Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 710680 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

pr

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #765 Dátum: 2008.09.12 08:01:26 »
Csere, aszem ami elol van azt kell es a modositott bakra.
Ok. Köszi a tippet, megnézzük. Egyéb ötlet? Mintha olvastam volna korábban, hogy a légbeömlő is okozhat ilyen zajt, vélemény?
Tudtok ajánlani valami lelkiismeretes szerelőt? A márkakszervizekkel nincsennek jó tapasztalataim, mint kiderült a tsusho sem a régi már...

Charlie Bt.  A támogatói fórumrészben van topicja, infókat ott találsz.

Köszönöm! Meg fogom keresni.

roszlaca

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #766 Dátum: 2008.09.22 17:13:34 »
Sziasztok!
A 3 éves Corollám műszerfalából olyan hangot hallok,mintha a kilóméter spirál lenne elszakadva és az ciripelne!De mivel nincs neki spirálja,így nem tudom mi ciripel!Talán egy tücsök :eek: :helpsmilie:Ha valaki tud,segítsen!!!!!!!!!!!!!

Peti

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #767 Dátum: 2008.09.22 19:09:31 »
Sziasztok!
A 3 éves Corollám műszerfalából olyan hangot hallok,mintha a kilóméter spirál lenne elszakadva és az ciripelne!De mivel nincs neki spirálja,így nem tudom mi ciripel!Talán egy tücsök :eek: :helpsmilie:Ha valaki tud,segítsen!!!!!!!!!!!!!

Igen, ott nem nagyon ciripelhet semmi, mivel egy csati megy rá a műszeregységedre, sztem szedd szét, összevissza 3 csavar tartja, hátha kiszabadul a tücsök :flowers:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #768 Dátum: 2008.09.22 21:30:24 »
Sziasztok!
A 3 éves Corollám műszerfalából olyan hangot hallok,mintha a kilóméter spirál lenne elszakadva és az ciripelne!De mivel nincs neki spirálja,így nem tudom mi ciripel!Talán egy tücsök :eek: :helpsmilie:Ha valaki tud,segítsen!!!!!!!!!!!!!

Igen, ott nem nagyon ciripelhet semmi, mivel egy csati megy rá a műszeregységedre, sztem szedd szét, összevissza 3 csavar tartja, hátha kiszabadul a tücsök :flowers:

-Vagy elszabadul a többi is :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Vismajor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #769 Dátum: 2008.10.02 08:01:55 »
Vettem bele Dynamat hoodliner-t, és azóta az utastérben szinte nem is hallani a motort alapjáraton és nem azért mert szól a zene. :online2long:

Ez valami öntapadós megoldás ?

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #770 Dátum: 2008.10.02 08:13:55 »
kisa
born to ride

Vismajor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #771 Dátum: 2008.10.02 09:03:53 »
[információ

Lehet hogy baj van a magyarnyelvtudásommal  ::) de nem találtam a kérdésemre a választ.
Amúgy a hasdonló oldalakat el is olvastam, csak erre nem volt korrekt info...

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #772 Dátum: 2008.10.02 09:09:59 »

Lehet hogy baj van a magyarnyelvtudásommal  ::) de nem találtam a kérdésemre a választ.
Amúgy a hasdonló oldalakat el is olvastam, csak erre nem volt korrekt info...

"A padló vagy a tetőlemez alacsony frekvenciás rezgéseit tompítja, nagyon jól ragasztható. "   :tt2:
kisa
born to ride

Vismajor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #773 Dátum: 2008.10.02 09:25:11 »
"A padló vagy a tetőlemez alacsony frekvenciás rezgéseit tompítja, nagyon jól ragasztható. "   :tt2:

Szóval akkor ragasztani kell Technocol Rapiddal....ezt jól túlbeszéltük... :clap:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #774 Dátum: 2008.10.04 14:44:45 »
Mivel a gyári motortérszigetelést már eleve sérüléssel vettem, (valami megrághatta) így gondoltam lecserélem. Márkaszervizes ár: 48.000 Ft, ez felejtős.

Vettem bele Dynamat hoodliner-t, és azóta az utastérben szinte nem is hallani a motort alapjáraton és nem azért mert szól a zene. :online2long:
A kocsi mellett állva is hihetetlen, mennyivel csendesebb lett, és ez még lejjebb fog menni a fincsi 0W-s olajtól majd.

Én ezen már régóta gondolkodom a Camrybe. Éppenséggel el tudnám viselni, ha kicsit csendesebb lenne belül (jelenleg egyáltalán nincs szigetelés a motorháztetőn). A Dynamat meg azért egy eléggé jól csengő név, hallottam már sokfelől, hogy ők nem humbugot kínálnak. Szóval akkor tényleg jó?

Mondjuk a Camryben a torpedólemez szigetelése sem valami szenzációs, de -gondolom- azért csak csökkenne a zajszint, ha legalább a motorháztető rendesen lenne szigetelve.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #775 Dátum: 2008.10.04 18:11:54 »
Teljesen jó.

Lehet kapni az ajtóba szerelhetőt is 3 féle vastagságban.

Az elbeszélések szerint még egy 10 milliós autón is sokat csendesítenek ezek.

A Hoodlinerbe mindenképpen be fogok ruházni, azt már régóta tervezem, most megerősítettél benne, hogy van értelme  :yes: ...

Felapplikálás hogyan történik? Szét kell szabdalni passzoló méretű darabokra, és azokat felragasztgatni a merevítések közé?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #776 Dátum: 2008.10.04 20:04:44 »
Ha a kisugarzott ho 97%-at visszaveri (adatlapok szerint) akkor ez vajon milyen hatassal van a motorterben uralkodo viszonyokra? Nekem rendszeresen megy most is a hutoventillator 12-17 fokban is (araszolas). A gyari szigeteles vajon a keletkezett hot milyen aranyban veri vissza?

Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #777 Dátum: 2008.10.05 07:32:49 »
Ha a kisugarzott ho 97%-at visszaveri (adatlapok szerint) akkor ez vajon milyen hatassal van a motorterben uralkodo viszonyokra? Nekem rendszeresen megy most is a hutoventillator 12-17 fokban is (araszolas). A gyari szigeteles vajon a keletkezett hot milyen aranyban veri vissza?

Menet közben van akkora menetszél, hogy nem lesz melegebb a motortérben csak ettől. Ha leállítod a motort télen, akkor tovább tartja magában a meleget, ez az előnye még a hangszigetelésen kívül.

Én is úgy gondolom, hogy normálisan működő hűtőrendszer esetében ebből nem lehet gond. Vajmi kevés szerepet játszik a hűtésben az a kevés hő, ami a motorháztetőn átsugárzik; régen rossz, ha ezen múlik, hogy túlmelegszik-e a gép vagy sem. Viszont hidegben tényleg jó hatása lehet, ha ennek révén álló helyzetben lassabban hűl ki a motor.

A cuccnak egyébként sem ez a fő szerepe, hanem a hangszigetelés.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #778 Dátum: 2008.10.05 22:49:30 »
Az en esetem picit egyedi, normal korulmenyek kozott 1.4 / 1.6 benzinesnel nektek beindul a hutoventi varosi dugozasban 15-18 celsius kulso homerseklet mellett (no klima)?
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #779 Dátum: 2008.10.05 23:11:19 »
Az en esetem picit egyedi, normal korulmenyek kozott 1.4 / 1.6 benzinesnel nektek beindul a hutoventi varosi dugozasban 15-18 celsius kulso homerseklet mellett (no klima)?

Dugóban havasesőben is beindul!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!