Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 710980 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Czimtom

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
  • Corolla Sedan 1,6 VVTI 2004
    • http://www.soundhead.hu
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #780 Dátum: 2008.10.06 15:30:32 »
Valami zörög a bal első ajtóban. Főleg zenehalgatásnál baromi idegesítő. Hogyan lehet az ajtót szétszedni? Vagy eleve vigyem szakemberhez? Létezik valami eljárás amivel kitömítik az ilyen zörgő részeket?   

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #781 Dátum: 2008.10.06 15:43:24 »
Hogyan lehet az ajtót szétszedni?


A kilincs mögött van egy kis burkolat, azt kipattintod, majd kicsavarozod, a karfa borítását szintén egyszerűen el lehet távolítani, ezek után a kárpitot már csak "bolhák" tartják. A csatlakozókat széthúzod, kipattintod, és kész a szétszedés!

Kábelekre, tartófülekre vigyázz!
kisa
born to ride

Czimtom

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
  • Corolla Sedan 1,6 VVTI 2004
    • http://www.soundhead.hu
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #782 Dátum: 2008.10.07 08:52:41 »
Thx. ;)
Ma neki esek, persze csak cérnakesztyűben. :D Tuti elszabadult valami kis műanyag darab mert most nem is ugyan ott zörög.

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #783 Dátum: 2008.10.16 11:35:42 »
3-4 ezer környékén rálépek a gázra enyhe koppanást hallok, kátyuban meg kanyarban stb nem hallani csak egyenesen amikor 1-2ben 3-4ezernél gázra lépek ( picit eréjjesebben... )
Semmi baja a féltengelynek sem a gömbcsuklóknak, sem a futóműnek....
A hang alulról előről jön....

Valakinek valami 5lete?

Hasonló gondok valakinél?

ÜÜ:

ZZ

Peti

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #784 Dátum: 2008.10.16 19:32:27 »
3-4 ezer környékén rálépek a gázra enyhe koppanást hallok, kátyuban meg kanyarban stb nem hallani csak egyenesen amikor 1-2ben 3-4ezernél gázra lépek ( picit eréjjesebben... )
Semmi baja a féltengelynek sem a gömbcsuklóknak, sem a futóműnek....
A hang alulról előről jön....

Nem lehet hogy a féknyereg koppanását hallod?
Nekem a Corinál visszatérő jelenség volt, hetente 2x-3x, csak 1esben és szintén vehemens elindulásnál, semmi se lógott, a féktuskótól jött a hang, a betétcsere után lett ritkább, azelőtt napi szinten csinálta...

Ozvego

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #785 Dátum: 2008.10.22 10:03:32 »
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy valaki már tapasztalt, nyikorgó hangot a kuplunk kinyomásakor, ill. visszaengedésekor. sajna eddig nem tudtam rájönni , hogy honnan jön  hang? Bezsíróztam a kluplung emelő kart, a motortérben, még a gumivédő harang alár is tettem zsírt, de nem segített.
segítséget előre is köszönöm.
04 Corolla 1.4 VVT-i HB SOL.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #786 Dátum: 2008.10.22 10:29:03 »
Szerintem a pedál rugója lesz.
WD40...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #787 Dátum: 2008.10.22 22:49:28 »
Misi jól mondja, a pedál viszahúzó rugó, tud nyikorogni a pedálnál, meg fönn a tűzfalnál is!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #788 Dátum: 2008.11.24 13:18:15 »
Motortartó bak volt laza, szerviceben cseréltek valamit  annó és nem húzták meg ezek szerint rendesen.... Azóta semmi hang nincs, mióta meghúztuk :sweatdrop: :devil:! ;)

Nekem is nyikorgott  a kubplung ... WD 40 ;) azt szereti....

