Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 711071 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #945 Dátum: 2010.02.12 09:51:16 »
Nekem mostanaban a hidegben a futes ventilatora az elso 2-3 percben zajosabb kicsit. Neha kicsit nyikorog is. Kell majd egy kis wd40 neki.
Szét akarod szedni?
Fery

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #946 Dátum: 2010.02.12 09:53:11 »
Ha kiszedem a pollenszurot, akkor ott van a ventilator. Hanem sikerulne, akkor majd a szerviz megoldja.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #947 Dátum: 2010.02.12 10:07:45 »
A gari idejében én nem "szerelgetném"  :flowers:
Fery

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #948 Dátum: 2010.02.12 10:18:57 »
Minden belso takaritasnal kiveszem a pollenszurot. Pluszban megnyomni a spriccflakon tetejet mar nem nagy "szerelgetes"  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #949 Dátum: 2010.02.12 10:40:26 »
Nem kötekedés, de hol tudsz olyankor egy tengelyt vagy csapágyat befújni ott?
Igaz egyszer v kétszer láttam a a szűrő kiszerelésekor, de sehogy sem ugrik be?
Fery

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #950 Dátum: 2010.02.12 18:07:03 »
Szerintem ne fúlj oda WD40-t mert akkor lehet 3-4 éven keresztül nem kell illatosító a kocsiba, ott lessz a "WÉDÉ40 ala Toyota" autószagosító :D a ventilátor szépen széthordja neked az utastérben. Azonban ha a kesztyűtartót kiveszed, akkor látod az egész fűtőmotort, talán a tengelyére tudsz fújni egy kevés WD40-t.
 Kinyitod a kesztyűtartót, két fül tartja a helyén fent hogy ki ne boruljon. Ezeket kifeszíted vagy csak az egész kesztyűtartót egy nagy rántással tovább billented és jobb oldalt a kis teleszkópot kiakasztod a helyéről. Továbbá a legalján 2-3 helyen be van pattintva, ez a "tengelye" csak ki kell rántani óvatosan persze :D hogy kipattanjon a helyéről. Ez a kocsi nagyon jó hajlékony anyagokból van, nem törik, én már szétszedtem elég sokszor, semmi ördöngösség nincs benne.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #951 Dátum: 2010.02.12 18:10:44 »
Ilyenkor jön a "bezzeg" : "Bezzeg a Lada vagy az UAZ ilyen hideg vagy az olyan meleg időben nem sokkolta a a tulajt" más hasfájásai voltak a 12-16 literes fogyival együtt  :D

Petyaa megnézted az elölről jövő hang forrását?

Amióta írtam neked róla, nem csinálja :lol: Csak nem otthon ülsz egy távirányítóval a kezedben és nyikorgatod nekem itt a múanyag burkolatokat? :flowers: :D
 Szóval nem nagyon foglalkoztam vele, de majd ha lesz egy kis időm és nagyon unatkozni fogok, megnézem. Talán vasárnap.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #952 Dátum: 2010.02.12 18:38:25 »
Amióta írtam neked róla, nem csinálja :lol: Csak nem otthon ülsz egy távirányítóval a kezedben és nyikorgatod nekem itt a múanyag burkolatokat? :flowers: :D
 Szóval nem nagyon foglalkoztam vele, de majd ha lesz egy kis időm és nagyon unatkozni fogok, megnézem. Talán vasárnap.
Akkor már csak azt a valakit kell megtalálni aki az enyémet táv-irányítózza!  :D
Van új hang jelenség a motortérből jön és bizonyos fordszámon hallom.
Mintha valami rezonálna. Csak hasonlítani tudom mert új, olyan mint valami nagy kipufogó dobban a terelő lemez zizegne. Amint nem lesz ilyen vizes, sáros
időjárás megyek szervizbe!
Fery

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #953 Dátum: 2010.02.12 18:44:41 »
ÓÓÓ Mamám! :wacko: Kellett nekünk ilyen nyikorgó szekereket venni :D :yes: Nekem tavaly nyáron a váltó tetején nyikorgott valami......ha a váltókart magam felé oldalra húztam, akkor nyikorgott :D A váltó tetejét a tengelykapcsolónál telefújtam zsírsprével :wacko: aztán abba hagyta :D. Nekem eddig ez volt a legdurvább nyikorgás 1 és fél év alatt.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #954 Dátum: 2010.02.12 19:34:59 »
A pollenszűrő helyére hiába fújsz bármit, attól nem fog elmúlni, mert ott csak a ventillátor van, aminek az alja zárt. Ahhoz bontani kellene... Hagyd inkább a szervízre!
Nem is értem garanciaidőben minek kell ilyennel hülyéskedni. Be kell menni a szervízbe, meghallgatják, kiszedik, megkenik, ha nem múlik el cserélik.
Xanyi

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #955 Dátum: 2010.02.13 00:09:29 »
A pollenszűrő helyére hiába fújsz bármit, attól nem fog elmúlni, mert ott csak a ventillátor van, aminek az alja zárt. Ahhoz bontani kellene... Hagyd inkább a szervízre!
Nem is értem garanciaidőben minek kell ilyennel hülyéskedni. Be kell menni a szervízbe, meghallgatják, kiszedik, megkenik, ha nem múlik el cserélik.

Így van, az a biztos.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #956 Dátum: 2010.02.15 11:30:34 »
A pollenszűrő helyére hiába fújsz bármit, attól nem fog elmúlni, mert ott csak a ventillátor van, aminek az alja zárt. Ahhoz bontani kellene... Hagyd inkább a szervízre!
Nem is értem garanciaidőben minek kell ilyennel hülyéskedni. Be kell menni a szervízbe, meghallgatják, kiszedik, megkenik, ha nem múlik el cserélik.
Koszi.  :flowers: Ha nem egyszeru hozzaferni, akkor majd szervizben jelzem.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

pr

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #957 Dátum: 2010.02.16 07:52:26 »
Sziasztok,

Néhány hete figyeltem fel egy öblös, búgó hangra a motortérben, járó motornál, fordulatszámtól függetlenül.
Ha leállítom a motort, majd pár másodperc múlva visszakapcsolom a gyújtást, újra hallani, de csak kb. 3 mp-ig,
utána szépen elhalkul, ezután újra el kell indítani a motort, hogy ismét hallható legyen.
Ha a motor leállítása után várok kb. fél percet, akkor már nem hallani a gyújtás ráadásakor.
A fogyasztás nem nőtt, az alapjárat egyenletes.
2005-ös Corolla 1.4 benzines.
Szerintetek mi lehet?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #958 Dátum: 2010.02.16 09:53:06 »
Nem lehet, hogy inkább kicsit hátrábbról jön? Mert akkor benzinpumpára gondolnék...
Gabe 254.

pr

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #959 Dátum: 2010.02.16 10:21:42 »
Nem lehet, hogy inkább kicsit hátrábbról jön? Mert akkor benzinpumpára gondolnék...

Helló,

Egészen biztosan előröl jön (ráadásul a benzinpumpát tompán hallani is külön hátulról). Valami levegővel kapcsolatos dologra tippelek.

Köszi,
pr