Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 717185 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #990 Dátum: 2010.04.11 13:28:42 »
Sziasztok!

2004-es 1.4-es Corollám van, most 105 ezer km-rel. Mivel most Berlinben élünk, kéthavonta abszolválja a Berlin-Debrecen távot, gond nélkül. Viszont most felfigyeltem egy furcsa hangra: amikor nagyobb gázt adok egy furcsa szörtyögő hang hallható a motortér felől, ami addig tart, amíg vissza nem veszek a gázból. Rendesen veszi a fordulatot, nem fogyaszt többet, talán mintha kicsit hangosabb lenne a motor. Nem tudom, hogy ez valami rendellenesség lesz-e, vagy csak öregszik az autó? Sajnálom szegény kis 1.4-est az autópályán nyúzni 11-12 órán át, de most nem megy máshogy. Ha valaki tud tippet esetleg a hang forrását illetően, vagy van hasonló tapasztalata, szívesen venném.
Előre is köszönöm

Szíjfeszítő görgő vagy generátor csapágy nem lehet esetleg? Mondjuk generátornak még bírnia kell. Klímakompresszor? Fordulatszámmal egyenes arányban változik?

ephudd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #991 Dátum: 2010.04.11 16:43:10 »
Sziasztok!

2004-es 1.4-es Corollám van, most 105 ezer km-rel. Mivel most Berlinben élünk, kéthavonta abszolválja a Berlin-Debrecen távot, gond nélkül. Viszont most felfigyeltem egy furcsa hangra: amikor nagyobb gázt adok egy furcsa szörtyögő hang hallható a motortér felől, ami addig tart, amíg vissza nem veszek a gázból. Rendesen veszi a fordulatot, nem fogyaszt többet, talán mintha kicsit hangosabb lenne a motor. Nem tudom, hogy ez valami rendellenesség lesz-e, vagy csak öregszik az autó? Sajnálom szegény kis 1.4-est az autópályán nyúzni 11-12 órán át, de most nem megy máshogy. Ha valaki tud tippet esetleg a hang forrását illetően, vagy van hasonló tapasztalata, szívesen venném.
Előre is köszönöm

Szíjfeszítő görgő vagy generátor csapágy nem lehet esetleg? Mondjuk generátornak még bírnia kell. Klímakompresszor? Fordulatszámmal egyenes arányban változik?

Tényleg nem tudom. Olyan 2700 fölötti fordulatszámnál hallható. A szíjfeszítő görgő miatt lehet? A jövő héten lesz cserés. Klíma nem volt bekapcsolva.

ephudd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #992 Dátum: 2010.04.11 16:45:20 »
... talán mintha kicsit hangosabb lenne a motor....

Nem szabadult be valami állat a motortérbe, és rágta meg a motorháztető és/vagy a tűzfal szigetelését?

Pont most olvastam Berlinben erről egy cikket:) De nem, megnéztem, érintetlen minden, nem rágott semmi semmit. Nem csak akusztikailag hat hangosabbnak, olyan mechanikai zörej.

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #993 Dátum: 2010.04.11 18:28:01 »
Erdemes lenne megnezni a muanyag szivosort, azok is el szoktak halalozni, jellegzetes hanggal. Sajnos nem emlekszem mit meseltek a fiuk, hogy milyen a hangja, de amit leirtal az meg akar passzolhat is.

Szerintem tudok segiteni is egy jo allapotu szivosor beszerzeseben is, amennyiben tenyleg az a hiba oka.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Satriani

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #994 Dátum: 2010.04.11 18:47:14 »
A szívósort - ha bibis - már alapjáraton is lehetne hallani, csörögne-zörögne.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #995 Dátum: 2010.04.11 19:33:16 »


Tényleg nem tudom. Olyan 2700 fölötti fordulatszámnál hallható. A szíjfeszítő görgő miatt lehet? A jövő héten lesz cserés. Klíma nem volt bekapcsolva.

Szerintem a szíjfeszítő görgőt érdemes meghallgatni. Ha szíj cserés akkor úgyis kiderül majd....akkor viszont már vízpumpát is érdemes kicseréltetni. Talán annak is lehet hangja. Ha lent van a szíj, akkor már a generátoron is érdemes néhányat tekerni kézzel hogy nyikorog e a csapágy.

Satriani

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #996 Dátum: 2010.04.11 19:51:11 »
Petyaa, milyen szíjra gondolsz?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #997 Dátum: 2010.04.11 21:09:16 »
Hosszbordás, Corollánál asszem láncos hajtás van. Vagy nem?

DTamás

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #998 Dátum: 2010.04.12 11:09:14 »
Sziasztok!

2004-es 1.4-es Corollám van, most 105 ezer km-rel. Mivel most Berlinben élünk, kéthavonta abszolválja a Berlin-Debrecen távot, gond nélkül. Viszont most felfigyeltem egy furcsa hangra: amikor nagyobb gázt adok egy furcsa szörtyögő hang hallható a motortér felől, ami addig tart, amíg vissza nem veszek a gázból. Rendesen veszi a fordulatot, nem fogyaszt többet, talán mintha kicsit hangosabb lenne a motor. Nem tudom, hogy ez valami rendellenesség lesz-e, vagy csak öregszik az autó? Sajnálom szegény kis 1.4-est az autópályán nyúzni 11-12 órán át, de most nem megy máshogy. Ha valaki tud tippet esetleg a hang forrását illetően, vagy van hasonló tapasztalata, szívesen venném.
Előre is köszönöm

Szia!

Nekem is 2004-es 1.4-es corollám van (japán gyártás) és kb 80ezer km körül jött furcsa hang a motor felöl. Bár én nem szörtyögőnek jellemezném, de eléggé féltem, hogy vmi nagy gáz van. A toyota superben 2 perc alatt megtalálták, hogy az egyik motortartó bak a hibás, kb 25 ezer volt a javítás.

Nemtom, de hátha ez van nálatok is.

Üdv.

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #999 Dátum: 2010.04.12 20:14:57 »
Hosszbordás, Corollánál asszem láncos hajtás van. Vagy nem?
Az amire gondolsz a vezérlés a klímát és a generátort szíj tekeri  :yes:

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1000 Dátum: 2010.04.12 22:19:30 »
Hosszbordás, Corollánál asszem láncos hajtás van. Vagy nem?
Az amire gondolsz a vezérlés a klímát és a generátort szíj tekeri  :yes:

Igen a vezérlés láncos.........nem tudja valaki Aurisban is így van? Mondjuk gondolom mert ez is ugyan az a Corolla motor csak kicsit át van benne pakolászva 1-2 dolog.

Satriani

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1001 Dátum: 2010.04.13 00:06:23 »
Ugyanaz a motor, minden műszaki adat stimmel.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1002 Dátum: 2010.04.13 08:24:43 »
Ugyanaz a motor, minden műszaki adat stimmel.

Csak az nem stimmel hogy az Auris közel 1300kg :eek: Corolla biztos könnyebb.........na de ez már nm ide tartozik.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1003 Dátum: 2010.04.13 08:35:01 »
Hát.... Már az én, extrákkal nem annyira telezsúfolt Linea Terra E11-em is 1135 kg.
         

Satriani

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1004 Dátum: 2010.04.13 10:57:04 »
Csak az nem stimmel hogy az Auris közel 1300kg :eek:

Na ja, csak a tömeg nem a motorra vonatkozó műszaki adat. ;) (E12 Sol: 1160 kg.)