Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 716102 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

pr

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #960 Dátum: 2010.02.17 08:07:56 »
Nem lehet, hogy inkább kicsit hátrábbról jön? Mert akkor benzinpumpára gondolnék...

Helló,

Egészen biztosan előröl jön (ráadásul a benzinpumpát tompán hallani is külön hátulról). Valami levegővel kapcsolatos dologra tippelek.

Köszi,
pr

Adalék, hátha lesz ötlete valakinek: tegnap este rájöttem, hogy még a gyújtást sem kell ráadni, elég ha bedugom a kulcsot, akkor is hallani a búgást (folyamatosan elhalkulva). Persze elötte mennie kell a motornak, "hidegen" nem jön elő. Így viszont a levegős probléma kiesik, nem?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #961 Dátum: 2010.02.17 08:44:38 »
Adalék, hátha lesz ötlete valakinek: tegnap este rájöttem, hogy még a gyújtást sem kell ráadni, elég ha bedugom a kulcsot, akkor is hallani a búgást (folyamatosan elhalkulva). Persze elötte mennie kell a motornak, "hidegen" nem jön elő. Így viszont a levegős probléma kiesik, nem?

Vidd el szervízbe :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.17 08:58:36 írta kleingy »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #962 Dátum: 2010.02.17 12:17:28 »
Motorindítás nélkül két dolog lehet:
1., elektromos kormányzár hangja
2., üzemanyag szivattyú (ehhez viszont gyújtás kell)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #963 Dátum: 2010.02.17 12:26:34 »
A csipogó szól, mert nyitott ajtóval van betéve a kulcs, csak berekedt :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #964 Dátum: 2010.02.17 20:20:44 »
A csipogó szól, mert nyitott ajtóval van betéve a kulcs, csak berekedt :D


jaja :lol:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #965 Dátum: 2010.02.17 20:23:28 »
szerviz szerviz szerviz............fölösleges ezen meditálni. Majd ők megmondják mi sipákol. Lehet amúgy a tank szellőztető szelepe is :D

falusi1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #966 Dátum: 2010.02.18 19:56:23 »
Amióta írtam neked róla, nem csinálja :lol: Csak nem otthon ülsz egy távirányítóval a kezedben és nyikorgatod nekem itt a múanyag burkolatokat? :flowers: :D
 Szóval nem nagyon foglalkoztam vele, de majd ha lesz egy kis időm és nagyon unatkozni fogok, megnézem. Talán vasárnap.
Akkor már csak azt a valakit kell megtalálni aki az enyémet táv-irányítózza!  :D
Van új hang jelenség a motortérből jön és bizonyos fordszámon hallom.
Mintha valami rezonálna. Csak hasonlítani tudom mert új, olyan mint valami nagy kipufogó dobban a terelő lemez zizegne. Amint nem lesz ilyen vizes, sáros
időjárás megyek szervizbe!
Én néhány hét után jöttem rá, hogy berezonál a motorháztető és attól hangosabb alapjáraton a motor. (dieselről van szó) Szigetelő szalagot tekertem a motorháztetőnek arra a "fülére", ami abba a horogba akad bele, amit a felnyitás előtt (benyúlva a motroházfedél alá) ki kell akasztani. Remélem így érthető. Ez a probléma ezzel megszűnt. Megmaradt viszont a már többek által is írt, a műszerfal felől hallható zörej, amivel azóta sem tudok mit kezdeni, merthogy nem tudom pontosan beazonosítani az okát. (Előzmények a levelező nevem alatt, a korábbi oldalakon olvashatók.) Mellesleg nem válik a márka dicsőségére, hogy a zörejek téma már a 65-ik oldalnál tart.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #967 Dátum: 2010.02.19 06:12:45 »
falusi1 Szia!
Pár oldallal előrébb leírtam a lehetséges okot a kérdésedre.  :flowers:
Fery

falusi1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #968 Dátum: 2010.02.19 20:39:30 »
falusi1 Szia!
Pár oldallal előrébb leírtam a lehetséges okot a kérdésedre.  :flowers:
Igen olvastam is. Köszönöm. Az előbbieket mások okulására írtam.

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #969 Dátum: 2010.02.20 14:33:10 »
falusi1 Szia!
Pár oldallal előrébb leírtam a lehetséges okot a kérdésedre.  :flowers:
Igen olvastam is. Köszönöm. Az előbbieket mások okulására írtam.
tegnap voltam szervizbe gázpedál + kipufogó hővédő csere mert a tartó csavaroknál letörhetnek első szériás modelleknél .nekem is zörgette a műszerfalat most ez megszűnt te is megnézhetnéd nem mozog e 1 picit

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

falusi1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #970 Dátum: 2010.02.22 19:39:28 »
falusi1 Szia!
Pár oldallal előrébb leírtam a lehetséges okot a kérdésedre.  :flowers:
Igen olvastam is. Köszönöm. Az előbbieket mások okulására írtam.
tegnap voltam szervizbe gázpedál + kipufogó hővédő csere mert a tartó csavaroknál letörhetnek első szériás modelleknél .nekem is zörgette a műszerfalat most ez megszűnt te is megnézhetnéd nem mozog e 1 picit
Rendes vagy, hogy próbálsz tippet adni, de valószínűtlennek tűnik az okozati összefüggés a gázpedál, kipufogó hővédő és a műszerfal zörgése között, bár ki tudja. Most épp másik kocsival járok, de egy hét múlva előveszem és valószínűleg elviszem a Váci úti szervízbe a Krisztián nevű szerelőhöz, akit valaki itt ajánlott néhány oldallal előbb. Egyébklént nem tudom mit értesz első szériás modell alatt. A Corollám márciusban lesz 2 éves, 2000-es diesel motorral és japánban gyártott, ha ez jelent valamit.

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #971 Dátum: 2010.02.22 21:33:59 »
 1 széria  a kiadási év elején kiadott autók az enyém 2007  8 hónapba érkezett gondolom előtte 3-4 hónappal gyártották le és csak a hővédő  lemez rezonált azt kellene megnézned. :flowers: csak a szerviz miatt vittem most mert 60 Km a szerviz ezért nem megyek feleslegesen de rendesek voltak előre hozták a lemez miatt a pedál szervizt :clap: 

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

falusi1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #972 Dátum: 2010.02.23 19:27:36 »
1 széria  a kiadási év elején kiadott autók az enyém 2007  8 hónapba érkezett gondolom előtte 3-4 hónappal gyártották le és csak a hővédő  lemez rezonált azt kellene megnézned. :flowers: csak a szerviz miatt vittem most mert 60 Km a szerviz ezért nem megyek feleslegesen de rendesek voltak előre hozták a lemez miatt a pedál szervizt :clap: 
Köszönöm a választ és  a tippet. A pedál miatt a jövő héten én is megyek szervizbe, majd említem nekik.

dreadnought

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #973 Dátum: 2010.03.22 12:19:05 »
Sziasztok!

Épp egy 2003-as 1.6-os Corolla kombi megvásárlását tervezem, és motor leállításakor egy szívó hangot ad a motor, mintha valami vákuum lenne. Van tippetek rá, hogy mi lehet az?

Előre is köszi

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #974 Dátum: 2010.03.23 09:30:37 »
Sziasztok!

Épp egy 2003-as 1.6-os Corolla kombi megvásárlását tervezem, és motor leállításakor egy szívó hangot ad a motor, mintha valami vákuum lenne. Van tippetek rá, hogy mi lehet az?

Előre is köszi

Nemtudom, de időnként az enyémnek is volt leállításkor, az utolsó sóhaj szerűen; de hogy mikor, miért, sose jöttem rá. - csak tippem van, hogy a legvégén esetleg úgy áll meg a motor, hogy a szelep csak egész picit van nyitva, és azon szusszan ki-vagy be a levegő.


2003-as, színe, rendszáma, kilóméter?  -  bár kicsi az esély, de nekem is pont illen volt, 2003-as kombi 1,6
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!