Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 710768 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Alberto

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
amerikai Toyota
« Válasz #45 Dátum: 2004.10.25 13:22:18 »
Sziasztok!
5 éve vagyok elégedett Corolla tulajdonos, ezután is elonyben fogom részesíteni ezt a típust.

Rátévedtem a Toyota USA oldalára és alig hiszek a szememnek.

   Toyota Corolla 1,8 130LE 2,85mFt-nak megfelelo USD!

http://www.toyotausa.com/corolla/models.html

Ez szinte hihetetlen.
Továbbá a RAV4 az itteni árhoz képest féláron. Nem is beszélve a 4 milló forintos Camryról, amit a legfrissebb magyar árlistán nem is láttam.

Hogyan lehetséges ez?
Bizonyára egyik oka a hihetetlen magas hatékonyság.
A dolgozók bére talán magasabb, mint egy mint egy Kelet-európai munkásé, de egy angolénál biztosan alacsonyabb.
Tudja valaki, hogy lehet nálunk amerikai Toyotát kapni?
Ha igen, hol?
Ha nem, miért nem?

Sziasztok
Alberto

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #46 Dátum: 2004.10.25 15:53:06 »
Amerikai oldalakkal vigyázni! Sokszor nincs feltüntetve az adó mértéke, ami államonként eltérő (6-9%). Behozatni nagyon zűrös, mert a vám és a szállítási költség pont akkora lesz, hogy itt is megveszed annyiért az autót. Nem beszélve a szigorúbb műszaki vizsgáról, a piros indexek narancsosra cseréjéről stb, stb  8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #47 Dátum: 2004.10.25 21:37:42 »
Idézetet írta: "whis"
Behozatni nagyon zűrös, mert a vám és a szállítási költség pont akkora lesz, hogy itt is megveszed annyiért az autót. Nem beszélve a szigorúbb műszaki vizsgáról, a piros indexek narancsosra cseréjéről stb, stb  8)

és nem kizárt, hogy egyes alkatrészek pár mm eltérés miatt nem csereszabatosak, ezért heteket kell rájuk várni adott esetben...
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #48 Dátum: 2004.10.26 09:38:51 »
Megnéztem egy amerikai kereskedőt Corolla ügyben.
Az 1.8-as alap változat 15.065 $ (+tax)
A nagyjából Sol-nak megfelelő felszereltséggel 18.000 $
A TS-nek megfelelő váltpzat pedig 20.245 $
Ezek az árak 200-as árfolyammal és 7% adóval számolva:
3.22M, 3.85M és 4.33M Ft-ra jönnek ki. Ez a TS esetében tényleg baráti. Viszont a herce-hurca, amivel egy behozatal járna...
Persze azt sem tudom, hogy mit kell még odakinn az adón kívül fizetni, ha új autót veszel... :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #49 Dátum: 2004.10.26 16:16:21 »
Idézetet írta: "whis"
Megnéztem egy amerikai kereskedőt Corolla ügyben.
Az 1.8-as alap változat 15.065 $ (+tax)
A nagyjából Sol-nak megfelelő felszereltséggel 18.000 $
A TS-nek megfelelő váltpzat pedig 20.245 $
Ezek az árak 200-as árfolyammal és 7% adóval számolva:
3.22M, 3.85M és 4.33M Ft-ra jönnek ki. Ez a TS esetében tényleg baráti. Viszont a herce-hurca, amivel egy behozatal járna...

A behajóztatás ezer dollárokban mérhető. A vám magas, mivel tengeren túli autó (nem európai gyártású), plusz újra kell vizsgáztatni, sárga lámpabúra, stb. szóval van itt gond bőven...
music     

SzCs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #50 Dátum: 2004.11.25 11:50:08 »
Hello,
kérdezni szeretnék egyet. 2004 júliusi corolla-ban az utóbbi hét körül vettem észre, hogy a sebváltóból vmilyen új zaj jön ki. Olyan mintha súrlódna vmivel a sebváltó kar (maga a kar, nem beljebb..).
Meg lehet ezt szüntetni? Vagy ez vmi hiba jele, és vinni kell szerelőhöz?

Kösz

SzCs

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #51 Dátum: 2004.11.25 12:01:09 »
Idézetet írta: "SzCs"
Hello,
kérdezni szeretnék egyet. 2004 júliusi corolla-ban az utóbbi hét körül vettem észre, hogy a sebváltóból vmilyen új zaj jön ki. Olyan mintha súrlódna vmivel a sebváltó kar (maga a kar, nem beljebb..).
Meg lehet ezt szüntetni? Vagy ez vmi hiba jele, és vinni kell szerelőhöz?

