Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 710721 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1050 Dátum: 2010.09.06 19:14:39 »
lehet a kipufogó hővédője  nekem már cserélték

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1051 Dátum: 2010.09.07 14:02:16 »
tom74 -
Igen, lehet, de az a hang inkább középtájról jön  ;) nekem csere helyett meg lett igazítva.

istvanf -
Voltál mostanában szervizben? pl.: Nézd meg a motort burkoló műanyag a helyére lett-e rendesen nyomva. Na az is tud rezegni!

Pár hete alulról "megmozgattam" az alsó takaró műanyag lemezt, meglehetősen szellősen tud az is mozgolódni. :wacko:
Legközelebb a doblemez környékét is fogom vizslatni mert az is gyanús...
Fery

bl89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1052 Dátum: 2010.10.01 22:08:53 »
Sziasztok !

Nemrég vettem egy új 1.6-os benzines Corollat. Eddig minden ok egy dolgot kivéve. A 3. héten valami furcsa nyikorgást hallottam a csomagtér felől főleg akkor amikor az autó két oldala különböző magasságban volt: pl. bejáróra való befordulás vagy fekvő rendőrön fél oldallal áthaladás.
Elvittem a szervízbe és mondták, hogy gyárilag nem húzzák meg a kalaptartóba rakott hangszórók rögzítőcsavarjait és ez egy ismert probléma. Meghúzták a csavarokat és tényleg minden OK volt.
Kb. 2 hétig, amikor az egész újra kezdődött. Akkor megint visszavittem, ahol mondták hogy én vagyok az első akinél újra előjött ez probléma. Megnézték és mondták, hogy valamiért újra lelazultak a csavarok. Ezért (?) rendeltek új csavarokat. 1 hét múlva kicserélték a csavarokat, de a probléma továbbra is meg van. Jövő héten viszem újra az autót, de nem vagyok biztos benne, hogy sikerül megoldani a dolgot.
Amit már én is láttam a második alkalom után, hogy a rögzítő csavarok egy idő tényleg lelazulnak....

Esetleg valaki találkozott már hasonló problémával ?

Előre is köszi a válaszokat !

Béla

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1053 Dátum: 2010.10.02 14:15:25 »
Nem értem miért új csavarokkal próbálkoznak, miért nem kenik meg a menetet egyszerűen menetrögzítő ragasztóval... Akkor sose lazulna meg többé!
Xanyi

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1054 Dátum: 2010.10.07 21:29:30 »
sziasztok nekem 1.4 vvti 2003 as om van és észrevettem h mikor üzemmeleg ciripelni kezd a kocsi a motortérből jön a hang de nem felülről nem a szelepek meg hidrotőkéktől nem is a vízpumpa felől... egyszerűen tippem sincs h honnan pontosan ha a motornál hallgatom felülről akkor nem hallom ha pedig kintről akkor meg olyan mintha a motor alól jönne a hang. jah és csak alapjáraton és üzem melegen ... valakinek tippje? holnap az egész kocsit átvizsgálom.... lehet h hozzákapcsolódik:alapjáratom nagyon kaki... és akkor jo az alapjáratom hogy ha fel van kapcsolva a lámpa akkor emelkedik 700 ra ha lekapcsolom akkor 600-620...nem fordítva kéne lenni h ha felkapcsolom lejjeb megy picit? :) köszi előre is a válaszokat..
'03 Corolla E12 4zz-fe

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1055 Dátum: 2010.10.07 21:32:50 »
Plusz terhelés hatására a Toyota motorok feljebb emelik a fordulatszámot. Már az én régebbi motorom is ilyen. Ez így jó.
         

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1056 Dátum: 2010.10.07 21:51:38 »
Plusz terhelés hatására a Toyota motorok feljebb emelik a fordulatszámot. Már az én régebbi motorom is ilyen. Ez így jó.
köszi:) még olyanra is gondoltam h ami szabályozza az alapjáratot esetleg gyengélkedik és az adja azt a hangot? jellegzetes ciripelés...
'03 Corolla E12 4zz-fe

repist

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1057 Dátum: 2010.10.10 20:09:06 »
Nekem egyszerűen nem tudják megoldani az Aurison a hátsó fék nyikorgását.  :helpsmilie: Már többször javították, mert mindig megszorul a betét. A legutólsó javítás óta éktelenül hangos nyikorgás jön jobb hátulról, bár érdekes módon néha megszűnik. A betéteket is több alkalommal cserélték már. Nem tudom, hogy mi lenne a megoldás, mert szűk egy év múlva lejár a gari és utána nem igazán szeretném jó pénzért állandóan szervízbe hordani.  :?:

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1058 Dátum: 2010.10.19 13:35:07 »
Sziasztok.Nem régiben vettem egy 2003 as 1.4-es Hatcback-et és nemtudok rájöni arra hogy a belemegyek valamu kátyúba vagy útegyenetlenségbe akkor bal hátúlról  az ajtó felöl kattanó hangöt lehet hallani (az ajtó jól be van csukva)de ez nem rendszeres csak néha jön elő, ha valaki tudna segíteni azt megköszöném.

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1059 Dátum: 2010.10.21 21:02:47 »
Auris 1.4 dízel. Elégedett vagyok vele és szeretem vezetni, csak mostanában árnyékolja be a stabil megszokottságot a féktárcsák újbóli visítása. 45e szerviz után mikor jeleztem a problémát, azt mondták, nem lehet mit tenni, a betét nem kopott, ugyanezt a típust tudják bele visszatenni (10 km körül volt az első csere még átvétel után), sőt esetleg csak tárcsával együtt tudják cserélni, de nem indokolt az állapota alapján. Van valakinél még ilyen jellegű probléma? Mi az általános álláspont most ezzel kapcsolatban? (40akárhányezer km-en keresztül nem volt gond vele a csere után, most jelentkezett a probléma újra).
A másik, hogy a jobb oldali visszapillantó felől egy ideje szélzajt hallok. A külső része megütődött, két kis karcolás van a peremén, viszont sem én sem a szerviz nem vett észre semmilyen deformációt, ami a zajt okozza, sem a tükörnél, sem körülötte. Lapátok esetleg? Valakinek ötlete van-e esetleg?  :ph34r:  :hmmmm: 
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1060 Dátum: 2010.10.22 10:02:35 »
Auris 1.4 dízel. Elégedett vagyok vele és szeretem vezetni, csak mostanában árnyékolja be a stabil megszokottságot a féktárcsák újbóli visítása. 45e szerviz után mikor jeleztem a problémát, azt mondták, nem lehet mit tenni, a betét nem kopott, ugyanezt a típust tudják bele visszatenni (10 km körül volt az első csere még átvétel után), sőt esetleg csak tárcsával együtt tudják cserélni, de nem indokolt az állapota alapján. Van valakinél még ilyen jellegű probléma? Mi az általános álláspont most ezzel kapcsolatban? (40akárhányezer km-en keresztül nem volt gond vele a csere után, most jelentkezett a probléma újra).
A másik, hogy a jobb oldali visszapillantó felől egy ideje szélzajt hallok. A külső része megütődött, két kis karcolás van a peremén, viszont sem én sem a szerviz nem vett észre semmilyen deformációt, ami a zajt okozza, sem a tükörnél, sem körülötte. Lapátok esetleg? Valakinek ötlete van-e esetleg?  :ph34r:  :hmmmm: 
Szerintem a fékbetéttel van a gond. nekem a gyári eredeti van benne  60ekm után sincs hangja és alig kopott. Viszont a féktárcsának már van rendessen vála, saccra 1-2mm között.
Miért kellet az eredeti gyárit kicserélni? :hmmmm:

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1061 Dátum: 2010.10.22 12:16:05 »
Szerintem a fékbetéttel van a gond. nekem a gyári eredeti van benne  60ekm után sincs hangja és alig kopott. Viszont a féktárcsának már van rendessen vála, saccra 1-2mm között.
Miért kellet az eredeti gyárit kicserélni? :hmmmm:

Akkor volt az a jelenség (2008), hogy a vadi új autók átvétel után rögtön elkezdtek nyikorogni, visítani a fékbetét miatt, no mi is így jártunk kb. 500 km után és ekkor gariban kicserélték egy "módosítottra" ami egész eddig rendben volt. és most kezdett el újra nyikorogni.. visítani. nagyon kellemetlen, mert iszonyú hangos. Állítólag fémszemcsék miatt van.  De arra hivatkozva, hogy csak ugyanezt a típust tudják bele tenni, nem nyúlnak hozzá! :eek: :ph34r:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1062 Dátum: 2010.10.22 12:49:59 »
De csak fekezeznel csinalja? Mert mostanaban irtak, hogy van, akinek pont fekezes hatasara csendesedik el. Ebben az esetben mas alkatresz a ludas.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1063 Dátum: 2010.10.22 13:30:28 »
De csak fekezeznel csinalja? Mert mostanaban irtak, hogy van, akinek pont fekezes hatasara csendesedik el. Ebben az esetben mas alkatresz a ludas.

Nem ennyire egyszerű a felállás. Egyébként nem csak fékezésnél, van hogy folyamatosan km-eken keresztül, aztán csend.. aztán megint. A szervizben azt mondták, hogy fékezéskor azért csendesedik el, mert ilyenkor a csikorgást okozó szemcsék "letisztulnak" a felületről. Ez van amikor bejön, van amikor nem. Mondjuk 130 autópályán, csikorog már 20 kmen keresztül.. kisebb fékek, fékezés ideje alatt nem csikorog, aztán újra. Mondjuk satuféket ott (autópályán) nem próbáltam..  :ph34r: 
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1064 Dátum: 2010.10.22 13:31:40 »
Nem kopott még el és nem lehet, hogy a kopásjelző szól? Az szokott tipikusan így viselkedni.  :hmmmm: