Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 716914 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1065 Dátum: 2010.10.22 13:32:17 »
Ez kisertetiesen ugyanaz, mint ami Anubisnak volt! Keress ra a hozzaszolasaiban. Valami berohadt neki. Azt kellett cserelni es minden ok volt.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1066 Dátum: 2010.10.22 23:48:44 »
Ez kisertetiesen ugyanaz, mint ami Anubisnak volt! Keress ra a hozzaszolasaiban. Valami berohadt neki. Azt kellett cserelni es minden ok volt.


Megnézem.. ha jól emlékszem nagyjából egyszerre szereztük be a verdákat! ::)
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1067 Dátum: 2010.10.22 23:51:29 »
Nem kopott még el és nem lehet, hogy a kopásjelző szól? Az szokott tipikusan így viselkedni.  :hmmmm:

Kösz az ötletet .. ma pl. csendes volt egész nap.. míg be nem fordultam a garázsba, na akkor hangszínben és magasságban az egész napot bepótolta!  :wacko: Rá fogok kérdezni erre is! :hmmmm:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1068 Dátum: 2010.10.30 21:58:15 »
Nem kopott még el és nem lehet, hogy a kopásjelző szól? Az szokott tipikusan így viselkedni.  :hmmmm:

A szervizben direkt rákérdeztem, de jó állapotú, nincs elkopva, viszont visít továbbra is rendesen.. :(
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1069 Dátum: 2010.10.31 06:53:08 »
Swiften volt ilyen: mindenki mást mondott, pl az is lehet ,hogy kis kavics szorul a porvédő alá- bár azt is néztük, de utánna is csikorgott.

falusi1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1070 Dátum: 2010.11.15 19:21:14 »
De csak fekezeznel csinalja? Mert mostanaban irtak, hogy van, akinek pont fekezes hatasara csendesedik el. Ebben az esetben mas alkatresz a ludas.

Nem ennyire egyszerű a felállás. Egyébként nem csak fékezésnél, van hogy folyamatosan km-eken keresztül, aztán csend.. aztán megint. A szervizben azt mondták, hogy fékezéskor azért csendesedik el, mert ilyenkor a csikorgást okozó szemcsék "letisztulnak" a felületről. Ez van amikor bejön, van amikor nem. Mondjuk 130 autópályán, csikorog már 20 kmen keresztül.. kisebb fékek, fékezés ideje alatt nem csikorog, aztán újra. Mondjuk satuféket ott (autópályán) nem próbáltam..  :ph34r: 
Nekem 50000km után a bal hátsó féknél volt hasonló zaj. A féktárcsa és már a felni is melegedett. A hiba az volt - a szervíz ezt meg is erősítette -, hogy a fékbetét valamilyen ok folytán fekézés után nem ment vissza a helyére, hanem hozzáért a tárcsához és enyhén súrlódott. A kocsi teljesítményén nem éreztem (2000 köbös dízel). A hangot a feleségem vette észre, aki a bal hátsó ülésen ült. Fékezéskor mindig elhallgatott, mert akkor a betétek teljes felülettel simultak a tárcsához. Nem biztos, hogy az előbbiekben tárgyalt esetekben is erről van szó, de ez "csikorgást okozó szemcsék" duma szerintem kormolás, még akkor is ha a szervízben mondták.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1071 Dátum: 2010.11.15 20:15:48 »

Nekem 50000km után a bal hátsó féknél volt hasonló zaj. A féktárcsa és már a felni is melegedett. A hiba az volt - a szervíz ezt meg is erősítette -, hogy a fékbetét valamilyen ok folytán fekézés után nem ment vissza a helyére, hanem hozzáért a tárcsához és enyhén súrlódott. A kocsi teljesítményén nem éreztem (2000 köbös dízel). A hangot a feleségem vette észre, aki a bal hátsó ülésen ült. Fékezéskor mindig elhallgatott, mert akkor a betétek teljes felülettel simultak a tárcsához. Nem biztos, hogy az előbbiekben tárgyalt esetekben is erről van szó, de ez "csikorgást okozó szemcsék" duma szerintem kormolás, még akkor is ha a szervízben mondták.
Na igen és a happy end? Tanulság?
Fery

falusi1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1072 Dátum: 2010.11.16 20:41:30 »

Nekem 50000km után a bal hátsó féknél volt hasonló zaj. A féktárcsa és már a felni is melegedett. A hiba az volt - a szervíz ezt meg is erősítette -, hogy a fékbetét valamilyen ok folytán fekézés után nem ment vissza a helyére, hanem hozzáért a tárcsához és enyhén súrlódott. A kocsi teljesítményén nem éreztem (2000 köbös dízel). A hangot a feleségem vette észre, aki a bal hátsó ülésen ült. Fékezéskor mindig elhallgatott, mert akkor a betétek teljes felülettel simultak a tárcsához. Nem biztos, hogy az előbbiekben tárgyalt esetekben is erről van szó, de ez "csikorgást okozó szemcsék" duma szerintem kormolás, még akkor is ha a szervízben mondták.
Na igen és a happy end? Tanulság?
Elvittem a kocsit a szervízbe és megjavították. Azt mondták, hogy a betét elkoszolódás, vagy rozsdásodás miatt megszorult és nem ment vissza a helyére. Az end meg attól volt happy, hogy a kocsi még garanciális és a javítás nem került egy fillérembe sem. A  tanulság pedig - bár nem az én konkrét esetemhez kapcsolódik - talán az lehet, hogy a szervíztől, még ha korrekt is mint az enyém, ne fogadjuk el  túl hamar, hogy egy észlelt jelenség nem hibára utal, ha az egyébként nem olvasható az adott tipushoz mellékelt, ma már kisebb regény méretűre duzzadt leírásban.

falusi1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1073 Dátum: 2010.11.16 21:02:47 »
sziasztok nekem 1.4 vvti 2003 as om van és észrevettem h mikor üzemmeleg ciripelni kezd a kocsi a motortérből jön a hang de nem felülről nem a szelepek meg hidrotőkéktől nem is a vízpumpa felől... egyszerűen tippem sincs h honnan pontosan ha a motornál hallgatom felülről akkor nem hallom ha pedig kintről akkor meg olyan mintha a motor alól jönne a hang. jah és csak alapjáraton és üzem melegen ... valakinek tippje? holnap az egész kocsit átvizsgálom.... lehet h hozzákapcsolódik:alapjáratom nagyon kaki... és akkor jo az alapjáratom hogy ha fel van kapcsolva a lámpa akkor emelkedik 700 ra ha lekapcsolom akkor 600-620...nem fordítva kéne lenni h ha felkapcsolom lejjeb megy picit? :) köszi előre is a válaszokat..
Ez év februárjában írtam le a tiédhez hasonló esetemet. Nem állítom, hogy ugyanaról lehet szó, de megkíméllek a keresgetéstől ezért röviden megismétlem: A motorháztető rögzítésére szolgáló  "fül" és az a "kampó" amibe a fül beleakad - arról beszélek amit úgy nyitsz ki, hogy a motorház teteje alá, elől benyúlva  kiakasztasz - fémesen érintkezik és ez adta alapjáraton a hangot. Úgy szüntettem meg, hogy a fülre tekertem szigetelő szalagot. Hozzá kell tennem, hogy az enyém 2000 köbcentis dízel, ami azért ha beindul jobban kihozza az illesztési hibákat, mint egy finom benzinmotor.

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1074 Dátum: 2010.11.17 19:39:04 »
Nem biztos, hogy az előbbiekben tárgyalt esetekben is erről van szó, de ez "csikorgást okozó szemcsék" duma szerintem kormolás, még akkor is ha a szervízben mondták.

Két szervizben is "szemcséztek". Aztán az egyik (nagyobb és jobb nevű) azt mondta együtt kell élni a vele, a másik azt mondta cseréli gariba! :flowers:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

falusi1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1075 Dátum: 2010.11.17 22:43:34 »
Nem biztos, hogy az előbbiekben tárgyalt esetekben is erről van szó, de ez "csikorgást okozó szemcsék" duma szerintem kormolás, még akkor is ha a szervízben mondták.

Két szervizben is "szemcséztek". Aztán az egyik (nagyobb és jobb nevű) azt mondta együtt kell élni a vele, a másik azt mondta cseréli gariba! :flowers:
Hiszek neked.  Kíváncsi lennék, hogy a vezérképviselet mit szólna ahhoz a válaszhoz " együtt kell élni vele". Továbbá kíváncsi lennék arra, hogy mit lépne a vezérképviselet, ha valaki - a tárgyalt ciripelő fékbetéttel rendelkező autók tulajdonosai nevében hozzájuk fordulva - felsorolná nekik azokat a szervizeket, amelyek javítás helyett "szemcséznek" illetve együttélésre buzdítanak.  Mindezek mellett tiszteletem annak a szerviznek is - az enyémen kívül - amelyik garanciában kicseréli neked. (Mellesleg ez is az általam előbb említett egyes szervizek kormolására utal.)

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1076 Dátum: 2010.11.18 12:39:15 »
Szerencsés lennék akkor? A csikorgás miatt az első betéteket kicserélték, igaz először "rágózták", az nem vált be!
Mostanra a hátsók csikorognak, nem hinném azt, hogy most kicserélik 60E km-nél!!!  :whistling:
Fery

kissanya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 155
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1077 Dátum: 2010.11.18 20:00:25 »
Szerencsés lennék akkor? A csikorgás miatt az első betéteket kicserélték, igaz először "rágózták", az nem vált be!
Mostanra a hátsók csikorognak, nem hinném azt, hogy most kicserélik 60E km-nél!!!  :whistling:

Ha garis még, akkor  miért ne cserélnék ki a hátsókat is? Amugy hova hordod szervízbe?
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1078 Dátum: 2010.11.18 20:31:35 »

Ha garis még, akkor  miért ne cserélnék ki a hátsókat is? Amugy hova hordod szervízbe?
Az elsőkkel először a hézagoló/ragasztó módszert alkalmazták (nem vált be).
Tsusho-hoz viszem mindig szervizbe, eddig nagyon korrektek voltak!
Fery

falusi1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1079 Dátum: 2010.11.18 21:26:42 »
Szerencsés lennék akkor? A csikorgás miatt az első betéteket kicserélték, igaz először "rágózták", az nem vált be!
Mostanra a hátsók csikorognak, nem hinném azt, hogy most kicserélik 60E km-nél!!!  :whistling:
Melák első kérdése jogos.
Egyébként mi a csikorgás/ciripelés... oka? Ha az amit néhány bejegyzéssel előbb írtam az enyémnél, akkor a tárcsa az enyhe de állandó súrlódástól bizonyára forró, a felni meg minimum meleg. Ez pedig hosszabb távon a tárcsát is kivégzi és ekkor már a zaj lesz a legkisebb problémád.