Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 711043 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #105 Dátum: 2005.04.15 12:32:36 »
Még most is...
Visszajövök :)

jano08

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #106 Dátum: 2005.04.15 13:12:32 »
Sziasztok!

Leírom a lengéscsillapítókról tapasztaltakat. 98-as corollám van és ennek a típusnak meglehetősen lágy a csillapítása és lehet , hogy ennek köszönhető a viszonylag rövid élettartama (85.000km). Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy nemrég felújíttattam -és fantasztikus is a különbség-, de azóta viszont kopog nem is kicsit, és mind a négy. Nem tudom, hogy ez hiba vagy pedig meg kell szoknom. Az ára a négy felújításnak összesen 34.000Ft volt!!! Úgy volt, hogy szétkürtölöm mindenkinek milyen olcsón lehet javíttattni, mert 1 lengéscsillapító szokott ennyibe kerülni. Olcsó húsnak híg a leve?
Jano08/ '07 Corolla Wagon 1.4, Prius III

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #107 Dátum: 2005.04.15 14:17:34 »
Idézetet írta: "obga"
Még most is...


Huha, akkor en ismerlek am teged!

Cirka 5-6 eve en is dolgoztam ott rovid ideig. Szerintem egyszerre kezdtunk ott, csak en valtottam, mert nem tetszett.

Ismeros a Lazar Peter nev?

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #108 Dátum: 2005.04.15 20:37:17 »
Idézetet írta: "jano08"
Sziasztok!

... nemrég felújíttattam -és fantasztikus is a különbség-, de azóta viszont kopog nem is kicsit, és mind a négy. Nem tudom, hogy ez hiba vagy pedig meg kell szoknom.


Hali!
Figyu, én még nem hallottam olyant, hogy a lengéscsillapítónak kopognia kéne ...  :?  Ha pedig most újíttattad fel, és érzékelhető pozitív változás, akkó különösen nem értem. Biztosan a lcsillapítók kopognak? Mert ha igen, gariban gyorsan visszavinném a szakihoz, csináljon olyan felújítást, ami nem "Ilyen ütős".... :wink:
ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #109 Dátum: 2005.04.15 23:21:44 »
Idézetet írta: "jano08"
Leírom a lengéscsillapítókról tapasztaltakat. 98-as corollám van és ennek a típusnak meglehetősen lágy a csillapítása és lehet , hogy ennek köszönhető a viszonylag rövid élettartama (85.000km). Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy nemrég felújíttattam, - és fantasztikus is a különbség - de azóta viszont kopog nem is kicsit, és mind a négy. Nem tudom, hogy ez hiba vagy pedig meg kell szoknom. Az ára a négy felújításnak összesen 34.000Ft volt!!! Úgy volt, hogy szétkürtölöm mindenkinek milyen olcsón lehet javíttattni, mert 1 lengéscsillapító szokott ennyibe kerülni. Olcsó húsnak híg a leve?

Ne idegelj, az enyémben most van 85600! :roll:  :roll:  :roll: Ugyan a 4-ből 3-nál észlelhető olajszivárgás, de még működnek.
A felújítást ha profi végzi, akkor még az eddigi élettartam felével el lehet odázni a csere időpontját. Az viszont árban kicsit magasabbnak kellett volna lennie.
music     

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #110 Dátum: 2005.04.16 00:32:41 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "obga"
Még most is...


Huha, akkor en ismerlek am teged!

Cirka 5-6 eve en is dolgoztam ott rovid ideig. Szerintem egyszerre kezdtunk ott, csak en valtottam, mert nem tetszett.

Ismeros a Lazar Peter nev?
Hogy a fenébe ne lenne ismerős!!! Basszus, kicsi a világ :!:  :!:  :!:
Visszajövök :)

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #111 Dátum: 2005.04.16 09:21:57 »
Megnéztem, hogy hol nyekereg az ülés. Sajnos nem a biztonsági öv a ludas, hanem az ülés deréktájon nyekereg. Valahol ott, ahol a háttámla állító szerkezet található.  :(
Visszajövök :)

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #112 Dátum: 2005.04.16 09:27:51 »
Idézetet írta: "obga"
Megnéztem, hogy hol nyekereg az ülés. Sajnos nem a biztonsági öv a ludas, hanem az ülés deréktájon nyekereg. Valahol ott, ahol a háttámla állító szerkezet található.  :(

Garis a történet. :wink:
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #113 Dátum: 2005.04.18 21:44:02 »
Egy igen furcsa zajt kezdek megfigyelni mostanában: amikor erősebben fékezek, akkor a fék elengedésekor, vagy ha nem engedem el a féket, akkor a karoszéria "visszabillenésekor" lehet hallani ezt a hangot. Ahhoz tudnám hasonlítani, amit a kamionok tudnak kiadni hirtelen erős fékezéskor - lehet, hogy ők is a fék elengedésekor. Ez mi lehet? Karosszéria-csavarodás, vagy valami más?
music     

saro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 443
Re: zörej a kormányzásnál
« Válasz #114 Dátum: 2005.04.18 22:01:29 »
Idézetet írta: "tasika"
Na, akkor legnagyobb örömömre,
és ÁRPI éles eszének dícséretére,
valamint mindenki okulására:

Az általam talált zaj/zörej (mert az) - amint azt Árpi megtippelte -

az ABS bekapcsolódása!!!!  :shock:  :?  :lol:

Nem tudom égő-e  :oops: , de nem is izgat különösebben, mivel tök nyugodtan alszom!  

 :D

Árpi, Köszönöm még1x a tippet, meglátogattam a szintén új versoval rendelkező kollégát és neki pont ugyanolyan hangot ad.

Peace,

tt
és benne van a kezelési kézikönyvekben is, hogy elindulás után ez a zaj az ABS bekapcsolása....

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #115 Dátum: 2005.04.19 14:54:14 »
Idézetet írta: "music"
Egy igen furcsa zajt kezdek megfigyelni mostanában: amikor erősebben fékezek, akkor a fék elengedésekor, vagy ha nem engedem el a féket, akkor a karoszéria "visszabillenésekor" lehet hallani ezt a hangot. Ahhoz tudnám hasonlítani, amit a kamionok tudnak kiadni hirtelen erős fékezéskor - lehet, hogy ők is a fék elengedésekor. Ez mi lehet? Karosszéria-csavarodás, vagy valami más?

Nem valami szisszenés féle? Mert akkor a vákuumos fékrásegítőnek a hangja lehet.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #116 Dátum: 2005.04.19 15:07:45 »
Esetleg valamelyik lengéscsillapító koszos, vagy a porvédője öregedett el... :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #117 Dátum: 2005.04.20 07:57:57 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Nem valami szisszenés féle? Mert akkor a vákuumos fékrásegítőnek a hangja lehet.

Nem. Ahhoz lehet hasonlítami, de csak távolról, amikor egy fémtárgyat, pl. egy lapátot végighúzol egy kövön.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #118 Dátum: 2005.04.20 07:58:38 »
Idézetet írta: "whis"
Esetleg valamelyik lengéscsillapító koszos, vagy a porvédője öregedett el... :roll:

Az bizony lehet, mert a jobb elsőnél már 2 éve szóltak, hogy szivárog az olaj.
music     

standup

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #119 Dátum: 2005.08.08 22:30:52 »
sziasztok,
98-as évjáratu 1.3-as corolla HB-m van, tul van már a 200.000km-en.
mostanában észrevettem, hogy magasabb fordulatnál a 3-ik segességfokozatban ha visszaveszem a gázt és motorfékkel megyek, a motorbol felerosodik a "szelepzaj" és csak a motorfék mukodése kozben lehet hallani, ha gázt adok eltűnik. Nagyobb sebességnél (pl autopályán, vagy folyamatos gyorsitásnál kovérebb gázadással pedig néha elojon az a bizonyos "csörgö" hang. Azt hallottam hogy a 4E motoroknál nem lehet szelepet állitani, igaz ez? A toyota szervizeknél akiknél korbekérdeztem mindenki mást mondott, és nem szeretném ha átvágnának. Valaki szerint szelepállitás, a másik meg azt mondja hogy lehet hogy szelepprobléma de nem lehet ugye állitani mert ez ilyen......(a vezérmuláncot a 200k-s szerviznél cserélték a gorgokkel egyutt). Ötlet? koszi.