Ü

gee1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
kormány kotyogása
« Válasz #789 Dátum: 2008.12.09 13:29:11 »
sziasztok!

nem tudom, hogy előfordult-e már másnak is, (mert a Toyota Szervizben nem találkoztak előttem hasonló esettel,) hogy a kormány nagyobb mozdulattal történő forgatásánál (pl. lassú, éles kanyarodásnál vagy parkolás közben stb.) kotyogást, kopogást lehet érezni a kormányon.. a 15e-s szerviznél mutattam meg először fél éve. akkor nézték jobbról balról bemásztak mindenhova ami érintette a kormányműt vagy a kormányolszlopot. végül nem teljesen egyértelműen a kormányműre tippeltek. meg is rendelték, kicserélték. minden oké volt 2 hónapig... azóta megint érzem, de nem vittem újra el. de lassan megint a szervizbe készülök, mert nagyon idegesítő..

hallottam olyat is nem Toyota szervizben, hogy a Pesti utak miatt van... de ez olyan kommersz megközelítés, mert én ráadásul mindig szlalomozok a kátyúk között is, minden aszfalthibát igyekszem kikerülni, mégis ez van. ha meg télleg ez lenne az oka, akkor hogy lehet, hogy még senki nem találkozott ilyen problémával a Toyotánál..? vagy továbbmegyek. más autónál.... szal nem hiszem, hogy ilyen eccerű lenne a válasz, max könnyű ezzel elintézni...

volt már vkinek hasonló tapasztalata? mi lehet a megoldás?
mert félek újabb kormányműcsere lesz a szerviz szerint, 2 hónap múlva minden kezdődik elölről... aztán a gari is lejár vmikor, cserélgethetem én... :-(
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.09 15:24:52 írta gee1 »
üdv.
Gee

Major Tom

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #790 Dátum: 2008.12.30 09:39:40 »
Sziasztok!

November kozepen vettem egy Corolla TS-t. Minden ok eddig, kiveve hogy hideg reggeleken (most meg plane) inditasnal valahonnan kb. az ulesek kozul (legalabbis ugy hallom) egy olyan hang jon mintha levesesfazek lenne ott... szoval ilyen femes zorges... aztan utana egeszen amig be nem melegszik (15 perc kb) addig minden utegyenetlensegen is ezt lehet hallani... es nem, nincs levesesfazek sehol a kocsiban azt mar megneztem. En valamilyen kipufogo alkatreszre gyanakszom hogy talan laza valami es hotagulas miatt van. Hasonly tapasztalat ?

2. kb. 1 honapja alapjaraton es ugy 1500-2000-ig (eddig hallom legalabbis) kicsit dizelesen morog a motor... nem tudom ezt is a hidegnek tulajdonitsam-e... elso ilyennel megneztem az olajat de ugy tunik minden rendben... azota megneztem tobbszor is es egy csepp sem fogyott belole. Elegge zavaro...
Valaki, valami ? :)

Udv,

Tomo
2000 Black MR2 Roadster - tuned - ELADO

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #791 Dátum: 2008.12.30 09:56:09 »
Sziasztok!

November kozepen vettem egy Corolla TS-t. Minden ok eddig, kiveve hogy hideg reggeleken (most meg plane) inditasnal valahonnan kb. az ulesek kozul (legalabbis ugy hallom) egy olyan hang jon mintha levesesfazek lenne ott... szoval ilyen femes zorges... aztan utana egeszen amig be nem melegszik (15 perc kb) addig minden utegyenetlensegen is ezt lehet hallani... es nem, nincs levesesfazek sehol a kocsiban azt mar megneztem. En valamilyen kipufogo alkatreszre gyanakszom hogy talan laza valami es hotagulas miatt van. Hasonly tapasztalat ?

2. kb. 1 honapja alapjaraton es ugy 1500-2000-ig (eddig hallom legalabbis) kicsit dizelesen morog a motor... nem tudom ezt is a hidegnek tulajdonitsam-e... elso ilyennel megneztem az olajat de ugy tunik minden rendben... azota megneztem tobbszor is es egy csepp sem fogyott belole. Elegge zavaro...
Valaki, valami ? :)

Udv,

Tomo

Szerintem hidegen kifúj a kipufogócső összeillesztése; esetleg eleresztet az egyik felfüggesztés, ez elvileg egy rugós, tűzkarikás megoldás, de spec a TS-ét nem ismerem, majt a tulajok pontosítanak!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #792 Dátum: 2008.12.30 10:34:29 »
Sziasztok!

November kozepen vettem egy Corolla TS-t. Minden ok eddig, kiveve hogy hideg reggeleken (most meg plane) inditasnal valahonnan kb. az ulesek kozul (legalabbis ugy hallom) egy olyan hang jon mintha levesesfazek lenne ott... szoval ilyen femes zorges... aztan utana egeszen amig be nem melegszik (15 perc kb) addig minden utegyenetlensegen is ezt lehet hallani... es nem, nincs levesesfazek sehol a kocsiban azt mar megneztem. En valamilyen kipufogo alkatreszre gyanakszom hogy talan laza valami es hotagulas miatt van. Hasonly tapasztalat ?


Az autó alatt (ahogy követed a kipuf útját, látni fogod) van egy kb. 10-15centis merevítő féleség, nekem anno ugyanezt a jelenséget produkálta a Cori, azt a lemezt kellett leszerelni (2csavar tartja) és picit megkínozni hogy a cső ne érhessen bele, onnantól kezdve csend volt...

Major Tom

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #793 Dátum: 2008.12.30 16:52:51 »

Sziasztok!

November kozepen vettem egy Corolla TS-t. Minden ok eddig, kiveve hogy hideg reggeleken (most meg plane) inditasnal valahonnan kb. az ulesek kozul (legalabbis ugy hallom) egy olyan hang jon mintha levesesfazek lenne ott... szoval ilyen femes zorges... aztan utana egeszen amig be nem melegszik (15 perc kb) addig minden utegyenetlensegen is ezt lehet hallani... es nem, nincs levesesfazek sehol a kocsiban azt mar megneztem. En valamilyen kipufogo alkatreszre gyanakszom hogy talan laza valami es hotagulas miatt van. Hasonly tapasztalat ?


Az autó alatt (ahogy követed a kipuf útját, látni fogod) van egy kb. 10-15centis merevítő féleség, nekem anno ugyanezt a jelenséget produkálta a Cori, azt a lemezt kellett leszerelni (2csavar tartja) és picit megkínozni hogy a cső ne érhessen bele, onnantól kezdve csend volt...

Koszi mindkettotoknek! Ala neztem egyik nap de csak ugy 1 kereket felemelve... szoval majd jobban meglesem csak ebben a hidegben garazs hijan nincs tul sok motivaciom... de megerositettetek benne hogy vmi hasonlo lehet... 2005/12 havi kocsi 70.000km-el ugyhogy bizom benne semmi komoly...

ugyanigy bizom a dizel kerregesben is hogy semmi komoly :)

Tom
2000 Black MR2 Roadster - tuned - ELADO

nyuszi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #794 Dátum: 2009.01.27 14:57:28 »
Sziasztok,

egy ülésnyikorgás forrását próbálom megtalálni pár hónapja. Facelift előtti E12-es Corolla HB-ről van szó.
A B1-en ülve úgy hallatszik, mintha a J1-es ülés nyikorogna. Tipikusan gödörbe hajtva, egyenetlen úton, kanyarodáskor hallható a nyiszogás (persze, csak ha ülnek a J1-en), de mostanában már álló helyzetben is, ha az ott ülő pl. előrehajol a rádióhoz stb. Van olyan, amikor tök kussban van, van olyan, amikor ugyanazon az útvonalon be nem áll a szája :)
Ahogy végignéztem a topikot, el tudom képzelni, hogy egész más a zaj forrása, de érzésre tényleg olyan, mintha az ülés panaszkodna.
Mennyire könnyen szedhető szét egy ilyen ülés (no és mennyire reverzibilis ez a folyamat? ;) Valakinek van hozzá szerelési ábrája? Egyéb tipp?

Üdv,
ny.