Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 711045 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

laczi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 311
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #30 Dátum: 2004.09.05 18:04:07 »
Új korában volt egy érdekes hangja. Mikor lassan csúsztattam a kuplungot terhelés alatt (tipikusan emelkedőn hátramenetben a garázsfeljárómon) egy nyikorgó hangot adott. Sík terepen nem is tudtam előidézni. Írtam is erről a fórumon, csak akkor még nem volt ez a külön topic. Most kb. fél éves az autó és most kapcsolok, hogy már régóta nem hallottam ezt a hangot. Nyilván bekopott valami a helyére.
aczi

'04 Corolla Sedan 1.6 Sol / 46

ovidiu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #31 Dátum: 2004.09.08 12:36:59 »
Idézetet írta: "laczi"
Új korában volt egy érdekes hangja. Mikor lassan csúsztattam a kuplungot terhelés alatt (tipikusan emelkedőn hátramenetben a garázsfeljárómon) egy nyikorgó hangot adott. Sík terepen nem is tudtam előidézni. Írtam is erről a fórumon, csak akkor még nem volt ez a külön topic. Most kb. fél éves az autó és most kapcsolok, hogy már régóta nem hallottam ezt a hangot. Nyilván bekopott valami a helyére.


Nekem is nyikorgó hangot adott a motor, de azt alapjáraton miután megtettem pár KM-t. Nekem ez kb 5-7ezer km után szünt meg.

Viszont voltam újra az üléseimmel a szervizben - mert ugye az üléscsere nem oldott meg semmit, sőt rosszabb lett - majd vissza kell vinnem hogy bezsírozzák illetve valami plusz szövetet raknak alá. Állítólag ez corolla betegség, már másoktol is hallottam, hogy nyikorog az ülésük. A ráncfelvarrott corollánál bezzeg ezt is megoldották :x
dv,
O.
2004 Corolla 1.6 HB

Blasius78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #32 Dátum: 2004.09.15 09:04:17 »
Hali,

Szerintetek a kulpung kinyomásakor hallható nyikorgás az évek természetes velejárója és ne törődjek vele, vagy komolyabb hibe előjele? (amúgy csak kikapcsolt rádiónál hallatszik, így nem zavar, csak kiváncsi vagyok.)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #33 Dátum: 2004.09.15 12:19:04 »
Idézetet írta: "Blasius78"
Szerintetek a kulpung kinyomásakor hallható nyikorgás az évek természetes velejárója és ne törődjek vele, vagy komolyabb hibe előjele? (amúgy csak kikapcsolt rádiónál hallatszik, így nem zavar, csak kiváncsi vagyok.)

Akkor nyikorog, miközben kinyomod (a mozdulat alatt), vagy kionyomott állapotban?
music     

Blasius78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #34 Dátum: 2004.09.16 20:29:24 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Blasius78"
Szerintetek a kulpung kinyomásakor hallható nyikorgás az évek természetes velejárója és ne törődjek vele, vagy komolyabb hibe előjele? (amúgy csak kikapcsolt rádiónál hallatszik, így nem zavar, csak kiváncsi vagyok.)

Akkor nyikorog, miközben kinyomod (a mozdulat alatt), vagy kionyomott állapotban?


Benyomás közben nyikorog, olyan mint amikor nincs valami megolajozva és a fém részek súrlódnak egymáson.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #35 Dátum: 2004.09.17 09:35:09 »
Idézetet írta: "Blasius78"
Benyomás közben nyikorog, olyan mint amikor nincs valami megolajozva és a fém részek súrlódnak egymáson.
:arrow:
Akkor ez lehet a baj, amit Te is megfogalmaztál :!:
music     

Blasius78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #36 Dátum: 2004.09.17 16:46:02 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Blasius78"
Benyomás közben nyikorog, olyan mint amikor nincs valami megolajozva és a fém részek súrlódnak egymáson.
:arrow:
Akkor ez lehet a baj, amit Te is megfogalmaztál :!:


És szerinted ezzel érdemes csinálni valamit, vagy nem okoz bajt ha így hagyom?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #37 Dátum: 2004.09.17 21:14:21 »
Idézetet írta: "Blasius78"
És szerinted ezzel érdemes csinálni valamit, vagy nem okoz bajt ha így hagyom?
Ha nagyon zavar, keresd meg a pontos helyét, és kend be meg olajjal/zsírral a helytől függően. Nem lesz belőle semmi baj, ha így marad.
Ennél nagyobb bajod sose legyen.
music     

HITMAN

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #38 Dátum: 2004.10.07 10:49:00 »
A kuplung nálam is nyikorgott, aztán a 15ezres szervizen bezsírozták. Most az ülésem nyekereg, nyomom neki a wd-40-et, de még kell neki :))

Lacko134

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Lacko134
« Válasz #39 Dátum: 2004.10.07 22:41:41 »
Nézd meg a jobb oldali légzsák kábelt burkoló gagyi sárga gégecsövet. Ha finoman mozgatod, zörög-e? Ha igen, nem fognak vele semmit sem csinálni, mert nem lehet megfeszíteni a légzsák kábelt.

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #40 Dátum: 2004.10.08 20:20:56 »
Idézetet írta: "Blasius78"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Blasius78"
Benyomás közben nyikorog, olyan mint amikor nincs valami megolajozva és a fém részek súrlódnak egymáson.
:arrow:
Akkor ez lehet a baj, amit Te is megfogalmaztál :!:


És szerinted ezzel érdemes csinálni valamit, vagy nem okoz bajt ha így hagyom?


A motorházbsan a blokktól jobbra a gumiburkolat alatt hajlamos nyikorogni... Némi zsír csodákra képes.... Ne WD-40-et, mert az csak feloldja a zsírt és mégjobban nyikorog majd....
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #41 Dátum: 2004.10.15 09:07:29 »
Most nekem is elkezdett valami rezonálni - ha alacsony fordulaton gyorsítok akkor - a középkonzolon a hűtőrács-rádió környékén. Eddig nem sikerült megtalálni a hibaforrást.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #42 Dátum: 2004.10.19 21:42:58 »
Most már nem is fogom megtudni, mert abbahagyta. Valszeg a rádió volt, mert azt maceráltam egy kicsit.
music     

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #43 Dátum: 2004.10.20 14:08:14 »
Please help me!

Már lassan 1 hete a vezetőoldali első ajtó(ban) zörög vmi. Kipakoltam a rekeszből, most üres, de még mindig zörög. Nem állandó jelleggel zörög, van olyan, hogy nincs zörej. Végigmentem többször azon az úton, ahol a legjobban zörgött eddig és volt olyan alkalom hogy nem zörgött.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

ZedIzDead

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #44 Dátum: 2004.10.20 16:32:03 »
Most, a hétvégi sok autópályázáskor vettem észre, hogy nagyjából 100 fölött elkezdett valami folyamatosan nyekeregni a vezetőoldali visszapillantó környékén. Sajnos képtelen voltam közelebbről meghatározni, mi is lehet, mert ilyen tempónál az ember jobb, ha az utat figyeli :-) Esetleg valakinek valami hasonló valaha?

[ZedIzDead]
Toyota Corolla 1.4 HB3a Terra 2003, más néven Becky :-) 9