Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 717235 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1005 Dátum: 2010.04.13 13:54:39 »
Az enyém 1435 kg üresen. Hátsókerék rulez!
 :D

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1006 Dátum: 2010.04.13 19:01:06 »
Csak az nem stimmel hogy az Auris közel 1300kg :eek:

Na ja, csak a tömeg nem a motorra vonatkozó műszaki adat. ;) (E12 Sol: 1160 kg.)

Jó ok ezt én is tudom :tt2: csak szerintem ha mondjuk versenyeznék, Valószínűleg te nyernél a jobb teljesítmény súly arány miatt. Neked minden egyes kilóra több lóerő jut mint nekem :D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1007 Dátum: 2010.04.14 00:32:21 »
És kinek hogy zörög-nyikorog a sok kilója? :devil:
Gabe 254.

Cooper911

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1008 Dátum: 2010.04.16 05:09:24 »
Nekem jobb hátul zörög valami kárpit, vagy lehet hogy a csomagtér roló.
Csak menet közben nem tudok beülni jobb hátra  [rohog]

Amikor apám E12es Hachbackjét elöször vezettem nemsokkal miután hazahoztuk fura volt, hogy elég nagy a szélzaj.
Morfondiroztam magamban, hogy az E12 ennyivel hangosabb lenne?
Aztán némi fülelés után kideritettem, hogy a hátsó ablakok nem voltak teljesen felhúzva, volt 1-2 mm rés  :lol:
Corolla '04 Wagon
Corolla '96 HB 5dr
___________________
Corolla は決して失敗しない

tutinet

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1009 Dátum: 2010.04.18 19:16:03 »
Nekem a leömlőben lévő tűzkarika ad egy mély síphangot gázadáskor elindulva. Ahogy melegszik a motor úgy múlik el vagy egyre kevésbé adja ki a hangot.
Már van 3-an nézték mi lehet vele nagyon nincs senkinek se ötlete , be is lett kenve spéci zsírral de nem segített. Igaz, hogy uj kipuff rendszerem van de ezt régebben nem csinálta. Valamelyik irányba egy picit feszül szerintem.

Cooper911

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1010 Dátum: 2010.04.29 12:19:01 »
Na megtaláltam a zörej okozóját. Nem a csomagtér roló zörgött, hanem a csomagtér aljának fedelén az autóemelő tekerőkarja nekiütődött a fedél müanyagjának.
2 kis szivacsdarab és néma csend van :)
Corolla '04 Wagon
Corolla '96 HB 5dr
___________________
Corolla は決して失敗しない

Snakrisz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1011 Dátum: 2010.05.25 11:35:08 »
Helló Kedves Mindenki!

Nem rég vettem egy használt Corollát 1.6-os SOL Sedan.

Minden rendben is volt, amíg nem mentem autópályán vele. Télen nem igazán hallottam, viszont most, hogy melegebb van az oldalszél függvényében 110-től (van hogy csak 130-nál) visít!
A hang (szerintem) a szellőzőn keresztül jut be az utastérbe, és hol jobbról hol balról hallható, de van hogy mindkét oldal sípol (rezonál). Ilyenkor visszamegyek 100-110-re és abbamarad. A kormányon amikor belekap a szél, talán egy kicsit érezni is lehet...

Próbáltam már leragasztani a szélvédőt, de az sem segített. Fórumban olvastam, hogy valakinek a szélvédő előtti műanyag idom (amin keresztül az ablaktörlő kar van) rezonált, és hogy fújjak alá WD40-et  ... (mondjuk azt észrevettem hogy ezt az elemet tudom kicsit kézzel mozgatni) megtettem de továbbra is sípol. Ezt az elemet is megpróbáltam ragasztó csíkkal rögzíteni, vagy kiékeltem de mind-mind hiába.  A Toyotánál nem tudtak segíteni, próbálgatták, átnézte karosszériás is, talán a szélvédőt ragasztanák újra.

Ha valakinek van valamilyen tapasztalata ötlete ossza meg velem, mert így nem lehet vele hosszabb útra menni vagy csak nagyon lassan...  :no: :no: :no:

Köszönöm,


Krisz

Boom21

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
  • Corolla 1.4 VVTi HB 2003 (E12)
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1012 Dátum: 2010.05.28 11:31:49 »
Minden rendben is volt, amíg nem mentem autópályán vele. Télen nem igazán hallottam, viszont most, hogy melegebb van az oldalszél függvényében 110-től (van hogy csak 130-nál) visít!
Krisz

Szia!

