk el két gyerekkel.
Tavaly nyáron úgy mentünk egy hétre a Balatonra, hogy ki kellett venni a kalaptartót. Igaz, ebben benne volt egy utazóágy és egy lapra csukható, de alapvetően nagy babakocsi. A COV-nál annyiban lesz jobb a helyzet, hogy ahová kezdetben el tudunk menni, oda nem kell utazóágy, de lehet, hogy tényleg tetőbox lesz belőle...
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re: Avensis adok-veszek
« Válasz #17 Dátum: 2011.08.02 11:52:45 »
jó, azért otthon más. ott nekünk is elég lesz egy kisautó. de próbálj meg belerakni négyheti cuccot egy autóba, ahogy mi utazunk nyaranta...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Avensis adok-veszek
« Válasz #18 Dátum: 2011.08.02 17:07:55 »
Háát rám ijesztetek....egy Avensis alapból igen tágas autó, még a kategóriájában is tágasnak számít, erre azt mondjátok, hogy nem elég a liftback Avensis, és a kombi Avensis csomitere?
Mit szóljak én az E12 Hatchback Corollával akkor majd...  :surrender: Most már az 1. gyerkőc megvan (1,5hete), de remélem lesz 2. is.... ellenben a kocsit nem fogom tudni lecserélni ahogy elnézem az árakat...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis adok-veszek
« Válasz #19 Dátum: 2011.08.02 17:32:11 »
Jelképes áron még mindíg megválnék tőle:



pzs

  • Vendég
Re: Avensis adok-veszek
« Válasz #20 Dátum: 2011.08.02 17:33:04 »
Megveszem ha adsz melle egy feltengelyt is...  :flowers:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re: Avensis adok-veszek
« Válasz #21 Dátum: 2011.08.02 18:45:45 »
Háát rám ijesztetek....egy Avensis alapból igen tágas autó, még a kategóriájában is tágasnak számít, erre azt mondjátok, hogy nem elég a liftback Avensis, és a kombi Avensis csomitere?
Mit szóljak én az E12 Hatchback Corollával akkor majd...  :surrender: Most már az 1. gyerkőc megvan (1,5hete), de remélem lesz 2. is.... ellenben a kocsit nem fogom tudni lecserélni ahogy elnézem az árakat...
gratulálok! most pihend ki magad, később nehezebb lesz :D meg mindenki annyit pakol, amennyi hely van :)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Avensis adok-veszek
« Válasz #22 Dátum: 2011.08.02 20:44:00 »
Háát rám ijesztetek....egy Avensis alapból igen tágas autó, még a kategóriájában is tágasnak számít, erre azt mondjátok, hogy nem elég a liftback Avensis, és a kombi Avensis csomitere?
Mit szóljak én az E12 Hatchback Corollával akkor majd...  :surrender: Most már az 1. gyerkőc megvan (1,5hete), de remélem lesz 2. is.... ellenben a kocsit nem fogom tudni lecserélni ahogy elnézem az árakat...
gratulálok! most pihend ki magad, később nehezebb lesz :D meg mindenki annyit pakol, amennyi hely van :)
Kösszi:)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis adok-veszek
« Válasz #23 Dátum: 2011.08.02 21:38:14 »
Háát rám ijesztetek....egy Avensis alapból igen tágas autó, még a kategóriájában is tágasnak számít, erre azt mondjátok, hogy nem elég a liftback Avensis, és a kombi Avensis csomitere?
Mit szóljak én az E12 Hatchback Corollával akkor majd...  :surrender: Most már az 1. gyerkőc megvan (1,5hete), de remélem lesz 2. is.... ellenben a kocsit nem fogom tudni lecserélni ahogy elnézem az árakat...
Vegyel egy Logant vagy Thalicskat  :lol:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Avensis adok-veszek
« Válasz #24 Dátum: 2011.08.03 08:20:56 »
Háát rám ijesztetek....egy Avensis alapból igen tágas autó, még a kategóriájában is tágasnak számít, erre azt mondjátok, hogy nem elég a liftback Avensis, és a kombi Avensis csomitere?
Mit szóljak én az E12 Hatchback Corollával akkor majd...  :surrender: Most már az 1. gyerkőc megvan (1,5hete), de remélem lesz 2. is.... ellenben a kocsit nem fogom tudni lecserélni ahogy elnézem az árakat...
Nem kell ezen annyit aggódni. Nekünk az első gyereknél Yaris I volt. Befért a babakocsi, kiságy és a két napi cucc tetőcsomagtartó nélkül - igaz pakoltam a negyedik űlésre is.
Az asszony mindig annyit pakol tele, amennyi hely van. Szerintem a két hetes nyaraláson kívül a Corinál sincs szükség a tetőcsomagtartóra egy gyereknél.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis adok-veszek
« Válasz #25 Dátum: 2011.08.03 12:25:47 »
Azt hiszem itt kellene véget vetni a nem hirdetéssel kapcsolatos hozzászólásoknak.  :hmmmm:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis adok-veszek
« Válasz #26 Dátum: 2011.08.05 14:15:53 »
Akkor én meg írok ide valót. :D

Maradt meg az Ave I javításából Klíma cső Nagynyomású ami a kompresszortól megy a hőcserélőbe illetve ami a klímahűtő radiátortól megy a kompresszorhoz.
Találtam még egy balos ködfényszórót Ave I első szériást a jobbos üvege törött.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.08 22:51:57 írta Profy »
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Avensis adok-veszek
« Válasz #27 Dátum: 2011.08.19 14:32:35 »
Ave I-hez való lemezfelnit keresek (4db). Ha valaki tud eladót, kérem szóljon.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Avensis adok-veszek
« Válasz #28 Dátum: 2011.08.22 19:41:22 »
6x15 5x100 ET39 KF 54,1 méretezésű acélfelnit keresek, vagy ehhez közeli méretűt szélességben és ET-ben!
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Avensis adok-veszek
« Válasz #29 Dátum: 2011.08.22 21:03:01 »
Az első az enyém!  :tt2: