Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 710774 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1890 Dátum: 2020.04.24 16:59:08 »
Nekem úgy tűnik, mintha valami (egy kődarab) beszorult volna a porvédő lemez és a féktárcsa közé.
Toyotáról csak jót vagy semmit...

slackman85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1891 Dátum: 2020.04.24 18:00:11 »
A felvétel álló helyzetben történt.Bocs a sötét képért  ::) Menet közben jött elő és ha a kuplungot benyomtam akkor a fordulatszám eséssel halkult egyszerre.A videót már otthon készítettem mikor meg álltam.Csak tök para hangja volt.Azt hittem megragad a motor.

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1892 Dátum: 2020.04.24 19:46:57 »
Nyitott motorháztető esetén könnyebb behatárolni a hang forrását. Belegondolva még talán a generátor csapágya, a szervópumpa, vagy a klíma kuplungja tud ilyen rémes hangot adni.
Toyotáról csak jót vagy semmit...

slackman85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1893 Dátum: 2020.04.25 19:46:12 »
Igen ma meg hallgattam és belebújtam a motortérbe és úgy hallom a generátor lesz a ludas. Legalább is nagyon úgy tűnik h onnan jön a hang. Köszi a véleményeket de majd jelentkezem h mi volt a hiba hátha másnak hasznos lesz. 😁

gaben94

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1894 Dátum: 2020.04.30 12:15:33 »
Szia!A generátor ékszíj környékén keresném a búgást-morgást, ékszíj, szíjtárcsa, görgők, generátor stb.
De ha megvan, légyszí' írd meg a megoldást, mert nagyon sokan tanácsot kérnek és utána eltűnnek anélkül, hogy a megoldást megosztanák...

Szia!
Nincs még meg a hiba sajnos, a zaj a levegőszűrőház alól jön valahonnan de nem a légszűrőházból.Átnézettem a kipufogó rendszert de nincs baja.Kaptam itt egy tippet hogy lehet a szívócsonk rezonálhat és az adja a zajt de megbarkácsoltam és nem az volt.Mostmár sajnos halható egy kerepelő hang minden váltáskor pár másodpercig, eléggé váltó gyanús.Holnap váltóolajat cseréltetek aztán majd mond valamit a szerelő.

gaben94

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1895 Dátum: 2020.04.30 12:27:17 »
Szia!
Próbálkozok, hátha.
A konkrét típus miatt kérdem, hogy biztosan a motorból jön ez a hang? Mert úgy tudom, itt gyakran előfordulhat hibás váltócsapágy, ami szerintem tud ilyet okozni, vagyis ki kellene deríteni, hogy motor, vagy váltó a ludas.
Ha kinyomod a kuplungot, és arra a fordulatra pörgeted a motort, ahol szokott lenni ez a hang, úgy is előjön?
Ha felengeded a kuplungot, akkor hallatszik? Terhelve vagy terheletlenül is zajong?
Ha kiderül, hogy váltó, akkor Mondi hozzászólásainál kellene keresgélni, ott volt váltócsapágy csere, elég jól leírta, esetleg írhatsz pü-t  neki.
Ha motor, akkor meg más vonalon kell gondolkozni, amit pl. András írt feljebb.

Szia!
Ha állóhelyzetben pörgetem nincs ilyen hang.Kinyomott kuplunggal is hallatszik egy kis ideig.Mostmár e mellé a zaj mellé párusult még egy kerepelő hang is minden 1 es váltásnál.Tehát a búgás 2000 felett jeletkezik bentről hallgatva kb a vezető oldalon+minden váltásnál 1-2mp ig kerepelő halk hang fordulattól függetlenül.
Holnap viszem váltolajat cserélni egyúttal megis nézetem aztán majd mondanak valamit.Csak attól félek hogy mire kiderül a hiba oka kicseréltetnék a fél autót. :surrender:

Ronin 8

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1896 Dátum: 2020.05.01 12:21:50 »
Szia.Vàltócsapàgyak tudnak ilyen hangot adni.....

API

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1897 Dátum: 2020.06.07 08:37:52 »
Sziasztok.

2004es Toyota corolla e12-ben recsegő hang jön a műszerfalból. Történt esetleg hasonló valakivel? Digit klímás, csak gyújtás után hallható, teljesen kiszámíthatatlanul merül fel és független attól h milyen módban működik a hűtés/fűtés. Kivettem a kesztyűtartó tárolót és telefonnal sikerült felvenni a recsegő alkatrészt, ennek ellenére fogalmam sincs h mi lehet az oka. Ismerős valakinek a jelenség?

A segítséget megköszönöm.

milcsi79

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1898 Dátum: 2020.09.29 08:42:18 »
Sziasztok! 2018.11. havi a Corollám, nagyon meg vagyunk vele elégedve. Azonban van egy pici idegesítő hang NÉHA (jobb szó nincs rá: "pörcögés"), a vezető oldalon a kormánytól nagyjából balra, ami műszerfalból jön. Kisebb úthibák esetén, bizonyos külső hőmérséklet esetén fordul elő, de akkor sem állandóan. Mintha valami nem lett volna megfelelően rögzítve a gyárban, valami műanyag *** lehet. Nem tudom mi ez, annyira nem is gáz, de azért ha előjön zavar. 8000km van most jelenleg a kocsiban... :)
'18 Toyota Corolla 1.6 Valvematic Executive "Éjfekete"
'24 Toyota Corolla Cross 2.0 Executive Skyview "Gyöngyfehér"

erderobi

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1899 Dátum: 2021.01.24 04:04:03 »
Sziasztok! Van nekem egy 2018as gyöngyszem Corollám, a vezető oldali ajtóból olyan hang hallatszik rossz úton mintha az üveg zörögne.. voltam vele markaszervizben, kicsereltek az ablakemelot , de tovabbra is fenall ez az zorges , tipikusan olyan mintha az uveghez valami fém érne hozza , vagy valami fém szerkezetben zorogne az uveg.. valakinek valami otlete?? Elore is koszi!

anniston

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1900 Dátum: 2022.02.20 17:36:43 »
Sziasztok, az én autóm egy 2006 corolla 1.4 d , következő a problémám: A kesztyűtartó felől kaparászó hangot hallok egyre többször.
Tud valaki segíteni , hogy mi okozhatja?

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1901 Dátum: 2022.02.20 18:49:51 »
Sziasztok, az én autóm egy 2006 corolla 1.4 d , következő a problémám: A kesztyűtartó felől kaparászó hangot hallok egyre többször.
Tud valaki segíteni , hogy mi okozhatja?

Engedd ki a macskát!  [rohog]
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1902 Dátum: 2022.03.28 16:00:04 »
anniston:

nálam vízpumpa volt. A jelenséget indítás után tapasztaltam, szerelőnek nem tudtam bemutatni.

üdv:
villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

API

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1903 Dátum: 2022.07.11 13:27:14 »
Kedves Anniston!

Szeretném megkérdezni, hogy a 2 éve írt hibajelenség, miszerint kaparászó hangot hallasz a kesztyűtartó felől, megoldódott-e? Hasonlóval küzdök én is.

Lett valami megoldás esetleg?

Üdv
API

gergokiraly

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1904 Dátum: 2022.07.17 09:01:19 »
Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék, hogy 2017-es Toyota corollában (ZRE181L-DEFNPW) a kesztyűtartó alatti résznek az alábbi módon kéne kinéznie? Első ránézésre nekem úgy tűnik mintha nem lenne valami a helyén.

Válaszokat előre megköszönöm,