Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 711085 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #825 Dátum: 2009.05.12 21:53:15 »
Visító Auris-fék: besokalltam  :ph34r: -> Csütörtökön megint megyek fékbetétcserére :sleeping: Megnézték a "rendszerben": 3.300 km-nél egy,  a gyárinál puhább - de még mindig "szépen szóló" - betéteket kaptam, most (22e km) pedig egy azóta kijött - még puhább - betét fog belekerülni. Hajrá Toyota! Hajrá Bosch! :devil:
hazard

barpi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #826 Dátum: 2009.05.26 16:17:31 »
Sziasztok! Igaz off autóm van, de szeretném a segítségeteket kérni, lengéscsillapító nyikorgással kapcsolatban. Lassan kezdek bedilizni, mert naponta leszedem a bel hátsó kerekemet, és (talán ezzel rontom el a dolgot) szilikons pray-el fújogatom a lengéscsillapítót a porvédő alatt. Jó is kb 5 percig.  :cry: Légyszi mondjátok, már meg mivel kellene bekennem, vagy beszórnom? Ha zsírozni kellene, akkor mivel, ha fújni, akkor jó-e erre a célra a grafitos (zsír) spray? Kicsit már ciki, hogy a szomszédok halják, ha jövök haza, mert minden egyenetlenségnél nyikkan egyet.  :no: Viszont ezen kívül, nincs semmi baja, ezért nem is szeretném kicserélni, ha nem muszáj.  :helpsmilie:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #827 Dátum: 2009.05.26 16:52:08 »
Sziasztok! Igaz off autóm van, de szeretném a segítségeteket kérni, lengéscsillapító nyikorgással kapcsolatban. Lassan kezdek bedilizni, mert naponta leszedem a bel hátsó kerekemet, és (talán ezzel rontom el a dolgot) szilikons pray-el fújogatom a lengéscsillapítót a porvédő alatt. Jó is kb 5 percig.  :cry: Légyszi mondjátok, már meg mivel kellene bekennem, vagy beszórnom? Ha zsírozni kellene, akkor mivel, ha fújni, akkor jó-e erre a célra a grafitos (zsír) spray? Kicsit már ciki, hogy a szomszédok halják, ha jövök haza, mert minden egyenetlenségnél nyikkan egyet.  :no: Viszont ezen kívül, nincs semmi baja, ezért nem is szeretném kicserélni, ha nem muszáj.  :helpsmilie:

Lehet nem is a lengéscsillapító nyikkan, hanem a toronycsapágy vagy a silent blokk  :ph34r:
Fery

barpi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #828 Dátum: 2009.05.26 16:57:28 »
Sziasztok! Igaz off autóm van, de szeretném a segítségeteket kérni, lengéscsillapító nyikorgással kapcsolatban. Lassan kezdek bedilizni, mert naponta leszedem a bel hátsó kerekemet, és (talán ezzel rontom el a dolgot) szilikons pray-el fújogatom a lengéscsillapítót a porvédő alatt. Jó is kb 5 percig.  :cry: Légyszi mondjátok, már meg mivel kellene bekennem, vagy beszórnom? Ha zsírozni kellene, akkor mivel, ha fújni, akkor jó-e erre a célra a grafitos (zsír) spray? Kicsit már ciki, hogy a szomszédok halják, ha jövök haza, mert minden egyenetlenségnél nyikkan egyet.  :no: Viszont ezen kívül, nincs semmi baja, ezért nem is szeretném kicserélni, ha nem muszáj.  :helpsmilie:

Lehet nem is a lengéscsillapító nyikkan, hanem a toronycsapágy vagy a silent blokk  :ph34r:

Azért gondolom, hogy  a lengéscsillapító, mert miután befújom, kicsit hintáztatom az autó hátulját, és nem csipog. Aztán eleinte csak nagyobb, majd kicsit később már a kisebb egyenetlenségeknél is csipog.

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #829 Dátum: 2009.05.26 21:03:29 »
Sziasztok! Igaz off autóm van, de szeretném a segítségeteket kérni, lengéscsillapító nyikorgással kapcsolatban. Lassan kezdek bedilizni, mert naponta leszedem a bel hátsó kerekemet, és (talán ezzel rontom el a dolgot) szilikons pray-el fújogatom a lengéscsillapítót a porvédő alatt. Jó is kb 5 percig.  :cry: Légyszi mondjátok, már meg mivel kellene bekennem, vagy beszórnom? Ha zsírozni kellene, akkor mivel, ha fújni, akkor jó-e erre a célra a grafitos (zsír) spray? Kicsit már ciki, hogy a szomszédok halják, ha jövök haza, mert minden egyenetlenségnél nyikkan egyet.  :no: Viszont ezen kívül, nincs semmi baja, ezért nem is szeretném kicserélni, ha nem muszáj.  :helpsmilie:

A lengéscsillapító rúgója nyikorog, mégpedig ott, ahol felfekszik a lengéscsillapító "tányérjára". Ezért van az, hogy ha fújkálod, akkor ideig/óráig nem csinálja. Anno a Swiftemnél is volt ilyen gond, de megoldotta a márkaszerviz egy szinte röhejes, de hatékony módszerrel. Aki kitalálja hogyan: kap egy Tibi csokit! :winkiss:
Ez lesz neked is gyógyír, barpi! :yes:
hazard

barpi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #830 Dátum: 2009.05.26 21:21:29 »
A lengéscsillapító rúgója nyikorog, mégpedig ott, ahol felfekszik a lengéscsillapító "tányérjára". Ezért van az, hogy ha fújkálod, akkor ideig/óráig nem csinálja. Anno a Swiftemnél is volt ilyen gond, de megoldotta a márkaszerviz egy szinte röhejes, de hatékony módszerrel. Aki kitalálja hogyan: kap egy Tibi csokit! :winkiss:
Ez lesz neked is gyógyír, barpi! :yes:

Cseréltessem ki? (Most a kis lengéscsillapítóra (sárga), vagy (közötte) a nagy rugóra gondolsz?) Sorry, hogy hülyén magyarázok.



[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.26 21:48:00 írta barpi »

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #831 Dátum: 2009.05.27 08:03:16 »
A lengéscsillapító rúgója nyikorog, mégpedig ott, ahol felfekszik a lengéscsillapító "tányérjára". Ezért van az, hogy ha fújkálod, akkor ideig/óráig nem csinálja. Anno a Swiftemnél is volt ilyen gond, de megoldotta a márkaszerviz egy szinte röhejes, de hatékony módszerrel. Aki kitalálja hogyan: kap egy Tibi csokit! :winkiss:
Ez lesz neked is gyógyír, barpi! :yes:
A tányér és a rugó közé beraktak 'gumigyűrűt' ?
Fery

barpi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #832 Dátum: 2009.05.27 12:04:43 »
A tányér és a rugó közé beraktak 'gumigyűrűt' ?

Ez jó, ezt kipróbálom. Ha összejön, megkapod a Tibicsokit.  :clap:

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #833 Dátum: 2009.05.29 10:17:42 »
Ma adtam le az autót karosszériáshoz, küszöb, fenéklemez csere, újjáépítés, akármi. Ki lett/lesz vésve az eredeti szigetelés az aljából (gumi talán?), mivel már teljesen kikeményedett, és csak sok apró darabban hajlandó kijönni. Kérdésem: mivel lehet majd pótolni, ha kész a meló? Mi alkalmas erre a célra, hol lehet venni emberi árakon? Dynamat nem érdekel, annak az árából egy autót tudnék venni. Köszi előre is!

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #834 Dátum: 2009.05.29 11:13:17 »
Ez jó, ezt kipróbálom. Ha összejön, megkapod a Tibicsokit.  :clap:
Remélem ezzel sikerül megoldani a zavaró jelenséget  :yes:
Csoki? Most idézzem PomPom szövegét?  :D
Fery

adam74

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #835 Dátum: 2009.07.03 09:35:02 »
Sziasztok!

Kétféle nyikorgást hallok már egy jó ideje a motortérből, az egyik a kuplung lenyomásakor hallható a nyekergés és egyértelműen a motortérből jön, tehát nem a pedál a zaj forrása. A motortérben hallgatózva a kuplung közeléből jön a hang talán a munkahenger?
A másik jelenség a következő, ha a motor fordulata nagyon lelesik (már majdnem megáll) és ekkor hirtelen gázt adok akkor a motortérből egy jó hallható nyekkenés jön, amit csak lehúzott ablaknál lehet meghallani. Néha elinduláskor vagy padkára felálláskor hallható, előidézni úgy tudom a leggyakrabban, ha kettesben alapjáraton megyek és még ráfékezek addig, hogy már majdnem leállljon a kocsi, majd hirtelen gázt adok. A nyekkenés kicsit az ékszíj megcsúszásához hasonló, de gondolom nem az lehet mert egyébként nem hallható.
Találkozott már valaki hasonló jelenségekkel és hogyan lehetne orvosolni? Gondolom egyik sem lehet életveszély, mert már vagy egy éve így járok vele de már egyre idegesít, mert még csak 2,5 éves a kocsi (E12 1.4 VVTi).

Üdv.:adam74

barna.czukor

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #836 Dátum: 2009.07.03 12:22:19 »
Kétféle nyikorgást hallok már egy jó ideje a motortérből, az egyik a kuplung lenyomásakor hallható a nyekergés és egyértelműen a motortérből jön, tehát nem a pedál a zaj forrása. A motortérben hallgatózva a kuplung közeléből jön a hang talán a munkahenger?
Fékfolyadékcsere a kuplungrendszerben megoldja a bajt szerintem. Nekem is nyikorgott, azt az új DOT4-el minden OK lett.

A másik jelenség a következő, ha a motor fordulata nagyon lelesik (már majdnem megáll) és ekkor hirtelen gázt adok akkor a motortérből egy jó hallható nyekkenés jön, amit csak lehúzott ablaknál lehet meghallani. Néha elinduláskor vagy padkára felálláskor hallható, előidézni úgy tudom a leggyakrabban, ha kettesben alapjáraton megyek és még ráfékezek addig, hogy már majdnem leállljon a kocsi, majd hirtelen gázt adok. A nyekkenés kicsit az ékszíj megcsúszásához hasonló, de gondolom nem az lehet mert egyébként nem hallható.
Találkozott már valaki hasonló jelenségekkel és hogyan lehetne orvosolni? Gondolom egyik sem lehet életveszély, mert már vagy egy éve így járok vele de már egyre idegesít, mert még csak 2,5 éves a kocsi (E12 1.4 VVTi).
Amikor a kocsinak hirtelen gázt adsz, akkor nem bólint a váltó? Mert el tudom azt is képzelni, hogy a motortartó bak laza és az nyikorog ilyenkor. Ezt abból lehet még leszűrni, hogy hitelen gázadásra és elvételre mocorog a váltóbot...

Amúgy érdemes lehet a bordásszíjra is rápillantani, hogy elég feszes-e. Lehet, hogy a szíjfeszítő rossz, laza a szíj és hirtelen terheléskor megcsúszik...

cZsiga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 297
    • http://szoft95.gportal.hu
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #837 Dátum: 2009.08.27 20:41:11 »
Sziasztok!

Kétféle nyikorgást hallok már egy jó ideje a motortérből, az egyik a kuplung lenyomásakor hallható a nyekergés és egyértelműen a motortérből jön, tehát nem a pedál a zaj forrása. A motortérben hallgatózva a kuplung közeléből jön a hang talán a munkahenger?
A másik jelenség a következő, ha a motor fordulata nagyon lelesik (már majdnem megáll) és ekkor hirtelen gázt adok akkor a motortérből egy jó hallható nyekkenés jön, amit csak lehúzott ablaknál lehet meghallani. Néha elinduláskor vagy padkára felálláskor hallható, előidézni úgy tudom a leggyakrabban, ha kettesben alapjáraton megyek és még ráfékezek addig, hogy már majdnem leállljon a kocsi, majd hirtelen gázt adok. A nyekkenés kicsit az ékszíj megcsúszásához hasonló, de gondolom nem az lehet mert egyébként nem hallható.
Találkozott már valaki hasonló jelenségekkel és hogyan lehetne orvosolni? Gondolom egyik sem lehet életveszély, mert már vagy egy éve így járok vele de már egyre idegesít, mert még csak 2,5 éves a kocsi (E12 1.4 VVTi).

