Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 710795 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1080 Dátum: 2010.11.19 15:15:26 »
Melák első kérdése jogos.
Egyébként mi a csikorgás/ciripelés... oka? Ha az amit néhány bejegyzéssel előbb írtam az enyémnél, akkor a tárcsa az enyhe de állandó súrlódástól bizonyára forró, a felni meg minimum meleg. Ez pedig hosszabb távon a tárcsát is kivégzi és ekkor már a zaj lesz a legkisebb problémád.
Igaz!
Megnézem a melegedést és a tárcsák állapotát is.
Fery

mravikt

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
    • My Gallery
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1081 Dátum: 2010.11.20 18:31:27 »
Sziasztok!

2007-es D-CAT Aurist hajtok, és az alábbi problémát vettem észre autópályatempónál. 135-140-ig ok, aztán innen gyorsítás közben erős vibráció lesz úrrá a kocsin, ami elmúlik mikor beállok egy sebességre... Fura. Nemrég lettek felrakva téligumik új felnikkel, azelőtt nem csinálta. Lehet, hogy nincs jól kiegyensúlyozva valamelyik...? Meg egy régebbi keletű: 100-110 feletti tempónál folyamatosan szabályos időközönként búgást hallani, mintha pulzálna valami. Ötletek, hasonló tapasztalatok?  :helpsmilie:

Válaszaitokat előre is köszönöm,
MT
Toyota Corolla Wagon 1.4 VVT-i Sol ('05)
Toyota Auris 2.2 D-CAT ('07)

falusi1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1082 Dátum: 2010.11.25 22:12:08 »
Sziasztok!

2007-es D-CAT Aurist hajtok, és az alábbi problémát vettem észre autópályatempónál. 135-140-ig ok, aztán innen gyorsítás közben erős vibráció lesz úrrá a kocsin, ami elmúlik mikor beállok egy sebességre... Fura. Nemrég lettek felrakva téligumik új felnikkel, azelőtt nem csinálta. Lehet, hogy nincs jól kiegyensúlyozva valamelyik...? Meg egy régebbi keletű: 100-110 feletti tempónál folyamatosan szabályos időközönként búgást hallani, mintha pulzálna valami. Ötletek, hasonló tapasztalatok?  :helpsmilie:

Válaszaitokat előre is köszönöm,
MT
Elég rejtélyes a jelenség, ez azon is látszik, hogy nem igen van válasz. Én sem tudom az okot, de a közel 40 éves vezetési gyakorlatom birtokában van véleményem.
Valószínűleg nem kerékcentírozási brobléma, mert az leginkább a 80-130 km/h tartományban jelentkezik a legerősebben és akkor is érződik ha a kocsi üresben fut vagy csak a sebességet tartod. A vibráció ez esetben a legerősebben a kormányművön érződik. A téli gumik sem okozhatják, amennyiben a 140 km/h-nak megfelelő sebességtartományt még bírják.(Nézd meg a betűjelét és abból kiderül.) Gyanakodhatnék még a féltengelyekre is, amik a búgó hangot is adhatják de nincs értelme találgatni. Vidd el szakszervízbe és menjetek egy bróbakört. Addig nem javaslom, hogy száguldozz vele, főleg ne 130 fölött. A megfejtésre én is kíváncsi vagyok.

mravikt

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
    • My Gallery
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1083 Dátum: 2010.11.26 10:03:39 »
Köszi a válaszodat. Épp most adódott, hogy Németországba kellett mennem, ugye végig AP, úgyhogy volt időm tapasztalni. Azt vettem észre, hogy a vibráció érdekes módon csökkent,  de az egész valahogy nem megy olyan simán, ahogyan illene. Búg, és nagy a menetzaj. Összehasonlításként a Corollában ennél a tempónál (130-150) némi szélzajon kívül nem hallottam mást. Amúgy a gumi 210-ig hitelesített, vadiúj Pirelli Sottozero.
Ezzel a röpke 1400 km-es úttal pont elérte az 105.000-t az óraállás, úh. hamarosan viszem kötelezőre, hátha kiderítik mi a baja. Hallottam valami olyat is, hogy az alsó védőlemez meglazul, és az kezdhet rezonálni... erről mi a véleményed?
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.26 12:15:21 írta kleingy »
Toyota Corolla Wagon 1.4 VVT-i Sol ('05)
Toyota Auris 2.2 D-CAT ('07)

falusi1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1084 Dátum: 2010.11.26 11:46:41 »
Védőlemezről, mint zajforrásról ebben a topicban már többször olvastam, de nekem nem volt még ilyen gondom. Javaslom, hogy állj rá egy aknára és nézd meg.
Egyébként egy  2000 cm3, 2008-as évjáratú diesel Corollám van és már kisebb tempónál sem hallok a menetzajon kívül mást.
Még talán annyit, hogy a téli gumi nekem is zajosabb a nyárihoz képest (bridgestone mindkettő), de vibrációról szó sincs. A pirelli egy kiváló márka az sem okozhat ilyet, amit az általad írt csökkenő vibráció is jelez.
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.26 12:15:47 írta kleingy »

mravikt

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
    • My Gallery
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1085 Dátum: 2010.11.26 18:48:39 »
Védőlemezről, mint zajforrásról ebben a topicban már többször olvastam, de nekem nem volt még ilyen gondom. Javaslom, hogy állj rá egy aknára és nézd meg.
Egyébként egy  2000 cm3, 2008-as évjáratú diesel Corollám van és már kisebb tempónál sem hallok a menetzajon kívül mást.
Még talán annyit, hogy a téli gumi nekem is zajosabb a nyárihoz képest (bridgestone mindkettő), de vibrációról szó sincs. A pirelli egy kiváló márka az sem okozhat ilyet, amit az általad írt csökkenő vibráció is jelez.
Igen, azt kéne. Majd a kötelezőn. Sajnos nincs aknám a kert végében. :) 2 lityós Corolla... hmm nem hangzik rosszul. Hogy megy? Csak a két "végét" vezettem idáig (1.4-2.2), kíváncsi vagyok a kétliteresre. Hallásra kicsit kevésnek tűnik a 126 LE,a többi 2.0 140 környékén mozog. Vélemény?
Toyota Corolla Wagon 1.4 VVT-i Sol ('05)
Toyota Auris 2.2 D-CAT ('07)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1086 Dátum: 2010.11.27 12:56:27 »
Köszi a válaszodat. Épp most adódott, hogy Németországba kellett mennem, ugye végig AP, úgyhogy volt időm tapasztalni. Azt vettem észre, hogy a vibráció érdekes módon csökkent,  de az egész valahogy nem megy olyan simán, ahogyan illene. Búg, és nagy a menetzaj. Összehasonlításként a Corollában ennél a tempónál (130-150) némi szélzajon kívül nem hallottam mást. Amúgy a gumi 210-ig hitelesített, vadiúj Pirelli Sottozero.
Ezzel a röpke 1400 km-es úttal pont elérte az 105.000-t az óraállás, úh. hamarosan viszem kötelezőre, hátha kiderítik mi a baja. Hallottam valami olyat is, hogy az alsó védőlemez meglazul, és az kezdhet rezonálni... erről mi a véleményed?
Ilyen dolog simán előfordulhat, de nem csak az Aurisszal, hanem bármelyik más márkájú-típusú autóval, aminek van alsó motorvédő burkolata. Az ezeket tartó kis - valószínűleg - műanyag patentok elfáradnak, kirázkódnak, netán szerviz alkalmával nem lett mind visszarakva. Ez könnyen orvosolható dolog. Remélem, nem komolyabb a helyzet, igazából meglepne, ha mégis.
Esetleg a hangos gördülést könnyedén okozhatja a Bridgestone gumi maga. Ez ugyanis a prémium gumik közül a legkeményebb - ezzel együtt -, a legmasszívabb gumi is, általában jobban ellenáll a padkázásnak, nem jellemző rá, hogy csak úgy szál szakadásos lesz. Ezzel együtt, azonban adódik a másik oldala, hogy hangosabban gördül, és keményebb - pontatlan szóval - döcögősebb futású, mint egy Pirelli, Michelin, Dunlop, stb. Persze használati értéke ettől még nagyon magas ennek a guminak, nekünk Potenza volt a OFF G astránkon ON és maximálisan elégedettek voltunk vele. Szóval, ha gyári gumikról van szó, akkor azok már 3 évesek, így szép lassan veszíteni kezd a kezdeti rugalmasságából és okozHAT megnövekedett surrogást menet közben. Ez nem szentírás, csak LEHETőség.
A gumjaid újak, ezt írtad. A felnik meg lettek takarítva átszereléskor a kerék belső felületére ragadt-száradt szennyeződésektől, sártól? Mert éppenséggel ez is rázhatja a kormányt nagyobb sebességnél.
Azt, viszont nem teljesen értem, hogy csak sebességnövelésnél ráz, ha beállsz egy bizonyos tempóra és tartod, akkor már nem.  :hmmmm: Szinte biztos, hogy nem kerék probléma, inkább hajtásra gondolok, vagy futóműre, bár utóbbi is sántít, hiszen akkor is rázna szerintem folyamatosan.
Mindenképpen vidd szervizbe, hogy mozgassák át a futóművedet.
 ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mravikt

