Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 710927 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

FAQtyA

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #90 Dátum: 2005.04.09 22:33:43 »
Voltam Totya márkaszervízben és azt mondták, hogy az a csörömp a befecskendező normál üzemi hangja. Mágnesszelepek "csattogása". Lehet, hogy "vájtfülü" vagyok, mert meghallom?

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #91 Dátum: 2005.04.09 22:58:08 »
Idézetet írta: "FAQtyA"
Voltam Totya márkaszervízben és azt mondták, hogy az a csörömp a befecskendező normál üzemi hangja. Mágnesszelepek "csattogása". Lehet, hogy "vájtfülü" vagyok, mert meghallom?


Igen, ez minden nomálisabb befecskendezős gépnél hallható, a hangja típusfüggő, a csendesebb motoroknál jobban hallható, ami zajosabb, annál elnyomják az egyéb zajok.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

FAQtyA

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #92 Dátum: 2005.04.09 23:09:39 »
OK, akkor az enyém a csendesebb kategóriába tartozik.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #93 Dátum: 2005.04.12 12:30:55 »
Áthelyezve egy új topicból.
Idézetet írta: "Tasika"
"Üdv mindenkinek,
nagyon új vagyok, új az autóm is  
Nehezen leírható zajt hallok bizonyos esetekben (alább), amely leginkább ahhoz hasonlítható, mint amikor jó minőségű egy színes újság lapját lapozza az ember, csak persze sokkal erősebb. Egy olyan "surlódós-slattyanás" amely járó motor mellett is jól hallatszik.
A hang a motortér felől jön, én úgy hallom, hogy a jobb első kerék irányából.
Először azt hittem, hogy rámentem egy nylonra, amit fölkapott a kerék, vagy a kerék környéki műanyag kimozdult a helyéből. Megnézegettem - amennyire tudtam - de semmi ilyent nem láttam.
A lényeg: a hang tipikusan akkor hallatszik, amikor hátramenet után újra elindulok előrefelé. (rendszerint parkolások), különösen, ha kanyar is van a mozgásban: Y forduló, jobbra hátra + balra előre.
A kocsihoz annyira "értek", hogy vannak hengerek, meg ütemek, szóval elvi szinten. Nekem az, hogy "nyelescsapágy" (sajnos) nem mond semmit.  
Tehát ha valakinek van ötlete, hogy mi lehet ez, kérem, hogy SZÁJBARÁGÓSAN magyarázzon!  
Előre is köszi!
_________________
Corolla Verso 1.8 vvti Luna + navi + tolrad"

Egy picit megszerkesztettem, hogy átláthatóbb legyen. music

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #94 Dátum: 2005.04.12 12:36:54 »
Idézetet írta: "Misi"
Tasika írta:
"Üdv mindenkinek,

nagyon új vagyok, új az autóm is  

Nehezen leírható zajt hallok bizonyos esetekben (alább), amely leginkább ahhoz hasonlítható, mint amikor jó minőségű egy színes újság lapját lapozza az ember, csak persze sokkal erősebb. Egy olyan "surlódós-slattyanás" amely járó motor mellett is jól hallatszik.

A hang a motortér felől jön, én úgy hallom, hogy a jobb első kerék irányából.

Először azt hittem, hogy rámentem egy nylonra, amit fölkapott a kerék, vagy a kerék környéki műanyag kimozdult a helyéből. Megnézegettem - amennyire tudtam - de semmi ilyent nem láttam.

A lényeg: a hang tipikusan akkor hallatszik, amikor hátramenet után újra elindulok előrefelé. (rendszerint parkolások), különösen, ha kanyar is van a mozgásban: Y forduló, jobbra hátra + balra előre.

A kocsihoz annyira "értek", hogy vannak hengerek, meg ütemek, szóval elvi szinten. Nekem az, hogy "nyelescsapágy" (sajnos) nem mond semmit.  

Tehát ha valakinek van ötlete, hogy mi lehet ez, kérem, hogy SZÁJBARÁGÓSAN magyarázzon!  

Előre is köszi!
_________________
Corolla Verso 1.8 vvti Luna + navi + tolrad"


Áthelyezve egy új topicból.


Szia Tasika!

Mondd csak, ez egy egyszer megjelenő/észrevehető/észlelhető hang közvetlenül az indulások után? Vagy mindig hallod kis sebességnél kanyarodáskor?

ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

tasika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #95 Dátum: 2005.04.12 15:43:37 »
Idézetet írta: "hillar"


Szia Tasika!

Mondd csak, ez egy egyszer megjelenő/észrevehető/észlelhető hang közvetlenül az indulások után? Vagy mindig hallod kis sebességnél kanyarodáskor?

ÁÁ  :D  :D


Induláskor mindig. Volt már, hogy kis sebességű kanyarodáskor is hallottam, de ez csak 1-2 fordult elő, úgyhogy itt nem "fedeztem fel" semmi rendszert (mint pl. induláskor, vagy rüki után előre)

Van valami tipped???
orolla Verso 1.8 vvti Luna + navi + tolrad

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #96 Dátum: 2005.04.13 14:50:53 »
Idézetet írta: "tasika"
Idézetet írta: "hillar"


Szia Tasika!

Mondd csak, ez egy egyszer megjelenő/észrevehető/észlelhető hang közvetlenül az indulások után? Vagy mindig hallod kis sebességnél kanyarodáskor?

ÁÁ  :D  :D


Induláskor mindig. Volt már, hogy kis sebességű kanyarodáskor is hallottam, de ez csak 1-2 fordult elő, úgyhogy itt nem "fedeztem fel" semmi rendszert (mint pl. induláskor, vagy rüki után előre)

Van valami tipped???


Szia!

Mivel nem látom a tartózkodási helyed, ezért azt javasolnám, fuss össze egy "régiklubtag-újtoyotatulajdonossal" valahol, mert erősen az a gyanúm, hogy az ABS "bekapcsoló-hangját" hallod. (Minden motorindítás után előremenetben, 2 km/h sebességnél és csak egyszer, olyasmi zaj, és onnan, amit írtál ...)
De ezt meg kellene hallgatni valakinek,  - persze lehet az szerelő is, ha Toyotás - hogy teljesen megnyugodj - vagy továbblépve ezt kizárd!

Nekem/tőlem csak ennyi! Nosza, prósza!!

Hali:

ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

tasika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #97 Dátum: 2005.04.14 17:05:15 »
Idézet
Szia!

Mivel nem látom a tartózkodási helyed, ezért azt javasolnám, fuss össze egy "régiklubtag-újtoyotatulajdonossal" valahol, mert erősen az a gyanúm, hogy az ABS "bekapcsoló-hangját" hallod. (Minden motorindítás után előremenetben, 2 km/h sebességnél és csak egyszer, olyasmi zaj, és onnan, amit írtál ...)
De ezt meg kellene hallgatni valakinek,  - persze lehet az szerelő is, ha Toyotás - hogy teljesen megnyugodj - vagy továbblépve ezt kizárd!

Nekem/tőlem csak ennyi! Nosza, prósza!!

Hali:

ÁÁ  :D  :D


Árpi!
Köszi a tippet, már meg is van kivel fogok konzultálni, remélem igazad van!!!!!!!!!!! (Amúgy jó messze vagyok, azért is nem írtam be, mert a honi fizikai találkozások gyakorlatilag kizártak :-( )

tt
orolla Verso 1.8 vvti Luna + navi + tolrad

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #98 Dátum: 2005.04.14 17:34:29 »
Idézetet írta: "tasika"
Köszi a tippet, már meg is van kivel fogok konzultálni, remélem igazad van!!!!!!!!!!! (Amúgy jó messze vagyok, azért is nem írtam be, mert a honi fizikai találkozások gyakorlatilag kizártak :-( )

Ha olyan irányban vagy, amire az avatarodból következtetni lehet, akkor velem ősszel lehet, hogy tudsz találkozni... :wink:
music     

tasika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
zörej a kormányzásnál
« Válasz #99 Dátum: 2005.04.14 23:35:15 »
Na, akkor legnagyobb örömömre,
és ÁRPI éles eszének dícséretére,
valamint mindenki okulására:

Az általam talált zaj/zörej (mert az) - amint azt Árpi megtippelte -

az ABS bekapcsolódása!!!!  :shock:  :?  :lol:

Nem tudom égő-e  :oops: , de nem is izgat különösebben, mivel tök nyugodtan alszom!  

 :D

Árpi, Köszönöm még1x a tippet, meglátogattam a szintén új versoval rendelkező kollégát és neki pont ugyanolyan hangot ad.

Peace,

tt
orolla Verso 1.8 vvti Luna + navi + tolrad

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Re: zörej a kormányzásnál
« Válasz #100 Dátum: 2005.04.15 08:10:51 »
Idézetet írta: "tasika"
Na, akkor legnagyobb örömömre,
és ÁRPI éles eszének dícséretére,
valamint mindenki okulására:

Az általam talált zaj/zörej (mert az) - amint azt Árpi megtippelte -

az ABS bekapcsolódása!!!!  :shock:  :?  :lol:

Nem tudom égő-e  :oops: , de nem is izgat különösebben, mivel tök nyugodtan alszom!  

 :D

Árpi, Köszönöm még1x a tippet, meglátogattam a szintén új versoval rendelkező kollégát és neki pont ugyanolyan hangot ad.

Peace,

tt

Hidd el, veszettül örülök neki én is!! Toyota - semmi baj nincs vele, és ez a legfontosabb.
No, és nem a Te hibád - tehát cseppet sem égő!! - hogy ezt nem tudtad, mert akitől vetted, annak kellett volna elmondania neked!!
Sok örömet még az autódhoz!!
Hali:
ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #101 Dátum: 2005.04.15 10:26:47 »
Tegnap elkezdett rázós úton pattognyi-nyekeregni alattam az ülés. Ha megmoccanok is ugyanez a helyzet.
Állítottam kicsit a háttámla pozícióján, akkor elmúlt, de így meg nem igazán kényelmes.
Van valami tippetek, hogy mit szedjek szét, nézzek meg, vagy hova rúgjak bele?  :twisted:
Engem eléggé idegesít ez a pattogás, a rádiót meg nem akarom üvöltetni...
Visszajövök :)

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #102 Dátum: 2005.04.15 10:46:38 »
Idézetet írta: "obga"
Tegnap elkezdett rázós úton pattognyi-nyekeregni alattam az ülés. Ha megmoccanok is ugyanez a helyzet.
Állítottam kicsit a háttámla pozícióján, akkor elmúlt, de így meg nem igazán kényelmes.
Van valami tippetek, hogy mit szedjek szét, nézzek meg, vagy hova rúgjak bele?  :twisted:
Engem eléggé idegesít ez a pattogás, a rádiót meg nem akarom üvöltetni...


Nembiztos hogy az ules. Nekem a biztonsagi ov csatja csinalt ilyeneket. Meg kellett picit olajoznom, ott ahol hozza van fogatva a padlohoz, a kezifek mellett.

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #103 Dátum: 2005.04.15 11:07:29 »
Köszi. Du. megnézem.
Visszajövök :)

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #104 Dátum: 2005.04.15 11:14:43 »
Idézetet írta: "obga"
Köszi. Du. megnézem.

obga! Te nem meloztal veletlenul regen a Tungsramnal?