Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 404852 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

micila

• Megszállott
  • épGÉPész
  • Autó: 2003 TCT HB 1,4 not too shabby
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1845 Dátum: 2019.02.21 11:35:27 »
AndreaH köszi a tippet!

micila, a kuplung-ot elírtam, bocsesz,akarom mondani, elnézésedet kérem, esküszöm leírtam papírra 100x.  :whistling:

Bene! A TTG-hez bejelentkeztél?
Az AUTÓ az TOYOTA!?! MI?
Nouă ouă ouă nu

TCr

• Mindig itt van
  • Autó: Corolla E12 1.4 VVT-i HB5 (JP)
« Válasz #1846 Dátum: 2019.03.28 08:49:12 »
Sziasztok!

Pár napja a reggeli indítás után való elinduláskor, fokozatváltáskori gázadásnál (egészen a 3-asig) kb. 1 mp-es súrlódó, "fémes" zaj hallatszik (szerintem) elölről.
Kuplungcserés lesz vajon?
A mostaniban minimum 110e km van.

zgyula

• Újonc
  • *
  • Autó: Auris 1.4D
« Válasz #1847 Dátum: 2019.06.12 08:52:30 »
Sziasztok!
Megosztom veletek egy futómű zörej okát, amelyre 10 év alatt a szakszervíz nem tudott megoldást találni.
2008-as AURIS 1,4 D4D: bukkanóknál, egyenletlen úton, továbbá sima úton alapjárathoz közeli fordulatnál  éles kopogások hallatszottak. Megfigyeltem hogy a bal első kerék felől jön minden esetben a zaj.  Mivel a fékpofa / tárcsa csere aktuális lett gondoltam utánajárok a fenti problémának is. 2 kerékanyával rögzítettem az új  féktárcsát hogy az ne tudjon kotyogni és a két oldalát megrángattam, így érezhető / hallható volt a hiba.  Megkértem a fatert, hogy ő is rángassa, közben én az ujjammal ki tudtam tapintani, hogy az első vízszintes szilent kottyan  :clap:  Kivettem a lengőkart, de meglepett, hogy mindkét szilent  hibátlan  :hmmmm:
Akkor mi a vihar lehet? Kormányösszekötők se lazák, talpas is húzósan megy....
Visszaszerelés közben láttam meg az első szilent csavarján hogy a menet az egyik oldalon el van verődve, így nyilvánvaló lett, hogy ott a gond. Méréssel kiderült, hogy a fészek majd 2mm-rel nagyobb, mint a szilent teljes hossza  :eek:  Visszatettem a lengőkart, rögzítettem a hátsó szilentet és ahol az elsőnél rést láttam, oda egy 1,5mm vastag alátétet betettem és úgy már a csavar össze tudta húzni a fészket.
Azóta semmi zörej  :)

Silent

• Megszállott
  • Autó: '05 Toyota Avensis Wagon 1.8VVTi Sol Technic, MX5 NB
« Válasz #1848 Dátum: 2019.06.12 10:51:53 »
Köszi a megosztást! :clap: