Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 710837 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #735 Dátum: 2008.07.03 07:22:59 »
Ez mar az OFF-nal is OFF-abb. :online2long:

Azt javasolom, ha OFF-ot tapasztaltok, akkor nyomjatok egy "jelentés a modinak" linket, és a modik intézkednek.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #736 Dátum: 2008.07.03 09:12:12 »
Ez mar az OFF-nal is OFF-abb. :online2long:

Azt javasolom, ha OFF-ot tapasztaltok, akkor nyomjatok egy "jelentés a modinak" linket, és a modik intézkednek.

Ki OFF-olt itt akkorat elottem 2-vel?  :tt2:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #737 Dátum: 2008.07.03 09:53:19 »
Ki OFF-olt itt akkorat elottem 2-vel?  :tt2:
Nem én. Azért én írtam, amit írtam. Javaslom az Etikai és moderátori kódex elolvasását.

Óhatatlan, hogy a moderátorok is postoljanak ide-oda. Azért vagyunk többen, hogy kezeljük a kialakult problémákat.
Ha észrevetted az a moderátor, aki érintett az adott helyen és időben erőből nem nyilatkozik, mindíg egy másik moderátor igyekszik a kialakult helyzetet kezelni.
Idáig ezzel soha nem volt semmi baj. Remélem, hogy ezután sem lesz.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #738 Dátum: 2008.07.03 10:11:54 »
Nekem (2004 1.4 Corolla Sedan) a sebváltó körüli műanyag panel nyöszög (nem zörög), ezzel sikerült valahogyan leszámolni?Érdemes szétkapni?

Szia!
Nekem is nyöszörgött a sebváltó körül, mondjuk nekem azért mert (viszonylag) gyakran lett szétszedve a középkonzol, általában az segített ha kiszedtem és visszanyomtam a helyére, sztem próbáld ki, nem kell szétszedni semmit, csak a (pohártartó felöli) pereménél fogva húzd határozottan felfelé, (aszem 4bolha tartja), aztán ha kipattant nyomd vissza, nekem ez a kis masszírozás bejött, utána abbahagyta...

ephudd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #739 Dátum: 2008.07.04 13:53:16 »
Köszi mindenkinek, megpróbálom a masszírozást. A rádiós egységet szerintem nem szedem ki - egyrészt ott nem nyöszög, csak ha rátűz nap huzamosabb ideig. Másrészt a barátnőm már így is mániákusnak tart. :no: Persze, amikor megmutattam, hogy miket írtatok itt, hogy ki mit meg nem tett zajvadászatilag, feloldozott: TI VAGYTOK A KATTANTAK!!!  :whistling: Bocsika és köszi. Pisti

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #740 Dátum: 2008.07.06 19:10:50 »
Köszi mindenkinek, megpróbálom a masszírozást. A rádiós egységet szerintem nem szedem ki - egyrészt ott nem nyöszög, csak ha rátűz nap huzamosabb ideig. Másrészt a barátnőm már így is mániákusnak tart. :no: Persze, amikor megmutattam, hogy miket írtatok itt, hogy ki mit meg nem tett zajvadászatilag, feloldozott: TI VAGYTOK A KATTANTAK!!!  :whistling: Bocsika és köszi. Pisti

Szerintem ehhez nem kell hülyének lenni ;) ... Az autóban lehetőleg legyen csönd, főleg egy egyébként is csendes autóban. Egy drága, pár éves autóban! Engem az állandó zörejek meg tudnak őrjíteni. Hogy barátnődet nem zavarja, az az ő dolga, szerencsés ember  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ephudd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #741 Dátum: 2008.07.24 16:41:47 »
Most már szinte napi vendég leszek itt a zörejes oldalon :helpsmilie: Még mindig 2004-es 1.4-es Corollám van, s elkezdett az utóbbi időben hidegindítás után furcsán cicegni a motorban valami. Olyan lánchangnak tűnik, bár nem hiszem hogy az. Korábban, ahogyan melegedett a motor, elhallgatott, de most már egyre hangosabb, s nem is múlik el a melegedéssel. Valami szíj a vezérlésben? 75 ezer km van az autóban. Tudtok segíteni? Előre is köszi: Pisti

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #742 Dátum: 2008.07.27 10:12:55 »
Most már szinte napi vendég leszek itt a zörejes oldalon :helpsmilie: Még mindig 2004-es 1.4-es Corollám van, s elkezdett az utóbbi időben hidegindítás után furcsán cicegni a motorban valami. Olyan lánchangnak tűnik, bár nem hiszem hogy az. Korábban, ahogyan melegedett a motor, elhallgatott, de most már egyre hangosabb, s nem is múlik el a melegedéssel. Valami szíj a vezérlésben? 75 ezer km van az autóban. Tudtok segíteni? Előre is köszi: Pisti

Hallani kellene, de ezek az elhalgató cicergések sok esetben csapály hangok. Vízpumpa; esetleg az ékszíjak által hajtott egyéb szerkezetek egyike. - Ha szíj csúszik, az inkább visít, mint cicereg.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

vkrysz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #743 Dátum: 2008.07.29 11:44:36 »
Nekem is 1.4 2004 és 75 ezer :)
Az én autómban is van valami ehhez hasonló zaj de én sem tom mi az.Nekem valami olyan mintha a kerék hozzáérne a sárvévőhöz("olyan csiszolós hang")de a motortérből és csak akkor ha megyek az autóval.Vagyis üresben járatva nem.Pont 75nél viszem szerelőhöz majd ő talán segít....


