Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 710999 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1740 Dátum: 2017.02.11 10:59:34 »
Nem, ez olyan mint egy folyamatos szelep nyitás-zárás, egyenletesen kattogó. Ha leállítom a motort, akkor nem kattog tovább. 

Nem tudom mi lehet, gondolom ha komolyabb lenne akkor a műszerfalon megjelenne a hibaüzenet. Esetleg a kipufogórendszeren valami lemez, és ahogy jár a motor az rezeg, de érdekes, hogy miért csak akkor hallom, lehet hogy a hőváltozás miatt.  :hmmmm:


Mágnesszelep Nyomásjeladó hangja lehet. Álló autónál alapjáraton hallani nekem is de nem mindig.
Folyamatos szelep nyitás-zárás, egyenletesen kattogó hang. Mint egy óra hangos ketyegése csak kicsit gyorsabban. Mikor hallod nyisd fel a motorháztetőt
levegőszűrő ház bal oldala mellett helyezkedik el. Hajolj közelebb ha jobban hallod akkor az lesz az. Gondot nem okoz.

Bandika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1741 Dátum: 2017.03.24 18:41:00 »
Sziasztok Fórumtársak!

Ma vettem egy 2007-es elvileg 110000 km-es corollát. tök szép, jó állapotban van, minden okés, kivéve ha gázt adok üresben és leveszem a lábam a pedálról, akkor egy furcs morgó-szoruló zörejt hallok, ami megszűnik, ha a fordulatszám visszacsökken alapjáratra.

2.0. D4D motor.

Előre is köszönöm a segítséget, tanácsot, véleményt!


akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1742 Dátum: 2017.03.24 20:36:51 »
kettöstömegü lendkerék??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Bandika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1743 Dátum: 2017.03.25 20:28:53 »
Szia!
Én is gondolkodtam rajta, de egy 110000 km-es autóban?
Ma reggel, hidegen nem volt hangja, de miután lecseréltem az olajat és a szűrőket, utána mentem vele egy picit.
Újra előjött a hang meleg motornál!
olyan, mintha egy nehéz korongot forgatnék a betonon, olyan az a hang

19feri89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1744 Dátum: 2017.03.27 15:29:08 »
Kedves Fórumtársak!

Furcsa zörej hallatszik a motortérből a vezérlés/szíjhajtás környékéről. Eddig a szerelő azt mondta hogy vízpumpa. Tavaly meg is állapodtunk, hogy  a következő olajcserénél a vízpumpa is cserélve lesz. Azért vártunk eddig, mert a zörejt leszámítva egyébként tünetmentes az autó. Az ominózus olajcsere megtörtént múlt héten, azonban a szerelőm felhívott és azt mondta, hogy a zaj forrása mégsem a vízpumpa (leszerelt szíjhajtás mellett is jelentkezik a hang) hanem kezdődő lánc hang, de még ellehet menni egy darabig az autóval. Arra viszont hogy mennyit lehet menni, illetve hogy  mikor  is kellene felújítani a vermű láncot illetve tartozékait  már nem tudott konkrét választ adni.  Amióta képbe került a vezérlés érthető módon még jobban zavar ez a hang, nem szeretném  tönkretenni a motort.

A zaj főleg alapjáraton illetve alacsony fordulatszámon jelentkezik, a fordulatszám emelésével nem erősödik, hidegen-melegen is halható és időnként hosszabb rövidebb időre megszűnik. Gyanakodtam a láncfeszítőre illetve olajnyomás problémára, mert a láncfeszítő környékén olajsár látható, de ez ott van amióta hozzánk került az autó  kb 30.000 km-el ezelőtt. Az olajat viszont nem eszi a motor, az utolsó 10.000 km-en konkrétan nem kellett rátölteni, az előzőnél is csak kb 1-2 dl-t ha jól emlékszem.  Az autó 13 éves, a  motorban most 245.000 km van. 1.6-os, 3ZZFE.

Van valakinek valami tapasztalata lánc hangal, vezérműlánc cserével kapcsolatban? Mégse lenne igaz hogy a vezérműlánc  kiszolgálja a motort egész élete alatt ? Okozhatja esetleg valami egyszerűbb dolog, pl a láncfeszítő a hangot? A vezérlés felújítására 120 plusz 30 - 40 munkadíjat mondtak, ami nekem reálisnak tűnik, de biztos szeretnék lenni benne, hogy tényleg szükség van rá. A fórumon, illetve a neten keresgélve nem nagyon találtam konkrét esetet, ahol valakinek láncot kellett volna cserélnie.

Elnézést a hosszúra nyúlt hozzászólásért :)  Előre is köszönöm a válaszokat, segítséget, véleményt!

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1745 Dátum: 2017.03.27 18:06:08 »
Szia!
Nekem is ilyen 1.6 Vvt-im van, csak Avensis. A vezérműlánc az élettartamra szóló elvileg. Sajnos az enyém nagyon olajfogyasztós volt (meggyűrűztettem.) Nekem innen messziről inkább "találgatós" szerelőnek tűnik a szerelőd. Ha nem a vízpumpa, akkor biztos a vezérlés... :whistling: :winkiss: :yawn: :?: Itt a fórumon is ritkán írnak lánc nyúlásról (cserélni akkor kellene). Inkább szokott előfordulni láncfeszítő hiba... ahogy írtad...  :yes: Tényleg olajsáros kicsit, végülis szinte most vetted (30E-el ezelőtt)
Én biztos, hogy "vaktában" nem cseréltetnék láncot ~160.000.- Ft-ért! :no:
Keresnék egy HOZZÁ értőbb szakit! :flowers:
Nagy baja nem hiszem hogy van! Örülj neki, hogy a tied ilyen jó, hogy nem fogyasztja az olajat. :yes:
Mindezeket csak megnyugtatásul írtam. Biztos lesz, aki tapasztaltabban is ír. :hmmmm:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1746 Dátum: 2017.03.27 21:05:15 »
Szia!
Nekem is ilyen 1.6 Vvt-im van, csak Avensis. A vezérműlánc az élettartamra szóló elvileg. Sajnos az enyém nagyon olajfogyasztós volt (meggyűrűztettem.) Nekem innen messziről inkább "találgatós" szerelőnek tűnik a szerelőd. Ha nem a vízpumpa, akkor biztos a vezérlés... :whistling: :winkiss: :yawn: :?: Itt a fórumon is ritkán írnak lánc nyúlásról (cserélni akkor kellene). Inkább szokott előfordulni láncfeszítő hiba... ahogy írtad...  :yes: Tényleg olajsáros kicsit, végülis szinte most vetted (30E-el ezelőtt)
Én biztos, hogy "vaktában" nem cseréltetnék láncot ~160.000.- Ft-ért! :no:
Keresnék egy HOZZÁ értőbb szakit! :flowers:
Nagy baja nem hiszem hogy van! Örülj neki, hogy a tied ilyen jó, hogy nem fogyasztja az olajat. :yes:
Mindezeket csak megnyugtatásul írtam. Biztos lesz, aki tapasztaltabban is ír. :hmmmm:

JAja!  Lesz(nek) ám a 20+-os(ok), aki(k) még csak most szagút(ak) néhányszor velláskúcsot  (tán),de a fenti az megyen bőszen.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

19feri89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1747 Dátum: 2017.03.30 14:39:59 »
Köszönöm a válaszokat!

Igen, a szerelő szerintem is csak találgat. Azért nem kerestem még másikat, mert róla legalább tudom hogy nem akar lehúzni. Korrekt árakon dolgoznak és számlát illetve munkalapot kapok mindenről, akkor is ha nem kérek. Ha egyszer eladásra kerül az autó ez még jól jöhet. Ha esetleg vezérlés felújításra kerül a sor, arról pláne jó lenne valami bizonyíték  ;)  A szinte nulla olajfogyasztásnak én is nagyon örülök, fiatal korában céges autó volt, benne volt a pakliban hogy lesz vele baj amikor megvettük. :)

Olvastam olyat is hogy ha megnyúlna  a lánc azt rögtön jelezné a motorhiba visszajelző lámpa és a hibakódból  egyértelműen kiderülne. Ez igaz? Van valakinek ilyen irányú tapasztalata?




Jocc89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1748 Dátum: 2017.04.27 12:44:58 »
Sziasztok!
1.6 VVTi corolla szívósor zörgésre van valakinek valami ötlete? hogyan lehet megszüntetni ezt a zavaró hangot. Olvastam korábbi bejegyzésekben hogy van rá megoldás egy csavar megfelelő elhelyezésével viszont a képek már nem érhetők el. Előre is köszönöm a segítségetek!

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1749 Dátum: 2017.04.28 08:57:03 »
Sziasztok!
1.6 VVTi corolla szívósor zörgésre van valakinek valami ötlete? hogyan lehet megszüntetni ezt a zavaró hangot. Olvastam korábbi bejegyzésekben hogy van rá megoldás egy csavar megfelelő elhelyezésével viszont a képek már nem érhetők el. Előre is köszönöm a segítségetek!

https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1148.msg522170#msg522170

itt megtalálod
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Jocc89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1750 Dátum: 2017.05.09 10:42:39 »
Köszönöm a választ deka  :D

szabilali

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1751 Dátum: 2017.05.10 18:49:04 »
Sziasztok.Nemrég vásároltam egy 2013-as auris touring sportot.80 km felett hallok zuhogást mintha helikopter rotor lenne a kocsiban de csak h gyorsan megyek.szerintetek mi lehet..de ha lasabban megyek akkor nem....Talán a gumi???

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1752 Dátum: 2017.05.11 13:49:15 »
Sziasztok.Nemrég vásároltam egy 2013-as auris touring sportot.80 km felett hallok zuhogást mintha helikopter rotor lenne a kocsiban de csak h gyorsan megyek.szerintetek mi lehet..de ha lasabban megyek akkor nem....Talán a gumi???
Gumik ellenőrzése közben/után megnézném az alját is. Előfordulhat, hogy valamelyik takaró műanyag elem libeg.
Néha egy egy patent kilazul vagy szereléskor nem jól lett rögzítve stb.
Fery

Bassreflex

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1753 Dátum: 2017.05.20 12:38:05 »
Kedves Márkatársak!

Nem teljesen ebbe a topikba való a kérdésem, de nem találtam nekem megfelelőt.
Szóval: A klímát tavaly nyáron feltöltettem, mert nem fújt hideget. Cseréltek rajta egy szelepet is, ott ahol a gázt töltik bele, mert bugyborékolt rajta kifele a cucc. Jó is volt ezidáig, most úgy érzem megint nem fúj olyan hideget amilyet kellene. Kérdésem az lenne, hogy mennyi az az idő amely után "normálisan" el kezd dolgozni a klíma? Hány perc ? Ha feltöltetem jó lesz az biztos, de gondolom valahol elszökött a gáz egy része egy év alatt. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Bassreflex

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1754 Dátum: 2017.05.22 11:20:22 »
Megoldottam a problémát, bár csak felületes magyarázatot kaptam. A fele gáz egy év alatt valahova elslisszant, hogy hol és hová az továbbra is rejtély. Leszívatták, vákumolták, megnyomatták, minden mérőműszer azt mutatta, hogy tarja a nyomást. Kíváncsi leszek egy év múlva mi lesz, de addig is 6000 Ft-ért után töltötték.