Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 719808 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

B. Á r p i

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Zörej a rádió felől
« Válasz #210 Dátum: 2006.02.18 10:59:48 »
Sziasztok!

Teljesen véletlenül most akadtam erre az oldalra é snagyon tetszik.

Nekem is van egy 2005.05-i évjáratú Corollám. A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy a rádiót, illetve a mellette lévő légbeömlőket hogy lehet kiszerelni a kocsiból, mert onnan hallom a műanyag középkonzol recsegését. Próbáltam már hátúlról szivacsozni, de rendesen nem férek hozzá.

Egyébként nem tudom, hogy ti már tapasztaltatátok-e, hogy az A-oszlopnál lévő magassugárzók felől ciripelő zörej jött. Negynehezen sikerült rájönnöm, miután a magassugárzók vezetékeit a lehető legjobban lerögzítettem, hogy a ciripelést a magassugárzó alatti ajtókárpit rész nem megfelelő felfekvése okozza. Miután az ajtó és a műszerfal oldala közé műanyag távtartókat ragasztottam fel, a ciripelés megszünt.

Segítségeteket megköszönve,

Sziasztok, Árpi
Árpi

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Zörej a rádió felől
« Válasz #211 Dátum: 2006.02.18 14:18:16 »
Idézetet írta: "B. Á r p i"
Sziasztok!

Teljesen véletlenül most akadtam erre az oldalra é snagyon tetszik.

Nekem is van egy 2005.05-i évjáratú Corollám. A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy a rádiót, illetve a mellette lévő légbeömlőket hogy lehet kiszerelni a kocsiból, mert onnan hallom a műanyag középkonzol recsegését. Próbáltam már hátúlról szivacsozni, de rendesen nem férek hozzá.

Egyébként nem tudom, hogy ti már tapasztaltatátok-e, hogy az A-oszlopnál lévő magassugárzók felől ciripelő zörej jött. Negynehezen sikerült rájönnöm, miután a magassugárzók vezetékeit a lehető legjobban lerögzítettem, hogy a ciripelést a magassugárzó alatti ajtókárpit rész nem megfelelő felfekvése okozza. Miután az ajtó és a műszerfal oldala közé műanyag távtartókat ragasztottam fel, a ciripelés megszünt.

Segítségeteket megköszönve,

Sziasztok, Árpi


Nekem néha - főleg kockakövön megszólal a rádió környéki műanyag, ha a rádió fölött megnyomom, elhalgat.

-valahol a Corolla audió, vagy az általános/Hifi részben be van linkelve, hogy hogy kell szétszedni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

B. Á r p i

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #212 Dátum: 2006.02.18 14:48:09 »
Helló Tamás!

Köszi szépen a gyors segítséget, megtaláltam.

Árpi
Árpi

Peti

  • Vendég
Re: Zörej a rádió felől
« Válasz #213 Dátum: 2006.02.18 18:48:40 »
Idézetet írta: "B. Á r p i"
Sziasztok!

Teljesen véletlenül most akadtam erre az oldalra é snagyon tetszik.

Nekem is van egy 2005.05-i évjáratú Corollám. A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy a rádiót, illetve a mellette lévő légbeömlőket hogy lehet kiszerelni a kocsiból, mert onnan hallom a műanyag középkonzol recsegését. Próbáltam már hátúlról szivacsozni, de rendesen nem férek hozzá.

Egyébként nem tudom, hogy ti már tapasztaltatátok-e, hogy az A-oszlopnál lévő magassugárzók felől ciripelő zörej jött. Negynehezen sikerült rájönnöm, miután a magassugárzók vezetékeit a lehető legjobban lerögzítettem, hogy a ciripelést a magassugárzó alatti ajtókárpit rész nem megfelelő felfekvése okozza. Miután az ajtó és a műszerfal oldala közé műanyag távtartókat ragasztottam fel, a ciripelés megszünt.

Segítségeteket megköszönve,

Sziasztok, Árpi


A problémáról még annyit, hogy most egyik barátom berakatott Cd-tárat a kocsijába, ehhez a művelethez is szét kellett szedni a középkonzolt+rádió ki, Ő is próbált valami zajcsillapítást beiktatni, aszem nagyon vékony kis filcdarabokat rakott be, az eredmény 0, ugyanúgy zörög, mint előtte, érdekes…  :hmm:

Ha rátenyerel Neki is elcsöndesül, szerintem az egész úgy nyekereg ahogy van, ráadásul most az illesztési hézag is vastagabb lett a rádió fölött…   :ordog:
Gondolhatjátok hogy örült neki…  :robbanfej:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Zörej a rádió felől
« Válasz #214 Dátum: 2006.02.19 15:41:18 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "B. Á r p i"
Sziasztok!

Teljesen véletlenül most akadtam erre az oldalra é snagyon tetszik.

Nekem is van egy 2005.05-i évjáratú Corollám. A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy a rádiót, illetve a mellette lévő légbeömlőket hogy lehet kiszerelni a kocsiból, mert onnan hallom a műanyag középkonzol recsegését. Próbáltam már hátúlról szivacsozni, de rendesen nem férek hozzá.

Egyébként nem tudom, hogy ti már tapasztaltatátok-e, hogy az A-oszlopnál lévő magassugárzók felől ciripelő zörej jött. Negynehezen sikerült rájönnöm, miután a magassugárzók vezetékeit a lehető legjobban lerögzítettem, hogy a ciripelést a magassugárzó alatti ajtókárpit rész nem megfelelő felfekvése okozza. Miután az ajtó és a műszerfal oldala közé műanyag távtartókat ragasztottam fel, a ciripelés megszünt.

Segítségeteket megköszönve,

Sziasztok, Árpi


A problémáról még annyit, hogy most egyik barátom berakatott Cd-tárat a kocsijába, ehhez a művelethez is szét kellett szedni a középkonzolt+rádió ki, Ő is próbált valami zajcsillapítást beiktatni, aszem nagyon vékony kis filcdarabokat rakott be, az eredmény 0, ugyanúgy zörög, mint előtte, érdekes…  :hmm:

Ha rátenyerel Neki is elcsöndesül, szerintem az egész úgy nyekereg ahogy van, ráadásul most az illesztési hézag is vastagabb lett a rádió fölött…   :ordog:
Gondolhatjátok hogy örült neki…  :robbanfej:


Arra rájötem, hogy  aműanyagok egymáshoz nyomódása miatt nyekereg, azt pedig nem lehet egyszerűen megszüntetni, mert csak akkor szűnik meg, ha aban az egy pontban rögzíted, vagy eltávolítod egymástól, ahol összeér, és létrejön a nyikorgás. -- szerencsére az enyém még így 90e km után is egészen kussban van. - haver 30e-t futott Astrájához képst meg különösen!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

B. Á r p i

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #215 Dátum: 2006.02.19 17:11:03 »
Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat.  
Ha esélytelen, hogy megszünjön a zörgés, akkor inkább nem nyúlok hozzá.

Egyébként ezek a különböző zörejek szerintem nem feltétlenül a gyengébb összeszereléstől van. Úgy gondolom, összességét tekintve a Corolla, nagyon jó autó. (egy 2,5 éves 206-osból űltem át... - képzelhetitek, az milyen volt). Sajnos ezek a kocsik nem ezekre az utakra vannak tervezve. Az utóbbi időben elég gyakran kell végigmennem a Bécsi úton, az aztán ad az autó minden elemének. De azért szerintem mindenki bizzon benne, hogy előbb-utóbb csak csökkenni fog már végre a sz.. utak száma és akkor kevesebb lesz a zörej is.

Árpi
Árpi

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #216 Dátum: 2006.02.20 00:02:24 »
Idézetet írta: "B. Á r p i"
Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat.  
Ha esélytelen, hogy megszünjön a zörgés, akkor inkább nem nyúlok hozzá.

Egyébként ezek a különböző zörejek szerintem nem feltétlenül a gyengébb összeszereléstől van. Úgy gondolom, összességét tekintve a Corolla, nagyon jó autó. (egy 2,5 éves 206-osból űltem át... - képzelhetitek, az milyen volt). Sajnos ezek a kocsik nem ezekre az utakra vannak tervezve. Az utóbbi időben elég gyakran kell végigmennem a Bécsi úton, az aztán ad az autó minden elemének. De azért szerintem mindenki bizzon benne, hogy előbb-utóbb csak csökkenni fog már végre a sz.. utak száma és akkor kevesebb lesz a zörej is.

Árpi


Én egy néhányéves német vasból ültem át, a kezemet összetettem volna ha ilyen „mi nyikorog a rádió felől” dolgok lettek volna csak az autóval…

Már régebben is elhangzott itt a fórumon, hogy igen jó „vasból faragott” autó a Corolla, (és persze az összes Toyota :nagymosoly: ) úgyhogy a tulajoknak max. csak ilyen miért és hol nyikorog dolgokkal kell foglalkozniuk…

Ez legyen a legnagyobb baja az autónak! Arról nem is beszélve hogy a rádió se nyöszörögne ha nem ágyúszaggatta, off-road pályákon kéne „közlekedni” az autókkal…  :robbanfej:

Tegnap este pl. vagy egy 10-15 centis –hát nem is tudom, nem kátyúnak hanem inkább szerelőaknának nevezném- kráterba hajtottam bele, az volt a szerencse, hogy pont kikanyarodtam így max. 15-20km/h-val mehettem, :ima:  de így is olyan volt mintha izomból lejöttem volna egy tekintélyes padkáról…
A „türelmet kérünk” tábla persze kint volt (elborulva), :sunyi:  így még rendőrt hívni :telefon1:  se tudtam volna ha szétszakad a felnim. Bár jót biztos hogy nem tett a kocsinak, még belegondolni is rossz ha „normál” tempóval hajtok bele, felni+gumi tuti, hogy kuka…  :halal:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #217 Dátum: 2006.02.20 00:07:27 »
Zörejek sajna nekem is jönnek a műszerfalból, de ez 200e km-nél már valahol természetes, nem? Amúgy jut hozzánk is a kátyúkból bőven.Pl: valami csőfektetés miatt a lakóparkból kivezető utat (naponta csak kb 5-600 autós használja) feldúrták. Aztán mikor levonultak, egy kis földdel betemmették, "oszt jó van, möhetünk!" Azóta volt egy-két nagy eső, persze a földet kimosta, a helyén meg bazi nagy lyuk  :robbanfej:
Na ezek miatt is létezik ez a topic!
Gabe 254.

