Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 710873 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

dreadnought

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #975 Dátum: 2010.03.23 09:36:45 »
Ezüst színű kb. 90 ezer kilóméter van benne, a rendszámát nem tudom. Első tulajtól lenne. Meddig volt ilyen az autód, esetleg kellett-e javítani valamit emiatt? Vezérmű láncot vagy szíjat mikor kell cserélni? (nem tudom, hogy láncos vagy szíjas-e a kocsi, mert nem vagyok autós szaki :-( )

Üdv.

Vili

Sziasztok!

Épp egy 2003-as 1.6-os Corolla kombi megvásárlását tervezem, és motor leállításakor egy szívó hangot ad a motor, mintha valami vákuum lenne. Van tippetek rá, hogy mi lehet az?

Előre is köszi

Nemtudom, de időnként az enyémnek is volt leállításkor, az utolsó sóhaj szerűen; de hogy mikor, miért, sose jöttem rá. - csak tippem van, hogy a legvégén esetleg úgy áll meg a motor, hogy a szelep csak egész picit van nyitva, és azon szusszan ki-vagy be a levegő.


2003-as, színe, rendszáma, kilóméter?  -  bár kicsi az esély, de nekem is pont illen volt, 2003-as kombi 1,6

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #976 Dátum: 2010.03.23 09:38:34 »
Láncos és soha.
         

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #977 Dátum: 2010.03.23 10:46:44 »
4 évig volt meg, 114e-vel adtam el - "Hüvöskék" becenevű szín - az a sötétebb ezüst, pici kék beütéssel.
Garanciában volt Lambdaszonda cserélve, meg kuplung  - mindkettő gyártási hibás volt, a szonda 10e körül volt cserélve, a leömlővel együtt, mert a gyárban ferdén tekerték a menetbe, ettől a szonda megrepedt, a menet meg elnyíródott a leömlőben; a kuplungnak meg a tárcsát feszítő rugója volt elgyengülve, azt valahol 40e körül cserélték.

Láncos motor, elvileg élettartamig szól, ha valóban 90e van benne, akkor nem sok gondod lesz vele. -160 fölött elég sokat fogyaszt.

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

vkrysz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #978 Dátum: 2010.03.23 16:55:35 »
Szia,
Nekem minden leállítás után adja.A szervizbe is azt mondták h ez normális és nem kell vele foglalkozni.


Sziasztok!

Épp egy 2003-as 1.6-os Corolla kombi megvásárlását tervezem, és motor leállításakor egy szívó hangot ad a motor, mintha valami vákuum lenne. Van tippetek rá, hogy mi lehet az?

Előre is köszi
2004 Corolla 1.4 HB

.pont

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #979 Dátum: 2010.03.30 06:44:21 »
Sziasztok,

2008-as Auris műszerfalának jobb oldala, ahol a kis ablak van istentelenűl nyöszörög.
Valakinek tapasztalata ezzelproblémával?

üdv: K

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #980 Dátum: 2010.03.30 10:21:17 »
Sziasztok,

2008-as Auris műszerfalának jobb oldala, ahol a kis ablak van istentelenűl nyöszörög.
Valakinek tapasztalata ezzelproblémával?

üdv: K
Szia!

Az a hang kívülről jön, szinte biztos. Ablaktörlő lapát alatt, ahol a szélvédő találkozik a műanyaggal, na ott nyüszög. Javaslom, hogy kocsimosás után kicsit
vagy olajozd be vagy WD40 szóró csövecske odaillesztése és óvatosan piciket fújogatva haladni a szélétől közép felé. Ilyenkor papírlapot vagy rongyot
szoktam odarakni, hogy az üveget ne kenjem össze ahol nem kell!  ;) Ja és azért mosás után mert ilyenkor szoktam kicsit oda locsolni, nyomatni erőseben
a vízsugarat, hogy a por, homok szemcsék, esetleg korábban "síkosított" anyag amit megfog az kijöjjön. Röviden ennyi.  :chef:
Fery

.pont

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #981 Dátum: 2010.03.30 12:25:13 »
Sziasztok,

2008-as Auris műszerfalának jobb oldala, ahol a kis ablak van istentelenűl nyöszörög.
Valakinek tapasztalata ezzelproblémával?

üdv: K
Szia!

Az a hang kívülről jön, szinte biztos. Ablaktörlő lapát alatt, ahol a szélvédő találkozik a műanyaggal, na ott nyüszög. Javaslom, hogy kocsimosás után kicsit
vagy olajozd be vagy WD40 szóró csövecske odaillesztése és óvatosan piciket fújogatva haladni a szélétől közép felé. Ilyenkor papírlapot vagy rongyot
szoktam odarakni, hogy az üveget ne kenjem össze ahol nem kell!  ;) Ja és azért mosás után mert ilyenkor szoktam kicsit oda locsolni, nyomatni erőseben
a vízsugarat, hogy a por, homok szemcsék, esetleg korábban "síkosított" anyag amit megfog az kijöjjön. Röviden ennyi.  :chef:

Köszönöm
Erra nem gondoltam hogy kívülről jön, délután meg van a programom.


üdv: Krisztián

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #982 Dátum: 2010.03.30 13:12:25 »
Köszönöm
Erra nem gondoltam hogy kívülről jön, délután meg van a programom.

üdv: Krisztián
Szívesen! Remélem megoldódik a probléma!!! :yes:
Fery

.pont

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #983 Dátum: 2010.03.30 17:50:26 »
Köszönöm
Erra nem gondoltam hogy kívülről jön, délután meg van a programom.

üdv: Krisztián
Szívesen! Remélem megoldódik a probléma!!! :yes:

Éssss megoldódott!

Köszönöm

Hisztis

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #984 Dátum: 2010.04.03 18:29:39 »
Sziasztok!

Nekem egy 1,5 éves benzines Aurisom van és már régóta tapasztalom amit látom mások is írtak, hogy kisebb fordulatnál előröl a motor tér felöl zörgést hallok vittem már többször szervizbe de nem tudták, hogy mi ez, azt mondták, hogy nagyobb fordulatszámon használjam a kocsit. A műszerfal bal fele ahol az első szélvédővel és az oszloppal találkozik kissé egyenleten úton már rögtön pattog zörög ezzel is már elvittem össze-vissza szivacsokat tettek alá, de a probléma nem oldódott meg.
Legutóbb meg letekert ablaknál hallottam, hogy a bal első kerék felől amikor egy gödörbe vagy egyenletlen útra megyek fémes zörgő hangot ad, de nem mindig csak ritkán. A kormányon is észrevettem, már, hogy egyenleten úton mintha zörögne de a szervibe azt mondták nincs semmi baja.
Ezek a hangok engem nagyon zavarnak főleg egy fiatal autónál.
Örülnék ha valaki tudna tippeket vagy segítséget adni mik lehetnek a problémáim forrásai, hogy ha viszem hamarosan kötelező szervizbe tudjam mondani, hogy merre keresgéljenek.
Várom válaszotokat!

Előre is köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.03 18:34:10 írta Hisztis »

Hisztis

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #985 Dátum: 2010.04.03 18:51:56 »
Sziasztok,

Néhány hete figyeltem fel egy öblös, búgó hangra a motortérben, járó motornál, fordulatszámtól függetlenül.
Ha leállítom a motort, majd pár másodperc múlva visszakapcsolom a gyújtást, újra hallani, de csak kb. 3 mp-ig,
utána szépen elhalkul, ezután újra el kell indítani a motort, hogy ismét hallható legyen.
Ha a motor leállítása után várok kb. fél percet, akkor már nem hallani a gyújtás ráadásakor.
A fogyasztás nem nőtt, az alapjárat egyenletes.
2005-ös Corolla 1.4 benzines.
Szerintetek mi lehet?
Szia pr!

Szerintem a benzinpumpa lehet mivel nekem már volt hasonló problémám amikor is a kocsi kulcsát elfordítottam és rátettem gyújtásra akkor pár másodpercig búgó hangot hallottam. Először én is azt hittem, hogy előröl jön a hang, de rájöttem, hogy hátulról. Amióta garanciába a benzinpumpámat kicserélték a hang megszünt.

Remélem tudtam segíteni.

