Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 717549 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #750 Dátum: 2008.08.22 19:53:18 »
Idézet
1: indulásnál amíg nem alszik el az olajnyomás lámpa (2mp) nagyon zörögnrk a szelepek. Ezután, ha meleg a motor akkor már hallani sem lehet a hangját. Miért lehet ez?

Nem a szelepek hangját hallod ilyenkor, hanem a vezérműláncét. Azért zörög, mert laza, amíg nem ér el a feszítőjéhez az olajnyomás...
Vagy régen cseréltél olajat, vagy gyenge olajat kapott, de a rossz minőségü olajszűrő miatt is lehet késői olajnyomásfelépülés!

A másik passz. Gondolom a leeső alapjárat miatt valami berezonál. Át kellene nézni!
Xanyi

lajos.fekete

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #751 Dátum: 2008.08.22 20:09:30 »
Idézet
1: indulásnál amíg nem alszik el az olajnyomás lámpa (2mp) nagyon zörögnrk a szelepek. Ezután, ha meleg a motor akkor már hallani sem lehet a hangját. Miért lehet ez?

Nem a szelepek hangját hallod ilyenkor, hanem a vezérműláncét. Azért zörög, mert laza, amíg nem ér el a feszítőjéhez az olajnyomás...
Vagy régen cseréltél olajat, vagy gyenge olajat kapott, de a rossz minőségü olajszűrő miatt is lehet késői olajnyomásfelépülés!

A másik passz. Gondolom a leeső alapjárat miatt valami berezonál. Át kellene nézni!

Köszönöm gyors válaszod. Olajcsere kb 7.000 km-el ezelőtt volt, de valami szupi félszintetikus 10-50es olajat vettem bele. Akkor esetleg a rossz szűrő lehet, amit az is magyaázhat, hogy ha elkezdem nyúzni, pl. 6000 fölé megyek a fordulattal, akkor meleg időben bevillan az olajnyomás lámpa. Na mindegy... Átnézetem valakivel, de volt már szerelőnél aki azt mondta, hogy "ennek semmi baja..."
Kössz:L

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #752 Dátum: 2008.08.22 20:15:23 »
Idézet
1: indulásnál amíg nem alszik el az olajnyomás lámpa (2mp) nagyon zörögnrk a szelepek. Ezután, ha meleg a motor akkor már hallani sem lehet a hangját. Miért lehet ez?

Nem a szelepek hangját hallod ilyenkor, hanem a vezérműláncét. Azért zörög, mert laza, amíg nem ér el a feszítőjéhez az olajnyomás...
Vagy régen cseréltél olajat, vagy gyenge olajat kapott, de a rossz minőségü olajszűrő miatt is lehet késői olajnyomásfelépülés!

A másik passz. Gondolom a leeső alapjárat miatt valami berezonál. Át kellene nézni!

Köszönöm gyors válaszod. Olajcsere kb 7.000 km-el ezelőtt volt, de valami szupi félszintetikus 10-50es olajat vettem bele. Akkor esetleg a rossz szűrő lehet, amit az is magyaázhat, hogy ha elkezdem nyúzni, pl. 6000 fölé megyek a fordulattal, akkor meleg időben bevillan az olajnyomás lámpa. Na mindegy... Átnézetem valakivel, de volt már szerelőnél aki azt mondta, hogy "ennek semmi baja..."
Kössz:L

Nem igazán jó az az olaj.... 5W-40-es, vagy 5W-30-as kellene bele... Szvsz.... És a minimumot írtam, mert akár a 0W-40 is menetne bele nagy nyugodtsággal!

Az olajokkal kapcsolatos dolgogról az ÁLtalános/olaj topicjában bőven találsz információt, linkeket, ami sok kérdésre választ ad e témakörben.
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.22 20:17:23 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Gyenega

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #753 Dátum: 2008.08.23 10:59:37 »
Üdv mindenkinek!

Egy kis segítségre lenne, szükségem, ugyanis két elég idegesítő dolog jelentkezett. Most hoztam haza az autót miután megcsináltattam a bal hátulját amit még májusban törtek össze. A fényezés és a karosszériamunka jól sikerült, de közvetlenül megállás előtt fékezéskor jobb hátulról nyekergő hang hallatszik. Nem visít, mint amikor elkopott a betét, hanem nyekken egyet. Behúzott kéziféknél (állóhelyzetben persze  ::))nem hallani, csak kis sebességnél, ha az autó fékezés után megáll, vagy nagyon lassan tovább gurul és újra fékezek.

A másik dolog amit észrevettem, hogy nagyobb ellenállás utáni felengedéskor sziszeg a fék, vszeg levegős. Ja, és a kézifék is nyikorog...
Kérdés, mitől lehet a fent vázolt 2 jelenség és összegüggnek-e? Természetesen visszaviszem hétőn az autót, de jó lenne tudni mi is ez.

Lehet, hogy kikötötték a féket a lakatosmunka idejére és rosszul rakták vissza?

Köszi a válaszokat!

Gyenega

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #754 Dátum: 2008.08.24 17:47:46 »
Azóta újra próbálgattam a dolgot, és a fék csak akkor nyekereg, ha állok, nincs behúzva a kézifék és nyomogatom a pedált. A kézifék meg csak akkor nyikorog, ha nincs benyomva a fék.
Borzasztó idegesítő...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #755 Dátum: 2008.08.24 21:01:13 »
Lehet kiszáradt valami.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #756 Dátum: 2008.08.24 22:29:09 »
Azóta újra próbálgattam a dolgot, és a fék csak akkor nyekereg, ha állok, nincs behúzva a kézifék és nyomogatom a pedált. A kézifék meg csak akkor nyikorog, ha nincs benyomva a fék.
Borzasztó idegesítő...

Szerintem nincs köze ennek a sérüléshez. Vidd el szerelőhöz, és nézesd át a féket.
Xanyi

pr

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #757 Dátum: 2008.09.10 10:25:36 »
Sziasztok!

2005-ös Corolla 1.4 HB.
Elég fura jelenséget tapasztaltam úgy fél évvel ezelőtt. Kizárólag meleg motornál (= 20-25 perc menetidő elteltével vagy álló helyzetben kb. 5 perc aktív túráztatás után) a 2800-3100-as fordulatszám tartományban megjelenik egy - a motorhangtól elég jól elkülöníthető - tompa zümm-zümm szerű rezonancia. Később már a 2100-as fordulatnál is jelentkezett, leginkább 2-esben, 3-asban, vagy nagyobb gázfröccsel történő induláskor, de kizárólag meleg motornál!
A tsusho-nál ránézésre(!) azt mondták biztosan szívósor-csere, szokott ilyen lenni ennél a típusnál, de nem szériahiba. Nagyon nem örültem, a gari pár hónappal járt le, de annyira idegesített a dolog, hogy belementem.
Bár az autó hangja szebb lett, öblösebb, és a hang elmúlt induláskor, azért továbbra is hallani - igaz tompábban - a 3100-as fordulatszám környékén ( szűkebb tartományban, mint előzőleg). Visszavittem, erre közölték, hogy ez menetzaj (nem az, eddig nem volt), és kisebb vita után (miért kellett cserélni, ha most utólag normálisnak mondják), felajánlották, hogy visszateszik a régit. A bizalmam megrendűlt bennük, úgyhogy csere helyett inkább elhoztam a régi szívósort...
Még annyi infóm van, hogy a meleg motort leállítva kb. 5 percig, újraindítás után megint túráztatni kell, hogy elő tudjam "csalogatni".

Van tippetek? Kezd az agyamra menni...

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #758 Dátum: 2008.09.10 11:09:31 »
Sziasztok!

2005-ös Corolla 1.4 HB.
Elég fura jelenséget tapasztaltam úgy fél évvel ezelőtt. Kizárólag meleg motornál (= 20-25 perc menetidő elteltével vagy álló helyzetben kb. 5 perc aktív túráztatás után) a 2800-3100-as fordulatszám tartományban megjelenik egy - a motorhangtól elég jól elkülöníthető - tompa zümm-zümm szerű rezonancia
...
Van tippetek? Kezd az agyamra menni...


Még lehet a motor tarto bak rezonanciaja, hasonlo hangot produkal az is, de nem minden szerviz tudja.

pr

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #759 Dátum: 2008.09.10 12:11:53 »
Sziasztok!

2005-ös Corolla 1.4 HB.
Elég fura jelenséget tapasztaltam úgy fél évvel ezelőtt. Kizárólag meleg motornál (= 20-25 perc menetidő elteltével vagy álló helyzetben kb. 5 perc aktív túráztatás után) a 2800-3100-as fordulatszám tartományban megjelenik egy - a motorhangtól elég jól elkülöníthető - tompa zümm-zümm szerű rezonancia
...
Van tippetek? Kezd az agyamra menni...


Még lehet a motor tarto bak rezonanciaja, hasonlo hangot produkal az is, de nem minden szerviz tudja.

Köszi a gyors reagálást!

Egy szerelővel már megnéztük az alap dolgokat, a motor úgy áll, mintha betonba öntötték volna, a bakok rendben voltak.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #760 Dátum: 2008.09.10 13:57:36 »



Köszi a gyors reagálást!

Egy szerelővel már megnéztük az alap dolgokat, a motor úgy áll, mintha betonba öntötték volna, a bakok rendben voltak.

Nem arra celoztam, hogy kikeszultek a bakok es azert ad fura hangot, hanem jo a bak, de bizonyos fordulaton jon elo rezonancia es ez ad hangot a bakok allapotatol fuggetlen.

pr

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #761 Dátum: 2008.09.11 07:44:49 »



Köszi a gyors reagálást!

Egy szerelővel már megnéztük az alap dolgokat, a motor úgy áll, mintha betonba öntötték volna, a bakok rendben voltak.

Nem arra celoztam, hogy kikeszultek a bakok es azert ad fura hangot, hanem jo a bak, de bizonyos fordulaton jon elo rezonancia es ez ad hangot a bakok allapotatol fuggetlen.

Értem. Ha ez a gond, hogyan orvosolható?
Egyébként ma munkába jövet egy kicsit jobban hallgatóztam, nagyon halkan, de alacsonyabb fordulatokon is hallani lehet a rezonálást. Ahogy emelkedik a fordulatszám, úgy elő-elő jön periódikusan és egyre erőteljesebben, legjobban a 3000-es fordulatszám környékén.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #762 Dátum: 2008.09.11 08:01:10 »
Csere, aszem ami elol van azt kell es a modositott bakra.

pr

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #763 Dátum: 2008.09.11 08:28:55 »
Csere, aszem ami elol van azt kell es a modositott bakra.

Ok. Köszi a tippet, megnézzük. Egyéb ötlet? Mintha olvastam volna korábban, hogy a légbeömlő is okozhat ilyen zajt, vélemény?

Tudtok ajánlani valami lelkiismeretes szerelőt? A márkakszervizekkel nincsennek jó tapasztalataim, mint kiderült a tsusho sem a régi már...


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #764 Dátum: 2008.09.11 12:43:45 »
Csere, aszem ami elol van azt kell es a modositott bakra.
Ok. Köszi a tippet, megnézzük. Egyéb ötlet? Mintha olvastam volna korábban, hogy a légbeömlő is okozhat ilyen zajt, vélemény?
Tudtok ajánlani valami lelkiismeretes szerelőt? A márkakszervizekkel nincsennek jó tapasztalataim, mint kiderült a tsusho sem a régi már...

Charlie Bt.  A támogatói fórumrészben van topicja, infókat ott találsz.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.