Kösz

SzCs


Nekem a kötelező szervíz alkalmából adtak neki egy kevés szilikonos zsírt, azóta csöndben van!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

ovidiu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #52 Dátum: 2004.11.26 11:55:50 »
A hidegben minden indulásnál tapasztalom, hogy ciripel a ventillátor - főleg mikor 2-es fokozatra állítom. Nálatok mi a helyzet?
dv,
O.
2004 Corolla 1.6 HB

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #53 Dátum: 2004.11.26 20:15:22 »
Idézetet írta: "ovidiu"
A hidegben minden indulásnál tapasztalom, hogy ciripel a ventillátor - főleg mikor 2-es fokozatra állítom. Nálatok mi a helyzet?


Az elmúlt télen, amikor -15 körüli éjjel volt, és reggel indultam akkor 4-5 másodpercig nyekergett, de "melegebb időben nem csináéálta, kíváncsi leszek mi lesz az idén.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Gabriel

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #54 Dátum: 2004.11.27 16:45:42 »
Sziasztok!
2004 05.-i 1.4-es corolla wagonom, kb. három hete 2700-as ford./p.-nél
erős morgó,dübörgő hangot hallat.Olyan mintha valami rezonálna.A szervizben egy-két dolgot megnéztek és igérgettek.A hang csak ehhez a fordulatszámhoz köthető.(kellemetlen, mert ekkor 5.-ben 90km/h a sebesség) Valaki találkozott-e már hasonló esettel?
dv! Gábor
'04.Corolla Wagon 1,4VVTI

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #55 Dátum: 2004.11.27 17:44:15 »
Idézetet írta: "Gabriel"
Sziasztok!
2004 05.-i 1.4-es corolla wagonom, kb. három hete 2700-as ford./p.-nél
erős morgó,dübörgő hangot hallat.Olyan mintha valami rezonálna.A szervizben egy-két dolgot megnéztek és igérgettek.A hang csak ehhez a fordulatszámhoz köthető.(kellemetlen, mert ekkor 5.-ben 90km/h a sebesség) Valaki találkozott-e már hasonló esettel?


A kipufogóleömlőnél szokott valami hasonló zajforrás keletkezni, de pontosabbat Hillar tud, keresd a márkaker/toyotasuper résznél a választ!!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

jano08

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
coroola zörejek
« Válasz #56 Dátum: 2004.12.08 16:32:03 »
Sziasztok!

Jano vagyok(jano08). Már régóta olvasom a fórumokat, és most gondoltam beszállok a beszélgetésbe. A klubnak is tagja vagyok a legutóbbi nagy találkozó óta. Onnan elég gyorsan eltűntem más elfoglaltság miatt, ezért nem ismerek senkit sem.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Van egy 1998-as liftback corollám, és kopogások jönnek hátulról. Pont olyan hangja van, mintha a kalaptartó ugrálna, de nem az, mert megnéztem. Kérdésem: lehet-e a lengéscsillapító zörgése :?: Ha igen, akkor az mit jelent :?:

Köszönöm!
Jano08/ '07 Corolla Wagon 1.4, Prius III

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #57 Dátum: 2004.12.08 17:37:54 »
Hali és üdv a fórumon!

Nem lehet hogy a pótkeréknél ugrál valami?

Kabóca

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #58 Dátum: 2004.12.08 17:41:11 »
Idézetet írta: "Gabriel"
Sziasztok!
2004 05.-i 1.4-es corolla wagonom, kb. három hete 2700-as ford./p.-nél
erős morgó,dübörgő hangot hallat.Olyan mintha valami rezonálna.A szervizben egy-két dolgot megnéztek és igérgettek.A hang csak ehhez a fordulatszámhoz köthető.(kellemetlen, mert ekkor 5.-ben 90km/h a sebesség) Valaki találkozott-e már hasonló esettel?


Szia!
Nekem szívósort cseréltek a hasonló problémámra. A jelenséget leírtam a "Minden, ami Corolla... topicban 04.26-án.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: coroola zörejek
« Válasz #59 Dátum: 2004.12.08 18:18:47 »
Idézetet írta: "jano08"
Sziasztok!

Jano vagyok(jano08). Már régóta olvasom a fórumokat, és most gondoltam beszállok a beszélgetésbe. A klubnak is tagja vagyok a legutóbbi nagy találkozó óta. Onnan elég gyorsan eltűntem más elfoglaltság miatt, ezért nem ismerek senkit sem.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Van egy 1998-as liftback corollám, és kopogások jönnek hátulról. Pont olyan hangja van, mintha a kalaptartó ugrálna, de nem az, mert megnéztem. Kérdésem: lehet-e a lengéscsillapító zörgése :?: Ha igen, akkor az mit jelent :?:

Köszönöm!


Lehet, hogy a toronycsapágy. Ennél a tipusnál előfordult már. Pesze jó lenne elötte kizárni a többi lehetőséget. (pl.: egy "elszabadult" valami a pótkeréknél a fenéklemezen. csavar, szerszám, akármi)