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
    • My Gallery
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1087 Dátum: 2010.11.27 13:08:02 »
Igen, remélem nem nagyobb a baj... Végiggondolva a gyorsításkor jelentkező remegést, még akár az is visszavezethető erre. Mikor gyorsítok ugye felpörög a motor, ergo jobban is rázkódik.. és ha ezt pont azon a frekvencián teszi, mint az amúgy is mozgó lemez, akkor a kettő felerősítheti egymást. Az enyémen Pirelli van, falusi1 kollégáén van Bridgestone. A felni meg vadiúj, 16"-os alu. Nem lett átszerelve.
Szóval summa summarum remélem, hogy csak a lemez, és nem valami futómű, ne adj' Isten hajtási probléma.
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.27 17:06:50 írta kleingy »
Toyota Corolla Wagon 1.4 VVT-i Sol ('05)
Toyota Auris 2.2 D-CAT ('07)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1088 Dátum: 2010.11.27 14:10:00 »
Az lehet, hogy alapjátaton, kis fordulaton is berezonálnak ezek a lemezek? :hmmmm:

mravikt

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
    • My Gallery
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1089 Dátum: 2010.11.27 15:46:52 »
Az lehet, hogy alapjátaton, kis fordulaton is berezonálnak ezek a lemezek? :hmmmm:
Passz. Neked is ez a problémád? Nekem alapjáraton diesel létére alig van hangja a kocsinak.
Toyota Corolla Wagon 1.4 VVT-i Sol ('05)
Toyota Auris 2.2 D-CAT ('07)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1090 Dátum: 2010.11.27 17:46:38 »
Nem tudom ,hogy hangos-e. minden relativ. Jazz van még  nekünk, annak  a motorjának semmi hangja, csak a futóműnek, de az rendessen.
De azért van ez a berezonálás vagy kerregés. Jobb lenne ha csak valami berezonálna, mintha a klimakompresszor lenne :D

Hege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
  • 1.4D-4D 2007
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1091 Dátum: 2010.11.27 19:24:55 »
Nekem is csendes az autó, igaz még nem mentem vele többet 150-nél. Csak a szélzaj jelentős, de semmi viráció nincs. Annakidején egy tesztút alkalmával mentem 170-et is dízellel (Toyota Road Service), és még ott sem volt semmi különös.

falusi1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1092 Dátum: 2010.11.29 10:17:04 »
Védőlemezről, mint zajforrásról ebben a topicban már többször olvastam, de nekem nem volt még ilyen gondom. Javaslom, hogy állj rá egy aknára és nézd meg.
Egyébként egy  2000 cm3, 2008-as évjáratú diesel Corollám van és már kisebb tempónál sem hallok a menetzajon kívül mást.
Még talán annyit, hogy a téli gumi nekem is zajosabb a nyárihoz képest (bridgestone mindkettő), de vibrációról szó sincs. A pirelli egy kiváló márka az sem okozhat ilyet, amit az általad írt csökkenő vibráció is jelez.
Igen, azt kéne. Majd a kötelezőn. Sajnos nincs aknám a kert végében. :) 2 lityós Corolla... hmm nem hangzik rosszul. Hogy megy? Csak a két "végét" vezettem idáig (1.4-2.2), kíváncsi vagyok a kétliteresre. Hallásra kicsit kevésnek tűnik a 126 LE,a többi 2.0 140 környékén mozog. Vélemény?
Igen valóban kevésnek tűnik a 2000 cm3-hez képest, de szerintem meglehetősen dinamikus. A nyomatéka 300 és elég jól visszi a valamivel több mint 1400 kg-ot. Én nem vezettem még sem az 1.4-et sem  2.2-t, így nincs összehasonlítási alapom, de a szervízben azt mondták, hogy ez a legjobban eltalált motor. A legújabb 2.2 D-kat motorról nincsenek túl jó véleménnyel.
Az átlagfogyasztásom, a fedélzeti számítógép szerint, nem éri el a 6 litert, bár a pályán sem megyek sokat 130 felett, viszont elég sokat használom BP-en. A legjobban az tetszik, hogy még hatodikban is imponálóan gyorsul.

mravikt

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
    • My Gallery
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1093 Dátum: 2010.11.29 11:13:31 »
Jesszus, az is ilyen nehéz?! Ez is, mikor néztem először a forgalmiban.. 1435 kg. A benzines meg 1200 valamennyi... :eek: És még büszkék, hogy milyen könnyű dieselmotorokat csinálnak. :) Mit mondanak, miért nincs jó véleményük a 2.2-esről? Eddig szerencsére semmi gond nem volt vele... lekopogom. Bár a fogyasztás inkább 7,5, mint 6 liter. Mennyit számít az a két deci hengerűrtartalom különbség...
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.29 13:43:26 írta kleingy »
Toyota Corolla Wagon 1.4 VVT-i Sol ('05)
Toyota Auris 2.2 D-CAT ('07)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1094 Dátum: 2010.11.29 11:18:08 »
...meg az, hogy teljesitmenyre van hangolva  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX