Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 711004 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #930 Dátum: 2010.02.03 17:21:45 »
Ma adtam le az autót karosszériáshoz, küszöb, fenéklemez csere, újjáépítés, akármi. Ki lett/lesz vésve az eredeti szigetelés az aljából (gumi talán?), mivel már teljesen kikeményedett, és csak sok apró darabban hajlandó kijönni. Kérdésem: mivel lehet majd pótolni, ha kész a meló? Mi alkalmas erre a célra, hol lehet venni emberi árakon? Dynamat nem érdekel, annak az árából egy autót tudnék venni. Köszi előre is!
Szia!

Végülis milyen megoldást választottál?  :)
Most láttam csak, hogy kérdeztél, bocsi. Végül is Vaterán találtam egy szigetszentmiklósi srácnál bitumenes szigetelő lapokat, 4 mm vastag, 1 m2 3500 Ft; 10 m2-t vettem, még maradt is belőle, elég jó lett :)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #931 Dátum: 2010.02.10 19:17:45 »
Sziasztok!

Nekem is elkezdett zörögni a műszerfal mögött valami. Rájöttetek már mi az? Bennem az tartja ilyenkor a lelket, hogy télen jobban "összemennek" az elemek, tavasszal meg nyáron amikor már melegebb van, a hőtágulás miatt az esetleges kisebb illesztési hézagok meg rések megszűnnek a zörgésekkel együtt.
 Meg igaz nem a zörgések közé tartozik :D OFF OFF! De múltkor belső takarítás közben, valamivel megkarcoltam a műszerfal plexi részét :wacko: tudtok ajánlani esetleg amivel ki lehetne polírozni? Nem mély karcokról van szó. Előre is köszi!

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #932 Dátum: 2010.02.10 19:57:53 »
Sziasztok!

Nekem is elkezdett zörögni a műszerfal mögött valami. Rájöttetek már mi az? Bennem az tartja ilyenkor a lelket, hogy télen jobban "összemennek" az elemek, tavasszal meg nyáron amikor már melegebb van, a hőtágulás miatt az esetleges kisebb illesztési hézagok meg rések megszűnnek a zörgésekkel együtt.
 Meg igaz nem a zörgések közé tartozik :D OFF OFF! De múltkor belső takarítás közben, valamivel megkarcoltam a műszerfal plexi részét :wacko: tudtok ajánlani esetleg amivel ki lehetne polírozni? Nem mély karcokról van szó. Előre is köszi!
Műszerfal mögött? A szélvédőhöz közelebbről jön a hang?
Enyhén "nyekergő" akkor az ablaktörlő alatt lévő műanyag a szélvédőhöz ér, ez miatt lehet.
Fery

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #933 Dátum: 2010.02.10 20:05:35 »

Műszerfal mögött? A szélvédőhöz közelebbről jön a hang?
Enyhén "nyekergő" akkor az ablaktörlő alatt lévő műanyag a szélvédőhöz ér, ez miatt lehet.

Igen a szélvédőhöz közelebb, ahogy mondod. Kívülről jön a zörej csak behallatszik? Neked is volt ilyen? Fújkáljam tele WD40-el én is? :D

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #934 Dátum: 2010.02.10 20:48:59 »
Igen a szélvédőhöz közelebb, ahogy mondod. Kívülről jön a zörej csak behallatszik? Neked is volt ilyen? Fújkáljam tele WD40-el én is? :D
Wazz mire megtaláltam honnan jön a 'nyekere' !?  :stuart: Egy papírlapot raktam az üvegre (nehogy összebarmoljam)
és a toldalék csövecskével fújtam, de úgy, hogy mini csavarhúzóval kicsit 'eltartottam' az üvegtől a műanyagot
(éppen csak) és tényleg keveset fújtam.
Fery

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #935 Dátum: 2010.02.10 21:00:05 »
Igen a szélvédőhöz közelebb, ahogy mondod. Kívülről jön a zörej csak behallatszik? Neked is volt ilyen? Fújkáljam tele WD40-el én is? :D
Wazz mire megtaláltam honnan jön a 'nyekere' !?  :stuart: Egy papírlapot raktam az üvegre (nehogy összebarmoljam)
és a toldalék csövecskével fújtam, de úgy, hogy mini csavarhúzóval kicsit 'eltartottam' az üvegtől a műanyagot
(éppen csak) és tényleg keveset fújtam.

Ez szép.........szóval a műanyag hozzáér a szélvédőhöz. Köszi ezt akkor én is megcsinálom holnap, kíváncsi leszek. Tényleg nagyon nehéz beazonosítani honnan jönnek a zörejek. De ez........ :lol: a legmenőbb amikor kicsit jobban megpörgetem a motort, akkor nő a zörej hangereje is, de csak néha. Ahogy a motor rázkódik, bezörgeti ezt a műanyag izét.......érted :D. Na a lényeg hogy van megoldás. Ha sikerül megoldanom, jövök neked eggyel. Idegesítő dolgok ezek....van egy 1 és fél éves Toyotám és zörög belül mint egy 40 éves szekér.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #936 Dátum: 2010.02.10 21:25:46 »
Ez szép.........szóval a műanyag hozzáér a szélvédőhöz. Köszi ezt akkor én is megcsinálom holnap, kíváncsi leszek. Tényleg nagyon nehéz beazonosítani honnan jönnek a zörejek. De ez........ :lol: a legmenőbb amikor kicsit jobban megpörgetem a motort, akkor nő a zörej hangereje is, de csak néha. Ahogy a motor rázkódik, bezörgeti ezt a műanyag izét.......érted :D. Na a lényeg hogy van megoldás. Ha sikerül megoldanom, jövök neked eggyel. Idegesítő dolgok ezek....van egy 1 és fél éves Toyotám és zörög belül mint egy 40 éves szekér.
Hááát nagyon remélem, hogy ez lesz a megoldás számodra is! Mert van még rejtet 'zörge'.
Most, hogy összeugrik a hidegben néha új hangok vannak.  :wacko: Na nem fokozom tovább! Ennél nagyobb bajunk ne legyen a kocsival!!!!
Fery

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #937 Dátum: 2010.02.10 21:43:48 »
Ez szép.........szóval a műanyag hozzáér a szélvédőhöz. Köszi ezt akkor én is megcsinálom holnap, kíváncsi leszek. Tényleg nagyon nehéz beazonosítani honnan jönnek a zörejek. De ez........ :lol: a legmenőbb amikor kicsit jobban megpörgetem a motort, akkor nő a zörej hangereje is, de csak néha. Ahogy a motor rázkódik, bezörgeti ezt a műanyag izét.......érted :D. Na a lényeg hogy van megoldás. Ha sikerül megoldanom, jövök neked eggyel. Idegesítő dolgok ezek....van egy 1 és fél éves Toyotám és zörög belül mint egy 40 éves szekér.
Hááát nagyon remélem, hogy ez lesz a megoldás számodra is! Mert van még rejtet 'zörge'.
Most, hogy összeugrik a hidegben néha új hangok vannak.  :wacko: Na nem fokozom tovább! Ennél nagyobb bajunk ne legyen a kocsival!!!!

Így van.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #938 Dátum: 2010.02.11 08:27:23 »
van egy 1 és fél éves Toyotám és zörög belül mint egy 40 éves szekér.
Es mar akkut kellett cserelned?  :eek: Miert nem gariban szervizben?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #939 Dátum: 2010.02.11 08:46:26 »
van egy 1 és fél éves Toyotám és zörög belül mint egy 40 éves szekér.
Es mar akkut kellett cserelned?  :eek: Miert nem gariban szervizben?
Én is ezt akartam kérdezni!?? :?:
Fery

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #940 Dátum: 2010.02.11 18:34:01 »
Meglátták volna a zenét a kocsiban, a 35-ös kábelt a 100A-os biztosítékkal + a fél csomagtartót elfoglaló mélyládát :D........hoznák értem a nínó autót + a muszájdzsekit, irány Hárshegy :flowers:. Nem véletlenül halt be az aksi, nem zenére tervezték. A gyári ehhez nem jó, ilyen egyszerű.

Imee1.6vvt-i

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #941 Dátum: 2010.02.11 23:53:40 »
Sziasztok!
Nekem elkezdett valami fura zörej dolgozni menet közben bal oldalról. Először azt hittem a futóműtől jön aztán hogy a kuplung szerkezet, de hamar rá kellett jönnöm hogy sztem valami a belső térben. Próbáltam hallgatózni, de nem mindig csinája. Főleg csak rossz úton mikor rezgés, rázkódás van!
Lehet hogy a hideg miatt s majd megszünik?
Minden esetre ötleteket elfogadok!
Köszi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #942 Dátum: 2010.02.12 08:45:44 »
Hát most a hidegben nekem is jönnek a Coriból néha olyan zajok, hogy megijedek. Főleg nagy hidegben csinálja és változó a hangok honnan jönnek, elöl-hátul, alattam...  :wacko:
         

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #943 Dátum: 2010.02.12 09:23:55 »
Ilyenkor jön a "bezzeg" : "Bezzeg a Lada vagy az UAZ ilyen hideg vagy az olyan meleg időben nem sokkolta a a tulajt" más hasfájásai voltak a 12-16 literes fogyival együtt  :D

Petyaa megnézted az elölről jövő hang forrását?
Fery

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #944 Dátum: 2010.02.12 09:35:34 »
Nekem mostanaban a hidegben a futes ventilatora az elso 2-3 percben zajosabb kicsit. Neha kicsit nyikorog is. Kell majd egy kis wd40 neki.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX