Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 710814 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #900 Dátum: 2009.12.01 20:03:02 »
Ezzel azt akartam érzékeltetni, hogy a Toyotánál legalább foglakoznak a problémákkal...

falusi1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #901 Dátum: 2009.12.10 21:28:15 »
Ezzel azt akartam érzékeltetni, hogy a Toyotánál legalább foglakoznak a problémákkal...

Jövő héten viszem a kocsit szerízbe, ismét megemlítem a zajokat. Egyébként igazad van, a szervízzel meg vagyok elégedve, de valahogy az az érzésem, hogy a bizonytalan eredetű zörgések említésekor a pokolba kívánnak. Valamit biztos csinálnának vele, de én magam sem bízom abban, hogy a problémát egyszer 's mindenkorra ki tudják küszöbölni. Majd megírom mire jutottam.

falusi1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #902 Dátum: 2009.12.17 20:00:43 »
Voltam a szervízben. (45000-es 43000Ft.) A zörgést említve ragaszkodnak az egynapos otthagyáshoz. Azt mondák szét kell szedni az egész műszerfalat, ami elég bosszantó. Volt már néhány autóm (nem Toyota) de ilyen problémám nem volt velük. Mivel a jelek szerint nem egyedi esetről van szó kíváncsi lennék jelzik-e ezeket a márkaképviseletnek?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #903 Dátum: 2009.12.17 21:07:34 »
A márkaképviselet a szerviz.  ;) Nyilván az importőrre gondolsz. Azoknak jelzik, mert Ők fizetik ezt a javítást nekik.

falusi1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #904 Dátum: 2009.12.21 11:28:43 »
A márkaképviselet a szerviz.  ;) Nyilván az importőrre gondolsz. Azoknak jelzik, mert Ők fizetik ezt a javítást nekik.

Rendben, de a lényeg az, hogy a gyártóhoz eljusson az információ. A Toyota van annyira jó márkanév, hogy ne engedhessen meg magának ilyen gagyi hibát, ami a jelek szerint nem egyedi.

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #905 Dátum: 2009.12.27 20:13:07 »
Ma autópályán utaztam, és érdekes zajt tapasztaltam. Nem áll még rá a fülem az ilyesmikre, de ilyen nagyon halk, kerregő hang, tényleg alig észrevehetően. Autó 3 hete volt 2 éves kötelezőn ( 1.4-es D-4D Auris amúgy, az első szériából, 5 fokozatú váltóval ), így volt olajcsere is pl. Ami érdekes, hogy csak 5. fokozatban jött elő, amikor a fordulatszám 3400 körülire emelkedett. Van okom aggódni, vagy ez csak a hideg miatt lehetett ( szempember óta van nálam az autó )?

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #906 Dátum: 2009.12.31 14:32:09 »
Ma autópályán utaztam, és érdekes zajt tapasztaltam. Nem áll még rá a fülem az ilyesmikre, de ilyen nagyon halk, kerregő hang, tényleg alig észrevehetően. Autó 3 hete volt 2 éves kötelezőn ( 1.4-es D-4D Auris amúgy, az első szériából, 5 fokozatú váltóval ), így volt olajcsere is pl. Ami érdekes, hogy csak 5. fokozatban jött elő, amikor a fordulatszám 3400 körülire emelkedett. Van okom aggódni, vagy ez csak a hideg miatt lehetett ( szempember óta van nálam az autó )?
Nehéz az ilyet elmondás alapján azonosítani. Ezért szokták a szervizből is "próba útra" vinni ilyenkor.
Próbáltad magasabb/alacsonyabb fordulatokon is tartani ott megfigyelni?
Szerintem a hideg miatt nem lehet ilyen jellegű hang, hacsak valami burkoló elem (vagy valami más) a hőmérséklet különbségek hatására
kezd "rezegni".  :otlet:
Fery

Satriani

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #907 Dátum: 2009.12.31 14:39:28 »
...nagyon halk, kerregő hang...

Az a motor lesz.  :sorcerer:

3400-as fordulaton csak ötödikben jelentkezik? Nem lehet, hogy ahhoz a sebességhez tartozik a zaj? Az már elég gyors sebesség, lehet, hogy csak a szél rázta a tükröket, vagy kezd leválni az egyik dobbetét, és a menetszél befújt alá. Bármi lehet.

Ha annál a sebességnél kinyomod a kuplungot, és a zaj tovább jelentkezik, akkor motor kizárva.

falusi1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #908 Dátum: 2010.01.03 17:33:11 »
Ma autópályán utaztam, és érdekes zajt tapasztaltam. Nem áll még rá a fülem az ilyesmikre, de ilyen nagyon halk, kerregő hang, tényleg alig észrevehetően. Autó 3 hete volt 2 éves kötelezőn ( 1.4-es D-4D Auris amúgy, az első szériából, 5 fokozatú váltóval ), így volt olajcsere is pl. Ami érdekes, hogy csak 5. fokozatban jött elő, amikor a fordulatszám 3400 körülire emelkedett. Van okom aggódni, vagy ez csak a hideg miatt lehetett ( szempember óta van nálam az autó )?
Mi a helyzet alacsonyabb sebességi fokozatban ugyanezen a fordulatszámon?

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #909 Dátum: 2010.01.03 23:46:20 »
Kipróbálom majd mindkettőt, amint lesz időm, és jelentek! Köszi!

Imee1.6vvt-i

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #910 Dátum: 2010.01.07 12:11:45 »
Sziasztok!
Észrevettem a Corollámon (2000 évj.) Fura pattogó hang általában mikor apró rezgés lép fel alapjárat környékén és nem tudok rájönni mi lehet!
Onnan a bal térdem felől jön a hang! Ha valakinek ilyesmi előfordult már segítsen!
Előre is köszi!

Más: Szélzaj ajtókéder mellett csak a balos vezetőoldali. Lehet azzal kezdeni valamit csere ilyesmi, vagy ennél a tipusnál ez ennyire eláll?!
Az ajtó ránézésre jól áll nem tudok sérülésről, törésről sem!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #911 Dátum: 2010.01.07 12:16:52 »
Kédergumi-csere, légterelő?  :)
         

Imee1.6vvt-i

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #912 Dátum: 2010.01.10 11:29:27 »
Kédergumi-csere, légterelő?  :)
Légterelőim vannak, mégis nagy a zaj.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #913 Dátum: 2010.01.10 12:21:30 »
Légterelőim vannak, mégis nagy a zaj.
Lehet, hogy pont amiatt? ::)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Imee1.6vvt-i

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #914 Dátum: 2010.01.10 14:52:53 »
Légterelőim vannak, mégis nagy a zaj.
Lehet, hogy pont amiatt? ::)
Lehet hogy igazad van, asszem kipróbálom nélkülük!
Köszi!