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Zörej a rádió felől
« Válasz #218 Dátum: 2006.02.20 07:02:53 »
Idézetet írta: "B. Á r p i"
... az A-oszlopnál lévő magassugárzók felől ciripelő zörej ...
Ezt én is tapasztaltam. A távtartós ötlet tetszik, kipróbálom. Miket tettél fel távtartóként?
Visszajövök :)

B. Á r p i

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #219 Dátum: 2006.02.20 19:12:14 »
Sima, egyszerű műanyag távtartó gyűrüket, amelyek bármely barkácsárúházban esztétikus kivitelben beszerezhetők.
Árpi

Saby

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Corolla váltó zörej!?
« Válasz #220 Dátum: 2006.04.02 22:42:03 »
Sziasztok,

nekem a következő gondom van. Vettem egy 1996-os 1.3-as Corollát, de a korábbi tulaj nem igazán vigyázhatott rá. A sebváltótól fura zörgő, kissé éles, nagyon zavaró hang jön, mely gázadáskor jelentkezik. Amikor üresben fut az autó, akkor is van egy kis alapzaj, de ez szinte észrevehetetlen.
Ez ca. fél éve jött elő, először csak az 5. fokozatban, majd egyre hangosabban, végül már minden sebességfokozatban "jól" hallható.
A szerelők nem tudnak igazán segíteni!!!
Szerelni költséges és kétséges is a sikere.

TUD ESETLEG VALAKI EGY OLCSÓ, DE MEGBÍZHATÓ 1.3-AS VÁLTÓT?

Köszi,
Saby :toy:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Corolla váltó zörej!?
« Válasz #221 Dátum: 2006.04.03 19:21:36 »
Idézetet írta: "Saby"
Sziasztok,

nekem a következő gondom van. Vettem egy 1996-os 1.3-as Corollát, de a korábbi tulaj nem igazán vigyázhatott rá. A sebváltótól fura zörgő, kissé éles, nagyon zavaró hang jön, mely gázadáskor jelentkezik. Amikor üresben fut az autó, akkor is van egy kis alapzaj, de ez szinte észrevehetetlen.
Ez ca. fél éve jött elő, először csak az 5. fokozatban, majd egyre hangosabban, végül már minden sebességfokozatban "jól" hallható.
A szerelők nem tudnak igazán segíteni!!!
Szerelni költséges és kétséges is a sikere.

TUD ESETLEG VALAKI EGY OLCSÓ, DE MEGBÍZHATÓ 1.3-AS VÁLTÓT?

Köszi,
Saby :toy:


Húha... esetleg bontó?

100% ez a hiba? Nem szelepcsörgés? Gázadáskor inkább az szokott jelentkezni, a legújabbakan is.
Mert ha csak szelepzaj, akkor állítással megoldható.

Saby

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Corolla váltó zörej!?
« Válasz #222 Dátum: 2006.04.03 23:32:27 »
A szerelők szerint váltó problémám van, biztos hogy nem a szelep!
De hát olyan nics, hogy egy Corolla nem indul!!! Vagy?



Húha... esetleg bontó?

100% ez a hiba? Nem szelepcsörgés? Gázadáskor inkább az szokott jelentkezni, a legújabbakan is.
Mert ha csak szelepzaj, akkor állítással megoldható.[/quote]

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #223 Dátum: 2006.04.25 20:55:42 »
Sziasztok!

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet az a kattanó hang, ami néha jelentkezik elindulásnál? A kerék felõl jön és csak egyet kattan. Talán féltengely? De menet közben egyáltalán nem jelentkezik, kanyarodásnál sem. Vagy esetleg a fékbetétek mozdulnak el ilyenkor a helyükön?

Üdv, Zoli

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #224 Dátum: 2006.04.25 21:40:21 »
Idézetet írta: "kekesiz"
Sziasztok!

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet az a kattanó hang, ami néha jelentkezik elindulásnál? A kerék felõl jön és csak egyet kattan. Talán féltengely? De menet közben egyáltalán nem jelentkezik, kanyarodásnál sem. Vagy esetleg a fékbetétek mozdulnak el ilyenkor a helyükön?

Üdv, Zoli


Lehet a fékbetét is, és lehet az ABS bekapcsolása is (bizonyos sebesség fölött aktiválódik).
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!