Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 717498 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #870 Dátum: 2009.11.25 17:42:20 »
Több oka is lehet. Pl, ha kifúj hűtul a kipuffleömlő, az is adhat ki ilyen hangot.

De nekem sokkal inkább úgy tűnik, mintha a szelepekkel lenne gond. Szerintem ha nem fúj ki, meg ilyenek, akkor szedd le a szelepfedelet és a szelepeket nézd meg.

De legjobb, ha elviszed egy jó szerelőhöz.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: kopog motor
« Válasz #871 Dátum: 2009.11.25 17:57:50 »
hello mnidenki
nekem daihatsu charade 1.3van majdnem toyota :) és olyan problémám volna, hogy kopog a motor itt 1video róla szerintetek mi lehet?
előre is köszönöm a segítséget
Élőben hallva könnyebb lenne, de így nem egyértelmű... Két tippem lenne. A második csúnya lesz...

1. Kifúj a motor, valahol a kipufogócsonk környékén.
2. Csapágyas a motorod, de nem kicsit  ::) ...

Ha a hang viszonylag hirtelen (tehát nem hónapok alatt) jött elő, akkor nagyon valószínű, hogy az 1. verzió lesz a nyerő. Föltéve persze, ha nem követtél el olyasmit, hogy olaj illetve olajnyomás nélkül autóztál vele, megfőzted vagy ilyesmi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TZoli

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #872 Dátum: 2009.11.25 18:11:24 »
Ez nagyon csúnyán szól, csapágygyanús, illetve szelephézag is lehet azt kéne először ellenőriztetni, de ez "mélyebbről" jön szerintem.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: kopog motor
« Válasz #873 Dátum: 2009.11.25 18:21:34 »
hello mnidenki
nekem daihatsu charade 1.3van majdnem toyota :) és olyan problémám volna, hogy kopog a motor itt 1video róla szerintetek mi lehet?
előre is köszönöm a segítséget
Amúgy meg van Daihatsu fórumrész!  :yes:

Véleményem szerint erőteljes szelephang és a kopott vezérműtengely a ludas. Van benne olaj?
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.25 18:24:02 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #874 Dátum: 2009.11.25 18:47:33 »
Ez nagyon csúnyán szól, csapágygyanús, illetve szelephézag is lehet azt kéne először ellenőriztetni, de ez "mélyebbről" jön szerintem.
Szerintem is "nehezebb" hang, mint amit a szelepek művelhetnének. A nagy kérdés tényleg az, hogy volt-e vmilyen előzménye, illetve hogy mennyi idő alatt alakult ki?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

psc2

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #875 Dátum: 2009.11.25 19:39:33 »
Ez nagyon csúnyán szól, csapágygyanús, illetve szelephézag is lehet azt kéne először ellenőriztetni, de ez "mélyebbről" jön szerintem.
Szerintem is "nehezebb" hang, mint amit a szelepek művelhetnének. A nagy kérdés tényleg az, hogy volt-e vmilyen előzménye, illetve hogy mennyi idő alatt alakult ki?
hát az úgy volt, hogy most ment műszaki előtte olyan volt, hogy felpörgetem kb 1500re utána gáz el koppant 1et, ventilátor kapcsoló nem jó csak van berakva 1kapcsoló most és lehet akkor műszakin megfőzték mer elfelejtetem szólni neki róla remélem nem főzték meg :S

barna.czukor

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #876 Dátum: 2009.11.25 19:42:27 »
Nem akartam mondani, de nekem úgy tűnik, hogy megfőzték a motort. Ha a szelephézag nem stimmel, akkor sem adhat ki ilyen hangot...

100.000 kb egy motorfelújítás új csapágyakkal, meg gyűrűkkel, stb., ha nem kell felfúrni. Persze ez a közepesen rossz megoldás. Lehet, hogy csak a kipuffogó fúj kifelé...

psc2

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: kopog motor
« Válasz #877 Dátum: 2009.11.25 19:59:41 »
hello mnidenki
nekem daihatsu charade 1.3van majdnem toyota :) és olyan problémám volna, hogy kopog a motor itt 1video róla szerintetek mi lehet?
előre is köszönöm a segítséget
Amúgy meg van Daihatsu fórumrész!  :yes:

Véleményem szerint erőteljes szelephang és a kopott vezérműtengely a ludas. Van benne olaj?
ja olaj is van benne kicsit több is mint kéne kipufogó se fuj ki szóval csapágy vagy szelep lesz :S

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #878 Dátum: 2009.11.25 22:58:05 »
hát az úgy volt, hogy most ment műszaki előtte olyan volt, hogy felpörgetem kb 1500re utána gáz el koppant 1et, ventilátor kapcsoló nem jó csak van berakva 1kapcsoló most és lehet akkor műszakin megfőzték mer elfelejtetem szólni neki róla remélem nem főzték meg :S
És mielőtt vitték volna műszakira, nem volt ilyen hangja? Kemény  ::) ...

Sajnos ez akkor tényleg sanszos, hogy csapágy. Szelepek szvsz ilyen hangot nem adhatnak, főleg nem ilyen hirtelen. De nem teljesen áll össze a kép, mert ha ilyen durván megfőzték volna, akkor pl. ki kellett volna nyomjon egy csomó vizet (ezt azért csak észrevették volna, gőzölgött volna mint állat), meg kvázi biztos, hogy a hengerfej-tömítésnek is el kellett volna szállnia... Halál tuti, hogy nem a kipufogó fúj ki? Pl. a csonknál?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #879 Dátum: 2009.11.25 23:38:16 »
Az haveromék egyik Hondájában meghalt a termosztát, azt felfort a víz. Mire megálltak már a hengerfej tömítés átégett. A hangja nem volt rossz attól még, nem is füstölt vagy gőzölt. Kicseréltük a termosztátot. Csak annyit vettünk észre, hogy fogy a hűtővíz, illetve nagyobb terhelés esetén feljebb ment a hűtővíz hőfokja.

Elvittük a szerelőnkhöz, hogy mi van, aztán ő mondta, hogy a motorba elégett a hűtővíz, azért fogyott, meg a nyomása is megnőtt.

Szóval attól még, hogy a hengerfej tömítés szétég, attól nem kell neki vizet gőzölnie vagy rossz hangot kiadnia.


Én még a gyertyákat is megnézném, hogy nem ott fúj-e ki vagy nem azok döglöttek-e meg vagy ilyesmi.


Ha tutira nem fúj ki a kipuff-csonknál, meg jók a gyertyák, stb, akkor érdemes csak szétszedni a motort. A szelepfedél leszedése is elárulhat egy esetleges szelepkörbülést vagy törést vagy vezérműhibát. Ha nincs meg a hiba, akkor érdemes tovább bontani, de ez erőssen szakemberes buli...

Azért annyit had fűzzek hozzá, mint rosszallás, hogy nem annyira nagy dolog az a ventiszabályzó, azonnal ki kellett volna javítani ezt a hibát. Ugyanis nem tudhatod, hogy mikor kell neked kézzel bekapcsolni: mert ha hideg, akkor látod, hogy még nem kell, de ha meleg, akkor meg az sem jó, ha állandóan megy, mert akkor meg túlságosan visszahűlhet a motor. Persze ideiglenesen megoldás egy műszaki vizsga előtt, azonban ez nagyon rövid távon mehet csak így...

Elméletileg a műszakin nem kell nekik széthajtani, ugyanis akkor nem mérnek CO-t. Ezért sem értem, hogy ott miért forralták szét, ha egyáltalán erről van szó.

Én azonnal elvinném a kocsit egy ***a szerelőhöz, aki diagnosztizálja a problémát, illetve meg is tudja javítani...

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #880 Dátum: 2009.11.26 09:19:14 »
En azert korulneznek a fotengely csapagyaknal is, az atfordult vagy fordulofelben levo csapagy hasonlo hangot ad. 2400-as fordulatszamnal es felette is csinalja? Nem nagyon jarnek vele, ha teljesen atfordul a fotengely/hajtokar csapagy akkor a fotengely is sanszos a kukazasra.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #881 Dátum: 2009.11.27 01:20:20 »
Elméletileg a műszakin nem kell nekik széthajtani, ugyanis akkor nem mérnek CO-t.
Dehogynem. Legalábbis az NKH műszakin biztosan.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

psc2

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #882 Dátum: 2009.11.27 18:06:58 »
hello mindenki
ma leszedtem szelepfedél jónak a szelephézag, nincs görbölet, vezérműtengely jó,szelepszárszimmering helyén van mind szóval valószínű csapágyak holnap nézem azt majd csak üdv mindenkinek.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #883 Dátum: 2009.11.27 18:38:21 »
hello mindenki
ma leszedtem szelepfedél jónak a szelephézag, nincs görbölet, vezérműtengely jó,szelepszárszimmering helyén van mind szóval valószínű csapágyak holnap nézem azt majd csak üdv mindenkinek.

Klasszikust csak szó szerint!

Köszönöm a vidám perceket!  [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog]

Ugyanitt: nagybetűk, írásjelek, értelmező kéziszótár jelképes összegért eladó.

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #884 Dátum: 2009.11.27 21:56:36 »
Mitől lehet az, hogy alapjáraton a motorhangja kicsit hangosabb lett? Azaz nem jár olyan szépen halkan mint régen, mert eddig legalábbis néha majdnem ráindítóztam mert azt hittem nem jár a motor. Szigetelést nem rágta szét semmi, és kívül is észrevehető hogy kicsit hangosabban jár. A másik probléma amire az utóbbi időben figyeltem fel mikor levolt húzva az ablak és egy csendesebb helyen álltam le, hogy mikor leállítom rá 2-3 másodpercre olyan hang jön elölről mintha kifújna vmit. Ezeken kívűl gond nincs vele mert megy rendesen meg minden csak ezek az apróságok idegesítenek.