Cooper911

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #986 Dátum: 2010.04.09 13:07:13 »
Sziasztok! Ezt a sóhajtást én is tapasztalom én fékre tippielek, mert amikor leszállok a fékről akkor adja. Lehet, hogy a fékszervó engedi ki a nyomást ilyenkor?
Corolla '04 Wagon
Corolla '96 HB 5dr
___________________
Corolla は決して失敗しない

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #987 Dátum: 2010.04.09 18:26:28 »
Sziasztok!

Nekem egy 1,5 éves benzines Aurisom van és már régóta tapasztalom amit látom mások is írtak, hogy kisebb fordulatnál előröl a motor tér felöl zörgést hallok vittem már többször szervizbe de nem tudták, hogy mi ez, azt mondták, hogy nagyobb fordulatszámon használjam a kocsit. A műszerfal bal fele ahol az első szélvédővel és az oszloppal találkozik kissé egyenleten úton már rögtön pattog zörög ezzel is már elvittem össze-vissza szivacsokat tettek alá, de a probléma nem oldódott meg.
Legutóbb meg letekert ablaknál hallottam, hogy a bal első kerék felől amikor egy gödörbe vagy egyenletlen útra megyek fémes zörgő hangot ad, de nem mindig csak ritkán. A kormányon is észrevettem, már, hogy egyenleten úton mintha zörögne de a szervibe azt mondták nincs semmi baja.
Ezek a hangok engem nagyon zavarnak főleg egy fiatal autónál.
Örülnék ha valaki tudna tippeket vagy segítséget adni mik lehetnek a problémáim forrásai, hogy ha viszem hamarosan kötelező szervizbe tudjam mondani, hogy merre keresgéljenek.
Várom válaszotokat!

Előre is köszönöm.

Szia!

Nekem most lesz 2 éves a benzines Aurisom, engem is sokat zavartak ezek a hangok de töbnyire inkább hidegben fordultak elő, most már nem. Itt az lehet a baj hogy az illesztések nem olyan pontosak 1-2 helyen, de melegben az anyagok kitágulnak és semmit sem lehet hallani. Nekem is volt ez a műszerfal és a szélvédő találkozásánál bal oldalt nyöszörgő hang, de itt hallottam hogy a megoldás a szélvédőn kívül keresendő. Kint bal oldalt a szélvédő és a műanyagburkolat találkozásánál nyöszörög valami, oda fújtam egy kis WD40-et és azóta nem hallom. Nekem a műszerfal mögött is zörgött valami, különösen egy bizonyos nagyobb fordulaton, olyan 3-4 ezer körül amikor már bőg a kis motor :D. Az nem tudom mi lehet, de mióta jött a melegebb idő azt sem hallom. Ezek csak néha jöttek elő nekem. Én ráadásul az autót már belülről apró darabokra szedtem (ajtó burkolatok, középkonzol, rádió, A oszlopok, kesztyűtartó, küszöbök, kormány alatti rész.....) De még így sem zörög az autó, jól össze van ez rakva, mindenhol szövet darabok meg szivacsok....csak eleinte ezeket az apróságokat le kell küzdeni, de ez legyen az autó legnagyobb baja.

ephudd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #988 Dátum: 2010.04.10 22:09:11 »
Sziasztok!

2004-es 1.4-es Corollám van, most 105 ezer km-rel. Mivel most Berlinben élünk, kéthavonta abszolválja a Berlin-Debrecen távot, gond nélkül. Viszont most felfigyeltem egy furcsa hangra: amikor nagyobb gázt adok egy furcsa szörtyögő hang hallható a motortér felől, ami addig tart, amíg vissza nem veszek a gázból. Rendesen veszi a fordulatot, nem fogyaszt többet, talán mintha kicsit hangosabb lenne a motor. Nem tudom, hogy ez valami rendellenesség lesz-e, vagy csak öregszik az autó? Sajnálom szegény kis 1.4-est az autópályán nyúzni 11-12 órán át, de most nem megy máshogy. Ha valaki tud tippet esetleg a hang forrását illetően, vagy van hasonló tapasztalata, szívesen venném.
Előre is köszönöm

Satriani

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #989 Dátum: 2010.04.11 12:00:30 »
... talán mintha kicsit hangosabb lenne a motor....

Nem szabadult be valami állat a motortérbe, és rágta meg a motorháztető és/vagy a tűzfal szigetelését?