Most már szinte napi vendég leszek itt a zörejes oldalon :helpsmilie: Még mindig 2004-es 1.4-es Corollám van, s elkezdett az utóbbi időben hidegindítás után furcsán cicegni a motorban valami. Olyan lánchangnak tűnik, bár nem hiszem hogy az. Korábban, ahogyan melegedett a motor, elhallgatott, de most már egyre hangosabb, s nem is múlik el a melegedéssel. Valami szíj a vezérlésben? 75 ezer km van az autóban. Tudtok segíteni? Előre is köszi: Pisti

Hallani kellene, de ezek az elhalgató cicergések sok esetben csapály hangok. Vízpumpa; esetleg az ékszíjak által hajtott egyéb szerkezetek egyike. - Ha szíj csúszik, az inkább visít, mint cicereg.

2004 Corolla 1.4 HB

ephudd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #744 Dátum: 2008.07.29 15:40:37 »
Nekem is 1.4 2004 és 75 ezer :)
Az én autómban is van valami ehhez hasonló zaj de én sem tom mi az.Nekem valami olyan mintha a kerék hozzáérne a sárvévőhöz("olyan csiszolós hang")de a motortérből és csak akkor ha megyek az autóval.Vagyis üresben járatva nem.Pont 75nél viszem szerelőhöz majd ő talán segít....


Most már szinte napi vendég leszek itt a zörejes oldalon :helpsmilie: Még mindig 2004-es 1.4-es Corollám van, s elkezdett az utóbbi időben hidegindítás után furcsán cicegni a motorban valami. Olyan lánchangnak tűnik, bár nem hiszem hogy az. Korábban, ahogyan melegedett a motor, elhallgatott, de most már egyre hangosabb, s nem is múlik el a melegedéssel. Valami szíj a vezérlésben? 75 ezer km van az autóban. Tudtok segíteni? Előre is köszi: Pisti

Hallani kellene, de ezek az elhalgató cicergések sok esetben csapály hangok. Vízpumpa; esetleg az ékszíjak által hajtott egyéb szerkezetek egyike. - Ha szíj csúszik, az inkább visít, mint cicereg.

A szerelőm azt mondta, hogy segédhajtószíj lesz, ami azért furcsa, mert a szervízkönyv szerint 105.000km/6évnél kell cserélni. Mitől fáradt el ilyen hamar?Most mindenesetre, hogy nem esik, nem nedves az idő, egyáltalán nem csinálja. Viszont ha hazajövünk a nyaralásból, akkor csere, mert halálra idegesít egyébként.

sinick

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #745 Dátum: 2008.08.11 20:42:12 »
Ha nem gond, itt is felteszem a kérdésemet (későn láttam ezt a "zörejes" topicot). Tehát:


Idézetet írta: sinick - 2008.08.04 13:28:30

Tanácsot kérnék!

8 hónapos vadiúj 2007-es Corollám első fútóművéből 35-45 km-h-s tempónál furcsa morajlást hallok egykét hónapja. Általában erősebb a hang, néha gyengébb (pl. ha 20 fokos a hőmérséklet eetén) és főleg üresben guruláskor hallani.

Az autó eddig 9000 km-t futott, márciusban kapott négy darab alufelnit a téligumi csere után, (HRS azt hiszem), még az eredeti gumik vannak rajta.

Faterrommal felemeltük, megpörgettük és a jobb első furcsán zakatol. Főleg akkor, ha a bel első lent van. Elvittem márkaszervízbe ott a fickó azt mondta, hogy semmi baja, ilyen a menetzaj. Mondjuk, akkor nem is volt akora hangja. Aztán kicsit jobban erőlködtem, akkor azt modntha, hogy a jobb elsőből tényleg hallani valamit (ős is megtekerte terhelve). Majd bejelentette, hogy a jobb első csapágyat (vagy házat vagy mifenét) kicseréli.

Szóval azért írom le, mert nekem nem volt elég meggyőző a szervizes.
Esetleg egykét tipp illetve vélemény?
A kardán vagy differenciálmű okozhat ilyet?


Új hozzászólásom #2281 Dátum: Ma - 20:25:55

Megjártam a márkaszervízt. Elvileg kicserélték a jobbelső csapágyat. Még nem teszteltem rendesen, pl. futok még egykét kört csendesebb forgalomban is, meg faterral majd újra megemelem, stb.

Egykét dolog azért gyanús:
1. Az erős ütemesebb morajlás 35-45 km/h-nál - egyelőre - megszűnt, de nem 100%-osan meggyőző az eredmény. Mintha még hallanám, de lehet, hogy már csak képzelődöm!
2. A szerelő azt mondta, hogy a csere két óra, mert a csapágyat/csapágyházat/nemtommit behelyezni nem egyszerű, azt "préselni" kell. Majd egy óra múlva hívtak, hogy kész az autó. Kérdeztem, hogy "na! hogyhogy ilyen gyorsan", mire ő az alkatrészt mégsem kellett "préselni". Első gyanúm az volt, hogy mégsem cserélték (ez amúgy nem gond, ha tök elégedett lennék az eredménnyel).

Vélemény???

(Lehet, hogy az lesz, hogy visszaviszem és otthagyom pár napra. Szedjék szét az első futóművet, nézzék át, javítsák meg ha kell, stb. De ne találgassanak...)

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #746 Dátum: 2008.08.11 21:52:46 »
szia,
nekem 16-os nem gyári alufelni volt az autón, márkaszervíz elsőre kicserélte a csapágyat, majd 3szor vittem vissza nekik, mivel nem sikerült rendesen "belepréselni". 4. alkalommal ki akarták találni, hogy nem ennek van ilyen hangja, hanem fékbetétnek (amit kb. 2 hónapja cseréltek), valahogy nem hittem el...
azt követő karácsonykor képeslapot is kaptam már tőlük :clap:
TS forever:)

sinick

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #747 Dátum: 2008.08.11 22:29:35 »
szia,
nekem 16-os nem gyári alufelni volt az autón, márkaszervíz elsőre kicserélte a csapágyat, majd 3szor vittem vissza nekik, mivel nem sikerült rendesen "belepréselni". 4. alkalommal ki akarták találni, hogy nem ennek van ilyen hangja, hanem fékbetétnek (amit kb. 2 hónapja cseréltek), valahogy nem hittem el...
azt követő karácsonykor képeslapot is kaptam már tőlük :clap:


Ahham és mi lett a vége? Maradt a zörej?

Nekem se gyári alu, papír van róla (tudom, ez semmit sem jelent!). Nekem is kicserélte, csak kellett kb. 5 perc rábeszélés...
Nos, én úgy okoskodok, hogy a "ritmikus zaj" az egy hiba, ha ott nem kellene hallani! Nem "menetzaj", meg nem "így működik", hanem valami az egyik pillanatban súrol valamit, a másikban nem és ez folyamatosan ismétlődik.
Legközelebb, ha megyek, akkor teszek velük egy kört a tesztautóval, hogy abban van-e ilyen zaj.

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #748 Dátum: 2008.08.12 08:09:07 »
szia,
nekem 16-os nem gyári alufelni volt az autón, márkaszervíz elsőre kicserélte a csapágyat, majd 3szor vittem vissza nekik, mivel nem sikerült rendesen "belepréselni". 4. alkalommal ki akarták találni, hogy nem ennek van ilyen hangja, hanem fékbetétnek (amit kb. 2 hónapja cseréltek), valahogy nem hittem el...
azt követő karácsonykor képeslapot is kaptam már tőlük :clap:


Ahham és mi lett a vége? Maradt a zörej?

Nekem se gyári alu, papír van róla (tudom, ez semmit sem jelent!). Nekem is kicserélte, csak kellett kb. 5 perc rábeszélés...
Nos, én úgy okoskodok, hogy a "ritmikus zaj" az egy hiba, ha ott nem kellene hallani! Nem "menetzaj", meg nem "így működik", hanem valami az egyik pillanatban súrol valamit, a másikban nem és ez folyamatosan ismétlődik.
Legközelebb, ha megyek, akkor teszek velük egy kört a tesztautóval, hogy abban van-e ilyen zaj.

Végül eljutottam a márkaszervíz vezetőjéhez és ingyen-bérmentve kicserélték és utána már tényleg jó volt. Először fizettem érte, rosszu préselték be, visszavitte ex barátnő, szőke volt, nem akarták hülyének nézni, ott ült kb. 5 órát, szalonautóból kivettek egyet és átrakták az enyémmel, ez sem sikerült nekik, végül néhány telefonbeszélgetés után eljutottunk addig, hogy kicserélik egy újra. én győztem :clap:
TS forever:)

lajos.fekete

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #749 Dátum: 2008.08.22 16:46:32 »
Helló mindenki!
Két kérdésem lenne: 2002-es HB Corolla autómata váltóval
1: indulásnál amíg nem alszik el az olajnyomás lámpa (2mp) nagyon zörögnrk a szelepek. Ezután, ha meleg a motor akkor már hallani sem lehet a hangját. Miért lehet ez?
2: Hideg motornál, ha beteszem sebességbe, de nem engedem indulni, tehát visszafojtom így az alapjáratot akkor a motortérből (úgy hallom nem a motorból) erős kopogó-recsegő zajok jönnek. Ha a klímát is rákapcsolom még erősebbek. itt is áll az a jelenség, hogy ha meleg és nincs visszafojtva akkor semmi hang.
Ha erősen rátámaszkodom a szívócsonkra akkor lényegesen csökken.
Kössz az öteleteket: Lajos