Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 715937 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #885 Dátum: 2009.11.27 21:58:26 »
Az alapjáratot a gyertyák állapota erősen befolyásolja. Ha régiek, akkor sokkal finomabb és halkabb lesz a kocsi.

Az én kocsim majdnem elélvez, mikor leállítom, 3 másodpercen belül nyög egy nagyot. Szerintem ez normális...

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #886 Dátum: 2009.11.27 22:06:41 »
Az alapjáratot a gyertyák állapota erősen befolyásolja. Ha régiek, akkor sokkal finomabb és halkabb lesz a kocsi.

Az én kocsim majdnem elélvez, mikor leállítom, 3 másodpercen belül nyög egy nagyot. Szerintem ez normális...
Szóval akkor gyertyacsere, igaz ez már nagyon érett neki mert mióta megvan nem volt kicserélve (70e ment bele) és nem tudom hogy az előző tulaj cserélte mielőtt eladta. Igen akár így is írhattam volna én is :D Akkor megnyugodtam hogy nincs gond a gépemmel :)

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #887 Dátum: 2009.11.27 22:10:35 »
Most olvasom hogy félre értettem amit írtál. Mert nekem régiek a gyertyáim és így vannak ilyen gondjaim, vagy lehet azért van mert már nagyon csere érett lenne?

barna.czukor

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #888 Dátum: 2009.11.28 10:03:13 »
Én írtam hülyén. Azt akartam mondani, hogy a régi gyertya zajos üzemet és egyenletlen alapjáratot okoz, de ha kicseréled, akkor sima lesz és halkabb a kocsid.

Miután 60.000 km-t kellene neki egy gyertyaszettel elmennie maximum, te meg 70e-ret vagy többet mentél el vele, így nem csoda, hogy zajosabb és nem olyan sima a járása.


A régi gyertya hézagja megnő, a sarkai lekerekednek, így nem mindig gyújt be, meg nem megfelelő időben, módon. Ez okozza a tüneteket. Nagyon szélsőséges esetben a motort is károsíthatja.


Annyit szeretnék kérdezni tisztelt Uram, hogy miért nem tetszett kicserélni a gyertyákat időben? Miért kell megvárni, míg a kocsi zajos lesz vagy egyenletlenül jár?!
Kb 5.000 Ft a 4 db gyertya, ami kell bele.


Ezek után megkérdezem, hogy olajcsere, váltóolajcsere és légszűrő-csere mikor volt utoljára? Az eldugult légszűrő is tud bajokat okozni, ezért javaslom, hogy nézd meg azt is. Ha nem tiszta, gyári színű, hanem porszínű, mocskos, akkor haladéktalanul cseréld ki azt is.


A belevaló gyertyák:
NGK: BKR5EYA11
DENSO: K16RU11

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #889 Dátum: 2009.11.28 10:13:59 »
Annyit szeretnék kérdezni tisztelt Uram, hogy miért nem tetszett kicserélni a gyertyákat időben? Miért kell megvárni, míg a kocsi zajos lesz vagy egyenletlenül jár?!
Kb 5.000 Ft a 4 db gyertya, ami kell bele.

Ezek után megkérdezem, hogy olajcsere, váltóolajcsere és légszűrő-csere mikor volt utoljára? Az eldugult légszűrő is tud bajokat okozni, ezért javaslom, hogy nézd meg azt is. Ha nem tiszta, gyári színű, hanem porszínű, mocskos, akkor haladéktalanul cseréld ki azt is.

A belevaló gyertyák:
NGK: BKR5EYA11
DENSO: K16RU11
Minden volt cserélve folyamatosan mikor kellett csak a gyertya maradt el mert halogattam hogy majd mikor viszem féktárcsa cserére majd akkor 1be lemenjen az egész ne kelljen 2szer menni.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.29 08:58:46 írta Palaczk »

barna.czukor

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #890 Dátum: 2009.11.28 10:17:25 »
Akkor jó! A gyertyákat ne felejtsd el majd!

falusi1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #891 Dátum: 2009.11.29 11:12:03 »
Üdv. Mindenkinek!

Hosszas keresgélés után találtam rá az oldalra, de máris érdekes hozzászólásokat, véleményeket olvastam, többek közt a különböző nemkívánatos zörejekről.
Egy 2 literes, D4D Corollám van. Meg vagyok vele elégedve, kivéve egy dolgot: Zörög a műszerfal és nem tudok vele mit csinálni. Van amikor csak azt hallom, mint amikor a szú rágja a fát, van úgy, hogy gyorsításnál kerepel, felvéve a motor fordulatszámát. Előfordul, hogy nem hallok semmit de ez sajnos csak átmeneti állapot.
Próbálkoztam már sok mindennel. Pl. a kormányborító és a műszerfal közé gumit ékeltem. Egy rövid ideig nem zörgött, vagy máshol zörgött.
A szervízben már kétszer szóltam. Először csináltak vele valamit, majd kb.5 km. után ismét zörgött.
Másodszor, az egyébként korrekt és jól dolgozó szervízben azt mondták, hogy hagyjam náluk az autót legalább egy napig amikor is lebontják a műszerfalat. Az az ézésem, hogy le akartak rázni, vagy bolondnak hisznek.
Mivel olvastam, hogy nem vagyok egyedül akit nagyon bosszant a zörej, felbátorodtam, hogy írok én is. Végül is egy közel 6 millás autó ne zörögjön.
Tud valaki erre valamilyen megoldást?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #892 Dátum: 2009.11.29 11:28:53 »
Hát azon kívül, hogy meg kéne találni a zörej pontos forrását, más megoldást nem nagyon tudok elképzelni  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #893 Dátum: 2009.11.29 12:32:57 »
NEmtom pontosan honnan johet a hang. Ha ez mar E15 Corolla akkor BC es a napiszamlalo gombajait is ki lehet probalni probaltad? Nekem egyidoben az egyik is "tuske" hozzaert a plexihez es ~120 korul kis kaparaszo hangot adott.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

falusi1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #894 Dátum: 2009.11.29 21:04:39 »
Hát azon kívül, hogy meg kéne találni a zörej pontos forrását, más megoldást nem nagyon tudok elképzelni  ::)

Ezt teszem már egy éve. Nem biztos, de úgy vélem a műszerfal bal oldalától. Ha például a kormányoszlop és a műszerfalkeret közé beékelek egy radírt akor átmenetileg megszűnik, de újból visszajön a hang, estleg más fajta zörejt hallok. Azt tapasztaltam még ha a műszerfal tetejét lefele és magam fele nyomom megszűnik a hang, de ez természetesen vezetés közben folyamatosan nem tehetem.

falusi1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #895 Dátum: 2009.11.29 21:17:29 »
NEmtom pontosan honnan johet a hang. Ha ez mar E15 Corolla akkor BC es a napiszamlalo gombajait is ki lehet probalni probaltad? Nekem egyidoben az egyik is "tuske" hozzaert a plexihez es ~120 korul kis kaparaszo hangot adott.

Igen ez már a legújabb Corolla. Erre már én is gondoltam, nem az. Sőt mint korábban írtam van egy halkabb percegő és egy hangosabb kerepelő hang, ami általában gyorsításkor jön elő felvéve a motor fordulatszámát. Ez utóbbira mondták a szervízbe, hogy egy 2000-es diesel motor az bizony tud ilyet csinálni. Gsak hogy én nem együttérzésre vágytam, hanem a zaj elhárítására. Erre mondták azt, hogy hagyjam ott a kocsit legalább egy napig. A dolog azért bosszantó, mert a kocsi egyébként problémamentes, de ezek a zajok nagyon rontják a komfotrérzetemet.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #896 Dátum: 2009.11.29 21:22:42 »
Hogy kezdődik az alvázszáma?

falusi1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #897 Dátum: 2009.11.30 20:36:31 »
Hogy kezdődik az alvázszáma?

JTNBD56E..... Ha arra gondoltál, hogy ezt már Dél-Afrikában gyártották, amint látod nem.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #898 Dátum: 2009.11.30 20:59:41 »
Igen, arra gondoltam. És reméltem, hogy JT lesz. Ennyit a JT fetisizmusról...

Én amúgy ott hagynám az autót. Másokét is így tesztelik, javítják. Amúgy az, hogy zörög, valóban nem jó, de nyugtasson az, hogy más márkánál a komoly műszaki gondokat is sokadszori nekifutásra javítják garanciában, nem, hogy ez zörgéssel "vacakoljanak"....

falusi1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #899 Dátum: 2009.12.01 19:29:31 »
Igen, arra gondoltam. És reméltem, hogy JT lesz. Ennyit a JT fetisizmusról...

Én amúgy ott hagynám az autót. Másokét is így tesztelik, javítják. Amúgy az, hogy zörög, valóban nem jó, de nyugtasson az, hogy más márkánál a komoly műszaki gondokat is sokadszori nekifutásra javítják garanciában, nem, hogy ez zörgéssel "vacakoljanak"....

Igazad lehet. Még gondolkodom rajta mit tegyek. Mindenesetre az engem nem nagyon vigasztal ha nekem csak a fogam fáj, de másnak meg amputálni kell a lábát. Ettől föggetlenül köszönöm a tanácsodat és, hogy reflektáltál a problémámra.