A zajforrás kiszűrésére nem próbáltad meg úgy, hogy menet közben mikor hallod a sípolást, változtatod a levegőáramlást a szellőzőkön keresztül - külső-belső - átváltod a kart... változik-e a hang? Vagy lezárod az összes szellőzőt és meghallgatod úgy hogy más lett-e a hangja... ha igen, utána egyesével kinyitogatod a szellőzőket és úgy fülelsz...  ha nem változik a hang és továbbra is sípol bármit is próbálsz a szellőzőknél akkor a szellőzőt mint hibaforrást kizárhatod... szerintem ha szélvédőtől jönne a hang, azt elég koncentráltan hallanád... biztos hogy levegő amit hallasz?  Esetleg gumi? Az is tud hangos lenni... bár az nem visít (csak ha driftelsz  ;))... nem vagyok szerelő csak próbálok segíteni...
Corolla 1.4 VVTi HB 2003 (E12)

Boom21

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
  • Corolla 1.4 VVTi HB 2003 (E12)
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1013 Dátum: 2010.05.28 11:36:40 »
Nekem a bal ajtóm nyekereg...  eddig wd-40-el fújkáltam én is... pár hónapig jó aztán megint kezdi...  lehet az ajtó lógása miatt van?  fújkáljam továbbra is?  :hmmmm:
Corolla 1.4 VVTi HB 2003 (E12)

dr.gonzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1014 Dátum: 2010.05.28 12:08:26 »
sziasztok

nekem a jobb oldali biztonsagi ov csatt nyekereg, neha meg uresen is (pedig errefele nem tul rosszak az utak), hasznalva  meg tulkeppen mindig
otlet (WD40 erre is mint a gerincservre es minde masra:)) ??

koszi

Satriani

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1015 Dátum: 2010.05.28 12:43:37 »
WD40 helyett zsírozzatok inkább, az tartósabb. Az ajtó lógását, kenését szervizben kérés nélkül is kéne ellenőrizni, következő kötelezőnél fel kell rá hívni a szaki figyelmét.

Snakrisz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1016 Dátum: 2010.06.01 09:29:08 »
Minden rendben is volt, amíg nem mentem autópályán vele. Télen nem igazán hallottam, viszont most, hogy melegebb van az oldalszél függvényében 110-től (van hogy csak 130-nál) visít!
Krisz

Szia!

A zajforrás kiszűrésére nem próbáltad meg úgy, hogy menet közben mikor hallod a sípolást, változtatod a levegőáramlást a szellőzőkön keresztül - külső-belső - átváltod a kart... változik-e a hang? Vagy lezárod az összes szellőzőt és meghallgatod úgy hogy más lett-e a hangja... ha igen, utána egyesével kinyitogatod a szellőzőket és úgy fülelsz...  ha nem változik a hang és továbbra is sípol bármit is próbálsz a szellőzőknél akkor a szellőzőt mint hibaforrást kizárhatod... szerintem ha szélvédőtől jönne a hang, azt elég koncentráltan hallanád... biztos hogy levegő amit hallasz?  Esetleg gumi? Az is tud hangos lenni... bár az nem visít (csak ha driftelsz  ;))... nem vagyok szerelő csak próbálok segíteni...

Igen próbáltam hogy belső keringetésre teszem de nem zártam el a beömlőket. Na ma kipróbálom.

Köszönöm

Krisz

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1017 Dátum: 2010.06.02 08:30:11 »


Igen próbáltam hogy belső keringetésre teszem de nem zártam el a beömlőket. Na ma kipróbálom.

Köszönöm

Krisz

A ventillátort is kapcsod ki-be - más fokozatra. - nekem egyszer egy utángyártott pollenszűrő ért bele a ventillátorba néha.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Snakrisz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1018 Dátum: 2010.06.15 10:29:12 »


Igen próbáltam hogy belső keringetésre teszem de nem zártam el a beömlőket. Na ma kipróbálom.

Köszönöm

Krisz

A ventillátort is kapcsod ki-be - más fokozatra. - nekem egyszer egy utángyártott pollenszűrő ért bele a ventillátorba néha.


Na kipróbáltam minden verzióban de csinálja... elzártam belsőre tettem kikapcsoltam... 

A hang forrását próbáltam beazonosítani és jobbról és balról is az A oszlop irányából jön.

Ha valakinek van még ötlete azt nagyon várom...

Üdv.

Krisz

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1019 Dátum: 2010.06.15 15:02:56 »
Amikor én megvettem az Avét és először mentem vele németbe, akkor hallottam valami szélzajhoz hasonló hangot nagy sebességnél. Sokáig kerestük, hogy mi lehet, de nem találtunk semmit. Aztán odakinn vettem rá normális téli gumikat, és a kerék leszedésekor derült ki, hogy hiányzik alulról mindkét motorvédő műa. lemez. Ez a lemez tartja a kérékjárati doblemez alját. A doblemez a bal oldalon az intercooler miatt nem kapott nagy terhelést, de a jobb oldalon nagy sebességnél beleért a kerékbe és szélzajhoz hasonló hangot adott, amit én a szellőzőből véltem hallani.
Mindezt csak okulásként, hogy időnként egészen érdekes helyről jönnek a hangok. (Hozzám most is beszél egy...  :D)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV