Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 717770 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #795 Dátum: 2009.01.27 15:50:36 »

Sziasztok!

November kozepen vettem egy Corolla TS-t. Minden ok eddig, kiveve hogy hideg reggeleken (most meg plane) inditasnal valahonnan kb. az ulesek kozul (legalabbis ugy hallom) egy olyan hang jon mintha levesesfazek lenne ott... szoval ilyen femes zorges... aztan utana egeszen amig be nem melegszik (15 perc kb) addig minden utegyenetlensegen is ezt lehet hallani... es nem, nincs levesesfazek sehol a kocsiban azt mar megneztem. En valamilyen kipufogo alkatreszre gyanakszom hogy talan laza valami es hotagulas miatt van. Hasonly tapasztalat ?


Az autó alatt (ahogy követed a kipuf útját, látni fogod) van egy kb. 10-15centis merevítő féleség, nekem anno ugyanezt a jelenséget produkálta a Cori, azt a lemezt kellett leszerelni (2csavar tartja) és picit megkínozni hogy a cső ne érhessen bele, onnantól kezdve csend volt...

Koszi mindkettotoknek! Ala neztem egyik nap de csak ugy 1 kereket felemelve... szoval majd jobban meglesem csak ebben a hidegben garazs hijan nincs tul sok motivaciom... de megerositettetek benne hogy vmi hasonlo lehet... 2005/12 havi kocsi 70.000km-el ugyhogy bizom benne semmi komoly...

ugyanigy bizom a dizel kerregesben is hogy semmi komoly :)

Tom

Írhattál volna Pü-t nekem is volt ilyen zörej a kipufftartó gumiharang öregedett el és hidegebb belelőgott a cső az alatta levő tartó fémbe.A dízeles csörgés lehet hogy a láncfeszítő...40ezerért cserélik ha nagyon zavar.Emilfreynél nekem gariban cserélték tavaly Kanyik Zoli,vagy Jakab Tomi-t is keresheted...Vagy Ricsi mivel már nem garis a géped.Ránéz és megmondja.
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.27 16:30:28 írta Szuti »

Major Tom

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #796 Dátum: 2009.01.27 16:14:20 »
Hat ha tudtam volna hogy igy vagod akkor irtam volna :) De koszi a sok valaszt, akkor nekiveselkedek mindket tema kideritesenek szerviz alkalmaval!
Thx


Felesleges idézeteket töröltem.
Misi
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.27 16:19:47 írta Misi »
2000 Black MR2 Roadster - tuned - ELADO

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #797 Dátum: 2009.01.27 19:10:10 »
..Vagy Ricsi mivel már nem garis a géped.Ránéz és megmondja.
Meg szabad kérdezni, hogy a Ricsi kicsoda? Elég gyakran hivatkoztok rá. Magánszervizes, vagy csak otthon szerelget TS-eket, vagy mást is, Toyota-ban nagyobb a gyakorlata?

nismo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #798 Dátum: 2009.01.28 06:14:26 »
..Vagy Ricsi mivel már nem garis a géped.Ránéz és megmondja.
Meg szabad kérdezni, hogy a Ricsi kicsoda? Elég gyakran hivatkoztok rá. Magánszervizes, vagy csak otthon szerelget TS-eket, vagy mást is, Toyota-ban nagyobb a gyakorlata?

Ez engem is érdekelne... ::)

repist

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: kormány kotyogása
« Válasz #799 Dátum: 2009.02.04 22:39:21 »
sziasztok!

nem tudom, hogy előfordult-e már másnak is, (mert a Toyota Szervizben nem találkoztak előttem hasonló esettel,) hogy a kormány nagyobb mozdulattal történő forgatásánál (pl. lassú, éles kanyarodásnál vagy parkolás közben stb.) kotyogást, kopogást lehet érezni a kormányon.. a 15e-s szerviznél mutattam meg először fél éve. akkor nézték jobbról balról bemásztak mindenhova ami érintette a kormányműt vagy a kormányolszlopot. végül nem teljesen egyértelműen a kormányműre tippeltek. meg is rendelték, kicserélték. minden oké volt 2 hónapig... azóta megint érzem, de nem vittem újra el. de lassan megint a szervizbe készülök, mert nagyon idegesítő..

hallottam olyat is nem Toyota szervizben, hogy a Pesti utak miatt van... de ez olyan kommersz megközelítés, mert én ráadásul mindig szlalomozok a kátyúk között is, minden aszfalthibát igyekszem kikerülni, mégis ez van. ha meg télleg ez lenne az oka, akkor hogy lehet, hogy még senki nem találkozott ilyen problémával a Toyotánál..? vagy továbbmegyek. más autónál.... szal nem hiszem, hogy ilyen eccerű lenne a válasz, max könnyű ezzel elintézni...

volt már vkinek hasonló tapasztalata? mi lehet a megoldás?
mert félek újabb kormányműcsere lesz a szerviz szerint, 2 hónap múlva minden kezdődik elölről... aztán a gari is lejár vmikor, cserélgethetem én... :-(
Nekem is van hasonló problémámv Auris 1.4. Hétfőn viszem 15-es szervízre, majd megírom, hogy mit csináltak vele.
Meg volt a szervíz. Kicseréltek egy csapágyat, amitől nem változott semmi. :no: Megrendeltek hozzá egy új kormányrudat is amit jövő héten fognak beszerelni. Kiváncsian várom, hogy ettől meg fog e szünni a kotyanás. Az az igaszság, hogy úgy veszem észre, hogy nem igázán tudják a probléma okát csak kisérleteznek hátha valami beválik. :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.12 20:29:54 írta repist »

Peti

  • Vendég
Re: kormány kotyogása
« Válasz #800 Dátum: 2009.02.04 22:58:43 »
volt már vkinek hasonló tapasztalata? mi lehet a megoldás?
mert félek újabb kormányműcsere lesz a szerviz szerint, 2 hónap múlva minden kezdődik elölről... aztán a gari is lejár vmikor, cserélgethetem én... :-(

PParker fórumtársunkkal találkoztam nemrég, Ő is hasonló hibajelenségről beszélt, (1.4d4d Corija van) hogy mitől lehet vagy mi a gyógymód azt sajnos nem tudom, nem találkoztam még e12-nél ilyen hibajelenséggel. :surrender:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #801 Dátum: 2009.02.11 16:51:17 »
Sziasztok!

Sajnos megerősítem repist társam tapasztalatát.
Azt hittem én vagyok túl "érzékeny" erre a jelenségre.
Vezettem jópár (más nem Toyta) tipust és ilyen tapasztalatom még nem volt.
repist kicserélték ok, de megint ez a hiba? Nagyon nem tetszik ez!!!

Nyikorgás: a műszerfal és a szélvédő találkozása felöl jobb oldalon, B oszlop fent, ja és újjabban a baloldalon mintha belül a műszerfalban  :cry:
Nemrég voltam tizenötezres szervízen akkor semmi  :hmmmm: most meg minden egyszerre.
Fery

Satriani

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #802 Dátum: 2009.02.12 14:14:33 »
Nyikorgás: a műszerfal és a szélvédő találkozása felöl jobb oldalon

Ez könnyen lehet, hogy kívülről jön. Én is a műszerfalat szedtem szét hasonló probléma miatt, hiába - nem sikerült megszűntetni a nyekergést. Aztán egyszer tiszta véletlenül rátenyereltem az ablaktörlő alatti, a motorháztető és a szélvédő közötti műanyag takaróra, és kiderült, az súrlódik menet közben a szélvédőhöz, és az okozza a nyekergést. Nyomta be alá WD40-et, több mint egy évig jó volt. Ősszel újra jelentkezett - ismételt WD40-kúra, azóta nem nyiszog.

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #803 Dátum: 2009.02.13 20:26:35 »
Ez könnyen lehet, hogy kívülről jön. Én is a műszerfalat szedtem szét hasonló probléma miatt, hiába - nem sikerült megszűntetni a nyekergést. Aztán egyszer tiszta véletlenül rátenyereltem az ablaktörlő alatti, a motorháztető és a szélvédő közötti műanyag takaróra, és kiderült, az súrlódik menet közben a szélvédőhöz, és az okozza a nyekergést. Nyomta be alá WD40-et, több mint egy évig jó volt. Ősszel újra jelentkezett - ismételt WD40-kúra, azóta nem nyiszog.

Ilyen nekem is volt, haromszor szedtem szet a kozepkonzolt es hasonloan veletlenul jottem csak ra. A hiba oka hogy az ablak torlo alatti muanyag a szelvedo peremehez kapcsolodik, de a muanyag fulei nincsenek kiparnazva igy egy ido utan a muanyag az uvegen nyikorog. Ezt a zajt a szellozo rendszer bemeneti nyilasa bevezeti a kozepkonzolhoz es attol fuggoen kivul hol nyekereg belul is mashol hallod, de belulrol csak akkor jossz ra hogy kintrol jon a hang, ha valaki odakint megnyomkodja.

Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #804 Dátum: 2009.02.14 09:21:52 »
Satriani! mozso!

Köszönöm a tippet, megnézem az én gépemen is ez a hiba vagy sem.  ::)
Remélem ilyen "egyszerűen" orvosolható ebben az esetben is!
Fery

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #805 Dátum: 2009.02.14 15:54:09 »
Nem ez a (ablaktörlő alatti, a motorháztető és a szélvédő közötti műanyag)  zavaró zizgés-nyekergés oka!
A fene... 17 ezer km van a gépben és már ilyen problémákkal kell bajlódni!?  :devil:
Nem ezt vártam!!!
Na mindegy, nemsokára jóidő lesz és tudom majd kívül belül tesztelni... mondjuk ezt nem nekem kellene, hanem mielőtt kidobták volna a forgalomba/piacra!
Fery

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #806 Dátum: 2009.02.14 15:59:02 »
Na mindegy, nemsokára jóidő lesz és tudom majd kívül belül tesztelni...
Jo idoben lehet el is mulik.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #807 Dátum: 2009.02.14 16:03:13 »
Na mindegy, nemsokára jóidő lesz és tudom majd kívül belül tesztelni...
Jo idoben lehet el is mulik.

Igen, erre is gondoltam mert lehet ezek a fránya (néha nagyon tetszetős, de minőségre gyatra) műanyagok csinálják.
Nem nyomhatom állandóan a rádiót, hogy ne halljam a zörejeket mert jó (lenne) néha az a kis csend + motorhang  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.14 16:55:26 írta Fery »
Fery

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #808 Dátum: 2009.02.23 22:55:49 »
Én is hallotam már nyikorgást, de aztán kiderült hogy a kesztyűtartóban lévő térkép + CD-k zörögtek kicsit. Pedig már azt hittem hogy a középkonzól felől jön, mert már 1X szétszedtem ködlámpa beépítés ügyben. Remélem nekem nem lesznek ilyen nyekergések.........amúgy szerintem még az is lehet hogy az anyagoka  hidegben jobban "összezsugorodnak" hőtágulás címszó alatt, szóval ha jönnek a melegebb idők, a kis mikronnyi hézagok eltűnnek :D és nuku nyikorgás.
 Elvileg meg minden Aurist és gondolom az új corollákat is próbák 1000-inek vetik alá amikor lekerülnek a gyártósorról, ezek között szerepel a próbakörös nyikorgásvizsgálódás is. Perzse lehet erre is mondani hogy .....hiszi a piszi. :clap:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #809 Dátum: 2009.02.24 08:35:55 »
Nekem az egy ev alatt egyszer volt zorges. Amikor -15 fokban indultam, mig be nem melegedett a kormany mogul ciripelt vmi alapjaraton. Hal' istennek mire meleg lett az utasterben az is elmult. Remelem en is, hogy a hotagulas az oka.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX