Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 710835 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #915 Dátum: 2010.01.10 14:54:47 »
Szerintem ez hülyeség, nekem is van légterelőm, mégse zajosabb mint volt.
Mellesleg ha a kédergumi hiányos (eltűnt, elmállott, stb), akkor annak jellegzetes hangja kéne legyen menet közben, plusz elvileg némi szél is kéne keletkezzen a kocsiban, nem?
         

Satriani

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #916 Dátum: 2010.01.10 15:08:24 »
Tegnap-ma jól szétszedtük és kiszigeteltük az ajtókat, és rájöttem valamire: arra, hogyan zajmentesítik a márkaszervizek az ajtókárpit tetejét. Ugye visszatérő probléma, hogy ha felkönyököl az ember a kárpit tetejére, az halkan nyikkan egyet. Nem nagy dolog, de ha valakit idegesít, jó, ha tudja, egyszerű a megoldás: le kell venni az ajtókárpitot, és a kárpitot tartó rész élének két szélére pár centi szivacsot kell ragasztani.

Ajtókárpit leszedése, amihez egy nagyobb csllagcsavarhúzó (3 csavarhoz) és egy hegyes valami (a kilincs melletti csavarfedél kinyitásához) kell:
- kipattintani az ajtóbehúzót is tartalmazó elemet (felfelé kell feszíteni óvatosan, engedni fog)
- a leszedett elem felől kezdve, óvatosan fölfelé feszítve kipattintani az ablakemelőt tartalmazó elemet, vigyázni, nehogy megrántsuk, majd lecsatlakoztatni az ablakemelő csatlakozóját
- a kárpitot 3 csavar tartja: kettő az imént leszedett elemek mögött van, egy pedig a kilincs mellett, a kipattintható kis fedél mögött figyel
- ha a csavarokat kiszedte az ember, már csak pantentokkal kell megküzdeni. Javallott az ajtó első-alsó sarkát megfogni, ott van rajta némi fogás
- felül, az ablak felől nincsenek patentok, a patentok kipattintása után kvázi le kell emelni a kárpitot

mehster

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #917 Dátum: 2010.01.15 18:46:38 »
2009es corolla műszerfala nekem is zörög  :no: .

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #918 Dátum: 2010.01.16 14:05:11 »
Ma adtam le az autót karosszériáshoz, küszöb, fenéklemez csere, újjáépítés, akármi. Ki lett/lesz vésve az eredeti szigetelés az aljából (gumi talán?), mivel már teljesen kikeményedett, és csak sok apró darabban hajlandó kijönni. Kérdésem: mivel lehet majd pótolni, ha kész a meló? Mi alkalmas erre a célra, hol lehet venni emberi árakon? Dynamat nem érdekel, annak az árából egy autót tudnék venni. Köszi előre is!
Szia!

Végülis milyen megoldást választottál?  :)
         

falusi1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #919 Dátum: 2010.01.18 20:46:49 »
2009es corolla műszerfala nekem is zörög  :no: .
Mint korábban olvashattad, az enyém 2008-as és annak is zörög a műszerfala. Kíváncsi lennék a részletekre. Volt már néhány autóm (úgy értem különböző típusok, köztük lada is), de azok vagy nem zörögtek, vagy ha igen mindig meg tudtam állapítani mi az oka és megszüntettem. Ennél sajnos nem tudtam pedig sok mindent kipróbáltam. A kocsiban 45000 Km van és a szervízelése eddig sosem tartott egy óránál tovább. A zörgés miatt pedig ott kellene hagynom egy napig. Ha Téged is zavar a zörgés erre számíthatsz. Írd meg az eredményt!

Satriani

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #920 Dátum: 2010.01.18 21:20:00 »
Vigyétek el Újpestre, a Toyota Superbe, nekem az volt az egyetlen szerviz, amelyik érdemben foglalkozott zörgésekkel. Ott dolgozik egy Krisztián nevezetű srác, őt kell megkérni, hogy menjen egy próbakört a kocsival, gyanús, hogy fogja tudni, mi a megoldás.

micimac

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #921 Dátum: 2010.01.28 19:11:16 »
Sziasztok,

Mostanság figyeltem fel a kormányműből jövő kattogásra. Akkor jön elő, amikor kormányt kicsit lendületesebben tekerem, vagy "többet" kell tekernem.
(nem arra gondolok, hogyha teljesen ütközésig tekerem és akkor kattan! :) )
Van ötletetek?

Köszi!
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.28 21:29:31 írta kleingy »

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #922 Dátum: 2010.01.28 21:02:11 »
Sziasztok,

Mostanság figyeltem fel a kormányműből jövő kattogásra. Akkor jön elő, amikor kormányt kicsit lendületesebben tekerem, vagy "többet" kell tekernem.

(nem arra gondolok, hogyha teljesen ütközésig tekerem és akkor kattan! :) )

Van ötletetek



Renaultunk-ban gömbcsukló csere volt!
Konrád

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #923 Dátum: 2010.01.29 08:31:05 »
Sziasztok,

Mostanság figyeltem fel a kormányműből jövő kattogásra. Akkor jön elő, amikor kormányt kicsit lendületesebben tekerem, vagy "többet" kell tekernem.
(nem arra gondolok, hogyha teljesen ütközésig tekerem és akkor kattan! :) )
Van ötletetek?

Köszi!

Ne haragudj, milyen auto ez pontosan?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #924 Dátum: 2010.01.29 08:38:51 »
         

micimac

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #925 Dátum: 2010.02.03 12:02:55 »

Ne haragudj, milyen auto ez pontosan?

Szia,

bocs, eltűntem pár napra, mint szürke szamár a ködben.:)

Corolla 1.4 D4-D wagon :) ahogy kleingy írta :)


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #926 Dátum: 2010.02.03 13:38:44 »
Hat az en tippem eleg pesszimista  :ph34r: Jopar Toyota tipusnal hallottam mar, nemcsak az enyemnel, hogy a kormanymu ropog. Ennek a javitasa ha nem garancias, akkor eleg zsebbenyulos.  :wacko: Viszont azt is hallottam, hogy amig erezhetoen nem lesz nehezebb a kormanyzas, addig el lehet jarni vele.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

micimac

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #927 Dátum: 2010.02.03 13:56:28 »
Hat az en tippem eleg pesszimista  :ph34r: Jopar Toyota tipusnal hallottam mar, nemcsak az enyemnel, hogy a kormanymu ropog. Ennek a javitasa ha nem garancias, akkor eleg zsebbenyulos.  :wacko: Viszont azt is hallottam, hogy amig erezhetoen nem lesz nehezebb a kormanyzas, addig el lehet jarni vele.

Garanciális, szóval akkor menjek szervízbe? Csak nem tudom mindig reprodukálni a problémát....

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #928 Dátum: 2010.02.03 13:59:25 »
Akkor ne keslekedj, hajra. Menj oda, ultesd be a szerelot es a parkoloban gurulj nagyon lassan es kozben csavargasd gyorsan/hatarozottan a kormanyt toktol tokig  ;). Nekem Gyongyoson a szalonvezeto felorat tekergette mire elojott a hiba.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

micimac

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #929 Dátum: 2010.02.03 14:19:00 »
Akkor ne keslekedj, hajra. Menj oda, ultesd be a szerelot es a parkoloban gurulj nagyon lassan es kozben csavargasd gyorsan/hatarozottan a kormanyt toktol tokig  ;). Nekem Gyongyoson a szalonvezeto felorat tekergette mire elojott a hiba.

OK :) köszi!