Üdv.:adam74

Hali!

A múlt héten Kőszeg térségében jártunk 2,9 éves E12 1.4vvti corollával, és a másodiknak írt jelenség fordult elő nálam is. Megálltam, felnyitottam a motorházat és hallgatóztam, szerintem is a bordásszíj lehet (mert a lánc nem hiszem, hogy csúszna), az idegesítő, hogy szept 4-én lesz 3 éves, gari megszűnik, időm meg 0, hogy szervízbe vigyem. Ja, 2 hete voltam 60e km-es szervízen, ott még minden rendben volt.

Remélem, nem valami csrillió forintos alaktrész hibásodott meg.

Ha sikerült megtudnom valamit, írok, de ha nektek is van ötletetek szóljatok.
D: 212

OrOgmoc4

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #838 Dátum: 2009.09.17 00:11:21 »
Az autó egy 2.2 D4D Corolla Verso. Alapjáraton a dízel zaj mellett valamilyen halk csörgés is hallatszik, ha a kuplungot kinyomom a zaj teljesen megszűnik, felengedem újra csörög. Valaki tapasztalt már hasonlót? Egyébként egy avensisnél 2.0 D4d (6 seb. váltóval) pont ugyan ezt tapasztalom.

Csak tippelek, de lehet hogy a tengelykapcsoló szerkezettel lehet valami.........ha jól tudom hidraulikus a Versonál is (Toyota előszeretettel használja ezt, nekem is olyan). Ha váltasz észlelhető valami?? Mondjuk elég nagy butaság lenne ha a kuplunggal lenne valami, ne adj isten kinyomócsapágy....olajszintek rendben vannak?

Ha váltok semmit nem érezni. Alapjáraton lehet csak tisztán hallani, gondolom menet közben a többi zaj elnyomja. Tudtommal az olajszintek is rendben vannak. Szerviz lesz belőle, főleg mert lassan lejár a garancia. 


Megkérdezhetem, mi lett a szerviz eredménye? Nagyjából a fenti jelenséget tapasztalom egy 2006-os 1.4 D4D Corollával. Köszönöm.

AA.Lipi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #839 Dátum: 2009.09.18 14:46:37 »
Sziasztok!
1 éve ültem át egy Auris-ba. (1.4 VVTI) Sajnos kezdettől fogva hallható egy erős koppanás járó motor esetén a kuplung gyorsabb felengedésekor (nem csusztatott módon), pl. üresben kinyom felenged.
A hang igen csúnya és a kuplung felől hallható a motortérnél és kivülröl is rendesen hallható.  :hmmmm:
Az első alkalommal (1500Km grátisz szervíz) igéretet kaptam, ha "a kedves vevőt zavarja a hang utánna nézünk a dolognak"  :eek:
Persze ez nem történt meg. Telefon váltások stb. és csak nekifeküdtek a dolognak.... kicserélték a komplett kuplung szerkezetet!? (Papírt nem kaptam róla  :nono:) A hiba maradt!!!
Most volt az egy éves szervíz ismét megpróbálkoztam a dologgal, most egy másik szervízben, itt is volt az autó 3 napot, majd azt mondták állítottak a kuplung villán, de nem tudják mi a gondom és mutattak egy másik Aurist azonos hanggal.
Mivel engem ez nem vigasztal kértem a további vizsgálódást amire egy igéretet kaptam, hogy jelzik a problémámat a Toyota Magyarország felé, de én is írjak nekik.
2 kérdésem lenne: 1. Más is tapasztalja-e a jelzett problémát? 2. Tudja-e valaki a Toyota Magyarország hivatalos levelezési címét? (nem találom)
Üdv Lipi
 
Lipi