Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 710936 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Jzolika

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1770 Dátum: 2017.11.20 10:48:28 »
Sziasztok!
Corolla Verso (2005) csomagtér ajtó  borítása nyikorog és baromira zavar. Tud esetleg valaki valamit amivel meg lehet szüntetni?
Segítséget előre is köszönöm!

Bognarbence

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1771 Dátum: 2018.03.30 10:11:58 »
Sziasztok!
Az idegösszeroppanásom nem rég vette kezdetét, amikor meleg motornál az autóból kiszállva , alapjáraton zörgő, cincogó hangot hallottam. A szerelőm katalizátorra vagy valahol kifújó kipufogóra gyanakodott, ezért el is mentem egy kipugogóshoz ahol viszont ezek az elméletek megdőltek. Amikor produkálja a zajt és lefogja a kipufogót abbahagyja de hogy kerek legyen a dolog minden rögzítés és illesztés tökéletes. Javasolta hogy cseréljük a tűzkarikát hátha az a hang oka bár az is hibátlan állapotban van. Kérdésem az lenne, hogy van e valaki akinek bármi hasonló jellegű problémája van és ha igen akkor mit javasol?

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1772 Dátum: 2018.03.30 10:18:02 »
Vajon az nem lehet, hogy a katalizàtor vagy a leömlö belsejéböl vàlhatott le egy kisebb darab? Ott ilyen porozus, mészköszerü tömb van, amiböl akàr eshet le egy kis darab. Sàrga szervizlàmpa nem gyullad ki, hibakodot nem produkàl az auto?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Bognarbence

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1773 Dátum: 2018.03.30 12:29:30 »
Se hibakód, se lámpa. De ennek utánajárok. Köszi a választ.

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1774 Dátum: 2018.03.30 12:37:41 »
Sziasztok!
Az idegösszeroppanásom nem rég vette kezdetét, amikor meleg motornál az autóból kiszállva , alapjáraton zörgő, cincogó hangot hallottam. A szerelőm katalizátorra vagy valahol kifújó kipufogóra gyanakodott, ezért el is mentem egy kipugogóshoz ahol viszont ezek az elméletek megdőltek. Amikor produkálja a zajt és lefogja a kipufogót abbahagyja de hogy kerek legyen a dolog minden rögzítés és illesztés tökéletes. Javasolta hogy cseréljük a tűzkarikát hátha az a hang oka bár az is hibátlan állapotban van. Kérdésem az lenne, hogy van e valaki akinek bármi hasonló jellegű problémája van és ha igen akkor mit javasol?
Csak alapjaraton csinalja? Valamelyik hovedo lemez nem lehet esetleg?
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

dp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1775 Dátum: 2018.03.31 00:28:58 »
Sziasztok!
Az idegösszeroppanásom nem rég vette kezdetét, amikor meleg motornál az autóból kiszállva , alapjáraton zörgő, cincogó hangot hallottam. A szerelőm katalizátorra vagy valahol kifújó kipufogóra gyanakodott, ezért el is mentem egy kipugogóshoz ahol viszont ezek az elméletek megdőltek. Amikor produkálja a zajt és lefogja a kipufogót abbahagyja de hogy kerek legyen a dolog minden rögzítés és illesztés tökéletes. Javasolta hogy cseréljük a tűzkarikát hátha az a hang oka bár az is hibátlan állapotban van. Kérdésem az lenne, hogy van e valaki akinek bármi hasonló jellegű problémája van és ha igen akkor mit javasol?
A yarisom csinált hasonló hangot alapjáraton. A hátsó kipufogó dobnál bontottam meg a csavaros kötést és a tömítést megkentem hőálló “zsírral”. Utána már csendbe volt.

artzsokisop

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1776 Dátum: 2018.03.31 15:37:39 »
Sziasztok Kedves Fórumozók / Toyota tulajok,

februárban lettem tulajdonosa egy 2006 - os 1,8 - as benzines Corolla Verso - nak. Korához képest kifejezetten jó állapotban van, augusztusban viszem műszakira, és az alap ilyenkor szokásos alkatrészek { szűrők / gyertyák } / folyadékok { fék, olaj, váltóolaj, szervóolaj / hűtőfolyadék } cseréjén kívül mindössze egy hátsó lengőkarszilent pár egy hosszbordásszíj és 1 gyújtótrafó szorult cserére, tehát alapjában véve elégedett vagyok a vétellel. Egy egyelőre feltáratlan zavaró probléma van az autóval, amihez szívesen veszek ötleteket { hátha a költséges szervízműveletek / feltárások előtt valakinek van valami konstruktív ötlete }. Tehát nagyjából 2800 és 3600 - as fordulat között { sebességfokozattól függetlenül } a még magasabb fokozatokhoz képest is hallhatóan hangosabb a motor. Húz rendesen, nem torpan, a magasabb fordulaton meg is vadul, ahogy illik, ezen a fordulaton viszont pont ha épp ide eső sebességtartományban utaznék, elég fárasztó a hang hosszú távon. Kipufogó nem lyukas, hibajelző lámpa nem világít semmi sem, az autó a vásárlás után komplett kontrollon esett át, csak ezt a problémát nem kezdtük még el célirányosan feltárni. Igen, elsősorban legcélszerűbb lett volna menni pár kilométert egy ugyanígy motorizált modellel, de sajnos ismerősi körben senki nem hajt ilyen gépet, tehát ez a verzió kiesik. Előre is köszönök bármilyen hasznos infót!

kalo1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1777 Dátum: 2018.05.26 23:57:51 »
Sziasztok, Corolla E12 Sedan csomagtartója nektek is csak lecsapva csukódik? Bármekkora erővel nyomom le, úgy nem záródik, csak ha közepes erővel lecsapom.
« Utoljára szerkesztve: 2018.05.27 00:18:07 írta kalo1 »

rbalazs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1778 Dátum: 2018.06.01 10:02:39 »
Tehát nagyjából 2800 és 3600 - as fordulat között { sebességfokozattól függetlenül } a még magasabb fokozatokhoz képest is hallhatóan hangosabb a motor. Húz rendesen, nem torpan, a magasabb fordulaton meg is vadul, ahogy illik, ezen a fordulaton viszont pont ha épp ide eső sebességtartományban utaznék, elég fárasztó a hang hosszú távon.

Ugyanezzel "szenvedek" én is egy 2005 végi sima corollával (1.6 vvti, ~150 000 km). 3000-es fordulat körül elég kellemetlen a hangja/érezhető rezonancia is erősebb. Szerelők nem észlelték a jelenséget, nem találtak semmit a kipufogórendszerrel. Amit megfigyeltem eddig:
- van, hogy kátyus földúton zötykölődés után alább hagy, egy ideig egész finoman jár (motortartó bakok? mégis valami a kipufogóval?)
- Auchan 98-ast tankolva szűkebb fordulatszámtartományban és kevésbé zavaróan jelentkezik.
- Olajcsere, gyertyacsere nem változtatott rajta.
- Nem tudom elfogadni, hogy "ez ilyen", van a családban egy t22 Avensis ugyanúgy 3zz-fe motorral, gyárinál kisebbre kopott szelephézaggal és ~400 000km-el az órájában mégis a Corollámhoz képest összehasonlíthatatlanul simábban/kellemesebb hanggal jár.

Amint lesz időm én a következőket nézném/nézetném meg: motortartó bakok, leömlő/kipufogó rendszer csatlakozások, injektorok/üzemanyag ellátás, hosszbordásszíj feszítő, szelephézagok.
Lehet az interneten találni utalásokat a műanyag szívócsonk belsejében meglazult lemez rezonanciájára is. Erről egyik szerelő sem hallott akivel beszéltem, TTG-nál volt is leszedve a szívócsonk más ügyben, ott sem találtak vele semmit, ettől még nem zárnám ki teljesen ezt a lehetőséget (bár a netre feltöltött videók alapján nekem nem ennyire nyilvánvaló a zaj minősége)

Megoldást nem találtam még, úgyhogy veled együtt kíváncsian várom én is a többi fórumozó tapasztalatát/ötleteit.


dp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1779 Dátum: 2018.06.01 20:19:56 »
 Szerintem a szívócsonk témát járjátok körbe!
https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1148.msg522170#msg522170

Calyd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1780 Dátum: 2018.07.20 21:07:22 »
Sziasztok!

Van egy 2007-es Auris-om 1.6-os benzines motorral. Kb. 1-1.5 hónapja lettem figyelmes a motor felől, jobb oldalról zörgő-rezgő hangra. Eleinte azt hittem, hogy valami tárgy zörög az autóban, de átnéztem, nem volt semmi ilyesmi. Mostanra erősödött, és úgy tűnik, hogy kb. 3000-3800-as fordulat között produkálja. Felnyitott motorháztetőnél ilyenkor tisztán látható pl. az olajszintjelző pálca foganytújának a rezgése, beremegése.

Elvittem egy helyi szervizbe, ahol mondták, hogy inkább vigyem Toyota-hoz, ott több ilyet láttak, ők egyelőre nem nagyon tudják mi lehet, tippelni nem akarnak. Elvittem a monori Toyota-hoz. Alig volt olaj a motorban, nívószintig épphogy ért. Erre azért nem gyanakodtam, mert 6000 km-rel ezelőtt volt teljes olajcsere. A lényeg, hogy azt mondták, hogy az olaj lesz a gond. A helyi szervizben meg is csináltunk egy olajcserét, bár szkeptikusak voltak, hogy olaj lenne a probléma. Ma volt az olajcsere, azt mondták járjak vele pár napot, ha nem javul menjek vissza, megnézik tüzetesebben.

A szakszerviz azt ajánlotta, hogy 0-20-as olajat töltessek bele. Azt mondták, hogy valószínű gyakrabban kell majd cserélni, kb. 2-3 olajcseréig, de így átkenne valami gyűrűsort (?), és az megoldja a láncfeszítő (?) problémáját. A helyi szerviz azt javasolta, hogy 5-35-ös olajat használjunk, mert a másik túl híg. Bocsánat, ha hülyeségeket írok, nekem ezek a számok tényleg nem mondanak semmit.

Szerintetek mi lehet a probléma? Találkoztatok ilyennel? Esetleg tipikus probléma? Mit mondjak esetleg a szerviznek, amikor visszaviszem, mit érdemes megnézni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

[Az autót tavaly vettem, 121.000 km-rel, most van benne 132.000. 126.000-nél lett cserélve szűrő, olaj stb. Ha ez számít.]

« Utoljára szerkesztve: 2018.07.20 21:12:06 írta Calyd »

AndreasH

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1781 Dátum: 2018.07.20 23:03:15 »
Calyd!

Nekem 2006-os Corollám van (1.6VVTI Hatchback SOL) 169e km-el.
A leírásodhoz hasonló zaj miatt vittem be egy független szakszervizbe, ahol azt mondták, hogy a katalizátor van széthullva, az zörög.
Nekem 2200-2400-as tartományban, meg valahol 3000 körül adja a zörgést, ami határozottan a motortér felől jön.

Mivel nem igazán hittem nekik - főleg, hogy egy korábbi fék probléma miatt sokadjára vittem vissza hozzájuk, mire megoldódott és zárásként annyit mondott a tulaj, hogy hát nem igazán értenek a japán autókhoz - elvittem a legközelebbi Toyota szervizbe.
Legnagyobb meglepetésemre ők is azt mondták, hogy a katalizátor, de csak akkor kell cserélni, ha jelez a műszerfalon a Check Engine lámpa.
Nos ez is bekövetkezett két hónapra rá, most várom a 31-ét, akkora tudtak időpontot adni.
Nem lesz olcsó (1.200€ munkadíjjal), és nagyon kíváncsi vagyok, hogy elmúlik-e a zaj...

Apró adalék, hogy mikor a Toyota diagnosztizálta a hibát, előzetesen azt mondták, hogy a katalizátort nem érdemes cserélni, mert drágább, mint az autó értéke - kvázi gazdasági totálkár. Németország.
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.20 23:13:28 írta AndreasH »
Andreas

AndreasH

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1782 Dátum: 2018.08.01 22:17:46 »
Sziasztok!

Katalizátor csere megvolt, a nagyobb tempóról történő motorfékes visszalassításkor jelentkező zaj megszűnt, de minden egyéb - az előző h.sz.-ben leírt - zaj megmaradt.
Biztosan nem a kipufogó zörög, talán csak valami hővédő lemez.
Sajnos nincs lehetőségem alámenni vagy aláfeküdni, hogy jobban megnézzem, meghallgassam, pontosan honnan jönnek a hangok.
Andreas

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1783 Dátum: 2018.08.02 20:23:11 »
Sziasztok!

Katalizátor csere megvolt, a nagyobb tempóról történő motorfékes visszalassításkor jelentkező zaj megszűnt, de minden egyéb - az előző h.sz.-ben leírt - zaj megmaradt.
Biztosan nem a kipufogó zörög, talán csak valami hővédő lemez.
Sajnos nincs lehetőségem alámenni vagy aláfeküdni, hogy jobban megnézzem, meghallgassam, pontosan honnan jönnek a hangok.

sokszor a leömlőben levő lemezek zörögnek.
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

AndreasH

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1784 Dátum: 2018.08.02 21:21:56 »
sokszor a leömlőben levő lemezek zörögnek.

Köszönöm az infót!

Végigolvastam a téma összes eddigi hozzászólását - nem volt kevés idő!  :wacko:
Az a gond, hogy nincs lehetőségem egyedül szerelgetni, főleg fedett, emelős vagy szerelőaknás hely híján.
Az utcán csak nem bontanék ennyire szét egy napi használatú autót. Inkább reménykedem, hogy nem komoly a baj.

Lassan úgyis vizsgáztatni kell, előtte beviszem egy 180e.km-es átvizsgálásra (abban sok egyéb mellett benne van a vezérműlánc ellenőrzése is), plusz megnézetem a zaj forrást, különös tekintettel: a szívócsonkot - mert erről olvastam, hogy bizonyos szériáknál okozott hasonló, fordulatszámfüggő zörejt - meg akkor a leömlőt is.
Andreas