Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 717211 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #840 Dátum: 2009.09.18 14:50:11 »

AA.Lipi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #841 Dátum: 2009.09.18 15:16:06 »
Lipi

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #842 Dátum: 2009.09.19 06:43:26 »
kis_andras és az én autóm is csinálja, sztem normális.
Gabe 254.

gyulagy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #843 Dátum: 2009.09.19 07:37:45 »
Sziasztok!

Kétféle nyikorgást hallok már egy jó ideje a motortérből, az egyik a kuplung lenyomásakor hallható a nyekergés és egyértelműen a motortérből jön, tehát nem a pedál a zaj forrása. A motortérben hallgatózva a kuplung közeléből jön a hang talán a munkahenger?
A másik jelenség a következő, ha a motor fordulata nagyon lelesik (már majdnem megáll) és ekkor hirtelen gázt adok akkor a motortérből egy jó hallható nyekkenés jön, amit csak lehúzott ablaknál lehet meghallani. Néha elinduláskor vagy padkára felálláskor hallható, előidézni úgy tudom a leggyakrabban, ha kettesben alapjáraton megyek és még ráfékezek addig, hogy már majdnem leállljon a kocsi, majd hirtelen gázt adok. A nyekkenés kicsit az ékszíj megcsúszásához hasonló, de gondolom nem az lehet mert egyébként nem hallható.
Találkozott már valaki hasonló jelenségekkel és hogyan lehetne orvosolni? Gondolom egyik sem lehet életveszély, mert már vagy egy éve így járok vele de már egyre idegesít, mert még csak 2,5 éves a kocsi (E12 1.4 VVTi).

Üdv.:adam74
ÜdV
A kuplung nekem is ilyen volt, de a szervizben a váltó-kuplungházban be fújtak kenőanyagot a  és megjavult.
zegény vagyok

Aaron85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #844 Dátum: 2009.09.19 07:42:15 »
A másik jelenség a következő, ha a motor fordulata nagyon lelesik (már majdnem megáll) és ekkor hirtelen gázt adok akkor a motortérből egy jó hallható nyekkenés jön, amit csak lehúzott ablaknál lehet meghallani. Néha elinduláskor vagy padkára felálláskor hallható, előidézni úgy tudom a leggyakrabban, ha kettesben alapjáraton megyek és még ráfékezek addig, hogy már majdnem leállljon a kocsi, majd hirtelen gázt adok. A nyekkenés kicsit az ékszíj megcsúszásához hasonló, de gondolom nem az lehet mert egyébként nem hallható.
Találkozott már valaki hasonló jelenségekkel és hogyan lehetne orvosolni? Gondolom egyik sem lehet életveszély, mert már vagy egy éve így járok vele de már egyre idegesít, mert még csak 2,5 éves a kocsi (E12 1.4 VVTi).
Üdv.:adam74
Szia!

Ez a hosszbordásszíj feszítőkar automatikája, nem feszít rendesen azért csinálja!Nem árt már szíjat is cserélni akkor már, mert valószínű, hogy az is elkopott tőle.
Én is most cseréltem ki...
A másik hanggal meg sajnos együtt kell élni. Anno az 1.4-esem is klattyant a kuplung felengedése után...
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2003_TOYOTA_COROLLA_ZZE120L-AEMDKW_1601.html
16601-es
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.19 07:48:02 írta Aaron85 »
BLACK COROLLA TS 2005

mehster

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #845 Dátum: 2009.09.19 13:53:33 »
1 éves toyota corollából kisebb úthibák esetén is zörej hallatszik  :helpsmilie: és nem behatárolható hogy mi is lehet ez ,valahonnan a műszerfaltól vagy a kesztyűtartó feletti részből :S

TZoli

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #846 Dátum: 2009.09.25 20:18:51 »
Nekem is most volt 2.5 éves a kocsi és a kuplung lenyomásakor a nyiszogás előjött, nagyon egyszerűen orvosolható, ki kell pattintani a váltóházból a gumi porvédőt ahol a kiemelő villa kilóg és jófajta fújható zsírt bejuttatni (jó ha van toldócsöve zsírspray-nek). Picit fújtam a villa elé majd mögé is és azonnal elhallgatott.

diduka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #847 Dátum: 2009.09.27 21:22:07 »
 :helpsmilie:

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget, hátha valaki ismeri a jelenség okát! Autóval elindulok hátra és egy olyan kattanás jön elölről a féltengely felől, mintha egy bilincs
nem lenne meghúzva.Az autó mindig áll mikor kapcsolom a hátramenetet,. Először a bal oldalon csinálta utána már csinálta a jobb oldalon is, de nem mindig.
A féltengelyek gondolom jók 17600 Km van a Toyóban(E 15  1.4 D-D ) :surrender: :surrender:
VIN NUMBER: JT..........................
2007. E 15 1.4 D-4D Luna

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #848 Dátum: 2009.09.27 21:42:08 »
Sziasztok!
1 éve ültem át egy Auris-ba. (1.4 VVTI) Sajnos kezdettől fogva hallható egy erős koppanás járó motor esetén a kuplung gyorsabb felengedésekor (nem csusztatott módon), pl. üresben kinyom felenged.
A hang igen csúnya és a kuplung felől hallható a motortérnél és kivülröl is rendesen hallható.  :hmmmm:
Az első alkalommal (1500Km grátisz szervíz) igéretet kaptam, ha "a kedves vevőt zavarja a hang utánna nézünk a dolognak"  :eek:
Persze ez nem történt meg. Telefon váltások stb. és csak nekifeküdtek a dolognak.... kicserélték a komplett kuplung szerkezetet!? (Papírt nem kaptam róla  :nono:) A hiba maradt!!!
Most volt az egy éves szervíz ismét megpróbálkoztam a dologgal, most egy másik szervízben, itt is volt az autó 3 napot, majd azt mondták állítottak a kuplung villán, de nem tudják mi a gondom és mutattak egy másik Aurist azonos hanggal.
Mivel engem ez nem vigasztal kértem a további vizsgálódást amire egy igéretet kaptam, hogy jelzik a problémámat a Toyota Magyarország felé, de én is írjak nekik.
2 kérdésem lenne: 1. Más is tapasztalja-e a jelzett problémát? 2. Tudja-e valaki a Toyota Magyarország hivatalos levelezési címét? (nem találom)
Üdv Lipi
 

Az én autómon is volt garanciális kuplungcsere anno, 2-szer is asszem. Akkor még nem az enyém volt, a számláiból tudom. Amúgy 2002-es 1.6 sedan. Ott valami fémes nyikorgó hang volt a panasz. Nálam most nem hallani ilyesmit.

FAQtyA

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #849 Dátum: 2009.09.29 11:29:15 »
Sziasztok!

'94 / 1.3 / 16 szelepes Corolla problémában kérném a segítségeteket.

Alapjárat egyenletes, nem rángat, nem fullad. Nyugdíjas tempóban vezetve ok, DE ha egy kicsit megnyomom a gázpedált, vagy emelkedőn kell egy kicsit odalépni, akkor úgy elkezd csörögni, hogy az borzalom. Ez szerintetek szelep probléma, vagy esetleg valami házilag is orvosolható dolog? Ha szelep, akkor gondolom lehet zsebbe nyúlni... Amúgy LPG is van benne. Érdekes, hogy gáz üzemben ez nem jelentkezik.

Előre is köszönöm!

Üdv!

FAQtyA

barna.czukor

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #850 Dátum: 2009.09.29 11:35:21 »
Sziasztok!

'94 / 1.3 / 16 szelepes Corolla problémában kérném a segítségeteket.

Alapjárat egyenletes, nem rángat, nem fullad. Nyugdíjas tempóban vezetve ok, DE ha egy kicsit megnyomom a gázpedált, vagy emelkedőn kell egy kicsit odalépni, akkor úgy elkezd csörögni, hogy az borzalom. Ez szerintetek szelep probléma, vagy esetleg valami házilag is orvosolható dolog? Ha szelep, akkor gondolom lehet zsebbe nyúlni... Amúgy LPG is van benne. Érdekes, hogy gáz üzemben ez nem jelentkezik.

Előre is köszönöm!

Üdv!

FAQtyA
Elvileg akkor kopog, ha sűrítéskor már berobban a benzin, nem a gyertya szikrájára. Ez a motort eléggé gyilkolja, tehát ezt meg kell oldani.
Az oka lehet alacsony oktánú benzin, de akár az is, hogy a motor előgyújtása rossz.

Javaslom a szakember minél előbbi felkeresését...

FAQtyA

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #851 Dátum: 2009.09.29 16:17:40 »
Köszi!

Akkor el kell ballagjak a szervízbe...

Üdv!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #852 Dátum: 2009.09.29 20:01:57 »
Sziasztok!

'94 / 1.3 / 16 szelepes Corolla problémában kérném a segítségeteket.

Alapjárat egyenletes, nem rángat, nem fullad. Nyugdíjas tempóban vezetve ok, DE ha egy kicsit megnyomom a gázpedált, vagy emelkedőn kell egy kicsit odalépni, akkor úgy elkezd csörögni, hogy az borzalom. Ez szerintetek szelep probléma, vagy esetleg valami házilag is orvosolható dolog? Ha szelep, akkor gondolom lehet zsebbe nyúlni... Amúgy LPG is van benne. Érdekes, hogy gáz üzemben ez nem jelentkezik.

Előre is köszönöm!

Üdv!

FAQtyA

Valószínűleg gyujtásproblem, de lehet rossz hőértékű gyertya is!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #853 Dátum: 2009.09.29 20:36:59 »
:helpsmilie:

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget, hátha valaki ismeri a jelenség okát! Autóval elindulok hátra és egy olyan kattanás jön elölről a féltengely felől, mintha egy bilincs
nem lenne meghúzva.Az autó mindig áll mikor kapcsolom a hátramenetet,. Először a bal oldalon csinálta utána már csinálta a jobb oldalon is, de nem mindig.
A féltengelyek gondolom jók 17600 Km van a Toyóban(E 15  1.4 D-D ) :surrender: :surrender:

Szia.Tekerd be a kormányt mind2 irányba és indulj el kicsit gyorsabban vagyis lendületesen.Ha folyamatos kattogó hangot hallasz akkor az a féltengely.Rükinél nem tudom hogy mi lehet...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #854 Dátum: 2009.09.29 20:50:12 »
:helpsmilie:

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget, hátha valaki ismeri a jelenség okát! Autóval elindulok hátra és egy olyan kattanás jön elölről a féltengely felől, mintha egy bilincs
nem lenne meghúzva.Az autó mindig áll mikor kapcsolom a hátramenetet,. Először a bal oldalon csinálta utána már csinálta a jobb oldalon is, de nem mindig.
A féltengelyek gondolom jók 17600 Km van a Toyóban(E 15  1.4 D-D ) :surrender: :surrender:

E12-nél az első fékbetét kottyanása okozott hasonló hangot, ha tolatás után előre indult az ember.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!