Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 717375 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #810 Dátum: 2009.02.24 10:38:58 »
Az autó egy 2.2 D4D Corolla Verso. Alapjáraton a dízel zaj mellett valamilyen halk csörgés is hallatszik, ha a kuplungot kinyomom a zaj teljesen megszűnik, felengedem újra csörög. Valaki tapasztalt már hasonlót? Egyébként egy avensisnél 2.0 D4d (6 seb. váltóval) pont ugyan ezt tapasztalom.
RAV4 HYBRID 2020

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #811 Dátum: 2009.03.11 22:03:48 »
Csak tippelek, de lehet hogy a tengelykapcsoló szerkezettel lehet valami.........ha jól tudom hidraulikus a Versonál is (Toyota előszeretettel használja ezt, nekem is olyan). Ha váltasz észlelhető valami?? Mondjuk elég nagy butaság lenne ha a kuplunggal lenne valami, ne adj isten kinyomócsapágy....olajszintek rendben vannak?

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #812 Dátum: 2009.03.12 18:48:07 »
Nyikorgás: a műszerfal és a szélvédő találkozása felöl jobb oldalon

Ez könnyen lehet, hogy kívülről jön. Én is a műszerfalat szedtem szét hasonló probléma miatt, hiába - nem sikerült megszűntetni a nyekergést. Aztán egyszer tiszta véletlenül rátenyereltem az ablaktörlő alatti, a motorháztető és a szélvédő közötti műanyag takaróra, és kiderült, az súrlódik menet közben a szélvédőhöz, és az okozza a nyekergést. Nyomta be alá WD40-et, több mint egy évig jó volt. Ősszel újra jelentkezett - ismételt WD40-kúra, azóta nem nyiszog.
Neked lesz igazad!
Pedig amikor ezt írtad finoman is meg egy kicsit erősebben is megnyomkodtam azt a műanyagot és semmi.
Ma kicsit "bogarásztam" és most nyekergett a műanyag  :censored: Majd, ha hazaérek megvizsgálom és kap egy kis WD40-et.
Köszönöm a tippet ami csak-csak arra terelte a figyelmemet  :yes:
THX
Fery

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #813 Dátum: 2009.03.13 07:13:10 »
Csak tippelek, de lehet hogy a tengelykapcsoló szerkezettel lehet valami.........ha jól tudom hidraulikus a Versonál is (Toyota előszeretettel használja ezt, nekem is olyan). Ha váltasz észlelhető valami?? Mondjuk elég nagy butaság lenne ha a kuplunggal lenne valami, ne adj isten kinyomócsapágy....olajszintek rendben vannak?

Ha váltok semmit nem érezni. Alapjáraton lehet csak tisztán hallani, gondolom menet közben a többi zaj elnyomja. Tudtommal az olajszintek is rendben vannak. Szerviz lesz belőle, főleg mert lassan lejár a garancia. 
RAV4 HYBRID 2020

Butyok

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #814 Dátum: 2009.04.08 16:27:15 »
szerencsére jó úton nekem egyálltalán nem nyikorog semmi :cool2: cask sajnos nálunk sehol sincsenek jó utak... talán az autópályák (még jó hogy azon járok minden nap) :)
utyok

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #815 Dátum: 2009.04.26 19:49:55 »
Az elmult napkban elojott egy zorges. Nem hangos, nem mindig jelentkezik, de ez az elso, ezerrt engem zavar.
De nem konnyu behatarolni, hogy honnan jon. Attol fuggoen hol ulok, mashonnan hallom. Ha en vezetek, akkor a jobb elso ajto felol fej magassagban hallom. Ilyenkor az asszony a jobb elson meg van gyozodve, hogy a bal elso ajto felol jon. Aztan cserelunk (o vezet en a J1-en), akkor meg vagyok gyozodve, hogy a bal elso ajto felol jon. Neha azt hinni kapaszkodo, neha az elso, szelso legbefuvoktol, neha a biztonsagi ov kornyekerol, neha a szelso pohartato felol. De igy meg nyomkodni se lehet semmit, mert mindig "rossz oldalt" ulok. Mindig tavol hallom magamtol a zorgest. Valaki talalkozott mar ilyennel?  :surrender: Lehet haturol jon es pont igy verodik a hang?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Satriani

