Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 710794 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: coroola zörejek
« Válasz #60 Dátum: 2004.12.08 23:07:34 »
Idézetet írta: "jano08"
Sziasztok!

Jano vagyok(jano08). Már régóta olvasom a fórumokat, és most gondoltam beszállok a beszélgetésbe. A klubnak is tagja vagyok a legutóbbi nagy találkozó óta. Onnan elég gyorsan eltűntem más elfoglaltság miatt, ezért nem ismerek senkit sem.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Van egy 1998-as liftback corollám, és kopogások jönnek hátulról. Pont olyan hangja van, mintha a kalaptartó ugrálna, de nem az, mert megnéztem. Kérdésem: lehet-e a lengéscsillapító zörgése :?: Ha igen, akkor az mit jelent :?:

Köszönöm!


Kipufogó????
6 évesen, ha sok rövid táv van, és nem tud rendesen kiszáradni télen a kondenzvíz könnyen megadhatja magát, ha leszakad a belseje, elég jó zörgést-kopogást tud produkálni!!!
Csomagtartóban elszabadult szerszám, flakon, emelő, pótkerék, ... elég, ha meglazul, és máris zörög.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

jano08

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #61 Dátum: 2004.12.09 09:28:09 »
Köszönöm a gyors reakciókat! A csomagtartóban már mindent ellenőriztem. A kipufogó és a toronycsapágy zörgését érzem esetleges hibaforrásnak. Bár a kipufogó hangja nem változott jelentősen. Hidegen kicsit hangos, de melegen alapjáraton gyakorlatilag hangtalan.  A toronycsapágy tud-e meglepetéseket okozni?
Jano08/ '07 Corolla Wagon 1.4, Prius III

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #62 Dátum: 2004.12.21 17:20:10 »
ÜDV!

 A hátsó zörejek felderítéséhez még javaslom, hogy nézd meg a hátsóajtó
 kárpitját, de föleg azt, ami alatta van! Ugyanis ha lepattintod, akkor láthatod az ablaktörlö motorját, ami fellazulhat, de a zárszerkezet is okozott nekem már meglepetést!
 A müanyag burkolat alá javaslok egy kis szivacsot.
                          Hajrá!
Ja! :-)

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #63 Dátum: 2004.12.27 16:44:06 »
Haverom szerint az új Corolláján zörög a hátsó felfüggesztés. A soproni szervízben azt mondták neki, hogy szerintük ez normális.
Más is találkozott hasonló problémával?
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Twin

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #64 Dátum: 2004.12.28 20:32:55 »
Azért én jól átnéznék mindent ami hátul van ( ajtókárpit,csomagtartó- nincs e valami tartozék vagy nem tartozék meglazulva- kipuffogó nem ér e hozzá valamihez - mondjuk egy kisebb felakadás következtében - s ha ez mind jó akkor jöhet a futómű )
A futómű is ellenőrizhető ha lenyitott ülésekkel mentek az autóval valaki meg hátul ráteszi a kezét a tornyokra,ha ott kopog valami azt így lehet érezni elég határozottan. Ill. nézzétek meg nem e olajos a teló mert akkor annak reszeltek.

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #65 Dátum: 2004.12.28 21:10:43 »
Idézetet írta: "Twin"
Azért én jól átnéznék mindent ami hátul van ( ajtókárpit,csomagtartó- nincs e valami tartozék vagy nem tartozék meglazulva- kipuffogó nem ér e hozzá valamihez - mondjuk egy kisebb felakadás következtében - s ha ez mind jó akkor jöhet a futómű )
A futómű is ellenőrizhető ha lenyitott ülésekkel mentek az autóval valaki meg hátul ráteszi a kezét a tornyokra,ha ott kopog valami azt így lehet érezni elég határozottan. Ill. nézzétek meg nem e olajos a teló mert akkor annak reszeltek.


Köszi az ötleteket. Kipufogó szerintem nem ér hozzá semmihez. A teló szintén nem lehet olajos, de azért tüzetesen átnézzük az autót.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #66 Dátum: 2004.12.29 01:27:15 »
Idézetet írta: "Twin"
Azért én jól átnéznék mindent ami hátul van (kipufogó nem ér e hozzá valamihez - mondjuk egy kisebb felakadás következtében)

Nekem most ez a bajom, olyan hangot ad (belül), hogy no. Szóval ezt könnyű felismerni.
music     

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #67 Dátum: 2004.12.29 09:29:49 »
Én is dobnék egy ötletet, hogy mi lehet a zaj forrása.
Szerintem nézesd meg a stabilizátor gumikat.
Ez nekem is hosszú fejtörést okozott, amig megtaláltam.
Inkább azt mondanám, hogy a szerelő találta meg.
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

ovidiu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #68 Dátum: 2004.12.31 10:35:24 »
Minden új HB corollásnak: azért indítottam ezt a topic-ot, mert az autó megvásárlása óta zörög valami hátul, mindent tűvé tettem: pótkerék, eü. doboz, emelő - ezek alá szivacsot is raktam - de még mindig zörög!
Írtátok, hogy lehet a zárszerkezet, ablaktölő motor, felfüggesztés? Ezekkel mit lehet tenni??
dv,
O.
2004 Corolla 1.6 HB

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #69 Dátum: 2004.12.31 11:40:48 »
Idézetet írta: "ovidiu"
még mindig zörög! Írtátok, hogy lehet a zárszerkezet, ablaktölő motor, felfüggesztés? Ezekkel mit lehet tenni??

Először meg kéne találni a zajforrást. Valakinek be kéne bújnia a csomagtartóba, - akár ledöntött ülésekkel - és menet közben kifülelni, vagy kitapogatni, hogy honnan is jön a zaj. Aztán jöhet az orvosság. Lehet, hogy csak egy csavart kell meghúzni... :!:
music     

comaboss

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #70 Dátum: 2005.01.02 15:03:26 »
Idézetet írta: "ovidiu"
Minden új HB corollásnak: azért indítottam ezt a topic-ot, mert az autó megvásárlása óta zörög valami hátul, mindent tűvé tettem: pótkerék, eü. doboz, emelő - ezek alá szivacsot is raktam - de még mindig zörög!
Írtátok, hogy lehet a zárszerkezet, ablaktölő motor, felfüggesztés? Ezekkel mit lehet tenni??


Mi annak idején egy HB Corollát vezettünk a tesztúton és abban is folyamatosan zörgött valami hátul. A rendszám volt a bűnös! Mondta is az eladó, hogy néha nem sikerül normálisan fölszerelni. :?  Szivacs a megoldás.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #71 Dátum: 2005.01.18 01:23:54 »
Idézetet írta: "music"
Most nekem is elkezdett valami rezonálni - ha alacsony fordulaton gyorsítok akkor - a középkonzolon a hűtőrács-rádió környékén. Eddig nem sikerült megtalálni a hibaforrást.

Hát ezt megint elkezdte. Valakinek volt hasonló? Rajtam kívül.
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #72 Dátum: 2005.01.18 07:40:24 »
Idézetet írta: "music"
Hát ezt megint elkezdte. Valakinek volt hasonló? Rajtam kívül.

Nekem elég sok minden rezonál már elég sokféle fordulaton  :D  :wink:
A rádió kerete nem lehet a ludas?
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #73 Dátum: 2005.01.18 07:43:29 »
Nekem ma reggel elkezdett sípolni az egyik fékem. Remélem csak a hideg miatt volt, mert 23e km-nél nem kéne elkopnia a betétnek  :x
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #74 Dátum: 2005.01.18 09:11:47 »
Idézetet írta: "Szeke"
Nekem elég sok minden rezonál már elég sokféle fordulaton  :D  :wink: A rádió kerete nem lehet a ludas?

Valami olyasmi, én a rádió nyomógombokra gyanakszom, de majd még kutatok.
music