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #816 Dátum: 2009.04.26 19:59:00 »
Hasonlóan jártam a Corollában: nehezen behatárolható, nyöszörgő hangot hallottam. Meg mertem volna rá esküdni, hogy a kesztyűtartó mögül, a műszerfal belsejéből jön, de az anyósülésen ülve máshonnan hallottam. Kiderült, hogy egy kívülről jövő, az ablaktörlő körüli műanyag elem gumi szigetelésének és a szélvédőnek a súrlódása nyomán keletkező hang idegesített. Szóval nem feltétlenül csak az utastérben kell körülnézni.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #817 Dátum: 2009.04.26 20:13:26 »
Koszi szepen. Akkor ez tenyleg nehez menet lesz  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

boocs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #818 Dátum: 2009.05.08 12:25:20 »
Hali!

Nem tudom jó helyre írok-e de kéne 1 kis segítség!
A jobb első ajtóban az üveg a le és felhúzásnál mindig kattan 1 nagyot kb félúton, ezért nem is nagyon használom.
A kérdésem az volna hogy el tudnátok-e mesélni nekem miként lehet levenni az ajtóról a belső burkolatot?
Így kibukkanna a probléma forrása.
Előre is köszi a segítséget.

boocs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #819 Dátum: 2009.05.08 12:28:01 »
Ja csak annyit felejtettem el leírni hogy 2003-as hatchback corolláról van szó  :whistling:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #820 Dátum: 2009.05.08 18:14:18 »
A kérdésem az volna hogy el tudnátok-e mesélni nekem miként lehet levenni az ajtóról a belső burkolatot?

A hangszórócsere az ajtókárpit  lebontásával kezdődik, az ajtónyitó kilincs melletti bemélyedésből ki kell szedni a gumibetétet, ezt felpattintva, alatta van egy csavar. A karfa borítását szintén egyszerűen el lehet távolítani, ezekután a kárpitot már csak bolhák tartják. Az ablakemelő csatlakozóját széthúzod, és már csak le kell pattintani :)
amúgy üdv a fórumon :)
kisa
born to ride

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #821 Dátum: 2009.05.08 18:50:29 »
A jobb első ajtóban az üveg a le és felhúzásnál mindig kattan 1 nagyot kb félúton, ezért nem is nagyon használom.

Irdd meg majd legyszi mi volt a hiba es a megoldasa. Nekem is csinalja.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

boocs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #822 Dátum: 2009.05.09 10:41:28 »
Hali!!!
Kösz segítséget, raj vagy :clap: vasárnap hazatér a verda és neki is ugrok simán.
Már eddig is nézegettem úgy óvatosan, de nem akartam feleslegesen feszegetni.
Majd szólok ha megoldottam  ;)
Zsír a fórum! Ja és kösz még egyszer :)
by

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #823 Dátum: 2009.05.09 22:46:07 »
Szivesen :):):)
Most nézem, hogy hangszórócserét írtam :D nemtudom merre járt a fejem, de örülök, hogy ki tudtad hámozni a számodra lényeges infót :D

Ui: Raj helyett lehetnék csak símán rendes? Felénk annek etnikai vonatkozása van, ha valaki raj  :surrender: :whistling: :)
kisa
born to ride

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #824 Dátum: 2009.05.10 19:37:16 »
Mindig tavol hallom magamtol a zorgest. Valaki talalkozott mar ilyennel?  :surrender: Lehet haturol jon es pont igy verodik a hang?
Megtalaltam a hang forrasat. Eleg demagog  :),A belso visszapillanto tukornel levo szemuvegtartoban volt egy regi napszemuveg. Az adta a hangot. Megigazitottam es ujra csend honol  :D
Eleg szivas, mert tenyleg nagyon mas iranybol jott a hang  :hmmmm:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX